PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקברי - עשה ואל תעשה - צעדים ראשונים למתחילים

yuval
04-05-04, 14:25
בשעה טובה רכשתי דיסקברי מודל 98, אוט, דיזל. בזמן החיפוש העיקש והמעייף , נתן כל אחד מהמוכרים טיפים שונים ואולי אפילו משונים. לדוגמא:

1. לפני הצתה לחכות שהנורה "הצהובה" תכבה, כי השמן צריך להגיע לכל המערכות.
2. לפני כיבוי, יש לתת למנוע לעבוד על סרק למשך 10 שניות, כדי לתת לטורבו הזדמנות להרגע.
3. לכבות מזגן לפני דימום מנוע.
4. בנסיעות פנים עירוניות להתנייע בהילוך 3 ולא ב-D.

האם יש דברים בגו ? מה הם הטיפים הנוספים ?

עד כאן. שלב השאלות הבא..... "למתחילים עם דיסקברי בשטח" (אגב - יש לי נסיון שטח - בעליו במיל של סופה 95).

תודה,
יובל

אדי
04-05-04, 14:37
1. לפני הצתה לחכות שהנורה "הצהובה" תכבה, כי השמן צריך להגיע לכל המערכות.
הנורה המדוברת לא קשורה לשמן (משאבת הדלק פועלת רק כאשר המנוע מונע) אלא מציינת שמצתי הלהט סיימו את פעולתם וניתן להניע את המנוע

2. לפני כיבוי, יש לתת למנוע לעבוד על סרק למשך 10 שניות, כדי לתת לטורבו הזדמנות להרגע.
כדאי לחכות אפילו חצי דקה או יותר, בזמן פעולתו הטורבו מסתובב במהירויות גבוהות מאוד (150,000 סל"ד למשל) וכדאי לאפשר לו להגיע למהירויות סיבוב נמוכות לפני שמפסיקים את השימון המגיע אליו. כדאי לחכות קצת גם כשמניעים את הרכב מאותה הסיבה.

קשור לתפקוד הגיר האוטומטי ברכב, אם הוא "משתגע" ומעביר בין הילוכים במהלך הנסיעה לפעמים כדאי להוריד הילוך באופן יזום. כנ"ל אם ההילוך בו נמצא הגיר גבוה מדי לתנאי הנסיעה.

אדי
04-05-04, 14:38
משאבת הדלק צ"ל משאבת השמן.

AvigdorAharon
06-05-04, 07:42
אדי כתב:

ציטוט:

קשור לתפקוד הגיר האוטומטי ברכב, אם הוא "משתגע" ומעביר בין הילוכים במהלך הנסיעה לפעמים כדאי להוריד הילוך באופן יזום. כנ"ל אם ההילוך בו נמצא הגיר גבוה מדי לתנאי הנסיעה.

אדי, הבחור כתב "להתנייע" ואתה התיחסת בזמן נסיעה (מה שבאופן עקרוני נכון).
לא הבנתי למה חשוב להתניע בהילוך שלישי, הרי גיר אוטומטי ניתן להתניע רק ב P או N.

אביגדור

אריק זמר
06-05-04, 12:15
אביגדור,
להבנתי...להתנייע = ליסוע = להתנייד
הוא לא התכוון ל"להניע" (או בעברית לא תקנית "להתניע")

נמרוד
06-05-04, 12:20
איזה קשקשנים... אבשלום קור נהייתם...

יובל - ספר טיפולים כבר יש לך? אם לא, תזמין עכשיו. יש גם מבחר גדול של ספרות טכנית יותר או פחות על לנדרוברים, שווה להזמין ספר או שניים ולהפוך לאינסטנט מומחה. הייתי ממליץ על ספר בעצמי אם הייתי בעניין הזה של לנדרוברים. יש גם המון חומר באינטרנט, אבל אין כמו ספר גדול, מאוייר, צבעוני, שאפשר לקחת איתך לשירותים.

fuksi
07-05-04, 15:08
אגב נמרוד יש את החומר הנ"ל בעברית?

סוזי המשתוללת
08-05-04, 01:26
נמרוד
במקום ספר קח לשירותים נייר טואלט - זה יותר זול :P

yuval
20-05-04, 19:38
ספר טיפולים זו הבקשה הבאה שלי בפורום. היה לי ספר טיפולים/אחזקה של סופה. כמובן בעברית. אני אסתדר עם אנגלית, אבל נוח לי בעברית יש משהו בעברית להורדה/קנייה ? מה מוללץ בעברית ומה המומלץ באנגלית ? יש לי רקע במכונאות.

אגב בנוגע לעברית - התכוונתי להתנייע , כלומר בזמן תנועה.

גיא
20-05-04, 22:38
אם אתה מזמין ספר מהיינס אז אני מעוניין גם בספר.
יש לי דיסקו 94 TDI300 אוטומטי דיזל.

הזמנת שני ספרים תוזיל את דמי המשלוחה ...

תודיע לי אם אתה מעוניין ( ואולי יש עוד מעוניינים ? )

six 4 life
20-05-04, 22:48
מצטרף להזמנה

אני צריך ספר לCJ 6 או לאיודע איך קוראים לו בהיינס- למודל 82'.

שלח ה"פ אם זה בר ביצוע.

-ארז 8) -

חנן א.
20-05-04, 22:54
מתחת ל50 דולר לחבילה אין עליה מיסים.
אם תגזימו עם עלות החבילה, כי עשיתם הזמנה משותפת, אתם עלולים להצטרך להתעסק עם מיסים (נדמה לי שאין מס קניה על ספרים אבל אולי ידרשו מכם מע"מ, לא יודע) ואז יצא שכרכם בהפסדכם, שלא לדבר על הטירחה של להגיע לאגף המע"מ והמכס לשחרר את החבילה.
ועוד לא דיברנו על הדלק שתצטרכו לבזבז כדי לקחת את הספרים אחד מהשני.

בקיצור, אם אין סיבה ממש טובה כדי לעשות משהו אחר, תשקלו לשלם את שבעת הדולרים וכך לוודא שהספר יגיע אליכם הביתה, ללא מיסים, וללא טרחה מיותרת.

ממילא עלות המשלוח עולה כשהמשקל עולה אז לא ברור כמה תוכלו לחסוך.

גיא
20-05-04, 22:57
ההממ .....

אם אתה מצייר את זה ככה ....

הבעיה היא שאני לא מצליח למצוא את הספר הנכון להזמנה ... :oops: :?: :( :shock:

נמרוד
21-05-04, 10:38
חנן צודק, חבורה של קמצנים :lol:

היו פעמים שנאלצתי לשלם מסים על ספרים בחבילות של מעל 50$, היו פעמים שלא - לא יודע מה הכללים... בכל מקרה, אני לפני שבועיים למשל הזמנתי בכוונה בנפרד שני ספרים כדי לא להתקרב למגבלת 50$.

גיא
21-05-04, 22:27
יש המלצה על ספר שהוא הכי טוב למתחילים על ל"ר ?

כמו ההינס שהיה לי לסמוראי ?

ואם כבר .. אפשר קישור אז בכלל יהיה טוב.

TDI300 מודל 94 ( דגם 95 )

תודה !

-->