PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוסר דלק,או פתרון יצירתי

מאיר רוטברג
02-05-04, 23:22
טוב נו נסענו לטייל מסתבר כי כל החישובים הראו כי לצאת מהשטח יהיה במקרה הטוב בגרירה אז קיצרנו את הטיול,
ידידי המכובדים עצתכם,
האם ניתן לייצר מיכל דלק גדול יותר לסופה? אם איני טועה יש מקום לכך,
כן? לא?
עלויות

נמרוד
02-05-04, 23:29
70 ליטר לא מספיק? זה 20 יותר מאשר לסיקס הממוצע. לאן כבר טיילתם? ולמה לא לקחת ג'ריקן?

עירא
02-05-04, 23:31
תשמע, אני אתן לך את הפתרון שאני החלטתי להשתמש בו לפחות בזמן הקרוב (ולהזקירך יש לי בערך 20 ל' פחות ממך והמנוע שלי שותה אני מניח שקצת יותר) ג'ריקן. ואם הטיול ארוך אז שניים או שלושה (לפני הטיול מחשבים כמה דלק אמור ללכת לכל יום) אבל כמו שכתבתי זה כרגע, אולי בבוא היום יהיה אצלי פתרון יותר יצירתי. (כמו רכס שנוסע עם תחנת דלק ניידת....)
עירא

רכס חיים
03-05-04, 02:46
עירא ,אתה לא יודע כמה נהניתי בשבת מהמיכלים החדשים. בדרך דרומה, ולא רציתי להעיר אותך בחמש בבוקר, חישבתי כמה דלק אצטרך ,וזו הפעם האחרונה שהתפניתי לנושא. נסעתי כביש/שטח 520 ק'מ וכשהגעתי חזרה למפעל נשארו במיכלים עוד 40 ליטר לפחות. זה הטיול הראשון הרציני מאז ההתקנה שלהם, וכשיצאתי מהתחנה עם עומס הדלק במישור התחתון של הכלי, הרגשתי איך הוא הגדיל את היציבות שלו על הכביש , והנסיעה לשטח עד ערד היתה כמעט ללא טלטלות. אין מה להגיד , אבל הגדלת המיכלים היא אחת ההצלחות של השיפורים.

שחף110
03-05-04, 07:03
יש דבר אחד שאני לא מבין חיים, איך אתה נוסע לטייל בכלל בשטח אם אין לך דריישפט קדמי או אחורי - הרי הרכב שלך בכלל במצב של 2 על 4 לא?!

eran4x4
03-05-04, 09:38
שחף - מה רע ב 2*4 low עם נעילה אחורית, גלגלים גדולים, מרווח גחון מכובד ומספיק מומנט - יעבור אחוז מאוד מכובד מהמסלולים בארץ, עבירות יותר טובה מהרבה רכבי 4*4 נטולי נעילות.

לטייל בטוח שאפשר עם זה.

עירא
03-05-04, 11:08
חיים, שלא תבין אותי לא נכון, דלק והרבה ממנו זה דבר חשוב מאוד, וכמו שכתבתי גם לי יום אחד יהיו מיכלים גדולים איפשהו רק שכרגע יש כמה דברים לפני בסדר העדיפויות, ולכן כרדע ג'ריקנים.
עירא

אריק זמר
03-05-04, 13:21
חיים, דווקא ראיתי את הוואז בכ6 בבוקר תחת גשר ראשון, לא נראה שהיה עליו משקל רב של דלק מה גם שקבל ח"ח, הוא נראה טוב, אפילו עם הפנסים הקדמיים !

שאולי
03-05-04, 14:54
מאיר
בנית מתקן לגלגל ספייר , למה לא מקום לשני ג'ריקנים של עשרה ליטר כ"א
בפסח האחרון יצאנו ממצפה , כאשר הרכב מתודלק כולל 20 ליטר ספייר, ירדנו את מעלה רמון, נחל ערוד עד קניון עדה , ביום השני מקניון עדה למואה , וביום השלישי ממואה דרך שלוחת צלמון לשדה בוקר . הגעתי עם חצי טנק , בארצנו , לדעתי זה בהחלט מספק!
בברכה
שאולי

מאיר רוטברג
03-05-04, 16:51
שאולי
יש לזה תיכנון למינשא,אבל 40 ק"ג לא עדיף מיכל נוסף?? או מיכל יותר גדול?
בעצם מיכל נוסף עם ברז דלק נראה לי מאוד

asafk
03-05-04, 20:03
למה זה טוב?
מה עדיף במיכל על פני שני ג'ריקנים?

