PDA

צפייה בגרסה מלאה : זווית 45 מעלות במשור שורף.

tkui
26-11-08, 16:55
שלום לכולם. יש לי משור שורף של חברת בוש, הכל בסדר שחותכים ב90 מעלות.
אבל שמגיעים לחיתוך של 45 מעלות הוא מתחיל לזייף,החיבור של הפרופיל לא מדויק ויש רווח
יחסית גדול בין שתי הפרופלים,כך שאין התאמה מלאה בניהם. האם הבעיה הזאת מוכרת לכם ?
אולי יש פתרון לבעיה הזאת?

אביב3
26-11-08, 17:02
!1)אתה לוקח בחשבון את העובי של דיסק החיתוך?

2)תבצע חיתוך בעדינות בלי הרבה לחץ.

בגדול ידוע שמסור שורף פחות מדויק ויותר "גס" אפשר להגיע לרמות דיוק טובות אך דורש ניסון

asafk
26-11-08, 20:25
אם אתה רוצה דיוק משור שורף הוא לא הכלי. תומס יהיה מדוייק יותר.

אסף.

אביב3
26-11-08, 20:56
אסף אני לא חולק עלייך אבל ויש פה אבל :)
הבנאדם רצה לדעת איך לשפר את הדיוק בחיתוך ובמקום אתה מציע לו מסור אחר?
אני אישית לא רואה שום סיבה שלחובבן שעושה עבודות מדי פעם בבית יהיה תומס

shmil
26-11-08, 21:12
כשמופעל לחץ על המשור השורף תוך כדי עבודה, הוא מקבל וינץ' החוצה.
כדי למנוע את העיוות:
וודא שאתה נועל את החתיכה הנחתכת היטב, ותפעיל כמה שפחות לחץ תוך כדי החיתוך, נכון, כל חיתוך ייקח יותר זמן, אבל יהיה יותר מדוייק.

אכב, בד"כ הסקאלה בשורפים לא באמת מדוייקת, ולוקח זנן למצוא את ה45 המדוייק.
עד כדי כך, שאחרי שמצאתי אותה, אני מתבאס לשנות ל-90, ואת ה-90 חותך עם דיסק 9.

asafk
27-11-08, 01:56
אסף אני לא חולק עלייך אבל ויש פה אבל :)
הבנאדם רצה לדעת איך לשפר את הדיוק בחיתוך ובמקום אתה מציע לו מסור אחר?
אני אישית לא רואה שום סיבה שלחובבן שעושה עבודות מדי פעם בבית יהיה תומס

צודק.
אבל חשוב להבין שהדיסק גדול וגמיש, וגם אם בתחילת החיתוך זה נראה מדוייק, אין דרך לקבל חתך מדוייק- אפילו אם עובדים לאט וכו'. על חוסר הדיוק צריך לפצות במקומות אחרים (דיוק בחיבור).

אסף.

עודד זנטון
27-11-08, 12:36
בגדול, תפעיל מינימום לחץ על המשור, זה יצא לך לא רע.
מעבר לזה, תן יותר בשר בריתוך ולא ישאר לך רווח..

kd2
28-11-08, 00:19
לי יש מסור שורף של בוש גם כן - הפיספוס הוא די קטן וניתן להשלמה בריתוך.
קשה להאשים בלעדית את היצרן ( זה גם קרה במסור של מקיטה שהיה לי לפני , לכל חסידי המותג...) משום שהכיוון הוא ידני והפיספוס יכול להגרם גם מכיוון לא מדוייק של העצר , מה גם שאני לא מאמין שהסימון לא מדוייק-כל הייצור שלו ממוחשב.
זה מה שאני אישית חושב שהוא מאוד דבילי במסורים שורפים , הזויות הקבועות צריכות להנעל ע"י פין או שגם כלשהו במקומם המדוייק.
יש כללים מאוד פשוטים וברורים לחיתוך במסור שורף שברגע ששומרים עליהם החיתוך הוא מאוד מדוייק ( ביחס לצורך כמובן ).

אמנון
28-11-08, 00:39
ים זה נחמד שאתה לא מאמין שהסימון לא מדוייק "כי כל הייצור שלו ממוחשב". זה לא ממש נכון. התכנון הוא בתיב"מ, הייצור ע"י מכונות (כנראה ממוחשבות ברוב המקרים) אבל הטולרנסים הם גדולים, הסטייה כשמה שקובע את הזווית הם בורג ציר אחד ובורג נועל אחד היא גדולה, ופשוט הרזולוציה של הסקאלה, לא מדוייקת מספיק ומאוד קל לסטות במעלה או 2, גם כשאתה חושב שאתה על האפס. במילים פשוטות, לא מספיק מדוייק.

