PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מערכת פליטה

OHADSHAI
23-11-08, 15:42
שלום לכם,

הייתי רוצה לדעת איך בונים מערכת פליטה (ממה הוא מורכב, מה התכולה שלו בפנים) עם תמונות והסברים- אם יש.. וכל מידע קטן של מישהו יעזור לי בהחלט !

עלה לי רעיון לקחת דרבוקה כזאת (כמו שלמטה) ולהוציא לה את המן "משטח תיפוף" הזה וליקנות מערכת פליטה רגילה.. ואז לשפר אותה הרבה יותר!
http://www.musical.org.il/upload/nikel4.jpg

הייתי שמח לישמוע מה דעתכם בנושא?

OHADSHAI
24-11-08, 16:46
אין למישהו שמץ ? או דעה? או טיפים? או אפילו מידע קטנטן על מערכות פליטה?

GodsFather
24-11-08, 17:13
תשמע חביבי, שים בצד את הדרבוקה לטיולים בעיקר ותקרא קצת ברחבי האינטרנט - לא הכל יבוא לך על מגש של כסף ועם כפית לפה -

http://en.wikipedia.org/wiki/Exhaust_system

http://images.google.com/images?sourceid=gmail&q=exhaust+system&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=image_result_group&resnum=7&ct=title

OHADSHAI
24-11-08, 21:58
תודה לך בחור

OHADSHAI
25-11-08, 20:22
עוד שאלה...

מישהו יודע מה אני צריך לשים או לבנות בתוך המערכת פליטה כדי להחליש את הרעש של המנוע ולעשות לו מין רעש כזה עווה כזה כמו שיש ל-"Ford SuperChif" אם מישהו מכיר.. יש לו רעש כזה עצבני כזה.. עווה ...:twisted::evil::twisted: ! הכוונה לעשות את הרעש חלש כמה שפחות.. ומין חנוק כזה.. שישמעו אותו כאילו הוא "מיתעצבן" לו שם.. אבל חלש !

סליחה על החפירה :roll:

six 4 life
25-11-08, 20:25
בוא נתחיל מזה שתסביר על איזה רכב אתה רוצה לעשות את הפרוייקט הזה, איזה מנוע, ונתקדם.

אם אתה מדבר על פרייבט, אני מציע לך לעבור ל www.carsforum.co.il שם תמצא מידע רחב יותר ורלוונטי יותר לעניינך.

OHADSHAI
25-11-08, 20:45
אני עוד בשלבי תיכנון ורעיונות... אני מתכנן על מנוע בין 600 - 1000 סמ"ק... יספיק או שצריך יותר לדעתך?

six 4 life
25-11-08, 20:57
חבר זה פורום בונים, ובין היתר נבנות כאן באגים ברמות שונות, אז אם אתה מדבר על באגי- תציין את זה.
תפרט יותר מה אתה מתכנן לבנות, איזה מנוע, ומה בעצם אתה שואל - איך אתה מוציא סאונד ממנוע שאתה עדין לא יודע איזה או איך ישמע על הבאגי העתידית?

amir2cv
25-11-08, 21:54
תקשיב חבר,
אני קניתי גיפ שעושה "עווה-עוווה" חזק מאוד,
ככה שכולם שומעים אותי מגיע עוד לפני שיצאתי מהבית

לעומת זאת אני מכיר מישהוא שיש לו ג'יפ עצבני ולבן שעושה "טרטא-טרטא" אבל הוא התקין מערכת אלקטרונית מסובכת בשביל לקבל את האפקט הזה

אני במקומך הייתי מחפש טרומבון, ומחבר אותו ישר לסעפת פליטה של המנוע (עדיף מורכב על ראש סופה) ואז תקבל צליל של "בבבברררררומ-בבבררררררומ" שזה הכי סבבה.

הנה, קבל קישור שיעזור:
http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2.php?q=טרומבון

בהצלחה!

OHADSHAI
26-11-08, 07:50
חבר זה פורום בונים, ובין היתר נבנות כאן באגים ברמות שונות, אז אם אתה מדבר על באגי- תציין את זה.
תפרט יותר מה אתה מתכנן לבנות, איזה מנוע, ומה בעצם אתה שואל - איך אתה מוציא סאונד ממנוע שאתה עדין לא יודע איזה או איך ישמע על הבאגי העתידית?

בוא נגיד על מנוע בסביבות ה-1000 סמ"ק.. הבאגי יהיה של Badland, הדגם- ST2 Next Generation , אבל אני יעשה אותו קצת אחרת...

