PDA

צפייה בגרסה מלאה : כביש 6

tzurlis
08-12-08, 09:53
אני לא מתרגז בקלות, אבל אם כן, אז ביסודיות.
נזכרתי שנסעתי על כביש 6 לירושליים לפני 3 חודשים, ועוד לא ראיתי חשבונית. צלצלתי לבדוק מה קורה.
450 ש"ח, כולל קנסות, זה מה שקורה. "התגלו" נסיעות מינואר, מרץ, מאי וספטמבר.
אוקיי. לא הגיעו חשבוניות לנסיעות האלה: אבל אני מצלצל אליהם כל סוף רבעון לוודא בדיוק שלא יגיע למצב הזה....
יש לי חשד כבד שכביש 6 עושים מה שהם יכולים לדפוק קנסות.זה נגמר ב- 280 ש"ח בערך, 114 ש"ח נסיעות, 168 ש"ח קנסות, אחרי ההנחה המתבקשת שתלויה ב "עשיית מנוי".
כל המנוי הזה נעשה טלפונית ברגע. וזה אחרי שניסיתי לעשות לפני שלוש שנים ושוב לפני שנתיים, מסתבר שצריך להגיע לאנשים שיושבים כמה שעות בשבוע באיזה שופרסל בהרצליה או חיפה {ממקום מגורי בחדרה}. שרפתי חצי יום כדי לגלות, שהם עובדים 4 שעות שלושה ימים בשבוע , לסירוגין....
בקיצור, כמה שפחות ליסוע עם הנבלות האלה, עדיף. לא משנה מה תעשו, מנוי או וידוי טלפוני, תמיד יש סיכוי שמישהו יעצור לכם את האוטו על כביש 6 לגרירה בגלל איזה חוב מתרפפ"ו שמעולם לא ידעתם עליו...

מוני אורבך
08-12-08, 10:38
קרה גם אצלי ואצל עוד לא מעט אנשים.

אבל כנראה שהם הבינו שזו בדיוק השיטה להרתיע אנשים.
או שפשוט לאנשים נמאס לשלם כנסות (כמו בתל אביב לדוגמא)
ולכם היום ניתן לעשות מנוי בקלות דרך הטלפון.
אם המנוי עובד או לא זו שאלה טובה...

גם אני פעם נמנעתי מכביש 6 ולו רק בגלל העקרון.
אבל הפיתוי פשוט גדול מדי.
כול כך מבאס אותי לעבור דרך תל אביב אחרי 3 או 4 ימים של שקט מדברי...
שווה את ה 25 שח של כביש 6

דרור ברלי
08-12-08, 12:19
הם מקפידים לא לשלוח את החשבונית בזמן כדי שאתה לא תספיק לשלם בזמן, ואז יוכלו להתחיל לנפח לך קנסות. מה עושים? תרשום לך במקום בולט או תזכורת בסלולרי מתי נסעת לאחרונה בכביש השודדים, ושבועיים-שלושה אחר כך תתקשר למענה הממוחשב ותשלם באשראי. שמור מספרי אסמכתות למקרה שימציאו לך חיובים שלא היו ולא נבראו.

ההתנהלות הבריונית הזו היא מדיניות אצלם והם לא מתביישים בזה. הם עושים את זה כי הם יכולים. לא בכדי התשלום עבור נסיעה לא נעשה במזומן ובמקום כמו בחו"ל אלא דרך מערכת ממוחשבת וקוראים אופטיים. כל השיטה המוזרה הזו נועדה כדי לאפשר להם להתעמר בך. זה מה שקורה כשממסד מתועב מחלק אדמות וסמכויות לחברה פרטית שמתנהלת כמו מדינה בתוך מדינה.

זה שאתה ואני לא ניסע שם מתוך עיקרון לא מזיז להם שערה מסריחה בפי הטבעת כי החוזה שלהם מול מדינת ישראל מבטיח להם את כיסוי ההפסדים במידה יהיו כאלה. אין טעם ללכת עם הראש בקיר - הנזק לסביבה ולנוף כבר נגרם, הכביש הוא עובדה קיימת - אבל הוא נוח, איכותי ובטוח ומקצר משמעותית זמני נסיעה. אז תשתמשו בכביש, אבל תקפידו להיות בבקרה מתמדת על העניין. שלא ישדדו אתכם.

Alon
08-12-08, 13:13
אין טעם ללכת עם הראש בקיר - הנזק לסביבה ולנוף כבר נגרם, הכביש הוא עובדה קיימת - אבל הוא נוח, איכותי ובטוח ומקצר משמעותית זמני נסיעה. אז תשתמשו בכביש, אבל תקפידו להיות בבקרה מתמדת על העניין. שלא ישדדו אתכם.