אסף.

ארז
03-05-04, 20:22
מאיר תעשה לעצמך חוק, תמיד תתדלק בתחנת הדלק האחרונה לפני השטח,בכל טיול לא משנה מה אורכו ותראה שאין לך צורך בגריקנים או מיכל מוגדל(ג'ריקן אולי,אולי ביום כיפור)

מאיר רוטברג
03-05-04, 20:49
איש יקר, תידלקתי במשאבי שדה עד הר כרכום זה 125 ק"מ הסופה עושה בערך 320 ק"מ על הכביש טווח ביטחון לנסיעת שטח זה לפחות 15 אחוז מינימום אז.... חששתי ובצדק להיתקע
125 ק"מ עד כרכום
עוד כ 100 ק"מ בחישוב גס מוטה למטה בשטח
80 ק"מ נסיעה עד מיצפה לתידלוק
זה דיי גבולי לטעמי

שאולי
03-05-04, 21:55
מאיר
שני ג'ריקנים של 10 ליטר כ"א ולא של 20 נותנים פיתרון מצוין לכל טיול, אין לי תמונות כרגע אבל אני בניתי על המתקן של הגלגל ספייר מתקן שהחזיק מעמד בעשוש, ורדית, מעלה רמון,מרזבה, הר כיפה
הכל בטיול אחד ,שלושה ימים מלאים...............אל תכעס עלי , לדעתי אתה יורה לא לכיוון , מיותר!

מאיר רוטברג
04-05-04, 08:38
:D מי כועס??
הלו זו מטרת הפורום,
לדבר,להתייעץ,להחכים,וללמוד

נמרוד
04-05-04, 08:46
חיפשתי עבור מאיר, אבל מצאתי משהו חדש מבחינתי - מיכל דלק עבור CJ, של 21 גלון (100+ ליטר) מפלסטיק, ב169$ בלבד!
http://www.tellico4x4.com/catalog/product_info.php/cPath/1759_395_402_406/products_offroad/4001
http://www.tellico4x4.com/catalog/images/omix/omix-8128585pl.jpg

חנן א.
04-05-04, 08:59
21 גלון זה כ80 ליטר, לא 100+

ניר ל
04-05-04, 09:25
מה הטרייד אוף ?
המיכל רחב יותר או גם עמוק יותר ?
אם הוא עמוק יותר אז הוא גם הופך לפגיע יותר וזה לא שווה לדעתי.

Bulldog
04-05-04, 11:29
לא ידוע, הם לא פירסמו מידות פיזיות, או שהחמצתי אותן?

יפתח
04-05-04, 18:54
מאיר אולי זה הזמן לעבור לגז,
יש אצלי מערכת מותאמת לסופה שכנראה שאני לא התקין אותה מכיון שאני בתהליכי מכירה
(למרות שהלב לא רוצה להיפרד כנראה שאין ברירה אלא לעבור לדיזל)

אדי
04-05-04, 20:15
מאיר אולי זה הזמן לעבור לגז,
יש אצלי מערכת מותאמת לסופה שכנראה שאני לא התקין אותה מכיון שאני בתהליכי מכירה
(למרות שהלב לא רוצה להיפרד כנראה שאין ברירה אלא לעבור לדיזל)
יפתח, ניסית לחשב עלויות של נסיעה בגז עם הרכב הנוכחי מול מכירה של הנוכחי וקנית רכב דיזל אחר (ואם צריך אז גם עלויות שיפורים וכו')? אני לא בטוח שהגז פחות כלכלי ... אבל הבעיה היא שבינתיים אין איפה לתדלק.

שחף110
04-05-04, 23:47
אתם שוכחים דבר אחד עם הגז ...
מחיר הסולר לא מתייקר עדיין באותה מידת התייקרות הבנזין,
וגם לאחר שיהיה היכן לתדלק ותוסר העמימות לגבי אפשרויות ההתקנה
(שיש אומרים רק לרכבים מ 99 ומעלה שזה ממש לא אקטואלי לגבינו),
3 שנים אחרי הממשלה תתחיל לגבות אגרה בדיוק כמו על רכבי הדיזל.