וזהו... אמממ צריך עוד פרטים או משהו?

תודה.

OHADSHAI
26-11-08, 08:00
תקשיב חבר,
אני קניתי גיפ שעושה "עווה-עוווה" חזק מאוד,
ככה שכולם שומעים אותי מגיע עוד לפני שיצאתי מהבית

לעומת זאת אני מכיר מישהוא שיש לו ג'יפ עצבני ולבן שעושה "טרטא-טרטא" אבל הוא התקין מערכת אלקטרונית מסובכת בשביל לקבל את האפקט הזה

אני במקומך הייתי מחפש טרומבון, ומחבר אותו ישר לסעפת פליטה של המנוע (עדיף מורכב על ראש סופה) ואז תקבל צליל של "בבבברררררומ-בבבררררררומ" שזה הכי סבבה.

הנה, קבל קישור שיעזור:
http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2.php?q=טרומבון

בהצלחה!

אהלן חבר,

הייתי רוצה לדבר עם חבר שלך שבנה מערכת אלקטרונית, אני טוב מאוד באלקטרוניקה !

תודה רבה,
אוהד

shmil
26-11-08, 13:22
שוב חופש גדול? ;)

אני החבר עם המערכת האלקטרונית.
המערכת האלקטרונית המסובכת היא מיקרופון שמקליט את צליל המנוע, דוגם לדיגיטאלי, מעביר למולטיפלקסר מעבד אות שמנחית את התדר ב-37%, מעלה את האמפליטודה ב-28%, תוך שינוי בעוצמת הבאסים בהגברה של 52%, ואז דוחפת את האות, תוך החזרה שלו לאנאלוגי, אל מגבר שמחובר לרמקול חיצוני של 100 וואט.
אפילו עשיתי אפשרות של כפתור שישמיע כאילו המנוע עובד רק על חצי מהבוכנות, אבל זה למנוע של שישה צילינדרים.
לצערי איבדתי את התרשים של הלוח של המעגל שתכננתי, ולא יהיה לי זמן לתכנן אותו שוב.
אם אתה טוב באלקטרוניקה, זה יהיה משחק ידים בשבילך לתכנן את זה.

בהצלחה, אוהד.

GodsFather
26-11-08, 13:26
אתה יכול לצרוב לי את הTRACK הזה על דיסק או להעביר לי את זה בMP3 ? כדי שאוכל לשים את זה באוזניות שלי בקסדה ולדמיין את זה תוך כדי רכיבה :-D

coas
26-11-08, 13:35
למה לסבך את החיים?

אצלי יש ממברנה ויברציונית עם תהודה משתנית רב גלית. הממברנה עשויה מלוח טיטניום בתוך המפלט וע"יי כוונון בורג חיצוני ניתן לקבל כמעט כל סאונד, מ"טרטא-טרטא", "עוווה-עוווה" ועד "בוררררר-בוררררר" ועוד עוד.

שמתי כזה ביונדאי גץ והרכב נשמע כמו רכב של F1... עבד טוב עד שהשכנים שרפו את הרכב, ז***ת...

OHADSHAI
26-11-08, 15:05
שוב חופש גדול? ;)

אני החבר עם המערכת האלקטרונית.
המערכת האלקטרונית המסובכת היא מיקרופון שמקליט את צליל המנוע, דוגם לדיגיטאלי, מעביר למולטיפלקסר מעבד אות שמנחית את התדר ב-37%, מעלה את האמפליטודה ב-28%, תוך שינוי בעוצמת הבאסים בהגברה של 52%, ואז דוחפת את האות, תוך החזרה שלו לאנאלוגי, אל מגבר שמחובר לרמקול חיצוני של 100 וואט.
אפילו עשיתי אפשרות של כפתור שישמיע כאילו המנוע עובד רק על חצי מהבוכנות, אבל זה למנוע של שישה צילינדרים.
לצערי איבדתי את התרשים של הלוח של המעגל שתכננתי, ולא יהיה לי זמן לתכנן אותו שוב.
אם אתה טוב באלקטרוניקה, זה יהיה משחק ידים בשבילך לתכנן את זה.

בהצלחה, אוהד.

בדיוק כמו שחשבתי ! שיטה טובה.. ניראה לי אני גם יעשה כזה...

קח עצה חבר- כדי לך לעשות עם כפתורים- באס הרבה יותר או הסאונד הגבוה יותר וכו' וכו'.. כדי שאם יש משטרה אז תוכל להוריד מהר את הבאס או את הצליל הגבוה, הבנת?

