PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד קרוזר 76

amimiller
09-12-08, 12:34
בעקבות הכתבה של צדי על ה- 76 בגליון האחרון של הגה בשטח.הרכב הנ"ל עומד בתקנים של יורו-4.
האם אפשר ליבא אותו לארץ?
דרך אגב ישנם בארץ רכבים כאלה של האו"ם יצא לראות אחד כזה הרכב מרשים. 5-דלתות,
200 כ"ס, קפיצים ספיראלים מקדימה.

דרור ברלי
09-12-08, 13:20
רכב מדהים שמיוצר עם הגה ימני בלבד - לא ניתן לייבוא לארץ.

amimiller
09-12-08, 13:45
חבל מאד,מעניין איך מקבלי החלטות בטויוטה מגעים לכל השיקולים האלה לכאן כן לפה לא.אולי לחטוף את אחד הקודקודים של טויוטה ולשכנע אותו בעדינות למכור כמה מאות יח' לישראל תמורת שחרור מהיר.

דרור ברלי
09-12-08, 15:54
כמו כן - מיוצר עם גיר ידני בלבד. יאמי.
זה נפלא בשבילי ובשביל עוד כמה צדיקים שאפשר לספור על אצבעות של כף יד אחת ולהישאר עם עודף - אבל בלי גיר אוטומטי אף יבואן לא יביא את זה לפה - שכחת איפה אנחנו חיים?....

סמוך על טויוטה שעשו היטב שיעורי בית. לא לחינם זה היצרן הגדול בעולם, והם לא צריכים לזחול על גחונם ולהתחנן לעזרה כמו GM.... הדגם הזה מיוצר עבור שווקי אוסטרליה ודרום-אפריקה. רק שם כנראה עוד זוכרים מה באמת טוב וצריך - סרנים חיים, מנועי V8 וגירים ידניים. בשביל דברים אלה (ועוד מכוניות מדהימות שיש להם שם) גם אני מוכן לחיות עם הגה ימני.

rlzel
09-12-08, 16:23
הגה ימני בלבד ?
http://ecom.toyota-gib.com/English/Vehicles/70_series_site/70Series/76_Series.htm

הראל

דרור ברלי
09-12-08, 18:25
כן. לא התבלבלתי.
גירסת V8 מיוצרת עם הגה ימני בלבד.

ד ו ר ו ן
09-12-08, 20:52
דרור,
לא הייתי מסרב להיות בעלים של אחד גם אם היה לא "רק" את המנוע הטורבו דיזל הסטנדרטי כמו שיש בדגמים עם הגה נורמלי.

יש כאלו באירופה כולל בלוחות משומשים עם הגה שמאלי.

דרור ברלי
09-12-08, 21:28
גם אני לא הייתי מתנגד. ידני בלבד כמובן.

אבל אתה רואה את יוניון מוטורס מביאים דבר כזה?

אם זה לא יהיה אוטומט ובצבע אפור-מטלי, לא יביאו.

ואם יהיה אפור-מטלי-אוטומט ויביאו, יעלה בטח חצי מיליון שקל מ-י-נ-י-מ-ו-ם. לפני כל טיפול תיקח משכנתא והחלקים יעלו את משקלם בזהב. וכן - אני יודע שיש לאוטו הזה מוניטין של לא-מתקלקל-אף-פעם, אבל במציאות גם טויוטה מתקלקלת (לפעמים), וכדי לשמור על האחריות גם טויוטה צריכה טיפול במוסך מורשה. ולמרות שבתכל'ס הוא פשוט לאללה (הדגם הרגיל), לטפל באוטו הזה במוסך מורשה לא יהיה זול.

