PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה בקנית ג'יפ.

irakruas
01-12-08, 21:20
אני נער בכיתה יב' גר בת"א ואני מת לרכב ידני (כמובן הרישיון שלי הוא לידני)
תכלס התקציב שלי לא בשמיים, כי לי יש 10 אלף ואני לא יודע כמה אני אצליח לגייס נניח עוד 10.
עכשיו תכלס אני מת לג'יפ כזה משהו רציני כזה בלי גג (תגידו פוזה, אמת).
הסתכלתי וראיתי סופות, ראיתי CJ, אבל איתם יש כמה בעיות. דבר ראשון, ההוצאות יכולות להיות עליהם מטורפות ודבר שני הם זוללי דלק. אבא אמר לי שלדעתו הכי טוב סוזוקי סמוראי, כי יש הרבה כאלה, הוא דיבר עם המוסכניק שלו אין בעיות של חלפים והם זולים גם, וגם הבנתי שהמנוע קטן (ראיתי חלק 1000 חלק 1300) אז האוטו לא זולל הרבה דלק.
עכשיו תכלס השימוש שלי 95% עירוני, ואני יודע ידני? ג'יפ? לעיר? אבל לא זה מה שאני רוצה כי אני מת לרכב ידני וגם ג'יפ.
קיצר מה אתם אומרים על ג'יפים זולים בכללי? איך הסמוראי? ואם לא הוא, על איזה עוד ג'יפ אתם יכולים להמליץ במחיר דומה? (הייתי רוצה ויטרה, אבל הויטרות הרבה יותר יקרות).

asafk
01-12-08, 22:47
אבא צודק.
סמוראי הוא יופי של מכונית עירונית. קטן, גבוה, ידני, עצבני. פתוח או סגור זה עניין של טעם. אל תחשוב אפילו על 1000, רק 1300. וכמובן, קרא את המדריך המצויין של אלון:
http://www.jeepolog.com/151.html

אסף.

דרור ברלי
02-12-08, 10:51
המונח "עצבני" אצל בני 18 שונה במקצת מהסטנדרטים שלנו.

סמוראי הוא כלי עצבני לא במובן "מהיר ועצבני" (כי כוח של ממש אין לו. מנועי 1300 סטנדרטיים מפתחים כ-60 כ"ס בדגמים עם מאייד, וקצת פחות מ-70 כ"ס בדגמים עם הזרקה) אלא במובן של התנהגות עצבנית. אוטו קליל, צר, קצרצר, גבוה, מרכז כובד גבוה. לא הכי יציב בעולם, כביש רטוב למשל, הוא אתגר אמיתי.

בקיצור: קטן קטן, לא מהיר, אבל אם לא נוהגים בו בכבוד הראוי - הוא מיד על הגג. ראה הוזהרת.

מוני אורבך
02-12-08, 11:12
כדאי גם שתביא בחשבון הוצאות שוטפות

ביטוח - לפחות 2200
טסט - כ 900 שח
אם זה רכב מתחת ל 88 הוא יצתרך שני טסטים לשנה
האגרה תהיה חצי לכול טסט (450) אבל נדרש אישור כושר נסיעה ממוסך
עלות של לפחות עוד 100 שח לכול טסט
מעבר לזה תביא בחשבון שבכול טסט תצתרך להוסיף כ 300 שח לפחות לבלת"מים
תיקונים - היות ואתה עדין לא מנוסה בטיפול עצמי לפחות 2000

ואז נתחיל לדבר על דלק וכו...

קיצר במינימום אתה מדבר על 3500 שח לשנה רק כדי להעמיד את הרכב ליד הבית
אם תרצה גם לנסוע קצת, 5000 לשנה לא כולל דלק!
בדוק טוב אם אתה (או אבא) יכול לעמוד בזה.

אגב סמו ב 10K זו למעשה גורטאה!!! שתשלם הרבה כסף כדי להשמיש.
תביא בחשבון לפחות 18K בשביל רכב נורמלי.

חן עובדיה
03-12-08, 12:51
אני רוצה לקנות סמוראי בסביבות ה20k אולי בטיפה יותר אני כל הזמן שומע משהו על ישור קו וכאלה
אני לא מבין בזה יותר מידי (מה זה אומר..?)
השאלה שלי כמה אני צריך בשביל סמוראי טוב ובאמת טוב בלי לשפץ אותו ישר אחרי הקניה..
וכמה זה יעלה לי בערך אם נפלתי על אחד טוב באמת לא חרטא:confused:

ש01
24-01-09, 00:21
חן,
היום מכרתי סמוראי 86 ב-12000 ש"ח.
ראשית אומר כי אם אתה רוצה ג'יפ פתוח, זול וחסכוני - סמוראי זה הכלי.
עלויות - לשנה 2000-4000 ש"ח - תלוי כמה הוא מיושר (שלי עלה בשנה הראשונה 4000 - לצורך יישור קו, השנה רק כ-2000).
שני טסטים - 450 ש"ח לאגרה + 200 לבדיקת רכב מיושן וטסט. ביטוח חובה - 1500 ש"ח.
דלק - לא ברור, מה שבטוח - המיכל מיקרוני (מקס' שהכנסתי - 24 ליטר...).
רכב אמין, פשוט לאחזקה בסיסית עמצאית ונפלא אם אתה לבד (או + חברה/אישה ועד 2 זאטוטים).
נהיגה בו שונה מכל רכב אחר !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
קטן, משקל מיקרוני ומרכז כובד גבוה - זהירות!!!!!!!!!
ואף פעם,
חוזר שנית - אף פעם לעולם לא "צלחות" כאשר 4X4 משולב. המשמעות - במקרה הטוב פחחות + ברזנט חדש.
חוץ מזה - אני, אשתי והילדים היאהבנו ממבט ראשון (או טיול ראשון) בצעצוע ונפרדנו בכאב (מהול באושר לאור הצטרפות זאטוט שלישי למשפחה). אני מקווה שהסופה (או הסיקס) לא
יאכזבו.
בהצלחה.

-->