מה השיטה? מד זווית פשוט, בצירוף זוויתן, ובעזרתם לכוון את הבאקים ביחס לדיסק. צריך גם לשים לב להידוק אחרי שמודדים זווית פעם ראשונה, ולראות שהזווית לא השתנתה אחרי ההידוק.
קצת ניסיון וזה עובד טוב.
אני ממש לא סומך על הסקאלה, לדעתי כאן רוב הבעיה (בנוסף להפעלת לחץ יתר על המשור) וכמו שמיל, גם אני מתבאס כשאני צריך לעבור ל-90 שוב ;)

ד"א אסף, גם תומס (או כל משור סרט..) לא מדייק על המעלה תמיד...

kd2
28-11-08, 01:22
אמנון ,
את החריטה של הסקאלה מבצעת כרסומת כלשהי שוודאי יודעת להגיע לדיוק גבוה מאוד במושגים של חיתוך מתכת במסור שורף ( דיוק של עשירית ).
אני משוכנע שהסימון מאוד מדוייק , רק כמו אמרת הסקאלה קרובה מידי למרכז הציר ביחס לעובי הסימונים שניתן למצוא בה והדיוק הלא גבוה של נקודת הציר, מה שהופך את היישור המדוייק ללא פשוט.

במקום להתקשקש על מ"מ מפתח מומלץ ללמוד לרתך ולגשר עליו וזהו.

nachche
04-02-10, 00:00
יש כללים מאוד פשוטים וברורים לחיתוך במסור שורף שברגע ששומרים עליהם החיתוך הוא מאוד מדוייק ( ביחס לצורך כמובן ).

בתור בעלים חדש של משור שורף, תהיתי מה הם הכללים?
האם חיתוך איטי זה רק כדי שיהיה מדויק יותר או שככה צריך לחתוך?
למה בכלל קוראים לו "שורף"?

תודה

טל חסיד
04-02-10, 08:14
גם וגם לגבי השאלה שלך. וגם כדאי להפעיל כמה שפחות לחץ בשביל שהדיסק לא יגמר מהר וגם מבחינה בטיחותית הוא עלול לישבר תוך כדי הפעלה של כוח רב עליו.
אם אתה חדש לא לישכוח ציוד מגן: כפפות , משקפי מגן איכותיות (לא לחסוך), ואטמי אוזנים.

בהצלחה טל

huski360
04-02-10, 11:04
גם וגם לגבי השאלה שלך. וגם כדאי להפעיל כמה שפחות לחץ בשביל שהדיסק לא יגמר מהר וגם מבחינה בטיחותית הוא עלול לישבר תוך כדי הפעלה של כוח רב עליו.
אם אתה חדש לא לישכוח ציוד מגן: כפפות , משקפי מגן איכותיות (לא לחסוך), ואטמי אוזנים.

בהצלחה טל

כפפות?
אסור לעבוד על מכונות מסתובבות עם כפפות, זה מאוד מסוכן בגלל שיורדת התחושה בדידיים.

Porsche_Dude
04-02-10, 15:13
כפפות נועדו בשביל לא לקבל כוויות מהאזורים החמים לאחר החיתוך.

אני הייתי ממליץ לך לסמן עם מד זווית את הזווית הרצויה.. ככה זה יהיה הכי מדויק.
מצטרף להמלצות החברים פה בנוגע להפעלת פחות לחץ על הדיסק. בנוסף על כך, הייתי מציע לך לקנות דיסק דק לדיוק טוב יותר.

BackDoorMan
04-02-10, 23:12
תומס אכן יותר מדויק ,רק שהוא עולה פי 10 לפחות מהשרוף והדיסק פלדה יקר משמעותית מהנשרפים.
אם מדובר בחומר דק , לגשר על המרווחים כתוצאה מחיתוך לא מדויק , לא הכי קל גם לרתך טוב.
זה אפשרי אבל לא נוח, ודורש שינוי טכניקה במהלך הריתוך.

טלסקופ
06-02-10, 21:20
לא יהיה יותר מדוייק להשאיר את החלק המסתובב (זה שקובע את זווית החיתוך...) ב- 90 מעלות ופשוט לשים חתיכת ברזל חתוכה בזווית מדוייקת? ככה אפשר להמנע מסקאלה לא מדוייקת של המשור

-->