PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד קרוזר 80-כיצד מכוונים?

דרור הראל
26-11-08, 16:27
שלום

נתונים-לנד קרוזר 80 שנת 94, 400K

בעיות-בטורים נמוכים,הרכב נכבה.

אפיון הבעייה ומה נעשה-הרכב התקשה להניע,וגמגם ,נבדקה משאבת עזר,נמצא פילטר מלוכלך,משאבת עזר מנותקת בעקבות השפרצה של שמן הגה שעיקל את החוטים

המצב השתפר,אך עדיין בטורים נמוכים הרכב נוטה להיכבות-מצב מסוכן במיוחד איפה שאני נמצא

המכונאי שמטפל ברכב,הוא בסגנון של מכונאי מדרכה,אבל זה מה שיש-תחזוקה לקוייה בהחלט משפיעה לרעה

השאלה-כיצד ניתן אם בכלל לכוון את הטורים,אני לא בטוח שזאת הבעייה אבל הייתי רוצה להגביר מעט את הטורים ולקוות שנפתרה הבעייה

תודה דרור הראל

idanw
26-11-08, 17:01
בנזין?

שלמי
26-11-08, 17:28
מנוע דיזל, 6 טורי.
הבנאדם יש לו לנד קרוזר 80 והוא מתלונן :confused:
אני לא מבין מה הבעיה, קח כמה כושים שידחפו וזהו...
אמור להיות לי את ספר הרכב בבית, אבל אני לא בטוח שלשנת המודל שלך.
אני אציץ לראות מה יש שם לעניין כיוון טורים, ואעדכן אם יהיו לי תובנות ואם זה עוד יהיה רלוונטי...

דרור הראל
26-11-08, 18:36
מנוע דיזל, 6 טורי.
הבנאדם יש לו לנד קרוזר 80 והוא מתלונן :confused:
אני לא מבין מה הבעיה, קח כמה כושים שידחפו וזהו...
אמור להיות לי את ספר הרכב בבית, אבל אני לא בטוח שלשנת המודל שלך.
אני אציץ לראות מה יש שם לעניין כיוון טורים, ואעדכן אם יהיו לי תובנות ואם זה עוד יהיה רלוונטי...

אכן דיזל 6 טורי

מה אני מתלונן-כמות התקלות שאני חוויתי עם הרכב הזה,היא מדכאת,אמנם הרכב נסע כ 400K ,והכבישים פה בגאמייקה על הפנים,התחזוקה שהוא קיבל היא מיד בזמן גם אם לא שיא המקצועיות והרכב לארוך 10 השנים האחרונות אצל אותן ידיים, וכשאני משווה זאת לדיפנדר הקודם שלי עם 500K שרות ממשלתי,חברת טיולים,ושלוש ידיים פרטיות,אני לא מוצא את הקסם של "אמינות טיוטה" כמשהו מיוחד. אני בהחלט מעדיף דיפנדר מכל בחינה שהיא,כולל אמינות ויכולת תחזוקה עצמית.

אבל לעניין,אני עדיין מחכה לתשובה מהמומחים,האם ניתן לכוון טורים ידנית?ואיך?

תודה דרור הראל

asafk
26-11-08, 19:31
קודם כל תחבר את המשאבת עזר.
יש דרך לכוון את הסל"ד, אבל בשביל זה צריך להכנס לתוך המשאבה. אם הכל נקי ומשאבת עזר עוזרת כמו שהיא אמורה, לא אמור להזדקק לכיוון נוסף בסרק.
בכל מקרה, יש לי את ספר השירות בבית, בסופ"ש אני אבדוק עוד אפשרויות.

אסף.

itay-rover
27-11-08, 08:14
תבוא עם הרכב אליי,נסדר לך אותו,אל תידאג:-)

איתי.

דרור הראל
27-11-08, 13:40
טוב כרגע מסתמן-החלפת משאבת הגה ומשאבת עזר.