ונניח שיביאו ואפילו ימכרו הרבה (הלוואי) אחרי כמה שנים יהיו כאלה משומשים. אבל הם יקבלו מעמד של בני אלוהים - ידרשו (ויקבלו) 50% מעל מחירון, יסתכלו עליך מלמעלה, לא ידברו איתך, לא יטיילו איתך, מי אתה בכלל שתנשום לידם אוויר פסגות.... לפחות ככה זה היום עם בעלי ה-73. אליטה סגורה.
אז שייהנו עם המציאה ששילמו עליה כל כך הרבה, ושיהיה להם לבריאות - על החלומות המוטוריים שלי אין לוגו של טויוטה.

ד ו ר ו ן
10-12-08, 08:15
ונניח שיביאו ואפילו ימכרו הרבה (הלוואי) אחרי כמה שנים יהיו כאלה משומשים. אבל הם יקבלו מעמד של בני אלוהים - ידרשו (ויקבלו) 50% מעל מחירון, יסתכלו עליך מלמעלה, לא ידברו איתך, לא יטיילו איתך, מי אתה בכלל שתנשום לידם אוויר פסגות.... לפחות ככה זה היום עם בעלי ה-73. אליטה סגורה.

לדעתי הסיבה העיקרית למחיר המופרז ועבודת האלילים בארץ היא הכמות הזעומה של רכבים לעומת הביקוש, אם היה יבוא רציף אני בטוח שהמחיר היה שפוי בהרבה (כמובן למשומש, לא מעניין אותי חדש)

דרור ברלי
10-12-08, 11:06
עוד משהו - אני ממש לא בטוח שהדגם הרגיל (מנוע 6 בטור הישן והטוב) עומד בתקן יורו 4. אבל אולי אני טועה. ה-V8 כן עומד בתקן, אבל הוא כבר מנוע-מפלצת-מוצצת עם אלקטרוניקה מכאן ועד אוסטרליה, ועם הגה ימני בלבד... בעסה.

שניהם בכל מקרה ידניים בלבד, ככה שלא נראה אותם כאן.
וגם אם נניח שמישהו ביוניון מוטורס ישתגע (לחיוב) ויביא אותם - בגלל שהם ידניים הם יימכרו בודדים בלבד - תהיה מציאותי - אתה רואה לקוח ישראלי ממוצע של טויוטה חדשה שמחליף הילוכים בעצמו?

amimiller
10-12-08, 13:09
בשנת- 98 יונון מוטורס מכרו את כל המשלוח, כ-150 רכבים שכלל את ה-75, ואת ה- 73. אז כן יש על מה לדבר, מכירה של כלים ידניים. החברה נזכרו מאחור מדי לגבי הקניה כנראה מחוסר ידיעה,עובדה שלאחר חיסול הסטוק עדין חיפשו לקנות.מנהל מוסך טויוטה אור- יהודה סיפר לי שקבוצה של בעלי מוסכים התחננו ליונון מוטורס לייבא עוד משלוח ושהכסף היה מובטח מראש עד כמה שהם היו רציניים .יש כמה סברות למה הכלים לא המשיכו להגיע לארץ, היפנים לא רצו את הכלים במשמר הגבול שדרך אגב עדיין ממשיכים שם. או שכל המשלוח הנ"ל הגיע לארץ אחד פעמי ממדיניות של טויוטה, כל כלי והמקום שלו על גבי הגלובוס. לגבי המדיניות של יונון מוטורס איך בשנות ה-90 לא ייבאו את ה-80 פשוט לא מובן איך אפשר לוותר על כלי כזה.לגבי המחיר של ה-73 הוא עלה 171-kכולל הכל מיסים ומע"מ.

ד ו ר ו ן
10-12-08, 14:25
עוד משהו - אני ממש לא בטוח שהדגם הרגיל (מנוע 6 בטור הישן והטוב) עומד בתקן יורו 4.
המנוע ה"רגיל" של הדגם הזה לפי הבנתי הוא טורבו דיזל שונה ממה שאנחנו מכירים בדגמי 75/73.

