PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיט שדרוג לקרבורטור BBD-האם כדאי?

airzax3
17-11-08, 22:35
הבנתי שזה לא בדיוק הקרבורטור האידיאלי אבל אחרי היכרות מעמיקה ואחרי שכמעט איבדתי את הראיה בגללו אני נשאר בנתיים עם הBBD.
הבעיה היחידה שיש לי איתו זה שהוא נסתם לעתים קרובות ובתוך כמה ימים אחרי הניקוי הוא שוב לא עובד עגול,
האתר הזה:http://jeepcarterbbdcarb.com/index.html
מציע למכירה קיט שלטענתם פותר את בעית הסתימות ומפחית את רמת זיהום אוויר
זה נראה לכם רציני או שמדובר פה בשמן נחשים?

six 4 life
18-11-08, 00:31
נראה לי חינטרוש
רוצה שלא יסתם, דאג לסינון אויר ראוי, כנ"ל לדלק
אם אתה עושה זאת בכל זאת כנראה שלא מספיק. להסתם מעצמו הוא לא נסתם.

כך או כך, לא הייתי משקיע כסף על זה..

ערן המסוקס
18-11-08, 07:26
איך מחובר הנשם של המנוע (הצד של הצינור בלי השסתום) לקרבורטור? עדיף שתצלם את תא המנוע.

קרבורטור לא נסתם כך סתם.

דרור ברלי
22-11-08, 23:46
איך וממה הקרבורטור נסתם?
האם יש בו פירורים כהים?

אם כן - בדוק מצב מיכל דלק.

לפני 11 שנים היתה לי בעיה דומה ב-CJ שהתבררה כתחתית מיכל דלק שהיתה רקובה ופירורים משם עברו חופשי חופשי דרך שני מסנני הדלק לתוך הקרבורטור ודפקו אותו לגמרי.

אחרי שיפוץ המיכל הקרבורטור חזר לעצמו.

airzax3
23-11-08, 19:58
הג'יפ עומד כל השבוע,
בסוף שבוע אני מניע ונותן לו 10-15 דקות לעמוד לפני נסיעה,
התופעות שחוזרות (אחרי שהמנוע מתחמם)הן של מנוע שלא עובד עגול והשתנקות רגעית כשאני לוחץ במכה אחת גז עד הסוף,
אחרי נסיעה של כחצי שעה-שעה בדרך כלל הכל מסתדר-התחושה שלי(ויש סיכוי סביר שאני טועה :-) ) היא שנוצרים משקעים בזמן עמידה שמשתחררים בזמן עבודה של הקרבורטור.
בדרך לקרבורטור יש 2 פילטרים, אחד רגיל (שקוף)ואחריו פילטר מתכת עם יציאת עודפים,
לא ראיתי פירורים שחורים כשניקיתי (בוצע שיפוץ לפי הספר+קיט מיאנוביץ), הנשם כרגע פתוח בלי פילטר אבל הנסיעות הרגילות הם בשדות המושב-שבילים כבושים בלי יותר מדי אבק.

ערן המסוקס
24-11-08, 00:48
אולי הוא פשוט לא מכוון כראוי? אחרת העבודה הלא סדירה תמשיך כל הזמן ולא תעלם כשהמנוע מתחמם.

נשמע כאילו הקרב' מכוון עני מאוד/ לא כמו שצריך, או בריחת ואקום כלשהי.

moriseven
24-11-08, 07:42
ערן, דווקא בגלל שהוא טוען שהוא נותן מכת גז מהירה, אחרי שהרכב כבר הגיע לטמ"פ עבודה, והרכב משתנק, נראה לי יותר שהקרבורטור עשיר מידי.

בוא נתחיל בזה, שתקח מברג תסגור את כל האחד מהברגים של התערובת(שבקדמת המנוע) תספור סיבובים (סמן סימן על המברג, סיבוב שלם של המברג, הסימן חוזר אליך) ותודיע לנו.

ערן המסוקס
24-11-08, 08:49
בדרך כלל אם התערובת עשירה מידי, המנוע לא ישתנק (יחסית) ובעיקר יפלוט עשן שחור. אם התערובת ענייה מידי, ובעיקר אם משאבת התאוצה דפוקה, המנוע ממש נחנק וחותך במכת גז. כדי שהמנוע יחנק מתערובת עשירה מידי, המצב צריך להיות ממש קטסטרופלי, ברמות של מצוף דלק תפוס שנותן לדלק לזרום ללא הפסקה לתוך הקרבורטור, או מכוון למצב גבוה מאוד.

אותה תופעה יכולה לנבוע גם משסתום PCV תפוס! יש לבדוק אם השסתום עובד בצורה חלקה (רוטט בניעור קל), ובכל מקרה לא יזיק להשרות אותו בבנזין ולנקות אותו היטב.

-->