הנושא דוגמא טובה,לסגנון העבודה היכן שאני נמצא,לפני כמה שבועות שמתי לב שאנ מאבד שמן הגה,ביקשתי מהמכונאי לבדוק את הנושא,והבהרתי לו שאיבוד שמן מעיד על בעייה כל שהיא.כשהרכב חזר אליי המכונאי העיד שהוא עשה משהו-לצערי בגאמייקה השפה המדובר היא "פטואה" ולא אנגלית,כך שיכלת התקשורת שלי עם החמור הנ"ל היא בעייתית.הבעייה המשיכה ועברה להשפרצת שמן מהמכסה של מיכל השמן ,במקום למצוא את הבעייה המכונאי היה עסוק בלסגור את המכסה חזק יותר,ולהחליף אטם(אני חייבכ לציין,שבמסגרת עבודתי-אין לי זמן להתעסק עם הרכב-מניע נוסע-המכונאי וקצין הרכב הם עובדי חברה ואחראים על הטיפול והתיקון-מבחינתם אני נודניק שחושב שמבין משהו), השפרצת השמן התחילה לגרום לנזקים מסביב,החיווט של משאבת העזר נפגע ונקרע לבסוף,אפילו הבוכנה שמחזיקה את מכסי המנוע,נפגע,האטמים נהרסו והשמן ברח מתוכה.כמו כן כל אזור הפיוזים התמלא בשמן,ואני מחכה לראות מה יידפק הלאה-משום שבקשה שלי לנקות את האזור נפלה על אוזניים ערלות.
התוצאה הכי נוראית של זה,שהבוס שלי החליט למכור את הרכב,ואני עלו למצוא את עצמי בתוך הונדה CRV או משהו מגעיל אחר. לכן החלטתי להיכנס לעובי הקורה ולהתחיל לפתור את הבעיות באופן עצמאי.

איתי ידידי,לנד רובר 109 כמו שלך,יש פה בערמות בגרסאות פיק אפ,אני אנסה לצלם כמה

דרור הראל

דרור ברלי
27-11-08, 15:00
להניע ולנסוע, ראש קטן, האוטו הכי אמין בעולם - בשביל זה המציאו את טויוטה, לא ככה?
האמת על מכוניות יפניות נחשפת בכל יום מחדש, אבל המאמינים העיוורים ממשיכים לסגוד לעגל הזהב שלהם.
מה חשבתם, שטויוטה לנדקרוזר 80 ושאר אלילים מהמיתולוגיה היפנית, לא זקוקים בגיל 14 ואחרי 400K ק"מ למינימום של תחזוקה מידי מכונאי שאינו הלום-גאנג'ה בשעות שהוא לא ישן?...

דרור, אולי תעבור ללנדרובר 109... אני מהמר שיהיה לך פחות צרות.

דרור הראל
27-11-08, 15:18
האמת היא שכל פעם שיש תקלה,אני מתגעגע יותר לדיפנדר המושמץ שלי-לי אין ספק מהו הרכב המועדף עליי,וסיפורי אמינות טיוטה לא עובדים עליי,מאחר ובעברי-פרי ראנר,קורולה,פור ראנר,לנד קרוזר-יש לי יכולת השוואה.

לי אין ספקות,מבחינתי אין תחליף לדיפנדר,הוא עונה בדיוק על הצרכים הפיזיים והפסיכולוגיים שלי(רכב מרובע עם קווים ישרים)

בנתיים,ניכנסתי לעובי הקורה,והתחלתי לדאוג לטיפול ברכב בעצמי.

יום אחד,אני אמצא זמן ואעשה מספר צילומים של רכבים שנעים פה בכביש ואכתוב כתבה על מהשקורה פה בכבישים,יש פה דברים מדהימים.המושג "אין שכל אין דאגות"הומצא לדעתי פה.

דרור הראל

אשר צור
13-12-08, 07:40
דרור ודרור.
כשעולים בפעם הראשונה על רכב ישן עם 400K, ניתן לצפות שלרכב יהיו "קצת" בעיות, ובעיקר כאשר התחזוקה לקויה.
אני הוצאתי הרבה מעות, והשקעתי הרבה זמן באיפוס ה 80 שלי אשר הגיע אלי עם 160K ק"מ, ורמת תחזוקה בסיסית
נמוכה מאוד.( הרכב טופל במשך שנים במוסך מרכזי של טויוטה.)
אני לא חסיד של אף מותג, בדיוק כמו שאני לא מעריץ אף זמר. יש שירים טובים, ויש שירים פחות טובים.
אבל בואו נהיה כנים, נביט סביב על כל מיני מקומות בעולם אשר בהם ישנה היסטוריה ארוכה לרכבי עבודה מהסוג הזה,
ונסכים שבלי קשר להערצה ולעבודת אלילים של מותגים, יש לכלי הרכב הללו חוסן מבני, ואמינות כללית גבוהות מאוד.

צלי רשף
13-12-08, 08:14
מי אני שאתווכח עם אשר?
כל מילה בסלע.
כל אחד זוכר בגעגועים באהבתו הראשונה, מלכת הכיתה כשהיה בן 16,כנ"ל כאשר הוא נתקע
ברכבו הנוכחי נזכר הוא בערגה ברכבו הקודם.
יאללה אשר תחזור,בחמישי היינו רק 2 ג'יפים.
צלי.

דרור הראל
13-12-08, 16:27
אשר וצלי היקרים(צלי לדעתי אתה עוד חייב לי בירה)

כבעלי נסיון עם הרכב הנ"ל אשמח אם תנסו לסייע לי עם הבעיה הבאה שנוצרה.