בנוסף כל אחד מכם משלם גם כשהוא לא נוסע. לפי ההסכם בין המדינה למפעיל אם כמות הנסיעות קטנה ממספר מסויים.
אלון

yoez
08-12-08, 18:16
לא ייאמן פשוט!
קיבלתי היום בדואר רשום הודעה על תשלום של נסיעה שעשיתי שם לפני חודשיים כמובן שלא קיבלתי עד עכשיו שום בקשת תשלום וכמובן שזאת שהגיעה היום הייתה מלווה בהודעה על קנס בגלל שלא שילמתי ואותו דבר בדיוק קרה לאחותי..
הממשלה נתנה להם מנדט לעשות מה שבא להם

moriseven
08-12-08, 18:23
אתם עוד בנאדם פרטי, אצלנו בחברה הם עשו את אותו התרגיל ל - 110 רכבים .
פשוט בריונות לשמה, בשביל לחייב אותנו לעשות מנוי.
הבעייה היא שהם מרשים לעצמם בגלל שהם מעוגנים בחוק.

sos4u
08-12-08, 19:54
תסלחו לי על השאלה ה"גסה " אבל למה אתם לא עושים מנוי ? או למה אם כבר לא עשיתם מנוי אתם נוסעים על הכביש ?

אני חייב לומר שאני משתמש באופן קבוע בכביש 6 מיום הקמתו.
אני גר בקרבת המחלף ולא לנצל את הנוחות הזאת - פשוט פשע.

מצד שני, לכל הרכבים שלי יש מנוי פסקל, ותשלום בהוראת קבע.

לפני מספר שנים חוויתי בעיה כשהחלפתי אמצעי תשלום עדכנתי בפקס ומשום מה העדכון לא נקלט.
חוייבתי באלפי שקלים [וממש לא בודדים] ושילמתי, כולל קנס גבוה מאד . לקח משהו כמו חודשיים להסביר להם את מקור הטעות, אבל , ברגע ש"הבינו" כל כספי [ששולם, כולל קנסות ובמזומן] הוחזר, ובתוספת פיצוי של מספר חודשי נסיעה ללא חיוב. .

אני לא עובד בחברת "דרך ארץ" ואין לי איתם כל קשר עסקי אבל אני חושב שזו הדרך היחידה להנות מהנסיעה בכביש ולא להכנס לפינות של חיובי חינם.
מה גם שבצורה שכזאת לא קיימת הטענה של "הדו"ח נשלח ולא שולם בזמן"

אבל זו רק דעתי ושכל אחד יעשה את חשבונו...

דרור ברלי
09-12-08, 10:53
אתה מתחיל לפתח את מה שנקרא תסמונת שטוקהולם... אול יבאמת תשקול לייחצן את דרך-ארץ תמורת משכורת?...

מי שמשתמש בכביש על בסיס קבוע שיעשה מנוי כלשהו.
אחרים (כמוני) נוסעים שם אולי פעם בחודש במקרה הטוב, ולא רוצים שום קשר עם השודדים האלה.

אם הם היו צדיקים ושקופים, הם היו בונים תחנות תשלום ביציאות בכל מחלף והיית משלם במקום את דמי הנסיעה המדויקים, כמו שזה מתנהל בחו"ל בהצלחה רבה כבר עשרות שנים. אם מדינת ישראל לא היתה משתינה בקשת על אזרחיה היא היתה מתנה את החוזה עם חברת דרך-ארץ גם בעניין הזה, כמו גם בעניין מועדי משלוח החשבוניות (זה לא סוד שמערכת ממוחשבת משוכללת כל כך יכולה להפיק לך חשבונית בו ביום, וגם דואר-ישראל כבר מגיע לכל חור בארץ הזו תוך יום-יומיים לכל היותר. למה זה צריך לקחת הרבה יותר מחודש ימים?) וכמובן בעניין הקנסות שאין להם שום פרופורציה.

אבל לא - כל שיטת ההתנהלות של דרך-ארץ מבוססת על הרשות שניתנה להם מהמדינה להיות בריונים, להפיק את החשבונית ולשלוח אותה הכי מאוחר שאפשר כדי שלא תספיק לשלם בזמן ואז יוכלו לקנוס אותך לפי ראות עיניהם. אני למשל מקבל את החשבוניות שלהם בד"כ יומיים-שלושה לפני סוף מועד התשלום.

לכאורה - במדינה מתוקנת, כולם היו מדירים את גלגליהם מהכביש, הוא היה מפסיד כסף ומפסיד ומפסיד, ולבסוף החברה שמפעילה אותו הייתה קורסת. אבל מה שמטריף כאן זה הסעיף בהתקשרות של דרך-ארץ מול המדינה, שמבטיח לשודדים פיצוי מהמדינה במקרה והכביש יפסיד כסף. כך שחרם צרכנים הוא לא רק חסר ערך ממשי, אלא מבורך מבחינת דרך-ארץ. תיסע או לא, את הכסף שלהם הם יקבלו. אם זו לא היתה המציאות הייתי בטוח שזה חלום רע.

