PDA

צפייה בגרסה מלאה : שעון חום/חיישן חום מזייף

barakts
21-11-08, 12:40
שלום!

התלבטתי אם להתעלק על פוסט ישן ובסוף החלטתי לפתוח חדש..
יש לי בעיה עם השעון חום (או שאולי החיישן?) המד חום נמצא כמעט תמיד באיזור הסקאלה הנמוך המקסימום שהוא הגיע אליו זה היה בערך חמישית מהסקאלה ובהתחלת נסיעה הוא אפילו נמצא מתחת לסקאלה (לא זז בכלל).
לפי השרשורים כאן בדקתי את השעון ע"י חיבור החוט של היוניט לבודי והוא באמת עולה עד הסוף, עכשיו השאלה היא האם השעון מזייף או שאולי זה החיישן כי הבנתי שיש כל מיני חיישנים עם התנגדויות שונות ויכול להיות שהבעלים הקודם שיחק עם זה כי היתה בעיית התחממות.
טבלתי גם את החיישן במיים רותחים והשעון לא זז.

עכשיו.. איך אני בודק את אם זה השעון או החיישן? איך אני יודע איזה חיישן לקנות??

Viper
21-11-08, 13:28
שלום!

התלבטתי אם להתעלק על פוסט ישן ובסוף החלטתי לפתוח חדש.. (חבל...)

לפי השרשורים כאן בדקתי את השעון ע"י חיבור החוט של היוניט לבודי והוא באמת עולה עד הסוף, (סבבה, ככה צריך להיות) עכשיו השאלה היא האם השעון מזייף או שאולי זה החיישן כי הבנתי שיש כל מיני חיישנים עם התנגדויות שונות ויכול להיות שהבעלים הקודם שיחק עם זה כי היתה בעיית התחממות.
טבלתי גם את החיישן במיים רותחים והשעון לא זז.

עכשיו.. איך אני בודק את אם זה השעון או החיישן? איך אני יודע איזה חיישן לקנות??

לדעתי- יוניט חום תקולה.
גש למכשירי תנועה וקנה יוניט מקורית. כמה זה כבר יכול לעלות? (למרות שאצלם אף פעם אי אפשר לדעת...).
אם אחרי החלפת היוניט עדיין יש בעיה- זה השעון... (או שיש בעיה בחיווט...)

אם אתה לא רוצה להוציא כסף על "הימור", קרא את הפרק של שעון החום ב-FSM. יש שם טבלה שמגדירה בדיוק איזו התנגדות היוניט צריך להוציא באיזו טמפ'. ככה תוכל לבודד את הבעיה בצורה מדויקת.

אם אני זוכר נכון- העלתי לכאן את הדף הרלוונטי באחד השרשורים בעבר.
תריץ חיפוש כאן או בספר- מה שיהיה לך יותר קל.

barakts
21-11-08, 18:22
באמת עכשיו מצאתי את השרשור שדיברת עליו (איך לא חשבתי לחפש "יוניט" חום... :D)

אני אבדוק את הדבר הזה עם ההתנגדויות אבל מה שכן הכנסתי את היוניט (לא כל היוניט רק החלק שנכנס לתוך הסעפת) למיים רותחים כאשר הוא היה מחובר לשעון והשעון לא זז.

בכל מקרה אני אקפוץ ביום שני למכשירי תנועה באמת אין לדעת כמה הם יקחו על זה ולכן רציתי להימנע מזה ומהנסיעה לתל אביב.

תודה רבה!

idanw
21-11-08, 19:07
יכול ליהיות שיש לך מנוע של סוויפט?
יוניט חום של סוויפט לא תואמת להתנגדות של השעון של הסמוראי, ואז השעון מראה חום נמוך בהרבה.
יוניט במכשירי תנועה צריך לעלות 100-120 ש"ח

עידן

lior_b.s
21-11-08, 22:26
באמת עכשיו מצאתי את השרשור שדיברת עליו (איך לא חשבתי לחפש "יוניט" חום... :D)

אני אבדוק את הדבר הזה עם ההתנגדויות אבל מה שכן הכנסתי את היוניט (לא כל היוניט רק החלק שנכנס לתוך הסעפת) למיים רותחים כאשר הוא היה מחובר לשעון והשעון לא זז.

בכל מקרה אני אקפוץ ביום שני למכשירי תנועה באמת אין לדעת כמה הם יקחו על זה ולכן רציתי להימנע מזה ומהנסיעה לתל אביב.

