PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור החוצפה הגדולה.

אייל
07-12-08, 16:23
בהמשך לשרשור האידיוטים להן שרשור חדש. ספרו לנו על הדברים ההזויים והחצופים ביותר שנתקלתם בהם. הישראלי בכיעורו.
אני אתחיל:
מוצאי שבת בערך שבע בערב, תחנת הדלק אלון סמוך ללהבים. אנחנו עוצרים לשתות קפה בדרך צפונה. מגיעה מזדה 323F בצבע אדום. יוצא הבחור, לוקח את הספוג האדום לניגוב החלונות ועובר איתו באופן שיטתי על כל האוטו מסביב, למעלה, למטה וגם לא לשכוח את הגג. אחרי סיום הקרצוף הוא מניח בצד את המקל ולוקח את הדלי של הספוג. הוא מגלה שעל הברז מים אין ידית ולכן הוא מוציא מהבאגז' מפתח ופותח בעזרתו את המים בברז. שוטף פעם אחת, פעם שנייה ואחרי כשמונה דליים שהוא שופך על האוטו בנדיבות אנחנו הפסקנו לספור.
אני מניח שרק היה חסר שיגש להתלונן בתחנה שלא מחלקים ג'ילדות...לכן בפעם הבאה שנבקר בתחנת דלק ולא נבין למה הדבר הבסיסי והמחוייב הזה נעדר - כנראה שבעל התחנה מאס בקנסות על צריכה מוגברת של מים...
אגב, לכל מי שרצה להתחיל לשפוך חמתו - לא מדובר בבדואי כלל וכלל.

עירא
07-12-08, 17:04
אגב, לכל מי שרצה להתחיל לשפוך חמתו - לא מדובר בבדואי כלל וכלל.

תגדיר בדואי....:mrgreen:

ערן המסוקס
07-12-08, 17:11
לפחות אני יודע שאני לא נראה כמו בדואי :rolleyes:

six 4 life
07-12-08, 17:24
חוצפה מסוג אחר וסוג של שיא:

ביום ראשון אביבי אחד, לאחר טיול סופשבוע
פתחתי את הג'יפ מצדדיו, והוצאתי את כל הציוד הקבוע שעליו.

כבל מאריך מהבית, שואב אבק להנאתי, עד שלפת-פתע...
עוברת לה ברחוב ע"י החניה (הפרטית) שלי, נייקת כחול לבן עם 2 דרדסים בתוכה.

לפתע- היא נעצרת. נפתח חלון הנהג, ולהלן התרחשות העניינים:

נייקת- "מה המצב?..."
אני- "הכל 10!!"
נייקת- "היית בטיול אה?.."
אני- "כן בכיף."
נייקת- "יש רשיונות?..."
אני- "בוודאי שיש..."
נייקת- "אפשר לראות?"
אני- "אתה מסטלבט?"
נייקת- "לא. תוציא רשיונות."

בשלב הזה הדרדס החנה את הנייקת ליד הג'יפ שלי, כיבה את המנוע, ועמד על שלו- תן רשיונות.

כל זאת לא לשכוח- כשהרכב עומד, כבוי, בחניה הפרטית שלי...

קיבל את הרשיונות שכ"כ רצה, והחל מריץ את הפרטים, תוך כדי שאילת שאלות מכשילות.
בשורה התחתונה לא יכל לפגוע בשום דרך, ולאחר 10 דקות של הטרדה התקפל והלך.

סוג של שיא או לא?...:cool:

דרור ברלי
07-12-08, 18:11
אצלנו אנשים מבחוץ נכנסים וחונים חופשי בחניות פרטיות.
שיא השיאים, פרחה שחורדינית שהעמידה שברולט אימפלה ענקית על שתי חניות פרטיות.

עמית דן
07-12-08, 19:06
אצלנו אנשים מבחוץ נכנסים וחונים חופשי בחניות פרטיות.

מפתח וונטילים וארבעה צמיגים ללא אוויר מבטיחים לדיירי הבניין אצלנו שלא יראו את אותו הרכב שחוסם את חנייתם יותר מפעם אחת !
(מניסיון)

shmil
07-12-08, 19:51
אני כבר מכתיר את ארז בתואר הכבוד "המגנט".

סיפור ביזארי שכזה עוד לא שמעתי מימיי.

six 4 life
07-12-08, 21:06
שמיל שכה יהיה לי טוב, כך קרה מילה במילה המובאות למעלה. :D

nirs
07-12-08, 22:47
בשבת, בזמן הקטיף בזבזתי חצי מזמן העבודה בלרדוף עם הטרקטורון ולהרחיק:
1. משפחות שבאות לקטוף (ציטוט "רק שקית אחת")
2. משפחות שבאו לעשות פיקניק + קפה בין העצים (כולל גיפאים מכוחותינו) ובנתיים לקטוף עם הילדים.

התגובות נעות בין:
"סליחה, לא ידענו שזה שטח פרטי, למה אתה לא שם גדר" ("המטומטם" המנומס),
"רק באנו להנות, כולה שקית למה מה קרה" (עמכה ישראל),
"תוכיח שהשטח שלך" (עמכה ישראל המתחכם)
ומגיע עד לקללות ואיומים.

אז 2 דברים לסיכום:
1. כל אבל כל מטע מגודר או לא, הוא שטח פרטי ואסור לקטוף ולו גם פרי אחד!!! (אנשים מנסים להתפרנס מזה)
2. לא נכנסים רגלית / עם גיפים לשטח המטעים (זה שטח פרטי!!! וזה עושה נזק).