מוני אורבך
09-12-08, 11:06
ומה שהכי מצחיק מכול הסיפור הוא שהמדינה הוא זו שמימנה חצי מערך הכביש הנ"ל בתצורת הלוואות מאוד מאוד נוחות.
זה מה שקורה כאשר ההון מתערב בשלטון !!!

אגב מחלף תות שבגללו רמות מנשה נחצתה לשנים על ידי גשרי ענק וכביש שלא מתחשב בכלום יפתח רק בסוף שנה הבאה.
אחרי כול כך הרבה דחיות, וגם זה לא בטוח לחלוטין.
לא ברור למה, אבל לדעתי פשוט כי הוא הקטע הפחות משתלם ל"דרך ארץ" שודדים בע"מ
לא שווה להם להשקיע....

אבל דרור בתור אזרח קטן אין לך הרבה מה לעשות, רק למזער נזקים מבחינתך.
מנוי וידאו לא עולה כסף, והוא אמור לפתור לך בעיות כאלו, לכן עדיף פשוט לעשות אותו.
כי כמו שאמרת, זה לא יעזור אם לא נסע על הכביש, השודדים בכל מקרה יצחקו כול הדרך לבנק.

דרור ברלי
09-12-08, 11:17
למיטב זכרוני, הקטע שבין צומת מג"ב למחלף תות מתעכב בגלל קברים עתיקים בשטח וכו'.

תקנו אותי אם אני טועה.

ד ו ר ו ן
09-12-08, 11:24
מי שמשתמש בכביש על בסיס קבוע שיעשה מנוי כלשהו.
אחרים (כמוני) נוסעים שם אולי פעם בחודש במקרה הטוב, ולא רוצים שום קשר עם השודדים האלה.
ובינתיים אתה משלם כפול על כל נסיעה.
גם אני יכול להחשב "משתמש מזדמן" בכביש הזה אבל כמו שנאמר, מנוי וידאו לא עולה לך כלום ואתהחוסך כסף על כל נסיעה מזדמת וגם חוסך את הכאב ראש וכן, גם שרשורים מיותרים כאלו.
מיותר כי אתה צודק שאתה לא מזיז להם ולא תזיז להם.

צור,
להעלות את השאלות והטענות האלו שידועות כל כך הרבה זמן אחרי שהכביש מתפקד זה סוג של "באיזה חור באדמה התחבאת עד עכשיו?"

מאיר רוטברג
09-12-08, 11:30
נכון זה לא יהיה פה פופולרי

אני נהנה בכל רגע נתון מכביש שש

הכביש הזה נותן נוחות ואורח חיים מעולה,
נכון הם בריונים לשמם,

תעשה מנוי פסקל הכי זול הכי נוח,
תגיד אתה פראייר נוסע פעם בחודש משלם כפול ממני,

תדפוק את המערכת הפוך, תשלם פחות לא יותר

הם חיים מהקנסות

GodsFather
09-12-08, 18:06
בדיוק בשביל למנוע אי נעימויות ובגלל שאני "האזרח הקטן" עשיתי את מנוי הפסקל הזה. אני נוסע שם אולי פעם בחצי שנה אבל אני יודע בדיוק כמה אני משלם ומתי הייתי שם ללא טעויות.

זה מה יש - או שנולדים למשפחה מקושרת, או שלומדים איך להקים משפחה מקושרת , או שהופכים לחברים טובים של משפחה מקושרת , או שמשלמים את המחיר!

tzurlis
09-12-08, 18:16
דורון
ככלל, לאור סיפורי הזוועה הידועים מהעבר, כשאני צריך ליסוע אז צריך ליסוע, אבל נמנע מהכביש הזה בשגרה ונוסע דרכו רק כשאני חייב. בעבר, יותר בנדיבות. עד שהחשדות התחילו להתעורר.
במהלך השנה שילמתי חשבוניות שהגיעו כסדרן, ובנוסף התקשרתי בסוף כל רבעון, לוודא שהכל בסדר. כמו ילד טוב. מאיפוא "צצו" פתאום כל הנסיעות האלה? ואיפוא הייתם קודם?
עם הזמן התחילו החשדות להתגבר.
הפעם ביקשתי גם את העתקי החשבוניות - עכשיו אין תירוץ של "לא הגיע" - ואתחיל לבדוק לעומק: חיובים כפולים, וידוא שהרכב לא היה במקום אחר באותו זמן, וכו' וכו'...כמו שעושים בדוחו"ת תנועה וחנייה. העניין הזה לא תקין. אני בטוח שאמצא משהו.

זאביק
09-12-08, 20:17

תקנו אותי אם אני טועה.

אתה לא טועה.

