PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחממות אחרי אוברול

תומר א.
01-05-04, 21:28
בפברואר האוטו עבר אוברול מלא (בוכנות,חריטה,אינג'קטורים, משאבת מים וכו')
האמת הוא עשה את זה בשלוש פעמים אבל זה כבר סיפור אחר, האוטו מתחמם במהירות במאמץ, ניקיתי את הראדיאטור (אצל מתקן ראד') אבל זה לא עזר אז המוסכניק עשה לי חור (6 מ"מ בערך) בטרמוסטט, עכשיו הוא אמנם מתחמם פחות
אבל עדין מתחמם. צריכת הדלק לא הושפעה, האם הטרמוסטט ה"משופר" יכול לגרום לבעיות נוספות?
האחריות על המנוע עומדת להיגמר בעוד כשבוע האם המוסכניק יכול לעשות עוד משהו בקשר להיתחממות או שאבוד לי?
תודה
תומר

נמרוד
01-05-04, 21:41
איזה אוטו?

Bulldog
01-05-04, 21:54
רגע, המנוע עבר 3 אוברולים?
יכול להיות שדפנות הצילינדרים שלך דקות.

אלון_ק
01-05-04, 22:20
אם אני לא טועה יש לו סמוראי.

בולדוג, לדעתי הוא התכוון שהאוברול התבצע בשלושה SESSIONים נפרדים.

נמרוד
01-05-04, 22:30
תעמוד על כך שהמנוע לא תקין, ושהוא יתוקן לפני תום האחריות! נראה כאילו המוסכניק מאלתר אילתורים בכדי להעביר את תקופת האחריות. אל תוותר, תדרוש פתרון יסודי לבעיית ההתחממות עכשיו.

אלון_ק
01-05-04, 22:31
סליחה, יש לו טאטא!!

תומר א.
02-05-04, 00:03
נכון נקסוס מדובר בטאטא טלקוליין 4X4 .
הדנות בעובי2 ס"מ בערך מהצד החיצוני אבל בטאטא עשו מעברי מים בין הצילינדרים מה שבדרך כלל גורם לשבירה אז סתמו לי אותם, חוץ מהם יש עדיין מעברים די גדולים.
בוצעו שלושה אוברולים :
הראשון-חריטה,בוכנות ,בדיקת ראש-עבר,החלפת משאבת מים.
אחרי שבוע הוא עישן מדי פעם אז הוחלפו אינג'קטורים.
השני- היה אינג'קטור דפוק ששרף שתי בוכנות, הן הוחלפו וכן הוחלף הראש.
השלישי- למרות שהמוסכניק היה סגור שהמשאבת דלק לא מכוונת הראש השני היה דפוק, הוא נישלח לשיפוץ.
הראשון והינג'קטורים עלו 17K השאר באחריות.

polar bear
02-05-04, 01:45
רגע!! שניה!! מהזתומרת סתמו את המעברים? מאיפה בא הרעיון הזה? של איזה חברה המנוע { הרי טאטא לא מיצרים מנועים } ? יש מנועים האלה שנוסעים ככה לאורך זמן?

לפי ההגיון הזה - אם אני נתקל בבעיה של חוזק ציר בטרנספר שלי בגלל מעברי השמן שיש בו - אני יכול למלא אותם בחומר? ואם יש לי קראנק חלש אני יכול לסתום את מעברי השמן?

coas
02-05-04, 01:57
אם אני זוכר נכון זה מנוע שנקנה ממרצדס, דגם ישן.

תחזור למכונאי שלך ושיפתור את הבעיה, עדיין באחריות וגם אם לא הבעיה התחילה עוד בתקופת האחריות.
שילמת מספיק, אני מניח, כדיי לקבל מנוע "כמו חדש".
בכל מקרה, על אילתור כזה, לסתום מעבריי מיים, עוד לא שמעתי.....

אדי
02-05-04, 09:51
של איזה חברה המנוע { הרי טאטא לא מיצרים מנועים } ? יש מנועים האלה שנוסעים ככה לאורך זמן?
עד כמה שאני יודע המנוע הוא העתק או מנוע כמו של הפג'ו 504. לא בטוח בקשר לזה.

נמרוד
02-05-04, 09:59
נכון נקסוס מדובר בטאטא טלקוליין 4X4 .
הדנות בעובי2 ס"מ בערך מהצד החיצוני אבל בטאטא עשו מעברי מים בין הצילינדרים מה שבדרך כלל גורם לשבירה אז סתמו לי אותם, חוץ מהם יש עדיין מעברים די גדולים.
בוצעו שלושה אוברולים :
הראשון-חריטה,בוכנות ,בדיקת ראש-עבר,החלפת משאבת מים.
אחרי שבוע הוא עישן מדי פעם אז הוחלפו אינג'קטורים.
השני- היה אינג'קטור דפוק ששרף שתי בוכנות, הן הוחלפו וכן הוחלף הראש.
השלישי- למרות שהמוסכניק היה סגור שהמשאבת דלק לא מכוונת הראש השני היה דפוק, הוא נישלח לשיפוץ.
הראשון והינג'קטורים עלו 17K השאר באחריות.