הרכב נשלח לאחר כבוד לשיפוץ משאבת דלק ראשית,לאחר הרכבה וכיוונים-הרכב חזר לנסוע חלק ונעים,אך פתאום הוא התחיל להיתנהג כמו לנדרובר שניכנס למוסך עם תקלה אחת ויוצא עם אחרת.
קיבלתי אם הרכב חזרה ופתאום אני מגלה שנורית הOD מהבהבת-המוזר הוא שעד כמה שאני זוכר אובר דרייב נכנס לעבודה כשהמתג לחוץ לתוך בורר ההילוכים ועכשיו הפוך-כשהמתג לחוץ נורית OD מהבהבת,הרכב נוסע רגיל למעט שהשני משתלב בצורה לא חלקה.כשהמתג בולט החוצה מהידית הOD דולקת במצב קבוע והרכב נוסע במצב OD.
כמו כן אני חייב לציין שבנסיעות ארוכות נפלט חום רב מהגיר לתוך תא הנוסעים-למרות ששום נורת אזהרה לא נדלקת(אני רציתי להרכיב רדיטור נוסף לשמן גיר-אבל אין עם מי לדבר פה מתקנים כשנשבר ונאמר לי שהרכב נוסע ככה כבר כמה שנים)

אולי אתם מבינים מה הסיפור עם הOD OVER DRIVE

תודה דרור

amimiller
13-12-08, 20:53
לאשר!
אחלה נהנתי מתשובתך.
דרור אולי תנסה לפנות לעודד מגתוס,לאחרונה שיפץ רכב זהה.

אשר צור
13-12-08, 22:45
דרור.
אצלנו מדובר במנועי בנזין 4.5 ליטר 6 צילינדרים בטור גיר אוטומט.
מכיוון שהגיר שלך אוטומטי ושנת היצור היא 1994, אני מניח די בבטחון שהגיר זהה.
אצלי גם היתה בעיה עם ה od, אשר נפתרה אחרי שפתחתי את הידית, הגעתי למגעים מתחת למכסה, ניקיתי, שימנתי קצת
והכל הסתדר.
עם החום שנפלט לתוך הרכב התמודדתי ע"י תוספת בידוד מתחת לשטיחים ולקונסולה של הגיר. אני השתמשתי בשלוש
שכבות של יריעת אלומיניום בועות. הפתרון לא היה מלא, ולא סיפק.
אחרי התייעצות עם בעלי 80 בארה"ב, החלטתי ללכת על פתרון קיצוני, בצורת בודי ליפט של 1 אינצ'.
הגיר התרחק מהמרכב, והבעיה נפתרה. אציין שלפני הכל החלפתי שמן ומסנן גיר.
גם בארץ אין מוסכים שמסוגלים באמת לטפל ברכב הזה, אז תתנחם.
תשקיע קצת בלאפס את הרכב. לא תתאכזב.
ב 80 של עודד מגתוס, קיים מנוע אחר. 3F שמו.
תעשה חיים.

דרור הראל
14-12-08, 23:47
אשר תודה
אבל על שאלה אחת אני עדיין מחפש תשובה-מתי הOD אמור להיות מועל כשמתג לחוץ או משוחרר-אצלי זה עובד כשהוא לחוץ וזה נראה לי לא תקין

תודה דרור

אשר צור
15-12-08, 07:05
דרור אני לא זוכר. אני אבדוק בערב.
שלח אלי יותר פרטים של הרכב וקצת תמונות.
אני אחפש מידע.

אשר צור
16-12-08, 16:25
דרור.
כאשר כפתור OD לחוץ, נורת OD OFF דולקת.

דרור הראל
16-12-08, 22:56
אשר,אז אני מבין שבמצב נסיעה רגיל,המתג צריך להיות לחוץ והנורה דולקת כל הזמן? הרי זה הפוך מכל רכב אחר לא?

דרור הראל

אשר צור
17-12-08, 07:09
אשר,אז אני מבין שבמצב נסיעה רגיל,המתג צריך להיות לחוץ והנורה דולקת כל הזמן? הרי זה הפוך מכל רכב אחר לא?

דרור הראל

כשהמתג לחוץ, הנורה דולקת ומסמנת OD OFF עד כאן אנחנו מסכימים?
בפועל אתה נוסע ללא אובר דרייב יעני הילוך שלישי.
שחרר את הכפתור, אובר דרייב יהיה ON יעני הלוך רביעי.
אני חושב שזה כך גם במכוניות אחרות של טויוטה מאותם שנתונים. היתה לי קורולה 94 כזאת.
במצב נסיעה רגיל המתג צריך להיות משוחרר, והנורה כבויה.
שים לב גם לשעון הסל"ד. בOD OFF סל"ד יהיה גבוה יותר.