ותאמינו לי שאני אוהב את ה v8 שלי אבל זה בלתי אפשרי ועושה רושם כמו
שיפתח כתב שרק דיזל זה הפתרון, עדיין מדובר על רכבים שעושים 1:10 ולא 1:6 בממוצע,
ועלויות זולות יותר ....

רכס חיים
05-05-04, 20:25
נסעתי לאחרונה לאילת וחזרה רק עם נעילה אחורית ובלי 4X4 .נעילה אחורית 100 אחוז לטיולים אולי עדיפה מ-4X4. לפני שלושה שבועות עליתי מנחל יששכר לכיוון רמת סירין רק בנעילה אחורית ומי שמכיר את העליה הזו לא יאמין שזה אפשרי וזה עבר בלי בעיה. זה לא אומר שלא תותקן הנעילה הקדמית ו-4X4 ,אך לטיולים זה בהחלט מספק מבחינת עבירויות. אריק , תודה על הח'ח , מי כמוך יודע איך נפלו עלי בפורום בנושא הפנסים. בינתיים עוד לא התחלתי להינות מהם כי טרם הספיקותי לכוונם.

עמיקם
06-05-04, 21:40
יש בעיה עם המיכל שנמרוד כתב עליו הוא יושב נמוך.לא ניתן למקם אותו גבוה אפילו אם יש בודי ליפט היות והגשר העליון מפריע.המיכל בא עם הארכה למגן המיכל.זה לא מתאים לרכב סטנדרטי אלא רק לרכב מוגבה.

big chevy
10-05-04, 22:49
רגע מה הבעייה להתקין מיכל דלק נוסף ? עשינו את זה לדיפנדר.. ביום יום נוסעים על המכל הראשי ובטיולים מתדלקים את הרזרבי יחד עם הראשי וזה מספיק בהחלט! לדעתי זו אפשרות רצוייה ובטיחותית יותר מהגריקן אומנם יקרה יותר בגלל כל המיגונים ובניית הצנרת אך ההשקעה משתלמת

Bulldog
11-05-04, 01:47
אין ממש מקום ריאלי למיכל דלק נוסף בסופה.
בטח לא בקצרה.

אייל
11-05-04, 10:05
הרוחב בין הכנפיים של הסופה מאחור הוא (אם אני זוכר נכון) 95 ס"מ. ממתחת לכסא הנוסע ועד סוף האוטו יש נניח 60 ס"מ (לפחות) בגובה חמישה ס"מ אתה מקבל כמעט 30 ליטר - מספיק?
מנירוסטה 3 מ"מ אתה מקבל פתרון מעולה לדבר הזה. אין צורך לתדלק מג'ריקן (כוח הכבידה יעשה את העבודה), אין צורך לדאוג לדלק וזהו.

רכס חיים
11-05-04, 21:38
הרוחב בין הכנפיים 90 ס'מ. נירוסטה 3 מ'מ זה כפול מהצורך וכבד מאוד. מספיק עובי 1.5 מ'מ עד 2.0 מ'מ.

Bulldog
12-05-04, 17:05
חיים, הרעיון הוא ליצור משטח שניתן להעמיס עליו אח"כ ציוד.
בנוסף, אני לא אתפלא אם יש יותר משתי מידות רוחב בין הכנפיים ברכבים האלה.

חנן א.
12-05-04, 17:31
אצלי יש , כמכסה של הבאגאז', פח 3 מ"מ בין הכנפיים. זה עמיד ולא מתעקם, גם תחת משקל של 70 ליטר מים ו40 ליטר בנזין פלוס ציוד לכולם לכמה ימים, אבל יש לזה גמישות כלשהי ובמיוחד כשגם דורכים עליו, זה עושה "קנאק" .
אז אם ארגז עושה קנאק זה לא נורא, אבל כשזה דופן של מיכל דלק זה קצת פחות מוצלח, גמישות כזו.
אז, בכל עובי שלא יהיה, צריך לעשות מחיצות או מוטות בין הדפנות העליונה והתחתונה כדי למנוע את הגמישות הזו. בהימור גס, הייתי הולך על 3 מ"מ פלוס מחיצות כל 10 ס"מ .