דרור ברלי
10-12-08, 14:38
בשנת- 98 יונון מוטורס מכרו את כל המשלוח, כ-150 רכבים שכלל את ה-75, ואת ה- 73. אז כן יש על מה לדבר, מכירה של כלים ידניים. החברה נזכרו מאחור מדי לגבי הקניה כנראה מחוסר ידיעה,עובדה שלאחר חיסול הסטוק עדין חיפשו לקנות.מנהל מוסך טויוטה אור- יהודה סיפר לי שקבוצה של בעלי מוסכים התחננו ליונון מוטורס לייבא עוד משלוח ושהכסף היה מובטח מראש עד כמה שהם היו רציניים .יש כמה סברות למה הכלים לא המשיכו להגיע לארץ, היפנים לא רצו את הכלים במשמר הגבול שדרך אגב עדיין ממשיכים שם. או שכל המשלוח הנ"ל הגיע לארץ אחד פעמי ממדיניות של טויוטה, כל כלי והמקום שלו על גבי הגלובוס. לגבי המדיניות של יונון מוטורס איך בשנות ה-90 לא ייבאו את ה-80 פשוט לא מובן איך אפשר לוותר על כלי כזה.לגבי המחיר של ה-73 הוא עלה 171-kכולל הכל מיסים ומע"מ.

זה היה ב-98'.
המחיר אז אגב, עבור 73, היה - תחזיק חזק - 115K בלבד! היום, אחרי מכרזים, במצב מזעזע עם -400K ק"מ בתחת, הם עולים הרבה יותר... אשכרה השקעה מניבה. מצד שני, אני לא מכיר רכב משומש עם יחס בין תמורה מול מחיר מול שנת ייצור פחות טוב ממנו...

הכלי לא עמד בתקנות זיהום אוויר אירופיות, ומכיוון שישראל שייכת לשוק האירופי, הפסיקו להביא אותו גם לכאן. זו הסיבה בדיוק.

לדורון - המנוע המדובר אגב, אותו מנוע HZ1 בדיוק כמו ב-73 וב-75 שאתה מכיר: 6 בוכנות בטור, דיזל אטמוספרי (ללא טורבו), 131 כ"ס ו-29 קג"מ. http://ecom.toyota-gib.com/English/Vehicles/70_series_site/1HZ_engine.htm

asafk
10-12-08, 15:21
ה 6 טורי הישן היה יורו 2. הנוכחי הוא יורו 3 בלבד, וגם זה בקושי. רק ה8 הוא יורו 4. ובאמת רכב נהדר. יש על בסיסו הרבה דיגומים, צלמים של אחד מהם קיבלנו כאן:
http://www.jeepolog.com/454.html

אסף.

amimiller
10-12-08, 15:54
דרור אני לא ידוע מאיפוא אתה ממציא את המחיר של ה-73 ,במקרה אני אחד מאלה שקנה אותו חדש והחשבונית עדין אצלי , ב-98 לקראת סוף השנה חל פיחות גדול בארץ לפני אותו פיחות היתה הנחה של 20k ואותה לצערי פספסתי.דרך אגב יש לי חבר בגרמניה שסיפר לי ששם פותח קיט אלקטרוני שמתישב על משבאת הדלק כדי להפוך את-1HZ לתקינה הארופאית.

nirs
10-12-08, 20:58
רק לשם השוואה (ולהחזיר את כולנו לקרקע):
מחירי הרכבים בשוק האירופאי (של רוסיה) לאחר שעברו תקינה של EURO-3
DEFENDER 90 ................ 31900$
DEFENDER 110-130 ...... 34900$
LAND CRUISER 76.........60000$
מבחן דרכים בין דיפנדר 110 ללנדקרוזר 76 ניתן לראות בקישור הבא.
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=5&item=881416
עם כל הכבוד (ויש כבוד) בהבדלי המחיר הנ"ל, דיפנדר לוקח, בלי לחשוב פעמיים.