אביב3
07-12-08, 23:22
[QUOTE=nirs;224832]
ניר יש לי שאלה שאני בטוח שאתה תוכל לתת את התשובה הנכונה
לפני הרבה זמן (אני אפילו לא זוכר מי אמר לי את זה) אמרו לי שאם אתה מגיע למטע לא מגודר ואוכל במטע עצמו אז זה מותר, שוב לא קוטף שקיות וכאלה אלא אוכל במטע, נכון?
מצטער אם לך התשובה ברורה פשוט אני חייב שתעשה לי סדר כי לי זה לא נשמע כלכך
תודה אביב

]

kobiarava
07-12-08, 23:42
[QUOTE=nirs;224832]
לפני הרבה זמן (אני אפילו לא זוכר מי אמר לי את זה) אמרו לי שאם אתה מגיע למטע לא מגודר ואוכל במטע עצמו אז זה מותר, שוב לא קוטף שקיות וכאלה אלא אוכל במטע, נכון?
תודה אביב

]

אני אענה לך- בפשטות-שטות אחת גדולה שמקורה כנראה בימי התלמוד או משהו בסגנון. לא תקף בשום צורה, ובטח לא חוקי, או בעברית-קטיף ללא אישור בשטח פרטי הוא גניבה לכל דבר. נקודה.

shmil
07-12-08, 23:46
תודה אביב
]

הלכתית (הלכה לפי התורה) אכן מותר. אבל לפחות כרגע אין לנו מדינת הלכה, אלא מדינת ישראל.

חוקית, משפטית, במדינת ישראל - אסור, חד משמעית.

אביב3
08-12-08, 03:34
סבבה אז אתם יודעים בדיוק למה אני מתכוון גם זכרתי שזה משהו הילכתי אבל לא היתי בטוח ולא רציתי לצאת סתום:)
תודה לכווולם:)

אייל
08-12-08, 13:15
תגדיר בדואי....:mrgreen:

מבלי להכנס להכללות - לאיש היו סממנים יהודיים מובהקים.

רכס חיים
08-12-08, 15:23
ציטוט:

''כי תבוא בכרם רעך ואכלת ענבים כנפשך שבעך,ואל כליך לא תתן.

כי תבוא בקמת רעך וקטפת מלילות בידך ,וחרמש לא תניף על קמת רעך.''

מי שיהודי חייב לנהוג על פי החוק היהודי הזה ולא להיות חזיר נוצרי. כי החוק האוסר זאת הינו החוק האנגלי הקיים בארץ.

ומוטב שננהג בין יהודים כמו שחונכו אבותינו ב-3317 השנים האחרונות. ואל תשכחו שרק הסבא שלכם עדיין היה יהודי מאמין בחוקים החכמים האלה שכל העולם מעריץ ,חוץ ממספר זבי חוטם שהם עדיין עצם מעצמנו.

צריך להזכיר כי אם כולנו ננהג על-פי התפישה הזו - כל הנכנס לכרם רעהו יאכל רק אם הוא באמת רעב ויאכל רק עד כדי השקטת רעבונו ההכרחי,ובכך יזיק לחברו מעט ככל הניתן. בעל הכרם צריך לשמוח כי עמל כפיו היה למטרה ראויה של השקטת רעבון חברו.

אני חושש שעכשו גרמתי למהומת אלוהים בשרשור הזה.

tzurlis
08-12-08, 15:55
ציטוט:

מי שיהודי חייב לנהוג על פי החוק היהודי הזה ולא להיות חזיר נוצרי. כי החוק האוסר זאת הינו החוק האנגלי הקיים בארץ.

והנה העמדה שלי בנדון:

Trespassers will be shot
Survivors will be shot again

עם ישראל חזירים ולא מעניין אותם תורה מה תורה. רק לקחת ולהיות מגעילים. אין לי רחמים למי שאין לו ערכים.

השמשוני יחיעם
08-12-08, 16:42
החוצפה הכי גדולה של הטבע !!!!!!!!
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,

,
,
,
,
,
,
,
,
,
YosseF

yoav
08-12-08, 17:26
ציטוט:

ומוטב שננהג בין יהודים כמו שחונכו אבותינו ב-3317 השנים האחרונות. ואל תשכחו שרק הסבא שלכם עדיין היה יהודי מאמין בחוקים החכמים האלה שכל העולם מעריץ ,חוץ ממספר זבי חוטם שהם עדיין עצם מעצמנו.

צריך להזכיר כי אם כולנו ננהג על-פי התפישה הזו - כל הנכנס לכרם רעהו יאכל רק אם הוא באמת רעב ויאכל רק עד כדי השקטת רעבונו ההכרחי,ובכך יזיק לחברו מעט ככל הניתן. בעל הכרם צריך לשמוח כי עמל כפיו היה למטרה ראויה של השקטת רעבון חברו.

אני חושש שעכשו גרמתי למהומת אלוהים בשרשור הזה.

לחוות חקלאיות בחו"ל אגב יש פתרון נפלא: עובר אורח שממש רוצה מהפירות של החווה, אבל אין בעל בית בנמצא- יכול להשאיר כסף בתיבה יעודית לכך עבור מה שצרך (ואז גם אפשר למלא שקיות לדרך- כי אתה משלם על זה)
בארץ יש לי תחושה שזה לא יעבוד מי יודע כמה...

TEDDY
08-12-08, 18:24
בארץ שלנו לא רק שלא ישאירו כסף בתיבה,גם יקטפו פירות וגם יקחו את התיבה עם הכסף איתם.

dudu
08-12-08, 18:53
כשהייתי תלמיד בישיבה בבני ברק
נתקלתי במשהו שנראה לי בהתחלה קצת מוזר אבל בהמשך
התרגלתי,בספסל ליד בית כנסת היו שקיות מלאות בפרות הדר
לידן קופה ושלט שבו היה כתוב את המשקל בכל שקית ואת המחיר
בפעם הראשונה חיפשתי את המוכר ולא מצאתי אותו ולאחר מכן הסבירו לי שהוא הלך ללמוד
ובינתיים העסק עובד לבד
בבני ברק זה עובד בשאר העולם לא הייתי בונה זה

tzurlis
08-12-08, 19:47
באוסטרליה זה עובד יופי. בננות, אננס, קנה סוכר- עגלה עמוסת פירות לצד הדרך, שלט מחיר וקופסה לכסף. אותו דבר בשמורות טבע שם, ובארה"ב - מעטפה, 5$ ופרטים, אתה שם הכל בחריץ ונכנס לשמורה.
יש אנשים מגעילים בכל מקום בעולם. פשוט אצלנו יש יותר מהרבה מקומות אחרים. משום מה כאן הגניבה והלקיחה והזלזול והתחמנות לא פוסקים. אם פעם האמנתי בטבע האדם, היום אני מאמין שאדם לאדם זאב.