נמרוד
12-05-04, 17:38
אצלי יש , כמכסה של הבאגאז', פח 3 מ"מ בין הכנפיים. זה עמיד ולא מתעקם, גם תחת משקל של 70 ליטר מים ו40 ליטר בנזין פלוס ציוד לכולם לכמה ימים, אבל יש לזה גמישות כלשהי ובמיוחד כשגם דורכים עליו, זה עושה "קנאק" .
אז אם ארגז עושה קנאק זה לא נורא, אבל כשזה דופן של מיכל דלק זה קצת פחות מוצלח, גמישות כזו.
אז, בכל עובי שלא יהיה, צריך לעשות מחיצות או מוטות בין הדפנות העליונה והתחתונה כדי למנוע את הגמישות הזו. בהימור גס, הייתי הולך על 3 מ"מ פלוס מחיצות כל 10 ס"מ .

אצלי יש סגירה כמו שלך חנן (מה זה כמו, אני הייתי ראשון.) בכל מקרה אם מרתכים לזה צלעות חיזוק - בזנט"ים במקרה שלי - אין יותר גמישות. לדעתי ראוי לעשות הפרדת פונקציות - רצפה מוגבהת עשויה מפח 2 מ"מ עם צלעות חיזוק, שאליה אפשר לחבר כל מיני מתקונים, ומתחת נכנס מיכל הדלק, מניירוסטה 1.5 מ"מ כמו שחיים הציע, ללא צלעות, ללא משקל עליו בכלל.

חנן א.
12-05-04, 17:59
נמרוד, יש הבדל באורכי הבאגאזים שלנו של כ40 ס"מ, אז אצלי יש מרחק גדול יותר בין התמיכות.
על אלו בזנ"טים אתה מדבר? אצלי כל הצלעות של המכסה מחוזקות, אתה שמת עוד בזנ"טים באמצע המשטח?

נמרוד
12-05-04, 18:04
http://www.jeepolog.com/images/rollcage%20pics/c16_rear%20deck.jpg

חנן א.
12-05-04, 18:10
הבאגאז' שלך גמד

יש בו בזנ"ט אחד שלא בקצוות, שזה יתרון על שלי, אבל בכל מקרה המיפתח אצלך גמדי אז הוא לא דוגמא :wink:

עירא
12-05-04, 19:11
נמרוד, בהנחה שהמיכל יהיה מופרד מ"הבגאז'" בעזרת פלטת ברזל שתיהיה מעליו בו נאמר 1 ס"מ איך יתבצע התדלוק?
עירא

נמרוד
12-05-04, 20:18
נמרוד, בהנחה שהמיכל יהיה מופרד מ"הבגאז'" בעזרת פלטת ברזל שתיהיה מעליו בו נאמר 1 ס"מ איך יתבצע התדלוק?
עירא

מה הבעייה? אנחנו גם ככה מדברים באויר על לבנות מיכל מאפס - תתכנן את הכל איך שאתה רוצה!

(אגב, זה מסוג הפרויקטים המיותרים בעיני... רוב הטיולים אין צורך בדלק נוסף, ואם יש, אז שני ג'ריקנים זה מעל הראש בגבולות מדינת ישראל. צריך להתאמץ מאד מאד בשביל לעקוף כל כך הרבה תחנות דלק ש100 ליטר דלק לא יספיקו)

רכס חיים
12-05-04, 21:33
כיף לקרוא איך אתם רבים כמו חתולי רחוב, ולחשוב שרק לפני חודשיים צחקתם על תחנת הדלק שהרכבתי ברוסי. בסוף תעשו כמוני - תמלאו דלק בכרכור ותסעו לתורכיה לטיול - בלי למלא בסוריה.

איתן שגב
31-05-04, 00:37
אחרי כל הדיון הזה האם לא כדי למשל לותר על ארגז שמאלי[בסופה ארוכה] ולהכניס לשם מיכל קבוע מחומר טוב עם פתח מילוי אטום שלא יסריח,ואפשרות
לרוקנו בקלות מכח הכובד,או שזה באמת יקר ומיותר למרות ששני מיכלים תופסים אף הם מקום על חשבון משהו אחר שמונח על הרצפה? שאלתי........ :idea:

-->