ד ו ר ו ן
10-12-08, 23:15
דרור,
משום מה זכור לי שראיתי באחד המפרטים מנוע טורבו-דיזל ולא האטמוספרי המוכר כאן.

אשר צור
11-12-08, 09:06
land cruiser 76, המנוע 4.2 דיזל המוכר, גיר רגיל, 4 דלתות, הגה בצד שמאל, תקן יורו 2
כ - 30000K יורו, באירופה.
למיטב ידיעתי בגרמניה משדרגים ליורו 3.
אם מישהו מעוניין, אני מוכן לבדוק לעומק.

דרור ברלי
11-12-08, 09:45
אז למרות היורו 2 הוא כן נמכר באירופה?

amimiller
11-12-08, 13:19
לאשר תוכל לברר עוד פרטים
תודה

KOOKE
11-12-08, 13:55
אפשר לייבא ביבוא אישי כזה רכב ??

להזכירכם גם רכבים שלא יובאו באופן סדיר על ידי היבואן זכו ליבוא אישי - למשל הטויוטה FJ ..

אשר צור
11-12-08, 19:37
בדקתי.
ניתן לשדרג ליורו 4.
המחיר עומד על כ 40000 יורו, ניתן להזדכות על 19% מס, כלומר כ 33000 יורו.
למיטב ידיעתי אחרי מס ושאר מרעין בישין, יגיע אחר כבוד מחירו של הלז ל 400K שקלים +-.

מנסיון אישי, הרכב הזה שווה את המחיר ואת הטרחה.
בעיקר אם הכוונה היא להחזיק בו שנים ארוכות.
אם מישהו מעוניין, אני יכול לסייע ברכישה.

idanw
12-12-08, 06:59
מישהו יודע מה זה אומר "לשדרג" ליורו 4?
מה מרכיבים\מחליפים כדי שהרכב יעמוד בתקן?

אשר צור
12-12-08, 09:00
מישהו יודע מה זה אומר "לשדרג" ליורו 4?
מה מרכיבים\מחליפים כדי שהרכב יעמוד בתקן?

למיטב ידיעתי, מרכיבים מערכת אלקטרונית. אין שינוי מכני כל שהוא.

אם מישהו מעדיף עיצוב פחות קופסתי ומערכת מתלים משובחת, אז יש גם את זה:
שנת יצור 2007, יד שניה, 17000 ק"מ, מנוע 4.2 1HZ ללא טורבו. (חזק, מספיק מהיר, פשוט מאוד, ואמין מאוד.)
הדגם הוא GX, לוקרים ידניים מקדימה, גיר רגיל כמובן. ריפודי בד על המושבים, וחלונות חשמל. רכב מדהים, להרבה
שנים.
המחיר הוא 46000 יורו כולל 19% מס.
יש תמונות.

ד ו ר ו ן
12-12-08, 10:45
אשר,
די,
די עם ההתאכזרות הזו.

אשר צור
12-12-08, 11:35
אשר,
די,
די עם ההתאכזרות הזו.

צודק. אנחנו בזבת חלב, לא מגיע לנו להנות מהחיים כמו שאר העולם.

אבל רציני, מי שמסוגל להוציא 400K על רכב, מתעב פטנטים ואלקטרוניקה, נהנה מברזלים, פשטות, ואמינות לעילא,
יעשה לדעתי, צעד נבון כלכלית עם רכישת רכב כזה.
לא רוצה להלאות אתכם בסיפורים, רק לומר מנסיון שאכן מדובר בנישה של כלי רכב מדהימים, אשר לצערנו הולכת
ונעלמת מהארסנל של היצרנים.
כפי שהוזכר, ל 76 כבר יש מנוע V8 חדש ואלקטרוני, יעיל וחזק, אבל חדיש ומסובך.
מנוע ה - 1HZ הישן והטוב, עדיין נמכר אבל לצערי כבר רואה את השקיעה מתקרבת.
בעוד כמה שנים כבר לא ניתן יהיה להשיג מכוניות כאלו, ובעיקר לא בארץ. ה - 105 שבתמונות כבר לא מיוצר.
עכשיו הזמן לשים יד על אחד כזה, והמחיר יחסית הגיוני לגמרי, ולא רחוק ממחיר לנדקרוזר פראדו האחרון.
אשר לטעמי הינו רכב שטח רופס, מעפן, לא אמין, ומבייש את המשפחה עתירת המוניטין ממנה לכאורה הגיע.
אני מקווה שאני לא נשמע כמו איזה סוחר מכוניות חלקלק.