עודד זנטון
08-12-08, 23:42
רכס,
המובאה שהבאת, נוגעת לעובדים בשדה או הכרם.
אמנם הדבר לא ניכר מפשט הכתוב אך המפרשים מיחסים מימרה זו לעובדים ולא לכל עובר אורח.
(לי נראה כי יש כאן סוג של הקבלה ל"לא תחסום שור בדישו" הידוע יותר).

לפי ההלכה, אסור לעובר אורח לקטוף פרי שאינו שלו בדיוק כמו שאסור לו לקחת רכב ממגרש של סוחר (אפילו אם זה דיסקו..):razz:

רכס חיים
09-12-08, 04:51
עודד, ניראה לי שגם המפרשים טועים,והכוונה הינה לכל המזדמן לשדה.

הסיבה לכך הינה ראיה חברתית עמוקה של התורה את התנהגות האדם בחברה.

בזמן חקיקת החוקים האלה הנסיבות היו אחרות מהיום. אדם היה יוצא ברגל למרחקים ארוכים ולמקומות הזרים לו בכדי לפגוש בני משפחה או בכדי לעשות לביתו.ראה את הבדווים עד היום או את סיפורי התנ''ך על מקרים כאלה.
קשה מאוד לאמר לאדם עייף רעב וצמא לא לאכול מעט מלילות משדה קמה הנמצא בצד הדרך,וזה אפילו לא אנושי לעשות זאת.הרי גם בעל השדה עצמו כאשר ילך לבקר את אחיו הרחוקים ירצה להשביע את רעבונו בשדה של זולתו.

הבעיה היא שהחברה הפכה אדם לאדם זאב,ואתה רואה את זה על הכביש יום יום.איש נורמלי מהיישוב נוסע למרחק 50 קילומטר ונדחק עד כדי סכנת נפשות בכדי להרוויח 4 מטר שהוא אורך הרכב שלו.ולך תחשוב מה עושה איש לא נורמלי.

עודד זנטון
09-12-08, 12:09
חיים,
עם כל האמונה והדתיות שלי אני חייב לומר שיש משהו בדבריך.

נתת לי נק' למחשבה.

KOOKE
09-12-08, 12:46
תקופה ארוכה הייתה באמצע מושב רשפון חנות פרחים שהתנהלה בשירות עצמי שכזה..לוקחים לבד ומשלמים לבד..

אם אני לא טועה יש עד היום באיזה מושב בצפון יצרן גבינות ביתיות העובד בשיטה הזו...

לניר

נסה את השיטות מחו"ל במטעים שלך במקום לרדוף ולהתעמת עם עמך ישראל...הצב עגלה עם פרי קטוף + שקיות + קופה + שלטים מתאימים בכל רחבי המטע..

להערכתי תופתע לטובה...

אולי נאיבי ואולי אופטימי מצידי...אבל עדיפה בעיני השיטה הזו מאשר מרדף העלול להוביל לאלימות מיותרת..

שיא החוצפה מבחינתי היה כשהתגוררתי בבית דירות משותף על דרך נמיר (כביש חיפה ת"א) בסמוך לגשר הירקון ולפרק הירקון...

ביום עצמאות עמוס במיוחד..אני יורד עם הכלבה ומופתע לגלות משפחת עמך שהתנחלה בגינת הבית המשותף כדי לחגוג את חג המנגל וכי לא נשאר מקום בפרק הירקון...וואלה מינגלו אצלי בחצר...ולא זה לא לקוח מהמערכון על המנגל על אי התנועה...מקרה אמיתי..

kobiarava
09-12-08, 21:29
חזרה לשרשור החוצפה-היום ניגשתי לתדלק את הבהמה בתחנת הדלק של סונול ביטבתה, ולתומי חיפשתי את עמדת התדלוק העצמי. אממה, המשאבה לתדלוק עצמי מיועדת לתפעול ע"י כרטיס אשראי בלבד, ואני בכלל רציתי לשלם במזומן, בחוצפתי. פניתי למתדלק בשאלה לגבי תשלום במזומן על שירות עצמי, והוא מיד התחיל לתקוף אותי בצעקות ממש- ששירות עצמי יש רק בכ"א, ואם אני רוצה לתדלק במזומן אני יכול לשלם על שירות מלא, או עדיף- למצוא מקום אחר לתדלק בו, כי "אני חוצפן עם כל השאלות שלי" ו-"מה אני לא מבין?". בלית ברירה, בסופו של דבר תדלקתי בשירות עצמי בכ"א, וגם ככה הבנזין שם עלה כמעט 20 אג' יותר לליטר מאשר בכל תחנה אחרת (כפול פאקינג 68 ליטר!!!)-כנראה שהמחיר הרשמי הוא בגדר המלצה בלבד שם...

six 4 life
09-12-08, 21:53
חזרה לשרשור החוצפה-היום ניגשתי לתדלק את הבהמה בתחנת הדלק של סונול ביטבתה, ולתומי חיפשתי את עמדת התדלוק העצמי. אממה, המשאבה לתדלוק עצמי מיועדת לתפעול ע"י כרטיס אשראי בלבד, ואני בכלל רציתי לשלם במזומן, בחוצפתי. פניתי למתדלק בשאלה לגבי תשלום במזומן על שירות עצמי, והוא מיד התחיל לתקוף אותי בצעקות ממש- ששירות עצמי יש רק בכ"א, ואם אני רוצה לתדלק במזומן אני יכול לשלם על שירות מלא

אותו סיפור קרה לי גם בתחנת דלק במצפה.
אין כזה דבר תדלוק עצמי במזומן. תשלם על שירות מלא.