ד ו ר ו ן
09-12-08, 20:47
דורון
ככלל, לאור סיפורי הזוועה הידועים מהעבר, כשאני צריך ליסוע אז צריך ליסוע, אבל נמנע מהכביש הזה בשגרה ונוסע דרכו רק כשאני חייב. בעבר, יותר בנדיבות. עד שהחשדות התחילו להתעורר.
במהלך השנה שילמתי חשבוניות שהגיעו כסדרן, ובנוסף התקשרתי בסוף כל רבעון, לוודא שהכל בסדר. כמו ילד טוב. מאיפוא "צצו" פתאום כל הנסיעות האלה? ואיפוא הייתם קודם?
עם הזמן התחילו החשדות להתגבר.
הפעם ביקשתי גם את העתקי החשבוניות - עכשיו אין תירוץ של "לא הגיע" - ואתחיל לבדוק לעומק: חיובים כפולים, וידוא שהרכב לא היה במקום אחר באותו זמן, וכו' וכו'...כמו שעושים בדוחו"ת תנועה וחנייה. העניין הזה לא תקין. אני בטוח שאמצא משהו.
אתה שם לב שהיחיד שסובל מהעניין זה אתה?
תעשה מנוי וידאו\פסקל ותשכח מכל הטרחה של להתקשר כל רבעון, לחפש חשבוניות ולא פחות חשוב תחסוף הרבה כסף ועצבים.

tzurlis
10-12-08, 14:59
לא דורון, אני שם לב שהרבה מאוד אנשים בשרשור הזה סובלים מאותה בעייה...
ואם היית קורא את ההודעה המקורית, היית רואה במה כרוכה עריכת "מנוי וידאו".
למה אתה מגן עליהם?

ד ו ר ו ן
10-12-08, 16:03
לא דורון, אני שם לב שהרבה מאוד אנשים בשרשור הזה סובלים מאותה בעייה...
ואם היית קורא את ההודעה המקורית, היית רואה במה כרוכה עריכת "מנוי וידאו".
למה אתה מגן עליהם?
לא מגן עליהם ולא זכור לי שמנוי (פסקל- הכי זול) היה מעבר לכניסה חד-פעמית לתחנת שרות שנמצאת על הכביש עצמו.
כן,
זה ניג'וס אבל חד-פעמי , קיבלת עיצה איך לשפר את איכות החיים כשאתה משתמש בכביש הזה אבל אם אתה נהנה לסבול אז מי אני שאפריע..

polar bear
10-12-08, 19:52
אין לי מושג למה , אבל אני חייב להגיד משהו.

מיום הקמתו של הכביש אני שומע על כל מני אנשים מכל הסוגים והמינים, שחיוב הנסיעה לא הגיע אליהם בזמן. הגיע מאוחר, עצרו אותם על הכביש. וכו' וכו'.

לי זה מעולם לא קרה. אף פעם. באמת. מאז שהכביש קיים נסעתי עליו ברכב פרטי וגם באופנוע לעיתים מזדמנות. תמיד קיבלתי את החיוב בזמן סביר לתשלום. פעם טחת שכחתי לשלם ושלחו לי התראה לפני קנס. וגם אותה לא שילמתי וכשנזכרתי להתקשר - במקום לתקוע לי את הכנס ויתרו לי עליו, בלי מנוי ובלי נעליים. במשך השנים האלום החלפתי 4 כלי רכב ושלוש כתובות. ומעולם לא היתה לי בעיה איתם.

ובקשר לשחיתות - ככה עובד העולם. בכל תחום. החל ממה שאנחנו אוכלים וכלה במה שאנחנו נושמים { למשל - דגנים זה לא ממש ברי וטויטה פריוס לא מפחיתה זיהום אוויר }. אז פשוט תרדו מיזה.

יואב שיטאי
10-12-08, 20:05
לעשות מנוי וידאו - אפשר טלפונית.

אייל
11-12-08, 08:52

תקנו אותי אם אני טועה.

הקטע הזה כבר סלול עם כורכר לכל אורכו והגשרים שם כבר בנויים ברובם.

דרור, אני מניח שתעמיד אותי לסקילה אבל אני אצדד דווקא בצד השני. הישראלים עם מגעיל שלא רוצה לשלם! אין שום דרך אחרת להאבק בהם, רק דרך הכיס וכמה שיותר עמוק. ועובדתית הרוב משלם (בניגוד למקומות אחרים בו אנשים חברי מוסר נמנעים מלשלם).

אני מצרף עוד מקרה לזה של עודד. קיבלתי מדרך ארץ חיוב כולל קנס, התקשרתי אליהם, הצגתי בפני המוקדן את הבעייה והסברתי לו שלא קיבלתי את החיוב המקורי - הקנס בוטל ושילמתי בו במקום עם כרטיס אשראי את התשלום המקורי.

