PDA

צפייה בגרסה מלאה : כננת לא מגיבה.

karlos
22-03-03, 20:16
שלום לכולם. :)
לאחרונה בעת חציית עמק יזרעאל נזקקתי לשימוש בכננת הנאמנה שלי מסוג WARN9000XD וכשלחצתי על השלט היא עבדה כ-5 שניות ומאז (עברו כמה ימים) כשאני לוחץ על השלט נשמע קליק שמגיע מהגשר שמעל התוף אך הכננת לא זזה-מגיע חשמל מהמצבר לראש של הכננת אבל לא יוצא זרם מהראש"פיקוד" למנוע עצמו {ניקיתי מגעים יסודי}.
רעיונות?

נמרוד
22-03-03, 20:42
http://home.attbi.com/~erik.marquez/warn/img001.jpg

http://home.attbi.com/~erik.marquez/warn/img002.jpg

הבעייה כנראה בתוך הסולנוידים. אני לא נכנסתי לכננת אף פעם, לא היה צורך, ככה שאני לא יודע אם אפשר לפרק ולנקות או שחייבים להחליף. צירפתי דיאגרמת חשמל של 9500HS, אני מניח שהכננת שלך זהה. חכה לחנן שישפוך יותר אור בנושא.

karlos
22-03-03, 21:28
קודם כל תודה .:lol:
כנראה שהבעיה בעמת בסולונוידים אז אם מישהו יודע ....
ה"קליק" נשמע מכיוון ה"עיגול הכי ימני והוא זה שלא מעביר את הזרם להמשך...
אבל אני חושב שאת אותו רעש שומעים כאשר הכננת מנתקת את עצמה כשהיא מתחממת יתר על המידה -מה הקשר?

karlos
24-03-03, 14:10
רעיונות?

asafk
24-03-03, 14:51
אני לא נכנס כרגע לפרטים, אבל בתור שלב ראשון, בדוק רציפות על הסולונואידים, אחד אחד. אם יש רציפות בכולם, בדוק רציפות בחיבורים ביניהם (או- בין הראשון לאחרון- זה כולל את החיבורים). אם עדיין לא מצאת מה הבעיה- נמשיך הלאה. אם אתה לא יודע מה זה לבדוק רציפות- בקש ממישהו שכן יודע שיראה לך, ואז תמשיך לבד.
אני ממליץ לבדוק רציפות עם רב מודד כשהמעגל מנותק מהמצברים, ולא עם נורת ביקורת, שהיא הדרך הבטוחה לשרוף רכיבים אלקטרוניים (כמו הכרטיס של העומס יתר שיש בחלק מהכננות).

אסף.

רפי
24-03-03, 16:51
הקדמה: היה לי מקרה דומה מאוד עם סופרווינץ, רק שאצלי הוא גם לקח איתו את המצבר... :shock:

התיקתוקים, שאתה שומע, הם חיבור המגעים של הסולנואיד. צריך לבדוק אם מעבר לרעש הם גם עושים משהו.
פתרון:

נתק את קופסת הבקרה מהמנוע, שים לב לחיבורים!! :!:
פרק את קופסת הבקרה לחלוטין. אל תחשוש , זה לא כזה מסובך.
שוב, שים לב לחיבורים ואפילו צייר לך אותם.

נקה את כל המגעים, הן של סנדלי הקצה והן של רגלי הסולנואיד עם מברשת ברזל (עדיף מברשת מחוברת למקדחה), עד שהברזל יבריק.

בדוק את הסולנואידים ע"י חיבור מתח בין רגלי הבקרה ובדיקת רציפות ברגלי הזרם הגבוה (גבוה יחסית, כמובן).
חבר בחזרה וסע לשלום.

אם תזדקק לעזרה נוספת, אני מרחובות. 8)

karlos
27-03-03, 12:21
תודה רפי,ואסף. :

הענין בטיפול. 8)

karlos
28-03-03, 21:15
טוב אז את מי שמענין....
החלטתי לפתוח את המכסה השמאלי של הכננת מכיוון שכאשר נתתי בו מכות עדינות הכננת היתה חוזרת לחיים לזמן קצר(לכאורה בעיית מגעים )אך התברר שנוצרה קורוזיה שתפסה את הפחמים.. -ניקיתי סגרתי עובד יופי 8)

-->