תודה רבה!

כמה חוטים מתחברים ליוניט?
אם רק אחד אז הגוף הוא מינוס ולכן השעון לא זז...אם שניים ועדיין לא זז כנראה שהיוניט תקול..

צביקה קרבורטור
21-11-08, 23:27
לדעתי- יוניט חום תקולה.
גש למכשירי תנועה וקנה יוניט מקורית. כמה זה כבר יכול לעלות? (למרות שאצלם אף פעם אי אפשר לדעת...).
אם אחרי החלפת היוניט עדיין יש בעיה- זה השעון... (או שיש בעיה בחיווט...)

אם אתה לא רוצה להוציא כסף על "הימור", קרא את הפרק של שעון החום ב-FSM. יש שם טבלה שמגדירה בדיוק איזו התנגדות היוניט צריך להוציא באיזו טמפ'. ככה תוכל לבודד את הבעיה בצורה מדויקת.

אם אני זוכר נכון- העלתי לכאן את הדף הרלוונטי באחד השרשורים בעבר.
תריץ חיפוש כאן או בספר- מה שיהיה לך יותר קל.
שלום רב!
בסבירות גבוהה, שיוניט חום תקול, ורצוי ומומלץ להחליפו במקורי.
השעון כנראה תקין, לאור כך שהארקת את הקונקטור לגוף, והשעון עלה עד לסוף.
במחשבה ראשונה, עם קריאת השרשור, הסקתי מיד שהבעייה בתרמוסטט תקול, שנשאר במצב פתוח, אך לאחר הבדיקה המקצועית, של הכנסת היוניט למי רותחים, הסקתי מכך, שכנראה
היוניט תקול, אלא אם אווכח, שלא שכחת להאריק את היוניט, , כשהוא טבול במים חמים, אך
לא מאורק לבלוק, המחוג לא יזוז.
אני מצפה להבהרה בנושא.
במחשבה שנייה, אם השעון תקין, הכנסת היוניט במים חמים מיותרת, במנוע חם שהיוניט טבול במי קירור בראש המנוע, הבדיקה מחוץ לראש המנוע היא מיותרת, וגם מטעה, בלא הארקה ליונט השעון לא יזוז! עריכה :בקריאה נוספת של השרשור, גיליתי שליאור עלה זה כבר לפני, ולכן מגיע לו את הקרדיט.
בברכה
צביקה

barakts
24-11-08, 17:11
וואי יצאתי מפגר הלכתי וקניתי יוניט שם סוויפט למרות שהיתה לי הרגשה שזה לא יתאים... לא נורא הלכו 60 ש"ח.... :D

צביקה, יצאתי מפגר עכשיו פעם שניה באמת שבדקתי את היוניט במיים רותחים לא חיברתי אותו לגוף... הגיוני שלא יזוז.

אני אלך כבר למכשירי תנועה ונקווה שזה יפתור את הבעיה

Viper
25-11-08, 05:21
וואי יצאתי מפגר הלכתי וקניתי יוניט שם סוויפט למרות שהיתה לי הרגשה שזה לא יתאים... לא נורא הלכו 60 ש"ח.... :D

צביקה, יצאתי מפגר עכשיו פעם שניה באמת שבדקתי את היוניט במיים רותחים לא חיברתי אותו לגוף... הגיוני שלא יזוז.

אני אלך כבר למכשירי תנועה ונקווה שזה יפתור את הבעיה

אז אולי עכשיו, אחרי שכבר אמרת שיצאת מ@^7...
תבדוק כמו שצריך בשרשור המתאים עם השרטוט מהספר שמראה בדיוק כיצד לבדוק?

barakts
12-12-08, 23:30
viper לא צריך להתרגז והתגובה שלך לא לעניין.

בכל מקרה קפצתי למורי והוא אמר שכנראה אין לי טרמוסטט. יצא שהוא צודק.
טרמוסטט נקנה הורכב והכל דבש!
:D

Viper
13-12-08, 07:37
viper לא צריך להתרגז והתגובה שלך לא לעניין.

:D

להתרגז? ממש לא.
התגובה שלי בסה"כ היא ציטוט של דבריך (ואפילו בצורה יותר רגועה...)
לא מבין מה לא לעניין בלהפנות אותך לשרטוט הבדיקה???
בכל אופן- שמח שה"תקלה" נפתרה.

-->