דרור הראל
17-12-08, 17:59
כשהמתג לחוץ, הנורה דולקת ומסמנת OD OFF עד כאן אנחנו מסכימים?
בפועל אתה נוסע ללא אובר דרייב יעני הילוך שלישי.
שחרר את הכפתור, אובר דרייב יהיה ON יעני הלוך רביעי.
אני חושב שזה כך גם במכוניות אחרות של טויוטה מאותם שנתונים. היתה לי קורולה 94 כזאת.
במצב נסיעה רגיל המתג צריך להיות משוחרר, והנורה כבויה.
שים לב גם לשעון הסל"ד. בOD OFF סל"ד יהיה גבוה יותר.

אשר אבל פה הבעייה

כשהכפתור לחוץ נורית OVER DRIVE OFF מהבהבת,וכשהמתג משוחרר היא דולקת באופן קבוע-זאת אומרת שיש איזו שהיא בעייה במערכת-על פי התחושה שלי המערכת נוסעת במצב לא סביר-לא ניתן לבצע "קיק דאון" בעקיפה
והראשון מאד קצר

אשר צור
17-12-08, 22:17
אשר אבל פה הבעייה

כשהכפתור לחוץ נורית OVER DRIVE OFF מהבהבת,וכשהמתג משוחרר היא דולקת באופן קבוע-זאת אומרת שיש איזו שהיא בעייה במערכת-על פי התחושה שלי המערכת נוסעת במצב לא סביר-לא ניתן לבצע "קיק דאון" בעקיפה
והראשון מאד קצר

הייתי בא לראות, אבל אתה קצת רחוק.
שלחתי אליך ה"פ.

דרור הראל
18-12-08, 23:41
הרכב נסע לתיקון ולהפתעתי חזר תקין-זה נדיר כאן בגאמייקה.

הבעייה היתה חשמלית,הוחלף מה שהוחלף(החברה פה לא מדברים אנגלית אלה "פטואה" שכך ההסבר שקיבלתי לא היה מובן לחלוטין).
כרגע הגיר עובד יפה,המנורת OD OFF כבר לא מהבהבת,למרות שהיא מתנתקת רק כשהמתג לחוץ פנימה מה שלדעתי לא תקין והפןך מהמקורי-אבל לא ניכנס לקטנות,כרגע כשהמתג לחוץ והנורית לא מופיעה הרכב נוסע בצורה תקינה.

תודה רבה ליועצים,לדעתי עוד יהיה המשך

דרור הראל

צלי רשף
20-12-08, 08:02
דרור בוקר טוב,
היגיע זמן שתצטרף אלינו לאחד הטיולים - תתקשר אלי לנייד ואעדכן אותך, ואז תקבל את הבירה שמגיעה לך ביושר ועוד דברים נוספים - שקשוקה וכו'.וכו' - הכוונה לאחלה טיול ג'יפים.
יש סיכוי לטיול שלג ביום רביעי,או טיול בוץ ומים בסוף השבוע, אצלינו כבר מתחיל לטפטף.
בהצלחה עם ה - 80 הכי טוב להתייעץ עם אשר!
שבת שלום,
צלי.

יובל48
20-12-08, 15:20
דרור בוקר טוב,
היגיע זמן שתצטרף אלינו לאחד הטיולים - תתקשר אלי לנייד ואעדכן אותך, ואז תקבל את הבירה שמגיעה לך ביושר ועוד דברים נוספים - שקשוקה וכו'.וכו' - הכוונה לאחלה טיול ג'יפים.
יש סיכוי לטיול שלג ביום רביעי,או טיול בוץ ומים בסוף השבוע, אצלינו כבר מתחיל לטפטף.
בהצלחה עם ה - 80 הכי טוב להתייעץ עם אשר!
שבת שלום,
צלי.

אתם מטיילים בג'מיקה?

צלי רשף
21-12-08, 13:18
לא, אבל גם את זה אפשר לארגן.
מה, אתה לא חוזר?
כשתחזור, תצטרף ותקבל את כל מה שמגיע לך.
שמור על עצמך,
צלי.

דרור הראל
21-12-08, 15:13
צצלי,תודה

מתי שהוא בטוח נחזור,אני לא יודע אם זה בחודש הבא או בעוד שנתיים,בצב הכלכלי בעולם היום הכל יכול להיות.אבל כשאני חוזר אני בא לבירה(אני מקווה גולדסטאר) ולטיול.
גאמייקה יפיפיה-אבל אין טיולי שטח,שבוע הבא אני נוסע לבדוק אזור שאומרים שניתן לטייל בו.קמפינג לא עושים פה וחבל.

לצערי לא יוצא לי לבדוק את היכולות של הלנד קרוזר בשטח אבל אני עובד על זה.

להתראות דרור

-->