נ.ב- הייתי גם מאוד שמח אם היית יכול להקליט ב-mp3 או לצלם לנו סירטון איך זה נשמע!

תודה,
אוהד

GodsFather
26-11-08, 15:06
נראה לי שנארגן מפגש השמעה משותף... מה דעתכם ?

OHADSHAI
26-11-08, 15:09
למה לסבך את החיים?

אצלי יש ממברנה ויברציונית עם תהודה משתנית רב גלית. הממברנה עשויה מלוח טיטניום בתוך המפלט וע"יי כוונון בורג חיצוני ניתן לקבל כמעט כל סאונד, מ"טרטא-טרטא", "עוווה-עוווה" ועד "בוררררר-בוררררר" ועוד עוד.

שמתי כזה ביונדאי גץ והרכב נשמע כמו רכב של F1... עבד טוב עד שהשכנים שרפו את הרכב, ז***ת...

שלום לך,
מאיפה קנית את הממברנה ויברציונית עם התהודה משתנית רב גלית ?

GodsFather
26-11-08, 15:17
יאללה , מי נועל ?

tzagi
26-11-08, 16:26
יאללה , מי נועל ?

אתה מוכן להוציא את הנעילות מהראש?
זה שרשור מאד חינוכי ואינפורמטיבי, לא רואים דברים כאלה כל יום, למעשה....צריך לעשות ממנו דביק לדעתי.

OHADSHAI
26-11-08, 18:58
יאללה , מי נועל ?

מדוע לנעול ?

OHADSHAI
26-11-08, 19:03
אהלן חברים,

מצאתי מאמר מאוד מפורט ומצויין על מערכות פליטה !! למי שמתעניין :

http://www.pancher.co.il/read/article-58-12.html

הכל מוסבר שם יופי, עם תמונות והסברים...

shmil
26-11-08, 20:09
צחוקים כמעט כמו בשרשור האדיוטים.
אכן, נראה שימשיך לשעשע וחבל לנעול.

אני לא יכול כרגע להקליט או לצלם, כי כרגע אני בחו"ל, עד יעבור זעם (זעמם של נמרוד, חנן, אסף ושות' על מה שאני כותב פה...) ;).

את הממברנה הויברציונית אני הבאתי לו, כי היו כאלו באחת המדינות שהייתי בהם (יפן), במעבדה מיוחדת וסודית של אחת מחברות הרכב הגדולות, הם תכננו אותה בהתחלה כדי להגביר פנימה את הרעשים של הבחוץ, כי הרכב היה מאד שקט, אבל כשהם אמרו לי שהם יורדים מזה, ישר הבנתי את הפוטנציאל והבאתי שתיים לארץ.

אחת נמכרה בחופש הגדול הקודם, והשנייה אני שומר למזכרת, זה עולה ים כסף.

עדיף לך בשיטה שלי, עם ה-MUX.

GodsFather
26-11-08, 20:15
שמיל, אתה יכול לשלוח לי במייל את המידות של הממברנה ? אני רוצה לנסות להכין עותק כזה. בלי תמונות , רק מידות.

תודה

UNIX
26-11-08, 20:58
מישהו יודע איפה אני קונה אבקת חשמל ?

GodsFather
26-11-08, 21:02
בכצנלסון יש חנות , ממש ליד חנות חיות מעולה שבה אני קונה כל שבוע אוכל לכלב גז שלי

אביב3
26-11-08, 21:10
רגע של רצינות לא יודע איפה ראית את הכתבה הזאת , בחו"ל בארצות שההיברידיות יותר נפוצות היו הרבה מקרים של תאונות רכב vs הולך רגל:) (בגלל שהן שקטות מאוד) אז חושבים לפתור את הבעיה ע"י רעש רכב מוקלט .
אולי כדאי שיחכה קצת עד שהמערכת הזאת תצא לפועל אם בכלל ויקנה אחת:)
ל(לצערי אין לי קישור לכתבה אתם תצטרכו לסמוך עלי)

OHADSHAI
26-11-08, 21:24
צחוקים כמעט כמו בשרשור האדיוטים.
אכן, נראה שימשיך לשעשע וחבל לנעול.

אני לא יכול כרגע להקליט או לצלם, כי כרגע אני בחו"ל, עד יעבור זעם (זעמם של נמרוד, חנן, אסף ושות' על מה שאני כותב פה...) ;).

