PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה או דיפנדר

yonipotash
14-12-08, 08:08
להוציא דיפדר ממכרז ב29,400 שווה?
מה צריכת הדלק שלו?
האם שווה להוציא סופה ממכרז ב10,000 ש"ח ולשפץ?
מה צריכת הדלק שלה בערך?:p

*** אין צורך לכתוב את אותה הודעה פעמיים. ההודעה הכפולה נמחקה. המערכת ***

זאביק
14-12-08, 09:24
שווה להוציא מישם סופה בערך ב10,000 ולשפץ?

לא, זה יכול להיות הימור מאוד יקר. אלא אם אתה מומחה בלבדוק תקינות סופה, כולל גיר ומנוע, בלי להניע אותה (ובעיקרון - במגרש אסור אפילו לפתוח מכסה מנוע)
מחירי הסופות היום די נמוכים, ויש מבחר גדול מאוד של סופות מצויינות

מה צריכת הדלק של סופה?

בערך 6 ק"מ לליטר בנזין

מה צריכת הדלק של דיפנדר?

בערך 9 ק"מ לליטר סולר
בערך 4 ק"מ לליטר בנזין (וכן, יש דיפנדרים עם מנוע בנזין. ולא - לא שווה לקנות אחד כזה)

מאיר רוטברג
14-12-08, 10:12
למה לקנות חתול בשק ,
כסף לא רק שלא תחסוך זה יעלה לך הרבה יותר מלקנות רכב מוכן,
בין אם זה סופה ובין אם זה דיפנדר

tzurlis
14-12-08, 15:20
רכב כזה במכרז שאתה קונה AS IS, לא לוקחים ציאנסים
נותנים מחיר מינימום שבמינימום, מתוך מחשבה מראש שהכל דפוק, שצריך להחליף לפחות חצי אוטו ואולי גם את החצי השני.
מולך יש כל מיני מציעים - סוחרי רכב ולפעמים עם קומבינות או מידע פנימי מדוייק על מצבו, שיציעו בדיוק מה שצריך, או יקחו את כולם במחיר סיטונאי,
ויש משוגעים שחושבים שזו המציאה של החיים שלהם ודופקים מחיר קרוב למחירון וכו'.
מכרז זה נחמד בתור אולי, אבל לא הייתי סומך עליו כקנייה וקרא מה שמאיר וזאביק אמרו, בתשומת לב.
לגבי סופה או דיפנדר - אני אישית מעדיף דיפנדרים, הם יותר נוחים לי אבל זה עניין של טעם אישי - בטח יתווכחו איתי על זה כאן. כל אחד יתרונותיו וחסרונותיו, בסוף התקציב שלך קובע.
קרא היטב ההודעה המצוינת של WHISKY ב- http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=31851

דרור ברלי
14-12-08, 15:43
סופה ב-10,000 שקל זו נבלה סרוחה שלעתים לא ראויה אפילו לפירוק. אתה תשקיע בה עוד 30,000 כדי להביא אותה למצב תקין. לפני שיפורים.
דיפנדר ב-29,000 שקל - כנ"ל.

לדעת להוציא את כלי הרכב הטובים ממכרזים זה מקצוע. מומחיות.
מי שלא מקושר ומרושת היטב במידע מבפנים, יאכל אותה בגדול.

השוק אכן מוצף בסופות למכירה.
רמז עבה - אין מציאות. הסופות הטובות באמת אינן זולות ולא יימכרו במחיר זול.
סופה במחירים שבין 20,000 ל-25,000 בדרך כלל כבר ראתה דבר או שניים בחייה, החליפה ידיים לרוב (כאשר כל יד הזניחה בתורה את הרכב והתעללה בו) ובדרך כלל זו נבלה. אולי עדיין לא סרוחה, כי באמת קשה להרוג סופה - אבל בכל זאת נבלה ואל תצפה ממנה לאמינות מופתית. סופות משופרות ומטופחות שתוחזקו באהבה ומחזירות לבעליהן נאמנות ואמינות, לא תשיג בפחות מ-40,000.

מאיר רוטברג
14-12-08, 15:54
סופה ב-10,000 שקל זו נבלה סרוחה שלעתים לא ראויה אפילו לפירוק. אתה תשקיע בה עוד 30,000 כדי להביא אותה למצב תקין. לפני שיפורים.
דיפנדר ב-29,000 שקל - כנ"ל.

. סופות משופרות ומטופחות שתוחזקו באהבה ומחזירות לבעליהן נאמנות ואמינות, לא תשיג בפחות מ-40,000.

