PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לקניית ג'יפ (ג'יפ משפחתי עד 160,000 ש"ח - הכותרת נערכה)

NocWis
25-11-08, 23:20
שלום
עד עכשיו הינו לנו פרייבט - טויוטה קורולה ורוצים לשדרג לגיפ למשפחה שבמהלך השבוע ישמש לנסיעות עירוניות ושטח לסוף שבוע.
התקציב הוא עד 160 אלף,
בנזין אוטומטי
ואמור לעשות סביבות ה20 אלף קילומטר בשנה

תודה רבה

אייל
25-11-08, 23:44
כדי שנוכל לעזור לך בבקשה תעבור על הדבר הזה:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28546

אחרי שתענה על כל הפרטים יהיה לנו הרבה יותר קל לענות לך...

NocWis
25-11-08, 23:57
1. כמה אתם רוצים להשקיע?
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
3. מי נוהג בו?
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.

שלום
עד עכשיו הינו לנו פרייבט - טויוטה קורולה ורוצים לשדרג לגיפ למשפחה ש 2 במהלך השבוע ישמש לנסיעות עירוניות ושטח לסוף שבוע.
1 התקציב הוא עד 160 אלף,
6 בנזין אוטומטי
5 ואמור לעשות סביבות ה20 אלף קילומטר בשנה

תודה רבה

4. בין בודד לחמישה אנשים, תלוי במצב.
3. שתי נהגים וותיקים ואחד חדש

whisky
26-11-08, 09:54
תגיד, אתה חדש לגמרי בתחום?

אם כן, לפני שאתה עושה את הקפיצה, אולי כדאי שתבקש מכמה חברים להראות לך את הרכבים שלהם. אני במקומך הייתי אולי מתחיל ביפניים נחמדים.

אפשרות אחרת, היא לנסות לעשות נסיעות מבחן על כמה רכבים כמו:
1. פאג'רו.
2. פארדו.
3. טרופר.
4. פת'פיינדר.
5. דיסקברי (דיזל אומנם אבל מגניב (או גונב שאלה של השקפה) לאללה).

ודומיהם, לראות למה אתה יותר מתחבר, ואם זה לא מתאים לך כי הרכבים גדולים מדי אולי לנסות משהו כמו הגראנד ויטרה והספורטאג'.

יכול להיות שאפילו יתאים לך ג'יפ מהחברה תנסה במכשירי תנועה תראה מה יש להם היום בתקציב לא הרבה יותר גדול ממה שאתה מדבר עליו.

אחרי שבדקת כמה רכבים, ראית למה אתה מתחבר, תבוא תשאל ספציפית, האם מישהו מכיר, מה עדיף, מה החסרונות ומה הייתרונות, זה יעשה לך הרבה יותר סדר בראש לפני הקניה.

NocWis
26-11-08, 11:15
כן, חדש לגמרי

תודה על העצה, ננסה ונחזור לפה עם רשמים

ה הRav4, ניראה מעניין, איך הוא?

whisky
26-11-08, 11:52
כן, חדש לגמרי

תודה על העצה, ננסה ונחזור לפה עם רשמים

אם אתה מדבר על חדש, אז הוא לא ממש רכב שטח, הוא יותר רכב כביש, אם אתה מדבר על דגמים ישנים אז מדובר ברכב שעושה גם שבילים נחמדים. לא משהו לשלוח עליו גלויה הביתה.

מצד שני בתור התחלה, זה נחמד.

אם אתה רוצה משהו יותר "נחמד" בסגנון הזה אני הייתי מתסכל יותר על ספורטאג' (ישנים) או ויטארה לדגמיה הם קצת יותר רציניים לדעתי.

grand
26-11-08, 13:08
חבל על החיפושים...
בתקציב שלך הייתי הולך על JEEP מקורי רנגלר או גראנד צ'רוקי לפי הטעם שלך חדש ביבוא אישי.
160-180K בארץ כולל הכל, אין עיסקה משתלמת מזה.

זאביק
26-11-08, 13:18

כל רכב שאין לו הילוך כח (או LOW בשפת העם) הוא לא רכב שיכול לשמש לטיולי שטח "אמיתיים".
הוא רכב שנועד לשבילים, דרכי עפר.
ניתן לטייל איתו בשטח, אבל הבלאי שלו יהיה מואץ.

כתבה של יואב קווה על הטריוס, כדוגמא לרכב ללא הילוך כוח.

NocWis
26-11-08, 22:09
תודה רבה על העזרה

בחלק מהג'יפים ראינו שיש גיר רציף, מה עדיף?

זאביק, לא הצלחתי למצוא את הכתבה שאמרתה, תוכל לתת לינק?

asafk
27-11-08, 00:47
האם אפשר לטייל עם ג'יפון ללא הילוך כוח בנגב?
http://www.jeepolog.com/475.html
כן, אבל יגמרו לך המסלולים אחרי פעמיים.