את הממברנה הויברציונית אני הבאתי לו, כי היו כאלו באחת המדינות שהייתי בהם (יפן), במעבדה מיוחדת וסודית של אחת מחברות הרכב הגדולות, הם תכננו אותה בהתחלה כדי להגביר פנימה את הרעשים של הבחוץ, כי הרכב היה מאד שקט, אבל כשהם אמרו לי שהם יורדים מזה, ישר הבנתי את הפוטנציאל והבאתי שתיים לארץ.

אחת נמכרה בחופש הגדול הקודם, והשנייה אני שומר למזכרת, זה עולה ים כסף.

עדיף לך בשיטה שלי, עם ה-MUX.

לא מוכרים כאלה בשום חנות בחו"ל ?

shmil
26-11-08, 22:00
לא, כי זה פטנט סודי.

six 4 life
26-11-08, 22:11
לא מוכרים כאלה בשום חנות בחו"ל ?

נסה באיביי.

OHADSHAI
26-11-08, 22:17
לא, כי זה פטנט סודי.

מה בדיוק סודי שם?

בטח הם שמים שם איזה עמעם טוב וחזק ואולי זה בנוי בצורה כמו טרומבון.. זה הכל לדעתי

six 4 life
26-11-08, 22:23
זה בטוח עמעם אבל כנראה שיש שם עוד משהו שהם לא רוצים לגלות.
תריץ חיפוש באיביי אולי יהיה לך מזל.

OHADSHAI
26-11-08, 22:27
זה בטוח עמעם אבל כנראה שיש שם עוד משהו שהם לא רוצים לגלות.
תריץ חיפוש באיביי אולי יהיה לך מזל.

חיפשתי, אין :(

udi25
26-11-08, 22:31
http://www.articles.co.il/article/781/מערכת%20הפליטה%20של%20מנוע%20שתי%20פעימו ת

amir2cv
26-11-08, 22:40
COAS, לדעתי, אם תשקיע בשלייף סופאפים, תוכל להוציא מהציפלניגים רעש של "עווה-עווה" גם בשימוש בלוח פח גלי רגיל... אבל אתה.. פרפקציוניסט שכמוך, חייב לפחות טיטניום, מה?
ושמיל, על מי בדיוק אתה חושב שאתה עובד עם החרטא של המולטיפלקסינג... כולה יש לך גרמופון מחובר לצנרת ביוב 8 צול שמקסימום עושה "גלינג-גלינג"... על "עווה-עווה" אתה יכול רק לחלום, ובטח לא על "טרטא-טרטא"...

שמע לי חבר, ועזוב אותך מכל הסתלבטנים פה..
קח צינור השקיה, חבר אותו צד אחד למשפך מפלסטיק וצד שני לכרית בכיסא הנהג.
מכאן, תן לכישרון שלך לעשות את העבודה..ואני מזכיר לך:
"הכוונה לעשות את הרעש חלש כמה שפחות.. ומין חנוק כזה.. שישמעו אותו כאילו הוא "מיתעצבן" לו שם.. אבל חלש."

asafk
27-11-08, 00:53
חברים, חלאס.

אסף.

OHADSHAI
27-11-08, 08:18
אני כבר לא יודע איזה תגובה פה רצינית ואיזה לא

וחלאס לחשוב שאתם (בעלי הניסיון) הכי טובים בכל דבר.. גם אתם הייתם פעם ילדים.. ותאמינו לי אם הייתם ילדים והיו עושים צחוק מהאשכול שלכם.. ישר היה בא לכם להביא באן לאותו איש שהרס את האשכול

ומנהלים מה אתם לא רואים שיש פה "הורסי אשכולות", אתם לא יכולים לתת באן או אזהרה למישהו? בשביל מה יש מנהלים? שיהיה סדר ורצינות ולא יעשו מכל אשכול בדיחה אחת גדולה

ולדעתי אם לא היו עושים צחוק מהאשכול לדעתי היה יכול ליהיות לדביק

אני לא מדבר פה על אנשים שעוזרים- ויש כאלה ! וכל הכבוד להם ותודה להם ! יש פה אנשים שצוחקים ומרשים לעצמם להיתבדח על האשכול ולדעתי הם ילדים קטנים.

אתם יכולים לנעול.

נמרוד
27-11-08, 09:42
אוהד - לשאלתך - כל האנשים פה צוחקים. וכן, הם צוחקים עליך. אבל הם לא ילדים, הם כמה מהאנשים הרציניים והמוכשרים ביותר בפורום. תסיק מזה איזה מסקנה שאתה רוצה.

השרשור נעול, וגם עובר לאוף-טופיק, מקומו לא בפורום טכני.

-->