parparamir
13-12-08, 11:25
אשר שלום,

בעבר נסעתי על ה - 75 של מקום העבודה. אין ספק רכב מדהים.
אני לא מבין גדול אך הייתי שמח עם תוכל לבדוק לי פרטים יותר לעומק בעניין הייבוא
של ה- 76. אני מחפש איזה רכב לחיים כרגע ומבקורות שקראתי ה 76 בהחלט יכול להיות אופציה טובה .
תודה

אשר צור
13-12-08, 22:57
אשר שלום,

בעבר נסעתי על ה - 75 של מקום העבודה. אין ספק רכב מדהים.
אני לא מבין גדול אך הייתי שמח עם תוכל לבדוק לי פרטים יותר לעומק בעניין הייבוא
של ה- 76. אני מחפש איזה רכב לחיים כרגע ומבקורות שקראתי ה 76 בהחלט יכול להיות אופציה טובה .
תודה

אני יכול לסייע ברכישת הרכב ממקור מהימן, כולל הבירוקרטיה הכרוכה בכך, ושילוחו לישראל.
אני לא נכנס לנושא היבוא, המיסים, והרישום בארץ.
הייתי מציע לך קודם לבצע בדיקה אצל עמיל מכס, ובמשרד הרישוי.
לדעתי, ניתן עקרונית לבצע יבוא.
אני חוזר לארץ ביום שלישי 16.12. אתה מוזמן להתקשר אלי. 0546658577

מידבר
13-12-08, 23:11
יש 105 יפיפיים בירדן.
מביאים אותם ממדינות המפרץ לאחר שהשייח'ים נסעו עליהם שנה והחליפו "כי כבר ישן".

לפני כשנה וחצי הוצע לי רכב כזה ב 35 אלף דולר כסף עובר לסוחר.

זה לפני מיסים, לפני בדיקה במשרד התחבורה האם בכלל אפשר ליבא דבר כזה וכו'.

היתרון שביבוא רכב מירדן הוא חסכון עלות שינוע ימי. החסרון הוא שאתה קונה מסוחר ושבירדן אין "מכוני בדיקה", במקס' ניתן לקבל חוו'ד ממוסך "טויוטה מרכזי" שם.

בומבה אוטו.

KOOKE
13-12-08, 23:23
מידבר
מה הכוונה "105 " ?

לט מכיר דגם כזה..

Jinji
14-12-08, 00:01
מידבר
מה הכוונה "105 " ?

לט מכיר דגם כזה..

הכוונה ללנד-קרוזר 100 המיועד לעולם השלישי, והיתרון הגדול שלו (מבחינתנו) הינו הסרן החי מלפנים.

אשר צור
14-12-08, 07:46
למיטב ידיעתי, מרכיבים מערכת אלקטרונית. אין שינוי מכני כל שהוא.

אם מישהו מעדיף עיצוב פחות קופסתי ומערכת מתלים משובחת, אז יש גם את זה:
שנת יצור 2007, יד שניה, 17000 ק"מ, מנוע 4.2 1HZ ללא טורבו. (חזק, מספיק מהיר, פשוט מאוד, ואמין מאוד.)
הדגם הוא GX, לוקרים ידניים מקדימה, גיר רגיל כמובן. ריפודי בד על המושבים, וחלונות חשמל. רכב מדהים, להרבה
שנים.
המחיר הוא 46000 יורו כולל 19% מס.
יש תמונות.