בחנו מספר ג'יפונים מהזן הזה בשבועות האחרונים (הראשון הוא הספורטאז (http://www.jeepolog.com/600.html)' חכו לשאר המבחנים שיתפרסמו בקרוב), והמסקנה שלי ברורה. אתה באמת באמת רוצה לטייל? עזוב אותך מהמכוניות סטיישן עם פוזה של רכב שטח ובלי הילוך כוח. הם נחמדים מאוד לשבילים, הרבה יותר כיפיים ממכוניות משפחתיות כשזה מגיע לגיחת שטח בדרך מ או אל העבודה או סתם לפיקניק - וזהו. מעבר לכך זו התעללות ברכב המסכן, שיעבור, בטח שיעבור. אפילו יעלה את מעלה יאיר- אבל חבל עליו.
הג'יפון היחיד שראוי לדעתי להיקרא רכב שטח הוא הגראנד-ויטרה מבית סוזוקי, שמציע פשרה סבירה בין מכונית לרכב שטח.

מצד שני תסתכל על שוק המשומשים- רכבי שטח בגודל מלא יש המון ברמת המחיר שאתה מכוון אליה. קשה להמליץ חד משמעית, זה עניין של טעם ושל רמת הטיולים- יש הכל - דיפנדר, פטרול או דיסקברי, גראנד צ'רוקי ורכבי שטח יפניים.

וכאמור, מחירי הייבוא האישי, מחירי הקניה של ג'יפים בני חצי שנה- שנה בארה"ב, ושער הדולר שעדיין לא חזר לרמתו הרגילה- יוצרים חלון הזדמנויות נדיר לקנות ג'יפ אמיתי במחיר של ג'יפון.

אסף.

whisky
27-11-08, 09:21
דבר ראשון אני מסכים עם אסף ועם גראנד, היום אפשר ללכת לאולמות התצוגה ולהתרשם ממה שאפשר לקבל במחירים מאוד קרובים לסכום שאתה מדבר עליו. ובל נשכח את האחריות שמגיעה עם רכישת רכב מהיבואן

דבר שני, אתה צריך להבהיר את הצורך שלך:
אם הרעיון הוא לעשות טיולי משפחות לייט, עם פיקניקים סבירים בשדות ובשבילי קק"ל, ניתן לעשות את זה גם עם הרכבים שעליהם אתה מדבר, RAV4 ודומיו.

אם הרעיון הוא להיכנס מעט יותר לתחום השטח, לנסות לעשות טיולים מעט יותר אתגריים, לא הייתי מתחיל בפחות מהויטארה של סוזוקי, גם מבחינת סחירות הרכב לא רע בכלל, והוא יחסית לאחרים שומר על מחירו. ההמשך השמיים הם הגבול: טרופרים, פטרולים, ורנגלרים, דיסקו, מה שאתה רוצה.

אם הרעיון הוא להיכנס עמוק לשטח (תרתי משמע), אז בהחלט בתקציב שלך הייתי הולך על ג'ייפ מקורי, אולי בן שנה או שנתיים בשביל לא לאבד את הערך, או רכב מסוקס כזה או אחר.

תגדיר לנו את הרצונות שלך, אפשר יהיה לכוון אותך הרבה יותר טוב.

KOOKE
27-11-08, 12:26
לא לשכוח שבהרבה מקרים עם האוכל בא התיאבון..לכן מאד ייתכן שלאחר כמה טיולים תרצו לעשות טיולים שהם מעבר ל"שבילי קק"ל"..שבילי עפר וכו' - טיולים בשטח עם קשיי עבירות גדולים יותר.

לטיולים כאלו אתם חייבים רכב שטח "אמיתי" - כלאמר לפחות כזה עם הילוך כוח.

בתקציב הזה, גרנד צ'ירוקי או רנגלר 5 דלתות ביבוא אישי..זה מה שאני הייתי קונה.

דרור ברלי
27-11-08, 15:19
בכל מקרה - כדאי להתמקד ברכב בן שנתיים-שלוש.
עדיין אפשר למצוא כלים שלא נסעו בשטח בכלל, במצב מעולה ולמעשה כמעט חדש, אחרי אבדן הערך הגדול.
וגם - בחירה במשומשים מאפשרת לקנות באותו סכום רכב גדול, נוח, מרווח וטוב יותר, שיוכל לענות על הדרישות שלכם אם "יגדלו" (וסביר שיגדלו - טיולי שטח זה עניין ממכר).

nissany
28-11-08, 15:41
חבל על החיפושים...
בתקציב שלך הייתי הולך על JEEP מקורי רנגלר או גראנד צ'רוקי לפי הטעם שלך חדש ביבוא אישי.

ממומלץ ביותר ..להביא גראנד בן שנה ,+קיט 3.5 ,מנוע המי 300 כ"ס ,יחסית חסכוני בדלק
יתן לך את הטוב מכל העולמות

או סתם מיצוייוטה משומשת ....