סתמו מעברי מים מקוריים? קשה להאמין שזה לא הגורם לבעיות ההתחממות... תשמע, אני מצטער להגיד את זה, אבל לפי הדברים שאתה כתבת כאן, על פניו, מצבך נשמע רע... אתה הוצאת כבר 17K שקל (המון כסף עבור כל רכב, ובמיוחד במקרה זה - זה כמעט חצי משווי הרכב) במקום מאד לא מקצועי. הצרות רק ימשיכו - כנראה. לי אין עצה מעשית לתת לך בשלב זה. לצערי.

איציק - 4X6ZH
02-05-04, 15:29
אחד עשה חורים
השני סתם את החורים
ואתה עוד ממשיך להתעסק עם המנוע הזה ?
איציק

תומר א.
02-05-04, 17:20
מה לעשות איציק, תמצא לי טנדר 4X4 שנת 2000 עם 110K ק"מ ב 40K ואני אחליף
אה ושמוציא 110 כ"ס. מה לעשות אין.
כן כבר הבנתי באוברול הראשון שהמוסכניק לא משהו אבל זה כבר היה מאוחר מדי. בכל אופן מחר אני במוסך המרכזי בחיפה לבדיקה נראה מה הם יגידו.

אדי
02-05-04, 18:25
אה ושמוציא 110 כ"ס.
אתה אופטימי ... לפי נתוני יצרן מדובר ב-90 כ"ס עם נתון מומנט לא מרשים שאני לא זוכר כרגע. בפועל, זה מרגיש אפילו פחות (עם צמיגי 31"). :?

נמרוד
02-05-04, 18:30
מה לעשות איציק, תמצא לי טנדר 4X4 שנת 2000 עם 110K ק"מ ב 40K ואני אחליף
אה ושמוציא 110 כ"ס. מה לעשות אין.
כן כבר הבנתי באוברול הראשון שהמוסכניק לא משהו אבל זה כבר היה מאוחר מדי. בכל אופן מחר אני במוסך המרכזי בחיפה לבדיקה נראה מה הם יגידו.

מה עוזרות העובדות שהרכב מודל 2000 ושהוא נקנה עם 110K ק"מ בלבד, אם המציאות היא שאתה כבר צריך לעשות לו אוברול? ב40K שקלים אתה יכול למצוא טנדרים של איסוזו/טויוטה מהשנים המוקדמות. זה שהם מודל 93/94 ועשו כבר 300 או 400 אלף קילומטר, לא עומר שמצבם טוב או רע ממצב הטאטה שלך - מי כמוך יודע.

:cry:

תומר א.
02-05-04, 18:45
אדי- היצרן נותן מינימום , בבדיקה הוא הוציא 110, הצמיגים- 215.75.15
לא יודע איך הוא עם צמיגים יותר גדולים אבל אני מאד מאד אשמח לשמוע.
נמרוד- עכשיו אחרי האוברול הוא נוסע מעולה, ההתחממות מעצבנת אבל בנתיים לא קריטית, כך שלהחליף לשנת 93! לא נראה לי.
הבעיה עם הטאטות זה המוסכים לא הרכב, לפניו היה לי 2X4 טיפלתי במוסך הזה במשך שלוש שנים והכל היה בסדר, אין לי מושג מה קרה לו פתאום שהוא החליט לעשות לי דברים כאלה (הסיפור המלא פשוט ממש ממש ארוך) אבל אני עובר בעוד כמה חודשים לחיפה וכבר יש לי כמה המלצות.
לפני האוברולים חשבתי שאני מכיר את הטאטא, עכשיו אני מכיר כמעט הכל,
טוב אחרי שמורידים ראש בפעם השלישית חייבים ללמוד משהו.

asafk
02-05-04, 20:09
בטאטא עשו מעברי מים בין הצילינדרים מה שבדרך כלל גורם לשבירה אז סתמו לי אותם, .

יופי.

אסף.

גיא
02-05-04, 22:45
תנסה לדבר עם ערן (ב) טאטא

המספר שלו מופיע בג'יפטריפ.
יש לו טאטא והוא די מומחה באוטו הזה כמו כן יש לו צמיגים גדולים ( ל איודע בדיוק כמה גדולים ... )

השם שלו בג'יפטריפ זה ערןcj

תומר א.
02-05-04, 23:50
אני מכיר את ערן ודיברתי מס' פעמים, הבעיה היא שהאוטו עשה אצלו 20K
בשנתיים ושלי עשה 25K ב 7 חודשים.
הטאטא באמת מפלצת אבל פולניה תעליב אותה ואתה נשאר לגור שם, שים לה נעליים לא מתאימות ותשמע על זה הרבה זמן וחזק!.

תומר א.
03-05-04, 17:34
הייתי היום במוסך המרכזי בחיפה (ע"פ המלצה של ערן) והוא אישר שהטאטא אמורה לעבוד במאמץ ב 90C ועכשיו אחרי הוספת מאורר לאינטרקולר הוא שומר על 80C במאמץ כך שהבעיה נפתרה.
תודה לכולם.

-->