דרור ברלי
11-12-08, 10:13
הישראלים עם מגעיל שלא רוצה לשלם! אין שום דרך אחרת להאבק בהם, רק דרך הכיס וכמה שיותר עמוק.

אכן כן, אנחנו עם-חרא. לא אוהב לשלם.
לגלות לך משהו? גם הצרפתים לא אוהבים לשלם.
גם האיטלקים. על ההולנדים הקמצנים אין מה להוסיף. ואני לא אגיד לך מה אני חושב על הגרמנים ומה צריך לעשות להם (ולנשים שלהם) אפילו היום בשנת 2009 - אבל אצלם אין כבישי אגרה אז נעזוב אותם כרגע בצד.

אף אחד לא אוהב לשלם.
אבל כשצריך לשלם, לפחות לעשות את זה בצורה נוחה שלא תשאיר מקום לסימני שאלה ולספקות. בחו"ל אתה יכול להתקין מכשיר שדומה לפסקל וברור שהוא משתלם יותר למי שנוסע הרבה, או פשוט לשלם במקום. בשביל זה יש תחנות תשלום ביציאות שבכל מחלף, ושם יש הרבה יותר מחלפים... השיטה הישראלית של משלוח חשבונית בדואר מזמינה בעיות והיא מתוכננת ככה מראש - כי הרוב באמת כמוני - נוסעים מזדמנים בכביש שנכנסים אליו פעם ביובל, ומתוך עיקרון לא רוצים להיות לקוחות קבועים של גנבים כמו "דרך-ארץ", גם אם זה יעלה עוד 5 שקלים. אז למה לא לתקוע לנו קצת קנסות אם מותר ואפשר? ואם תעבור דירה? ואם אתה גר בדירה שכורה? ואם מישהו נסע ברכב שלך? לאן יגיעו החשבוניות? לספר לך כמה זמן עובר במדינת ישראל בשנת 2009 עד שמחשבי משרד הפנים/מס הכנסה/האוצר/העיריה/הבנקים/משרד הרישוי וכו' וכו' מעדכנים כתובת חדשה? כמה דואר שכולל חשבוניות של כביש 6 המשיך להגיע לכתובת הישנה חודשים אחרי שעברתי דירה ועדכנתי את הכתובת בכל משרד ממשלתי ומוסד ציבורי שרק אפשר לחשוב עליו?
זו שיטה עקומה שאני חותם לך שתוכננה כך מלכתחילה כדי שיהיה בלאגן ובשילוב מדיניות הקנסות שאין לה תקדים, יוכלו לקרוע לך את הכיס... או שתהיה כל הזמן במעקב צמוד ותתקשר אליהם לפני שהופקה חשבונית, או שתעשה מנוי ותהיה לקוח שלהם.

מה שמרתיח כאן זה היד-אחת שההון והשלטון עושים יחדיו נגד האזרח. בא איזה מיליארדר ומוכן לבנות כביש ברמה אירופאית שאנחנו כמשלמי מיסים הגבוהים בעולם על רכב וכל הנלווה אליו, היינו צריכים לקבל מהמדינה חינם-אין-כסף. ואז המדינה נותנת לו הלוואות ומענקים, עורבת לו על כל הפסדיו אם יהיו כאלה, ומאפשרת לו לשדוד את הלקוחות בכוח ולנהל את הכביש כמו מדינה בתוך מדינה, עם מערכת של חוקים ותקנות דרקוניים והזויים שאין להם אח ורע במדינה מתוקנת.
זה עניין עקרוני אייל, אבל מעם שהלך כמו צאן למקלחות ושמאמין כל שלוש-ארבע שנים מחדש לאותם פוליטיקאים שקרנים שכשלו שוב ושוב, אתה לא יכול לצפות לשום סוג של חרם צרכנים או מחאה. כמו שכתבתי בתחילת התגובה - עם חרא. ולא כי לא רוצים לשלם - אלא כי שותקים ומשלמים כל מחיר.

מגיע לנו.

יונתןמצפה
11-12-08, 11:51
עיצה למנויי הפסקל:

תוודאו שהמנוי שיש לכם ברכב הוא זה שרשום על שמכם. או לחילופין זה שרשום על שמכם נמצא אצלכם ברכב.

אצלינו לאחר מספר נסיעות שלא הסתדרו עם התאריך, העניין נבדק לעומק והתגלה שהרכב נסע בכביש 6 בזמן שהיה במוסך בעפולה...
שנייה לפני שהלכנו לקבל "הסברים" מהמוסך התברר שהפסקל שיש לנו ברכב רשום על שם של מישהו אחר ושלנו לא אצלינו...

לכביש 6 לא היה הסבר לאיך זה יכול להיות, ומה שיותר מטריד זה שזה היה ככה המון זמן ומשום מה הם לא התריאו על חוסר התאמה בין מנוי הפסקל למספר הרכב (כפי שהם מתחייבים בזמן עשיית המנוי!)