UNIX
09-12-08, 22:13
אני בטוח שבעל התחנה לא יאהב לדעת שזה מה שהמתדלקים שלו עושים !
סתם הפסד מיותר של ריבית
מה אתה מצפה ממישהו שעובד בתחנת דלק בשביל שכר מינימום ?

kobiarava
09-12-08, 22:14
אותו סיפור קרה לי גם בתחנת דלק במצפה.
אין כזה דבר תדלוק עצמי במזומן. תשלם על שירות מלא.

זה בכלל חוקי? אני לא יכול להתלונן עליהם למישהו שם למעלה?

דרור הראל
09-12-08, 22:15
החוצפה הגדולה-שלי

במשך שנים,בקיבוץ שלי לא חגגו את חג שבועות-בגלל המחלות שהקבוץ לקה בהם(והן מאחרנו לשמחתי),הדכאון בישוב גרם לכך שחברים לא רצו להשתתף בארגון חגים ומועדים.
בבוא העת כשנהייתי אב לילדים,הבנתי שאין אני רוצה שילדי יגדלו מבלי להכיר את מסורת החג,לקחתי על עצמי עם חבר לארגן,וארגנו ארוע גדול מאד,ומאורגן בצורה מאד טובה ושונה מהסטנדרט הקיבוצי הרגיל,עד כדי כך שזקני הקבוץ נגשו לחבק אותי(בשביל ילד חוץ-זה המון) בדמעות הודו לי ואמרו שמאז שהקבוץ הוקם לא היה חג כזה,גם לא בשנות הזהר והעושר.
כך במשך שלוש שנים ארגנתי את החג,כשכל שנה השמועה על החג המיוחד עושה כנפיים,ומאות משפחות של בני קיבוץ וחברים קרובים ורחוקים מגיעים-הגענו למצב שלחג הגיעו מעל 1500 איש.אחד התנאים שלי לקבוץ לארגון החג היה,שאני לא גובה כסף מאף אחד,וכל העבודה של החברים והצעירים היא בהתנדבות-מי שביקש כסף העפתי אותו בבושת פנים.
גם שהתקשרו אליי משפחות שאין להם שום קשר לקיבוץ וביקשו להישתתף הזמנתי אותם בשמחה,השמנתי לא מעט משפחות של עולים חדשים-רציתי חג אחר,לא רק שלנו הקיבוצניקים,אלה להראות לאחרים את מה שאנחנו יודעים לעשות ומי אנחנו.
לפני כארבע שנים,בחג שבועות שוב ארגנתי את החג,בתחילה החג היה מאורגן למופת והכל עבר,פתאום התחילו להגיע משפחות שנפשו ביער חרובית ולא היו קשורות לקיבוץ כלל. הם התנפלו על ארגזי הפירות שהגשנו מהמטעים,וכמו להקת ארבה אנשים רצו עם קרטונים לרכב,סחבו אפילו את האפרוחים שהציג הלול,וחמסו את כל הכיבוד והשתייה בצורה גסה ומגעילה,כולל פירוק עוגות שעמדו מוכנות לתחרות העוגה הטובה ביותר.

כמובן שהארוע נגמר עם טעם רע,אני נפגעתי מאד מכל הנושא,ודרישה שנה מאוחר יותר של הקבוץ להציב שמירה ולגבות כסף גרמה לי לרדת מנושא ארגון החג-בסופו של דבר עד היום חוגגים את החג,רק בצנעה וללא הזמנת אורחים ובמקום מגודר עם שמירה.

חוצפה ישראלית מכוערת,הרסה רעיון חביב,פסטיבל עממי נעים,לא מסחרי עם טעם של פעם.

דרור הראל

איך זה קשור לגיפים-חלק מחברי לאתר היו בארוע כמוזמנים,חלק לא קטן מהמנייקים שהרסו באו עם גיפים.

וזה גם מתקשר לשרשור הסחיבה ממטעים

רכס חיים
10-12-08, 01:55
גם לי קרה שבתחנת הדלק אלון באשדוד,עד-הלום רצו כ''א ולא מזומן.

היה לי תענוג לעבור למשאבה עם שרות רגיל, ששם אפשר לשלם במזומן, אמרתי למתדלק שים לי שלושה ליטר בטנק עד לתחנת הדלק הבאה - למרות שלא הייתי צריך אותם - ויצאתי בהרגשה טובה בשביל 20 שקל.

ערן המסוקס
10-12-08, 01:59
תגידו, אתם רוצים שירות עצמי. שירות עצמי זה בלי אף מתדלק או אדם שצריך לעבוד בשבילכם.

אתם רוצים לשלם מזומן? למי תשלמו? למשאבה? אז אתם רוצים שירות.. אבל בחינם.

six 4 life
10-12-08, 03:08
ערן
יש חוק והוא אומר שכל תחנה מחוייבת לתת את האופציה לתדלוק עצמי, ללא קשר לאמצעי התשלום.
התחנות שאני וקובי דיברנו עליהן ואותן אתה מכיר, מנצלות את מיקומן הגיאוגרפי הן מבחינת מחיר והן מבחינת אי מילוי החוק.
אני אישית, מתדלק רק במזומן, ובתחנות המדוברות אני "נדפק" בכמה שקלים בלית ברירה.

