PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת שמן בהאמר a2

dneebrkr
20-11-08, 23:02
שלום
אני מנסה להבין איך מערכת השמן עובדת במנוע דיזל V8 של האמר A2.

בעיקר מה גורם לסירקולציה

בדקתי בגוגל כדי לחפש תמונות אבל לא הצלחתי

תודה מראש

גלדיאטור
21-11-08, 03:29
שלום
אני מנסה להבין איך מערכת השמן עובדת במנוע דיזל V8 של האמר A2.

בעיקר מה גורם לסירקולציה

בדקתי בגוגל כדי לחפש תמונות אבל לא הצלחתי

תודה מראש

A2? האמר צבאי?
לפי מה שאנחנו היינו מלמדים קיימות 3 שימון והנה הן כדלקמן

1-ע"י המשאבת שמן שנמצאת בקרטר (כמו רבות אחרות ברכבי רבים) מופעלת ע"י מוט שמקבל סיבוב מגל הזיזים (בינהם 2 גלג"שים חלזוניים) המשאבה שואבת את השמן מהקרטר(יש לה מסנן) ומעבירה אותו דרך קדחים בבלוק המנוע כלפי מעלה ולאחר מכן השמן יורד גרוויטטיוית (כח המשיכה) חזרה לאגן השמן.בכלליות

2-ע"י "הפלקות" של גל הארכובה בנוזל שבאגן השמן (קרטר) והשפרצה של הנוזל אל הצילינדר בחלקו התחתון של הבוכנה, משם הנוזל נכנס אל רינג השימון שתפקידו לשמן את הצילינדר לעבודה יותר חלקה של הבוכנה בתוכו.2 הרינגים הנוספים משמשים לניגוב השמן מטה אל הקרטר כעיקרון

3- ע"י ווסת לחץ שמן העוקה (אין לי שמץ של מושג איך רואים לזה באנגלית) אדי השמן עולים לחלקו העליון של המנוע מהקרטר אל כיוון פתח המילוי איפה שהפקק, משם אל הווסת שתפקידו לשרוף את אדי השמן בהתאם לסל"ד כדי לא לזהם את הסביבה וכדי להפתר מלחץ לא נחוץ שיגרם מאדים מתחת לבוכנות ויפגע בפעולה התקינה של המנוע.
הרבה סל"ד משמע הרבה אדים שנכנסים אל תא הבעירה.
אגב שהרכב נמצא בזוית חדה עם האף למטה מה שקורה הוא שהשמן עצמו נוזל לכיוון פתח הווסת והמנוע יונק שמן אל חלל הבעירה והמנוע נתפס (נקרא נעילה הידרוסטטית)

כמובן סביר להניח שהתכוונת להאמר H2 ואני סתם כותב משעמום בשתיים וחצי בלילה
כולם מוזמנים לתקן אותי או להוסיף

dneebrkr
21-11-08, 16:36
התכוונתי לצבאי.

יש לך אולי מושג איפה ניתן להשיג תמונות / תרשימים של המערכת?

תודה רבה

kobiarava
21-11-08, 19:48
אם אני לא טועה, המנוע המדובר ממש לא ייחודי להאמר. מדובר במנוע 6.5 ליטר טורבו-דיזל של GM, אותו המנוע ששימש גם לונדורות, סוואנות, סיירות, בלייזרים וכו' (וגם לאבירים, ד"א), מה הבעיה לחפש אותו במקור?

גלדיאטור
21-11-08, 21:17
אביר זה 4.2 זה המנוע של האמר A1

dneebrkr
21-11-08, 21:58
אם אני לא טועה, המנוע המדובר ממש לא ייחודי להאמר. מדובר במנוע 6.5 ליטר טורבו-דיזל של GM, אותו המנוע ששימש גם לונדורות, סוואנות, סיירות, בלייזרים וכו' (וגם לאבירים, ד"א), מה הבעיה לחפש אותו במקור?

חיפשתי לפי המנוע ולא מצאתי

asafk
22-11-08, 00:39
אדוני חייל? אם כן, פנה אלי בפרטי אני אפנה אותך למי שצריך ויכול להעביר לך חומר.
חוץ מזה, אתה מוזמן להוריד את הספר בעברית של הCUCV בספריית האתר. שם יש את כל המידע לגבי אחיו הישן של מנוע ה6.5 שיש בהאמר, שהיה בנפח 6.2 ומאוד דומה לו.

אסף.

גלדיאטור
22-11-08, 01:42
אביר זה 4.2 זה המנוע של האמר A1

6.2
טעות שלי כבר רגיל לדבר על הגלדיאטור

dneebrkr
22-11-08, 10:29
אדוני חייל? אם כן, פנה אלי בפרטי אני אפנה אותך למי שצריך ויכול להעביר לך חומר.
חוץ מזה, אתה מוזמן להוריד את הספר בעברית של הCUCV בספריית האתר. שם יש את כל המידע לגבי אחיו הישן של מנוע ה6.5 שיש בהאמר, שהיה בנפח 6.2 ומאוד דומה לו.

אסף.

לא חייל.
תעשה טובה ושלח קישור לספר

asafk
23-11-08, 00:25
http://www.jeepolog.com/downloads.html

eysham
27-04-11, 13:05
בזמן הצבא הייתי נוהגת על האמר , נגיד ככה זה לא עזר לי לדיאטה אבל זה כן יצר ימי גיבוש מאוד נחמדים יותר כיף מזה שהלכנו על היחידה לאתר ספא בקיץ

השתכללתם....

אני לעומת זאת קראתי שמפיצי דואר זבל (http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID=545675) יכולים לקבל קנס לא קטן...

-->