בקיצור, לדעתי מעבר לשיטת הגבייה שלהם (שגובלת בפלילים) יש להם גם בעיות חמורות במערכת הזיהוי של הפסקל/תמונות, מה שמעיד על ניהול כושל ובלאגן שלא מקבל התייחסות מצד החברה!!!

לא רוצה לחשוב מה עוד הם יכולים לעשות לי בהוראת קבע מבלי שאשים לב. (חשבונית מפורטת עולה כסף עד כמה שאני זוכר...)
"רק" חצי שקל יותר מכל לקוח לחודש X כמא מאות אלפי לקוחות = עוד כמה מליונים למחזור השנתי.
מה רע...?

איציק - 4X6ZH
11-12-08, 17:32
אצלי בעסק יש כמה כלי רכב לרווחת הלקוחות ( רכב חליפי )
כאשר אחד הרכבים נוסע על כביש 6 מגיעה חיוב ללא תאריך ללא שעה !
סתם סכום לתשלום וזה הוא .
איך לכל הרוחות אפשר לדעת אצל מי היה הרכב בתאריך ובשעה שנסע בכביש 6
וזה בלי להכנס מתי מגיעה החיוב :shock:

זאת חבורה של גנבים מנוהלת על ידי קבוצת רמאים והכל באישור 120 מלקקים .

איציק

amimiller
13-12-08, 21:12
לדרור שלום
מסכים עם כל מילה,אבל כמו צאן למקלחות נראה לי שקצת הגזמתה

RONI
13-12-08, 22:02
נא להפסיק לבכות.
או שתעשו מנוי ,עניין של שלוש דקות,ואז תוכלו גם לעקוב ולא סתם לנסות לזכור מתי נסענו וכו...
או אל תיסעו,זה כביש אגרה וגם אם הוא קומבינה של 120 שודדים+ אז הבחירה בידכם!
אם נוסעים משלמים ככה לימדו אותי .
ואם מעכבים תשלום אז יש קנסות,גם בשוויץ,צרפת ואולי הונללו.

AvigdorAharon
14-12-08, 07:43
If you can not bit them, join them

עוד אחד משרשורי ה"בכי"...

נכון, החוק לטובת חברת דרך ארץ הוא לא הגיוני, מקומם, מחבר הון לשלטון (מה חדש?), אבל לדעתי אין מה לעשות.
אם לא ניסע, נשלם (הרי יש חוק), ואם ניסע נשלם ונהנה.

...My Two Cents

אביגדור

polar bear
14-12-08, 23:41
ועוד הערת אגב קטנה - נסעתי בכביש אגרה בספרד, ועם כל הכבוד לכביש ההרבה יותר איכותי ממה שיש בארץ והנוף וכו' וכו' וכו' - ממש, אבל ממש מבאס לעצור כל כמה קילומטרים כדי לשלם. ולא משנה כמה נתיבים יש - זה מעצבן לעצור מה 140 קמ"ש שלך , ואז להאיץ שוב. ורק לדמיין איך זה היה נראה בארץ.....

itayhi
15-12-08, 00:31
ועוד הערת אגב קטנה - נסעתי בכביש אגרה בספרד, ועם כל הכבוד לכביש ההרבה יותר איכותי ממה שיש בארץ והנוף וכו' וכו' וכו' - ממש, אבל ממש מבאס לעצור כל כמה קילומטרים כדי לשלם. ולא משנה כמה נתיבים יש - זה מעצבן לעצור מה 140 קמ"ש שלך , ואז להאיץ שוב. ורק לדמיין איך זה היה נראה בארץ.....

זאת בדיוק הנקודה.

אם כבר יש שיטה משוכללת כ"כ לגבות את הכסף, מה הבעיה להוסיף גם 2-3 נתיבי תשלום ביציאה מהכביש?
אני בטוח שהמחשב הנורא משוכלל שלהם יכול לקבל גם נתון של תשלום במזומן/כ"א ולזכות עפ"י מספר הרכב.
כך כל אחד יכול לבחור איך הוא רוצה לשלם, אין עומס בנתיבי התשלום ובא לציון (מעירון עד בית קמה) גואל.

איתי

(ששילם בעבר כמה קנסות על אי תשלום בזמן בנסיעות בכביש 6 עם הסמוראי, שלא עולה עם ה-50 סמ"ק שלו על כביש 6
ושאת החשבוניות על הקורולה של האישה משלם (בזמן!) סבא שלה שמקבל אותן בדיוור ישיר...)