מעבר לכל זה, גם אני וגם אתה יודעים שאם היית מתדלק במזומן היית מדבר אחרת. במיוחד אתה.

kobiarava
10-12-08, 06:55
אבל החוצפה האמיתית שממש הרגיזה אותי היתה של המתדלק, שתו"כ שהוא נוזף בי, בצעקות, גם פתח לי בחוצפתו תדלוק מזומן בשירות מלא, בלי ממש לשאול אותי, וכמעט התחיל לתדלק אותי, אז רק בשביל הפרנציפ שלפתי את הויזה והתעקשתי על התדלוק העצמי. אני די בטוח שזו היתה מעין פעולת הסחה\הטעיה, חתיכת מנ**אק, כ"כ הרגיז באותו רגע-אם רק הייתי יודע עם מי לדבר, אני רץ עכשיו לדווח על החולירות. שלא לדבר על זה, שהם מנסים לדפוק את עוברי האורח, אבל בשבילי התחנה היא בערך היחידה שיש לי ליד הבית.

nir.samo
10-12-08, 11:10
למי תשלמו? למשאבה?

כן... יש בעולם משאבות שיודעות לקבל שטרות ולהחזיר עודף.

coas
10-12-08, 11:36
כמובן שהארוע נגמר עם טעם רע,אני נפגעתי מאד מכל הנושא,ודרישה שנה מאוחר יותר של הקבוץ להציב שמירה ולגבות כסף גרמה לי לרדת מנושא ארגון החג-בסופו של דבר עד היום חוגגים את החג,רק בצנעה וללא הזמנת אורחים ובמקום מגודר עם שמירה.

ולחשוב שפעם היו מקימים את כל חבילות הקש בכניסה, ליד הכביש הראשי, ואף אחד לא היה נוגע..

nirs
10-12-08, 21:21
נסה את השיטות מחו"ל במטעים שלך במקום לרדוף ולהתעמת עם עמך ישראל...הצב עגלה עם פרי קטוף + שקיות + קופה + שלטים מתאימים בכל רחבי המטע..

להערכתי תופתע לטובה...

אולי נאיבי ואולי אופטימי מצידי...אבל עדיפה בעיני השיטה הזו מאשר מרדף העלול להוביל לאלימות מיותרת..

שיא החוצפה מבחינתי היה כשהתגוררתי בבית דירות משותף על דרך נמיר (כביש חיפה ת"א) בסמוך לגשר הירקון ולפרק הירקון...

ביום עצמאות עמוס במיוחד..אני יורד עם הכלבה ומופתע לגלות משפחת עמך שהתנחלה בגינת הבית המשותף כדי לחגוג את חג המנגל וכי לא נשאר מקום בפרק הירקון...וואלה מינגלו אצלי בחצר...ולא זה לא לקוח מהמערכון על המנגל על אי התנועה...מקרה אמיתי..

שלמה
בנוגע לחלק הראשון -
רוב המבקרים מ"כוחותנו" מעדיפים להכנס עם גיפים/רכבים למטע תוך כדי התעלמות ורמיסת צינורות וציוד השקיה.
עוד לא נתקלתי ב"מבקרים" שיסתפקו מספר בודד של פקאניים (מתחיל ב- 2 שקיות סופרסל ונגמר בשקים).
לגבי הרעיון שהעלת, יתכן ויעבוד אך מספיק עשב שוטה אחד והכל ירד לטמיון. לצערי אני פוגש במטע עשבים שוטים לרוב.

בנוגע לחלק השני -
מנגלים במטע הם תופעה של אחת לשבועיים בערך (לא שונה מעריכת מנגל אצלך בחצר).

tzurlis
10-12-08, 21:37
למה ללכת רחוק? יש לנו פה פורום עזרה למטיילי שביל ישראל, נכון? אז מסתבר ש"עזרה" זה עניין מאוד ליברלי...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=225209#post225209

אני רואה את החוצפה בהרבה מקומות. מרגיז אותי לפעמים לראות קולי במדבר או על שדה חרוש, מחוץ לתוואי, בגלל ש"מישהו רצה לפתוח לעצמו דרך".
בראלי, אגב, התופעה הזו ממש מכוערת - נוסעים נוסעים, פתאום רואים קולי של מישהו שחתך על השדה הזרוע.
ראיתי משתתף שהסתובב בפראות ופירק צינורות אלומיניום של השקייה , שבר, עיקם, קרע להם את הצורה והסתלק. מה אשמים החקלאים שאתה רוצה לעשות ראלי?

yoav
10-12-08, 21:46
זה בכלל חוקי? אני לא יכול להתלונן עליהם למישהו שם למעלה?
נשמע לי חוקי האמת (אבל מאוד לא שירותי כמובן): הרעיון בתידלוק עצמי הוא שאתה לא משתמש בשירותי כח האדם של התחנה: מתדלק לבד ומשלם לבד, ובעצם לא נזקק לשירותי עובד התחנה- ולכן אתה זכאי להנחה (כי בעל התחנה לא צריך לשלם לעובד שישרת אותך).
ברגע שאתה צריך מישהו מהתחנה להשלמת התידלוק (במקרה הזה- עובד שיקח ממך כסף , יחזיר עודף וכו'..) - זה כבר לא שירות עצמי- כי אתה מקבל שירות מעובד בתחנה.
לכן זה כנראה חוקי. לגבי עלות הדלק: אני לתומי חשבתי שהמחיר שמפרסמת המדינה הוא מחיר מקס' וכל ספק יכול להציע הנחות כאלה ואחרות. אולי במקומות מרוחקים מותר להם לגבות יותר כדי לכסות את עלות ההובלה של הדלק?..

idanw
10-12-08, 21:51
זה דווקא לא חוקי!
לאחר עליית מחירי הדלק הגדולה (לפני כשנה נדמה לי) ייצא חוק שכל תחנה חייבת לאפשר תדלוק עצמי בהנחה של 12 אג' לליטר לפחות (או את אותו המחיר בשרות מלא).