NocWis
29-11-08, 10:55
הרעיון המרכזי הוא להתחיל להכנס לנושא.
הבעייה היא שצריך לאתר רכב שיאפשר לבצע טיולים לאוו דווקא בדרגת הקושי הגבוהה מחד ומאידך יאפשר שימוש נוח בעיר לבת הזוג שבמסגרת עבודת משתמשת ברכב בתוך העיר

ענבר
29-11-08, 21:20
בקיצור תזמין לה נסיעת מבחן על הרנגלר אנלימיטד - הדגם עם 5 דלתות במכשירי תנועה ואם היא מאשרת תזמין אחד ביבוא אישי כמו זה בתמונה
http://i298.photobucket.com/albums/mm243/twituser1/2007-jeep-wrangler-unlimited.jpg

שאתה מוכר תכניס אותי לרשימה ;)

whisky
30-11-08, 13:25
עוד לא בחר רכב,

אתם כבר מחפשים לקנות אותו, תנו לו לפחות לנסוע נסיעת מבחן. :rolleyes:

איתן שרוני
30-11-08, 15:07
כבעל קיה סורנטו חדש (אצלי) , ממש "נעלבתי" , האם נחשב לג'יפ אמיתי או לג'יפון ? הכוונה עם מיגונים ללא הגבהות. שילדת סולם - יש , הילוך כוח - יש , דיפרנציאל נעול חלקית - יש , סרן אחורי חי - יש. ברור שהבעיה היא גובה , האם 20.5 ס"מ מספיקים ?
מה דעת הפורום ? השאלה פשוטה , כמה מעל שבילי קק"ל אפשר להכנס ? את מעלה נוח יעלה ? , מדרגת נקרות ?

tzurs
30-11-08, 15:18
איתן תקרא את זה אולי יעזורhttp://jeepolog.com/298.html

זאביק
30-11-08, 15:24
זאביק, לא הצלחתי למצוא את הכתבה שאמרתה, תוכל לתת לינק?

כנראה שכחתי להדביק בהודעה המקורית.
טריוס במעלה יאיר - http://www.kvishim.co.il/Articles.asp?id=343

KOOKE
01-12-08, 21:46
ענבר

הרוביקון ביבוא אישי נע סביב ה- 200,000 ש"ח, חורג מהתקציב של השואל...

חוזר על ההמלצה רנגלר או גרנד צ'רוקי...רכבים שיהיו נוחים בהחלט לשימושי כביש וכן גם בעיר במיוחד הגרנד צ'ירוקי...שיש לו תא נוסעים מאד מפנק והתנהגות כביש בין הטובות הקבוצת רכבי השטח כביש - מה שמכונה SUV ..

ה"מגרעת" היחידה מבחינת שימושי כביש של הצ'ירוקי או הרנגלר זה שאלו רכבים גדולים יחסית..חניה ותנועה עירונית צפופה..קצת קשים להם...

nadav1124
30-04-21, 17:50
חבל על החיפושים...

אמנם המחירון מראה את המספרים בהם נקבת אבל בפועל אנשים מוכרים בכמעט פי שתיים במחיר. אשמח לדעת האם זו הייתה טעות או שאני טועה, ואם כן איפה מומלץ לחפש את הרכב?

asafk
30-04-21, 17:53
13 שנה מאוחר יותר..... זו הטעות.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

assafy
30-04-21, 18:12
וואו, ב2008 היה אפשר לקנות רנגלר חדש ביבוא אישי ב160 אש"ח?
היו ימים.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

נמרוד
30-04-21, 18:25
גם היום אתה יכול לקנות רנגלר 2008 ב160 אש"ח, עם קצת מזל.

grand
30-04-21, 18:38
[emoji1787] הזוי לחלוטין, מי ששמע אז, להמלצה לא הפסיד שקל על הרנגלר שלו

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

boaz avrahami
01-05-21, 08:39
עזבו רגע את מחיר הכסף.

לא הבנתי איך מחיר האוטו השתנה כל כך.
זה מחיר הבסיס בחול?
הדולר כנראה רק ירד והמיסוי לדעתי גם לא השתנה.
מה ההסבר?

sgill
01-05-21, 12:08
ראשית מחיר הרכב עלה בחו"ל במעבר ל 3.6 ב 2012 ואח"כ במעבר ל JL ב 2018/19.
שנית, מחירי השינוע עלו הרבה בשנים האחרונות
שלישית... סמלת !!!
היחס בין עלות הרכב בחול לעלות בארץ נשמר די דומה ברוב השנים.
מחיר בארה"ב בדולרים, מוסיפים 0 בסוף וכותבים ש"ח. זה מחיר הרכב כחדש בחנייה שלך. Give or take...

raanan
01-05-21, 12:29
עזבו רגע את מחיר הכסף.

לא הבנתי איך מחיר האוטו השתנה כל כך.
זה מחיר הבסיס בחול?
הדולר כנראה רק ירד והמיסוי לדעתי גם לא השתנה.
מה ההסבר?
משבר הסאבפריים בשנת 2008
מכוניות (יד שניה), דירות נמכרו בארה"ב בגרושים

-->