דרור הראל
15-12-08, 04:10
שוב פעם,מתגלה הישראלי במלוא הודו ותחמנותו

א.כביש 6,כביש אגרה מעולה ואיכותי שיש בה כשל אחד מובנה אחד ,צריך לשלם,לכביש הזה יש את המערכת הטובה בעולם-שלא דורשת מהמשתמש לעצור-עשה מנוי או פסקל וגם את החשבונית תקבל בדואר.נכון יש בעיות ויש תקלות והגבייה היא אגרסיבית-אבל כמשתמש כבד בכביש עד לא מזמן,שנסע פעמיים ביום לכל אורכו גם ברכב העבודה ונסיעות רבות גם בפרטי,אני חושב שהכיביש מעולה-ולא בגחח שמישהו עובר פעם בשנה צריך לשנות בשבילו את השיטה.
וכמה נפלא להתלונן ,על בעיות בגלל מעבר דירה וכו,נסעתה בכביש האחריות היא שלך לקבל את החשבונית ולשלם בזמן.
אני מסכים עם כל ה"הון ושלטון" ו120 לקקנים וכל השאר,גנבי האדמות וגנבי מה שאתם רוצים,אבל הכביש הנ"ל הוא אדיר שרות מעולה וברמה מהגבוהות בעולם.

דרור,תרשה לי לתקן אותך,באוסטריה ושוויץ יש כבישי אגרה-שהשימוש בהם נעשה באמצעות רכישה של מדבקה שמוצבת על החלק הקדמי של השמשה,את המדבקה רוכשים בתחנות הדלק והיא מוגבלת בזמן-הבעייה עם המדבקה הנ"ל היא שאם אתה רוצה לנסוע באופן חד פעמי אתה עדיין תצטרך לקנות מדבקה לפרק זמן של לפחות שבועיים את אני לא טועה.(ודרור מאחר ונדמה לי שנסעתה באזורים האלו-כנראה שאת השלט הקטן בגרמנית שמנחה על רכישת המדבקה לא ראיתה,למעשה נסעתה מבלי לשלם בכביש אגרה).

באיטליה בכבישי האגרה נעצרים כל כמה ק"מ לשלם,פעם בדרך לתערוכה בגלל טעות ניווט,פעמיים חזרנו על אותו מחלף ופעמיים שילמו מלמרות שאפילו לא נסענו בקטע.בגאמייקה ובמקיסקו גם נסעתי בכבישי אגרה וגם שם נעצרים לשלם ועומדים בתור.
אז חברים יקרים,תעשו מנוי או פסקל-כביש 6 הוא דוגמא מצויינת,לשרות מצויין גם אם יקר מידי.אם היתי צריך גם לשלם וגם לעמוד בתור אחרי הסופה המעשנת של דרור והסמוראי המקרטע של איתי,הייתי נהנה פחות

בתרבות שלנו,נהוג לעשות הכל על מנת לא לשלם,לא לשלם בכלל,לא לשלם בזמן וכו-דרך הגבייה של כביש 6 דוחה בעיניי,הי בהחלט לא מבחינה בין עבריין לבין אזרח טועה תמים,אבל לצורך העניין השיטה עובדת-נסיעה חלקה בכביש ללא עצירה היא הישג טכנולוגי מרשים.

דרור הראל

מאיר רוטברג
15-12-08, 09:00
פיתחנו פה את תרבות הבכי:confused:

Juv
15-12-08, 09:51
מערכת התשלום בכביש 6 נדרשה במכרז שלו, ועפ"י ידיעתי כל מי שניגש אליו לא היה מעוניין בה. היא יקרה למפעיל, מסובכת לאחזקה ומחייבת מערכת הפקת חשבוניות וגבייה. בזמנו מערכת דומה היתה קיימת רק בכביש מסויים בקנדה מה שלא הוסיף לבטחון בהצלחת המערכת. כל זכיין שתשאלו אותו היה מוותר על כל הסיפור, הרבה יותר נוח לקבל מזומן מכל אחד שעובר בכביש (כן, גם אחרי שמנכים כמה עשרות משכורות מינימום ליושבי ביתני התשלום). גם היום דרך ארץ הכריזה לא מזמן שבמידה והיא תוכל להשבית את המערכת ולעבור לגביה "נורמלית" מחירי הנסיעה בכביש ירדו.

הסיבה לדרישה למערכת גביה שכזאת היא האפשרות לנסוע ללא עצירה בכניסה וביציאה מהכביש ומעבר לכך החסכון האדיר בשטחים הדרושים לשם בניית ביתני הגביה במחלפים. כולנו נסענו באוטוסטרדות אירופאיות, כל נקודת יציאה/עליה כזאת היא חתיכת מפלצת בטון. תזכרו גם מה המרחקים בין הנקודות האלה באירופה לעומת המרחק בין המחלפים בכביש 6 ותבינו שאם היו ביתני תשלום כולנו היינו עומדים בפקקים אינוסופיים בכניסות לכביש וכועסים על השטח העצום שהכביש הפקיע מעבר לשטח הנוכחי.

ועדיין, שיטת הקנסות שלהם דרקונית...

דרור ברלי
16-12-08, 13:22
בגדול אין בין כולנו כאן שום חילוקי דעות.