סער
10-12-08, 23:30
למה ללכת רחוק? יש לנו פה פורום עזרה למטיילי שביל ישראל, נכון? אז מסתבר ש"עזרה" זה עניין מאוד ליברלי...

צור.... הלכת "קצת" רחוק מדי.
רק כדי שיהיה ברור, מצרף את הודעתי מ"פורום העזרה":

תגובה להודעה: מחפש הקפצות בשביל-ישראל אזור ערד סופ"ש 26-27/12
אין בכוונתי לגרוע מהעזרה הברוכה שנותנים המסייעים להולכים בשביל, אני מכיר אותה לא מאתמול.
ברשותך אניח מתוך קריאת תגובתך שלא הבנת את כוונתי -
אני מחפש סיוע בתשלום לקבוצה המדוברת, שהוריי נוטלים בה חלק, ולמיטב זכרוני יש כמה וכמה משתתפים בפורום שמוכנים לשקול זאת... אני אישית בטיוליי משתדל לא לסמוך על טובות מאנשים אחרים. בכל אופן, אעביר את הודעתי ל"אוף-טופיק" אם זה המקום המתאים יותר לכך.
סוף-שבוע נעים.

סוף ציטוט.
אם כוונתי ב"סיוע בתשלום" עדיין לא ברורה אתנסח פחות בעדינות - מחפשים לשכור את שירותיו האדיבים של מי שמוכן לכך.
נראה לי שקצת "הרחקת לכת" עם עניין החוצפה. אם לשפוט לפי ה"ספאם" הפרסומי שאני מקבל מפעם לפעם מחברה כלשהיא לעזרי ניווט, היית אמור לדעת זאת...
אפשר להנמיך קצת את טון הבכיינות, לא מרגיש שבבקשתי פגעתי או הפרעתי למישהו, וגם מול חברת "דרך-ארץ" הנוראה אפשר להסתדר (ולא, אין לי שום קשר אליהם).
שיהיה אחלה סופ"ש, טיילו להנאתכם, בלי להכנס לאף שטח או להטריד אף אחד....

itayhi
10-12-08, 23:32
מאיפה להתחיל....?

בשנה שעברה בתחילת החורף טמנתי בגינה פקעות של פרחי חורף.
כלניות, נוריות, נרקיסים ועוד.
יש לציין שחלקת הגינה שבה שתלתי ממוקמת לאורך כל שביל הכניסה ואין שער לחצר.
יום שבת חורפי אך יפה, אניו יוצא לחצר ומגלה ש"עוברי אורח תמימים" שטיילו במושב
נכנסו לחצר וקטפו פרחים של כלניות!!!
הרבה חבר'ה מטיילים פה בשבתות, שוברים קצת את שגרת המולת העיר, אבל
להכנס לחצר פרטית ולקטוף????!!!???!!???

מעניין לעניין באותו עניין,
יש לנו בחצר כלובי תעופה של תוכים (תוכונים, קוקטלים וציפורי אהבה), תחביב של אבא ושלי.
אותם אנשים "נחמדים" שמטיילים במושב מרשים לעצמם להכנס לחצר (מהשביל של כניסת הרכבים, אפילו לא מהכניסה ה"ראשית")
כדי להראות לילדיהם את התוכים מקרוב...
תאמינו לי, אם הם ידפקו בדלת ויבקשו רשות להכנס ולראות, הם גם יקבלו הסברים ואפילו הצעה
לזוג תוכים *חינם אין כסף* הביתה.
(מעל במה זאת אני מציע (בחינם כמובן) זוג/רביעיית ציפורי אהבה לכל מי שחפץ בכך, יש לנו עשרות מהם שמתרבים ללא הפסק)

נמשיך?
אשתי (תבדל"א) בהריון, אי שם בחודש שישי,
כל מיני נשמות טובות (למשל במכללה) שבכלל לא מכירים אותה פרט ל"שלום שלום" בקורסים
שלמדו יחד איתה בשנה שעברה, פוגשים אותה במכללה עם קריאות "וואו! את בהריון" ומרשים לעצמם
להתחיל בספונטניות ללטף לה את הבטן...!!!
האלו ! קצת פרטיות. מישהו שמע פעם על הטרדה...? בטן של אשה הופכת מיידית לרכוש ציבורי ברגע שהיא
נכנסת להריון?
(מצד שני, עם כזאת בטן יפה, איך אפשר שלא ללטף? :) )

רוצים עוד?

אחי עובד באחת מחברות הסלולר,
כל שנה החברה מארגנת יום כיף לעובדים ובני משפחותיהם בסופר-לנד/לונה-פארק/מימדיון,
במסגרת היום מוצעים להם עשרות דוכני אוכל (בחינם כמובן) ושתייה חופשית.
אחי מספר שביציאה מיום הכיף אנשים "נתפסים על חם" עם עשרות! בקבוקי שתיה מכל המינים והסוגים
חטיפים למינהם (שוב, בעשרות! ) ושאר מיני מתיקה.
הוא סיפר גם שמשפחה אחת הגדילה לעשות ופשוט יצאה עם ארגז סגור של בקבוקי שתייה מתחת לעגלה של התינוק...

