PDA

צפייה בגרסה מלאה : arb אחורי לפטרול

yuval3
23-11-08, 14:42
אני מעונין להחליף את הנעילה החשמלית שלי בדפרנציאל האחורי לנעילת ARB האם כדאי? אצל מי ניתן לעשות זאת ? וכמה זה אמור לעלות ? ותודה לכל העונים.

itayt
23-11-08, 16:51
קודם כל השאלה למה ?! אם הנעילה עובדת מה יתן לך להחליף ?
רוב הסדנאות בארץ עושות את זה, מחיר לנעילה קדמית בסביבות 8-10K תלוי אצל מי, אני מניח שאחורי עולה משהו בסביבה.
זה נכון שנעילת ARB אמורה להיות חזקה יותר ואם נשברת לך מאיזה סיבה הנעילה המקורית, זה גם יותר משתלם כלכלית להחליף ל ARB, אבל אם הכל עובד, למה להכנס לזה בכלל ?

yuval3
23-11-08, 22:47
הנעילה המקורית נשחקה והיא פעם עובדת ופעם לא וכנראה שיש בריחת ואקום מהנעילה ולכן היא לא מחזיקה טוב.

arnonshoshani
23-11-08, 23:43
יובל ואיתי שלום
אצלנו באוברלנד התקנו כבר כמה נעילות אחוריות לפטרול מהסיבה הפשוטה שמבנה הנעילה האחורית המקורית הוא חזק אבל אחרי שימוש רב השיניים נשחקות ואפילו נשברות קלות ואז הנעילה מתחילה לתקתק ו/או לעשות רעשים בנסיעה. שבוע שעבר החלפתי נעילה שנשחקה ובגלל השחיקה היא שפשפה את בית הסטליטים לרמה שהחליף צבע לסגול כהה שמסמן חימום רב מה שייצר שריפת מחשירי שמן ופגיעה בלאגרים (שמן חם מאד מאבד טיפה מהאפקטיביות שלו).
נעילה מקורית עולה בסביבות 14K ו ARB כולל קומפרסור 8K-10K כמו שכתב איתי.
מקווה שתבצע את ההחפה בזמן לפני פגיעטות מישניות נוספות.

ארנון
052-6991704

itayt
24-11-08, 08:47
יובל כמו שאמרתי, אם אין לך בעיה אל תכנס לזה, אבל מסתבר שיש לך איזה שהיא בעיה, אולי כדאי לבדוק את מהות הבעיה כי לפי מה שאני מבין זה לא חריקות ותקתוקים כך שהסטליטים כנראה לא שבורים ואולי מדובר רק בבריחת לחץ ועלויות התיקון הם לא גדולות. (לא שבדקתי עלויות אבל כדאי לך לבדוק)
בכל מקרה אם תחליט להחליף ל arb החברה מאוברלנד עשו לי התקנה כפולה של arb בסופה שהיתה לי, עשו עבודה לא רעה, לא היו לי טענות. תבדוק טוב עלויות בכמה מקומות ותבדוק גם באיזה קומפרסור אתה מעוניין, יש קומפרסור קטן שמתאים לנעילות בלבד, לא תוכל להשתמש בו לניפוח גלגלים לדוגמא והמיכל שלו גם יותר קטן כך שהוא ידלק לך לעיתים יותר דחופות, יש גם קומפרסור גדול שההבדל במחיר בינהם לא אמור להיות גדול, ואז תוכל להשתמש בו גם לצרכים נוספים.
מניסיוני, תבדוק גם מחיר להתקנה כפולה כי אם תרצה אח"כ להתקין נעילה קדמית, לפי מה שבדקתי בעבר, זה יהיה יקר יותר בנפרד.

-->