טכנית זה כביש מעולה ברמה אירופאית ואין טענות. אם כבר טענות הן מופנות למדינה ולמע"צ, שלא סוללים לנו את הכבישים ה"ציבוריים" באותה רמה...

על מה בוכים?
- על שיטת התשלום, שבעיני היא מסורבלת ומזמינה צרות (דרור למה אתה חושב שאם תטעה בדרך, תרד מכביש 6 במחלף הלא נכון ואחרי כמה דקות תעלה עליו שוב - לא תשלם?.... כמו גדול תשלם...:rolleyes:)

- על זמן הפקת החשבונית (כן, אני לקוח מזדמן שמעלה את הסופה המעשנת (זה אני שמעשן, לא הג'יפ) על הכביש הזה פעם בכמה חודשים לכל היותר כי אני לא רוצה להיות מנוי-לקוח קבוע של שודדים וגנבים!!!! גם אם הנסיעה הזו של פעם ביובל תעלה לי עוד כמה שקלים. כזה אני. לקוח מזדמן, נכון, אבל זכותי לקבל את החשבונית בזמן. זה מוגזם? מה כל כך קשה להבין כאן?)

- בוכים גם על הקנסות הדרקוניים ועל שיטת הגבייה האגרסיבית.

- בוכים על הקשר הון-שלטון שמאפשר לחברת "דרך ארץ" להתנהג כמדינה בתוך מדינה, להתייחס ללקוחות שלה - כלומר אנחנו, בצורה מחפירה שאף עסק לא היה מרשה לעצמו כדוגמתה שכן אז היה מאבד את אותם לקוחות, עובר מהר מאוד להפסדים ובסוף נסגר או מתמוטט.

ואל תספרו לי שאם לא יהיו קנסות דרקוניים אנשים לא ישלמו... אל תזלזלו באינטיליגנציה שלנו.

polar bear
16-12-08, 18:38
פעם עבד איתי מישהו שהיו לו המון דוחות תנועה, ממש הרבה. הם הסתכמו בכמה אלפי שקלים, והוא , די בשיטתיות - לא שילם. זה היה נראה תמוה בעיני, במיוחד אחרי שלא חידשו לו את הרשיון { דבר שהוא הסתיר בהצלחה יתרה } בסופו של דבר - הוא הגיע להסדר עם המשטרה לפיו הוא ישלם כמחצית מהסכום - שזה הקנסות המקוריים + עוד קצת. וגם את זה - בתשלומים.

עכשיו - אני בטוח שהוא לא לבד בארץ הבחור הזה, ויש עוד אחד כמוהו לפחות, אם לא שניים. ולכן עסק שאחרי הכל רוצה להרוויח, לא להפסיד זה נחמד, לשמור על מתח רווחים שהובטח לך ע"י המדינה - נחמד יותר. אבל להרוויח זה הכי טוב. ולכן - כדי שלא יבואו חוכמולוגים שחושבים שיפרסו להם את החוב {תשלום אגרה נתפס כפחות חשוב אפילו מדו"ח תנועה} יש את המערכת ה"דרקונית" שדרכה שוב שילמנו ביעילות ובקלות חשבונית שהגיע כמו תמיד כחודש וחצי אחרי הניסעה.

amimiller
21-12-08, 14:39
כתבה במעריב על הפטנטים של העלוקות
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/827/903.html (http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/827/903.html%D7%94%D7%A2%D7%9C%D7%95%D7%A7%D 7%95%D7%AA)

asafk
21-12-08, 18:06
החברה שמפעילה את הכביש היא הגוף היחיד במדינה שגם מחייב, גם גובה, וגם מפעיל "משטרה" משלו בתחום הכביש. זה כוח ללא גבול, כלפי מיש משתמש בכביש.
מצד שני, הם קיבלו זכיון, ואנחנו משלמים להם גם אם אנחנו לא נוסעים. אז לפחות תשתמשו בכביש, תשחקו אותו, תגרמו להם להוצאות ותשלמו את המינימום- בזכות זה שיש לכם מנוי. מנוי לא עולה, ובזכות המנוי אנחנו משלמים פחות.
אני, אגב, נוסע הלוך וחזור בכביש 6 כמעט כל יום. אבללא על חשבוני.

אסף.

amimiller
21-12-08, 22:35
כתבה במעריב על הפטנטים של העלוקות
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/827/903.html (http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/827/903.html%D7%94%D7%A2%D7%9C%D7%95%D7%A7%D 7%95%D7%AA)
יש בעיה הכתבה לא נמצאת, דרך מדור ירוק אפשר להגיע לכתבה

eran4x4
21-12-08, 22:51
יש בעיה הכתבה לא נמצאת, דרך מדור ירוק אפשר להגיע לכתבה
ככה זה אמור לעבוד

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/827/903.html

-->