אהלן שלמה.
זה 105. בעצם שלדה של לנדקרוזר 80, עם מרכב של 100.
זה אומר סרן חי מקדימה.
יש גם גרסאות מפנקות לגמרי, עם מנועי בנזין, גיר אוטומטי, וכל שאר הפינוקים.
אלו קיימות בעיקר בדרום אפריקה, אוסטרליה, ומדינות המפרץ.

מידבר. מכון בדיקה זו הבעיה? קח איתך חבר מכונאי, או מכונאי בשכר.
עלויות הובלה מאירופה לארץ יגיעו ל 1000 יורו +-. זה הרבה? יחסית ל 400K שיעלה הרכב בארץ?
יש במצרים כלים כאלו שנמכרים ב 20000$. אני מדבר על יד שניה מהשנים האחרונות.
לא נראה לי שאפשר יהיה להכניס אותם לארץ באופן חוקי לגמרי, גם לא מירדן.

אשר צור
14-12-08, 08:00
שלמה זה 105.

nir.samo
14-12-08, 11:51
קצת מלח...
שרשור תמונות 100-105 מפורום אוסטרלי (http://www.4wdmonthly.com.au/forum/showthread.php?t=36701)

parparamir
14-12-08, 15:16
אשר הי ,
ניסיתי לחייג אליך אך אתה לא זמין
אשמח אם תיתן לי טלפון בו אוכל להשיגך.
ניכנסתי קצת לביקורות ואתרי טויוטה . בהחלט יש לי עניין לבדוק
את יבוא ה76 מאירופה. עשיתי בדיקה במכס ובמשרד הרישוי ואם הכל נעשה באופן מסודר
( אני מאמין שבאירופה זה כך ...) אז זו לא אמורה להיות פעולה מורכבת.

amimiller
14-12-08, 16:23
לגבי יבוא אישי אתה צריך גם אישור מהיבואן של טויוטה בארץ

מידבר
14-12-08, 18:47
לגבי יבוא אישי אתה צריך גם אישור מהיבואן של טויוטה בארץ

ומה עם אישור של משרד התחבורה ?

פה קבור הכלב.

אני רק מחכה שיקום הצדיק ויסביר כיצד ניתן בכ'ז ליבא.

שלומי
14-12-08, 20:55
מה עם חלקי חילוף ?

אשר צור
14-12-08, 21:31
אשר הי ,
ניסיתי לחייג אליך אך אתה לא זמין
אשמח אם תיתן לי טלפון בו אוכל להשיגך.
ניכנסתי קצת לביקורות ואתרי טויוטה . בהחלט יש לי עניין לבדוק
את יבוא ה76 מאירופה. עשיתי בדיקה במכס ובמשרד הרישוי ואם הכל נעשה באופן מסודר
( אני מאמין שבאירופה זה כך ...) אז זו לא אמורה להיות פעולה מורכבת.

אני לא בארץ.
חוזר ביום שלישי.
תתקשר.

parparamir
14-12-08, 21:35
לפי בדיקתי עם משרד התחבורה ( ואני לא איזה מעריץ של משרדי ממשלה....) במידה והרכב עומד בתקינה אירופאית אין שום בעיה

לגבי חלקי חילוף זו שאלה טובה . אני הבנתי שמדובר באותו מנוע של ה75 אז לא חשבתי שזו תהיה בעיה האם הבנתי לא נכון ? לגבי שאר החלקים שווה בדיקה

אשר האם לך יש תשובה לזה .( מחכה לטלפון בו אוכל להשיגך...)

parparamir
14-12-08, 21:36
אני לא בארץ.
חוזר ביום שלישי.
תתקשר.

אה..תירוץ טוב. תהנה

אשר צור
14-12-08, 21:41
מה עם חלקי חילוף ?