איתי

גלדיאטור
11-12-08, 07:36
ניגש לעניין
שכני החדש עורך מקצה שיפוצים לביתו שזה עתה קנה
בין היתר הזמין הוא אמבטיה לאשפה - גבס עצים קרטונים וכל הבא ליד
לביתו יש 2 חניות משלו בגובה הכביש, והן רחוקות כ3 מטרים מהכניסה לחנייתי שנמצאת מתחת לכביש וגם מתחת לבית.
את האמבטיה החליט השכן שזה הוגן להניח כך שיוכל לחנות עם רכבו בחנייתו ללא הפרעה,הוסיף וחשב למה לא אשים אותה יותר ימינה וכך אוכל לחנות את שני הרכבים שברשותי(קורולה וטראקן)
וכך עשה הנבל חסם לי את החניה לגמרי ללא אפשרות כניסה או יציאה לרכבים שבתוך החניה.
לכשגיליתי זאת עשיתי כך-
צלצלתי לחבר בעל בלייזר (את הבא להכתב הייתי עושה עם הג'יפ שלי אלמלא היה קבור בחניה ללא יכולת לצאת.
הגיע החבר ובעזרת רצועת 9 משכנו באיטיות את שני הרכבים של הברנש לגדה השניה של הכביש (לא לדאוג יש להם ווי גרירה כי הוא חובב אופנועי ים)
וכך פיניתי את החנייה
נסענו לבקר חבר שברשותו גרר רכב הגענו אל ביתי העלנו את האמבטיה בצורה שרירותית על הגרר ובתמרונים מהירים ברוורס הורדנו אותה בחניה שלו.
על כלי הרכב הנחתי פתק
אדוני בוקר טוב הרשתי לעצמי לעזור לך בסידור חנייתך כי אני חושב שאינך בקיא במיקומה
אנא ממך אל תחסום את ביתי שוב
בברכת ברוכה הבאה
השכן החדש

יש לאמר שכל המתרחש נעשה בסביבות השעה 4 לפנות בוקר

ערן המסוקס
11-12-08, 10:15
:twisted:

יונתןמצפה
11-12-08, 10:47
החוצפה הגדולה-שלי,
השמנתי לא מעט משפחות של עולים חדשים-
רציתי חג אחר,לא רק שלנו הקיבוצניקים,אלה להראות לאחרים את מה שאנחנו יודעים לעשות ומי אנחנו.

:shock::shock::shock:

ללא מילים...

אכן חוצפה ממדרגה ראשונה!!

בעניין תחנות הדלק והשירות העצמי:

תחנות הדלק באזור ים המלח בו המיים לא ראויים לשתייה מהברזים, מנצלות את העובדה כי רוב האנשים לא יודעים זאת (כולל טיולים שנתיים עם ילדים שקיבלו 100 שקל לקניות בטיול, תיירים ומשפחות עם ילדים קטנים) ומרשות לעצמן לגבות על שישיית מים מינרליים יותר מכפול המחיר שעולה בד"כ. התחנות הללו: אלמוג, צומת זהר, צומת הערבה ונדמה לי שעין עגדי- (אבל לא בטוח).

ולמי ששואל, אז לא, לא עולה להם כפול לקנות את המיים הללו מהספק...

ליידיעתכם! (תביאו איתכם מספיק מיים)

yscheiner
13-12-08, 22:44
עוד יום שבו נשארתי פעור פה מול התעוזה הארץ ישראלית.

החלטתי לאוורר קצת את הוויליס ויצאתי לסיבוב לאורך הירקון עם ג'יפ פתוח (קצת להנות מהשמיים) :cool:

את המשפחה הראשונה שטיפסה על גדר עם קונצרטינה כדי להכנס למטע תפוזים פגשתי בתחילת הטיול, את 5 המשפחות עם הפרייבטים שנעצרו ליד מטע פקאנים ויצאו עם שקיות זבל כדי לאסוף אגוזים מייד אחרי כן. פרייבט נוסף שהחליט לרדת לתוך שדה אחרי חריש קל (זה שמשאיר את האדמה מהודקת עם גרגרי חול קטנים) ולהעצר במרכזו כדי להשתין רחוק מעין אדם ואת שלל שקיות הזבל והתפזורת ראיתי גם כן.
מצטער, אבל הייתי חלש ואני מתבייש שלא עצרתי להעיר לאף אחד מהם - אולי חששתי לשלומי ולשלום חבריי אבל זה לא תירוץ.

אבל הדבר שהראה לי שאין גבול לחוצפה היה חינוך דור העתיד:
האבא העמיד את ביתו ליד מצלמה עם חצובה וביקש ממנה לצלם אותו בזמן שהוא חורט את שמו על גזע עץ אקליפטוס!!! נעצרתי לידו וחרגתי ממנהגי עד כה. שאלתי אותו בנימוס אם הוא מודע לעובדה שהוא פוגע בסביבה ומשחית את הטבע... התגובה שלו לא אחרה להגיע: "זה בסדר, אני יודע מה אני עושה, תוך שלושה ימים זה נעלם".

הכנסתי להילוך והמשכתי - היה לי ברור שהוא לא באמת הקשיב או שמע את מה שאמרתי.

והבת עומדת ומחייכת... :evil:

מידבר
13-12-08, 23:16
עוד יום שבו נשארתי פעור פה מול התעוזה הארץ ישראלית.

החלטתי לאוורר קצת את הוויליס ויצאתי לסיבוב לאורך הירקון עם ג'יפ פתוח (קצת להנות מהשמיים) :cool:

את המשפחה הראשונה שטיפסה על גדר עם קונצרטינה כדי להכנס למטע תפוזים פגשתי בתחילת הטיול, את 5 המשפחות עם הפרייבטים שנעצרו ליד מטע פקאנים ויצאו עם שקיות זבל כדי לאסוף אגוזים מייד אחרי כן. פרייבט נוסף שהחליט לרדת לתוך שדה אחרי חריש קל (זה שמשאיר את האדמה מהודקת עם גרגרי חול קטנים) ולהעצר במרכזו כדי להשתין רחוק מעין אדם ואת שלל שקיות הזבל והתפזורת ראיתי גם כן.
מצטער, אבל הייתי חלש ואני מתבייש שלא עצרתי להעיר לאף אחד מהם - אולי חששתי לשלומי ולשלום חבריי אבל זה לא תירוץ.

