PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה חשוב לבדוק רכב ממכרז של כוחות הבטחון

shachar
19-11-08, 09:29
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20081119_10 38682

רכש רכב במכרז משטרתי - ומצא חומרי נפץ

07:07 | 19.11.2008 מאת הילה רז דה-מרקר

>> גם אם לא קוראים לכם יעקב אלפרון, כדאי שתבדקו את הרכב שאליו אתם נכנסים, במיוחד אם רכשתם אותו במכרז משטרתי - כך עולה מתביעה בסך 40 אלף שקל שהגיש לבית משפט השלום בנתניה מתניה אהרונוביץ נגד משטרת ישראל, לאחר שלטענתו גילה בג'יפ שרכש במכרז משטרתי, כדורי רובה חיים ורימון חי.

אהרונוביץ עוסק בטיולי השטח, הישרדות ושדאות. לפי התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד יעקב מנקין, במאי השנה הוא השתתף במכרז ממשלתי שערכה המשטרה לרכישת רכב וזכה בג'יפ מסוג טויוטה לנדקרוזר.

לאחר ששילם כ-40 אלף שקל, הוא הוציא את הג'יפ למוסך ולטסט, על פי החוק. כעבור כחודשיים בהם השתמש בג'יפ כרכב משפחתי, רצה אהרונוביץ לשדרג את פנים הרכב. כדי להתקין ריפודים חדשים, הוא פירק את הדיקטים והברזלים שבדפנות הרכב, ותוך כדי פירוק החלקים מצא ברכב אקדח ומספר כדורי רובה חיים ורימון חי של מטול M203. לדברי אהרונוביץ, הרימון מכיל חומר נפץ ונועד לפגוע בכוחות חי"ר על ידי פיזור רסיסים, במקרה פיצוץ הוא מגיע לרדיוס פגיעה של 15 מטר ורדיוס הרג של 5 מטר.

מהתביעה עולה כי בעקבות הודעתו על האירוע למשטרה, הגיעו חבלני המשטרה למקום, חסמו את הכביש הסמוך לאזור והודיעו לתושבים להיכנס לביתם או לתפוס מחסה ואז פוצצו את הרימון בקול נפץ עז. לאחר גילוי הרימון, הג'יפ הושבת לשבוע לצורך בדיקה מקיפה.

לדברי אהרונוביץ, קפיצות, חום, תנועות ומכות עלולים היו לגרום בכל רגע לפיצוץ הרימון וגרימת נזק לנמצאים ברכב.

מהמשטרה נמסר: לכשנקבל את כתב התביעה נגיב בבית המשפט כמקובל.

tzurlis
19-11-08, 09:41
....איפוא חיים רכס, איפוא?
תביעה: המשטרה שכחה רימון חי ברכב שמכרה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3625099,00.html

מתביעה שהוגשה בנתניה עולה כי רימון, אקדח וכדורים נמצאו מוחבאים בדפנות רכב שנמכר במכרז של המשטרה

רענן בן צור פורסם: 18.11.08, 22:06
"בתביעה נטען כי התובע, העוסק בהדרכת טיולי שטח, ניגש למכרז ממשלתי לרכישת רכב "טויוטה לנדקרוזר" שהיה שייך למשטרה, ובחודש מאי התבשר כי זכה בו. לאחר מכן הוא העביר את הרכב טסט על-מנת לאזרחו.

עוד מפורט בתביעה כי לאחר כחודשיים החליט התובע לשדרג את הרכב ולהתקין בו ריפוד חדש, הליך שדורש פירוק של לוחות הנמצאים בדפנותיו. במהלך פירוק זה, מצא התובע כדורי רובה, אקדח ורימון חי, שהוטמנו ברכב...."

עוד נטען כי בעקבות מציאת הרימון והכדורים, הרחיק התובע את אשתו, ילדיו והשכנים,

"מכיוון שהרכב חנה בסביבת מקום מגורים. בנוסף, הוא דיווח למשטרה ולמחרת הגיע חבלן, שלקח את הרימון ופוצץ אותו באופן מבוקר.

בעקבות מציאת אמצעי הלחימה, נטען בתביעה, אשתו של התובע לא הייתה מוכנה לעלות לרכב ללא בדיקה מקצועית מקיפה. הוא, בני משפחתו, ואנשים אחרים שהיו עמו נחשפו לסכנה, והוא הפסיד ימי עבודה. הוא אף ציין כי הנזקים שנגרמו לו עומדים על כ-100 אלף שקלים, אך מטעמי אגרה הוא תובע מהמשטרה סכום פיצוי העומד על 40 אלף שקלים בלבד".

------------אל תקנו רכב מהמשטרה, אחרת תמותו עייפים, עניים, עצבניים- וגם אישתכם תוציא לכם את המיץ!----------

zsahi
19-11-08, 11:36
עוד תביעה של מוצץ דם מצוי

דרור ברלי
19-11-08, 11:39
עוד תביעה של מוצץ דם מצוי

צחי, לקחת לי את המילים מהפה.

רפאל
19-11-08, 13:58
היי דרור

דווקא במקרה הנ"ל אני לא מסכים איתך.
הבחור עוסק בהדרכת טיולי שטח.
הבחור היה נוסע עם הרכב לטיול בוואדי רם.
הבחור היה עובר במעבר גבול עקבה ורכבו היה נבדק.
הבחור היה נעצר על נסיון להברחת נשק.
הבחור היה יושב בכלא הירדני X שנים.

עכשיו לך תוכיח שאין לך אחות.

לדעתי האישית האחריות הבלעדית של בדיקת חומרי נפץ ברכבי מנה"ר שיוצאים לשוק הפרטי חלה על המשטרה ועליה בלבד.

טוב שהסיפור נגמר כך ולא אחרת.

רפי

gooja
19-11-08, 14:56
נתון מעניין לא פחות: לנדקרוזר ב 40 אלף ש"ח.
זה אותו רכב ל"ק 70/73, שנמכר כמשומש ב- 120 היום (וכולם יוצאי שירות המדינה).

סתם, אנקדוטה.

דרור ברלי
19-11-08, 18:51
רפי בחייך.
אני האחרון שמקל ראש בטימטום המשטרתי, אבל בכל זאת.
כל מה שכתבת זה "נניח".
נניח ש... ונניח ש...
כמעט תיאוריית אפקט הפרפר.
אם כל זה היה קורה, אז היה מקום לתבוע ועוד איך.
אבל למרבה המזל שום דבר לא קרה, לא נגרם (עדיין) שום נזק, למעט ימי השבתת הרכב מעבודה (עליהם אני מסכים שהוא זכאי לפיצוי) ומה שיש כאן לטעמי האישי בלבד זה סתם עיניים גדולות.
אל תשכח שאת הכסף שהוא תובע לא "המשטרה" תשלם, אלא אני ואתה וכולנו.

jeep.il
19-11-08, 19:12
"חבלן הגיע למחרת" לא נראה לי?

-->