המנוע זהה ל 73 ו 75 אשר הגיעו לארץ ביבוא סדיר.
חלקים רבים אחרים זהים גם כן.
חוץ מזה יש אינטרנט.

אם הרכב הוא רכב שני בבית, אז מה הבעיה לחכות קצת לחלפים?
לרכב שלי אין בכלל חלקי חילוף בארץ, ואני מסתדר עם זה מצויין.
אני לא רוצה לעורר אמוציות, אבל מדובר בכלים אמינים, מעל הממוצע. (בלשון המעטה).
זו גם לדעתי הסיבה להביא רכב כזה לארץ.

מידבר
14-12-08, 21:57
לפי בדיקתי עם משרד התחבורה ( ואני לא איזה מעריץ של משרדי ממשלה....) במידה והרכב עומד בתקינה אירופאית אין שום בעיה

( מחכה לטלפון בו אוכל להשיגך...)

עם מי בדקת במשרד התחבורה ?
ממליץ בחום להגיע לשיחה ישירה עם האחראי על מחלקת התקינה. נדמה לי ששמו חגי.
"במידה והרכב עומד בתקינה הארופאית אין שום בעיה"
ככל שאני זוכר יש תנאי נוסף והוא שהדגם יובא באופן סדיר (כלומר ע'י יבואן כולל שרות חלפים וטיפול).

יש להם ספר עם כל הדגמים המאושרים ליבוא. לדעתי הרשימה גם מפורסמת באתר שלהם ולנדקרוזר 100 נעדר ממנה.

בב'.

asafk
14-12-08, 22:37
ככל שאני זוכר יש תנאי נוסף והוא שהדגם יובא באופן סדיר .

אין תנאי כזה לייבוא אישי.

לא נראה לי שאפשר יהיה להכניס אותם לארץ באופן חוקי לגמרי, גם לא מירדן.
אין בעיה לייבא רכב מירדן. המגבלות בייבוא אישי הן על גיל הרכב (עד שנתיים) ועל עמידה בתקנות (יש קבצי תקנות מחייבות במשרד התחבורה, ובמקרה הגרוע מתאימים מה שצריך). בכל מקרה צריך לגרור אותו למכס בחיפה כדי לגייר אותו. יש עניין עם רכב לא אמריקאי שמיובא מאמריקה ואסור לייבא, אבל אני חושב שזה לא רלוונטי. יש גם עניין עם משקל כולל גדול מ3500 ק"ג, ואסור לייבא בייבוא אישי, וגם זה לא רלוונטי כי אם אני זוכר נכון מדובר על בערך 3.2 טון משקל כולל.

בואו נעשה חשבון-
35000$, מיסים של 120% בערך (על הרכב + הובלה, אבל אין הובלה) זה סה"כ 77000$. זה קצת יותר מ300000 ש"ח, אחרי מיסים. לא מעט, אבל שווה לדעתי.

אסף.

טל חסיד
14-12-08, 22:53
חגי אסף שהיה במשרד התחבורה יצא לפנסיה עד כמה שידוע לי, בטוח יש לו מחליף צריך לברר.

טל

מידבר
15-12-08, 19:21
בואו נעשה חשבון-
35000$, מיסים של 120% בערך (על הרכב + הובלה, אבל אין הובלה) זה סה"כ 77000$. זה קצת יותר מ300000 ש"ח, אחרי מיסים. לא מעט, אבל שווה לדעתי.

אסף.

אחת הבעיות בתמחור יבוא אישי היא שהמכס, בניגוד לנהגו בעבר, אינו מוכן לתת הערכת מיסוי טרם הגעת הרכב לידיו.

amimiller
16-12-08, 14:14
מי שמעוניין לראות את ה-76 ואת הטנדר ה-78 נמצאים כרגע ברסטה בגדרה, לכמה ימים ספורים.

קונסטון
19-05-15, 21:19
שרשור מלפני 7 שנים, היה -HAPPY END ? מישהו ייבא בשעה טובה? ניתן לייבא?

-->