אבל הדבר שהראה לי שאין גבול לחוצפה היה חינוך דור העתיד:
האבא העמיד את ביתו ליד מצלמה עם חצובה וביקש ממנה לצלם אותו בזמן שהוא חורט את שמו על גזע עץ אקליפטוס!!! נעצרתי לידו וחרגתי ממנהגי עד כה. שאלתי אותו בנימוס אם הוא מודע לעובדה שהוא פוגע בסביבה ומשחית את הטבע... התגובה שלו לא אחרה להגיע: "זה בסדר, אני יודע מה אני עושה, תוך שלושה ימים זה נעלם".

הכנסתי להילוך והמשכתי - היה לי ברור שהוא לא באמת הקשיב או שמע את מה שאמרתי.

והבת עומדת ומחייכת... :evil:

הפתרון-לשאת תמיד מצלמה קטנה בתיק.

AvigdorAharon
14-12-08, 07:56
תגידו, אתם רוצים שירות עצמי. שירות עצמי זה בלי אף מתדלק או אדם שצריך לעבוד בשבילכם.

אתם רוצים לשלם מזומן? למי תשלמו? למשאבה? אז אתם רוצים שירות.. אבל בחינם.

ולמה בתחנות YELLOW ניתן לשלם במזומן ולתדלק בשירות עצמי?
ד"א, התחנות במצפה רמון וביוטבתה הן של סונול (אם אני לא טועה), אף פעם לא אהבתי את השירות שלהם. לשתי התחנות בדרום, ניתן להוסיף את זו שברחוב יגאל אלון בת"א.

אביגדור

דרור ברלי
14-12-08, 16:07
התחנה במצפה רמון היא של "דלק".

וכאשר זו התחנה היחידה ברדיוס של עשרות קילומטרים וכל מי שנכנס עם הרכב לתוך המדבר מוכרח לעצור בה ולתדלק - אתה מצפה ל"שירות", למחיר טוב או לחיוך? הלו! אתה בישראל. תתעורר.

ser
14-12-08, 16:51
אם אתה פועל אצל בעל הבית מותר לך לאכול מהפירות - אבל לא לארוז בשקית.

לאדם זר - אסור , זוהי גניבה פשוטה - או גזל אם זה בפניך

itayhi
18-12-08, 12:56
בהמשך לענייני כניסה לחצרות ופירות הדר...

2 מטר מהכניסה לבית שלי (יחידה בחצר של ההורים) ישנו עץ לימון ננסי שקיבלנו
במתנה מסבא וסבתא של אישתי כשעברנו לגור ביחד לפני כמה שנים.
העץ הזה מניב לימונים טעימים להפליא, אממה, לא הרבה ורק פעמיים-שלוש בשנה.

קיצר, חזרנו עכשיו הביתה ואני קולט עוד מהרחוב מישהו עומד וקוטף לי לימונים מהעץ!
מסתבר שהבחור (לא חשוב מאיזו דת...) שמביא ומחזיר את עוזרת הבית של ההורים שלי החליט שהלימונים יפים בעיניו, נראה לו שאף אחד לא בסביבה בזמן שהוא מחכה לעוזרת שתצא החוצה (אמא שלי בתוך הבית, אבא נסע לאנשהוא כמה דקות לפני) אז הוא הולך וקוטף.

תפסתי אותו "על חם", הסברתי לו שבפעם הבאה הוא ישמש אצלי מטרת קרטון במטווח שאני אקים בחצר...

האפס הבן #@!*^& הזה!!!

כל העץ 10-15 לימונים והוא לוקח...

איתי (עצבני אש)

דרור הראל
18-12-08, 20:05
נזכרתי במשהו ענק,

לפני כמה שנים יום שישי 2 בצהריים,בקבוץ מתחת לחלון שלי,בדשא שלי(גם בקבוץ יש "שלי"),בשער הכדורגל שבניתי לבני-מתנהל משחק כדורגל סוער של שני נערים-כנראה נכדים של מישהו מהקבוץ.

אני יוצא החוצה בעצבים בגלל ההתעוררות משנת יום שישי המקודשת- 100 ק"ג(הייתי בדיאטה) שחורים ועצבניים יוצאים החוצה בתחתונים,צועק על הנערים שיעלמו מהמקום.
במצב סביר,הם היו אמורים להתקפל בפחד ובבהלה מהמקום כשהם מרטיבים את מכנסיהם-אבל לא. "שמו עליי זין" עשו לי פוזה של נראה מי אתה בלל.
עד שלא יצאתי תפסתי אחד בגרון ובקשתי ממנו שיביא את אבא שלו משום שאני מעדיף להרביץ למי שחינך אותו,הם לא הבינו עם מי יש להם עסק.

מוסר השכל-אני כנראה כבר לא מפחיד אף אחד.(גם לא את יונתןמצפה,שלא מתבייש ללעוג לטעויות ההקלדה שלי)

דרור הראל

UNIX
18-12-08, 22:39
את החוצפה של הישראלי המכוער אני ראיתי דווקא בעבודה שלי
הוזמנתי לתיקון של מכונת כביסה בהרצליה מגיע אל הבית רואה את התקלה מודיע מראה כמה יעלה ומתחיל בתיקון
החלפתי את מה שצריך וסיימתי.
הגיע זמן התשלום פתאום האישה אומרת שלא נעים לה אבל אין עלייה כסף
ורק מחר היא תוכל לשלם לי , המחר הזה לקח חודשיים וחצי !!!

יונתןמצפה
18-12-08, 22:50
(גם לא את יונתןמצפה,שלא מתבייש ללעוג לטעויות ההקלדה שלי)

דרור הראל

שרשור החוצפה הגדול, כבר אמרנו..?

דרור, לכשתחזור אל ארץ הקודש, אני מבטיח לבוא אליך לקיבוץ, להוריד את הראש ולחשוף את העורף לכאפה בזמן שאני רועד ועושה במכנסיים.

מקווה שזה יחזיר את יכולת ההרתעה...

-->