הצחקת אותי, תראה לי אחת למכירה ברמה של משופרת ומטופחת במחיר של 40
אין חיה כזו

דרור ברלי
14-12-08, 15:57
את שלי אני אתן ב-45.
משופרת? בטוב-טעם. אתה כבר מכיר את רשימת הממתקים שיש בה ואת היכולות.
מטופחת? להפליא!... אני מקפיד לטפח את הליכלוך והזוהמה מבפנים ומבחוץ ואת הצבע הירוק-מט המכוער.

טל רותם
14-12-08, 17:34
סופה או דיפנדר?
הרבה מאד מאנשי הדיפנדרים הם "בוגרי סופות",עוד לא שמעתי על מעבר הפוך... (חוץ מאחד שקנה סופה אחרי שהתהפך עם הדיפנדר שלו,אבל זה לא נחשב,הוא צבע את הדיפנדר שלו בצבע וורוד....)

לגבי המחירים כבר ענו לך כאן...
בהצלחה!
טל.

nirs
14-12-08, 20:19
בערך 9 ק"מ לליטר סולר
בערך 4 ק"מ לליטר בנזין (וכן, יש דיפנדרים עם מנוע בנזין. ולא - לא שווה לקנות אחד כזה)

בתור בעלים של בנזין לא ברור לי מאיפה הגיע ה- 1-4 כמו גם הקביעה שלא שווה לקנות אחד כזה (בתור מנהל פורום, אני מאוד מקווה שאתה כותב מניסיון אישי).
מניסיון שלי, 1-6 בנסיעה רגועה כמו גם מנוע אמין למדי (רוב המכלולים האחרים זהים).

היות והיה שרשור שדן ביתרונות/חסרונות בנזין, לא נדוש שוב בנושא.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28112

מאיר רוטברג
15-12-08, 08:56
את שלי אני אתן ב-45.
משופרת? בטוב-טעם. אתה כבר מכיר את רשימת הממתקים שיש בה ואת היכולות.
מטופחת? להפליא!... אני מקפיד לטפח את הליכלוך והזוהמה מבפנים ומבחוץ ואת הצבע הירוק-מט המכוער.

כתבתי על משופרת ומטופחת,
שלך גם מכוערת וגם מטפח את הלכלוך לכן זה 45
אצלי זה 80:D:D

זאביק
15-12-08, 09:06
ניר,
אני עונה לך לא בכדי להתנצח, אלא כי פותח השרשור הינו חבר חדש, ומגיעה לו ההבהרה על שוני הדעות בינינו ושאר הדברים שכתבת.

זה שאני מנהל פורום לא עושה את דעותיי לאמת המוחלטת. דעתי נחשבת בדיוק כמו דעותיהם של אחרים. וגם אני טועה מידי פעם (או כל פעם, אם תשאל את אשתי :p)

לגבי צריכת הדלק - זה "נתוני השטח" לרכב בנזין מקורי. גם השרשור שקישרת (שרשור מצויין, אגב) מציג נתונים דומים לרכבים שלא עברו שינוי.
אישית אני חושב שיש מעט מאוד יתרונות למנוע בנזין בדיפנדר לעומת הדיזל והרבה יותר חסרונות. לכן גם כתבתי שלא כדאי.

נראה לי שמיצינו את הדיון האישי בינינו, ועדיין, אתה מוזמן להגיב פה או בה"פ. :cool:

דרור ברלי
15-12-08, 10:11
אחרי נהיגה קצרה לפני כמה שבועות, בדיפנדר 110 עם מנוע 3.9 מוזרק של דיסקו.
המצב ללא ספק טוב יותר מאשר במנועי ה-3.5 מוזני המאיידים. הרכב כמובן שקט כראוי, עם צליל מגניב, אבל המנוע מרגיש חנוק והאוטו עדיין כבד, עצל ואיטי. איטי מדי - ובמפתיע - לא מתקרב בכלל לביצועי דיסקו בנזין ידני עם מנוע דומה. אפילו דיסקו בנזין אוטומטי מרגיש זריז הרבה יותר.
לא שציפיתי מהדיפנדר 3.9 הזה לנסוע כמו סופה וברור שאנחנו לא דורשים מאוטו כזה להיות מפלצת ברמזורים, אבל בכל זאת - צריך לדרוך על הגז כמעט עד הריצפה בכל תחילת תנועה כדי לייצר משהו שמזכיר "זינוק" והאצה מהמקום. למען ההגינות יש לציין שכאשר הרכב כבר בתנועה זה קצת פחות נורא, וכמובן - בגלל שזה דיפנדר והמתלים שלו מעולים כבר במקור, הוא תמיד מסוגל לנסוע בשטח במהירות ממוצעת גבוהה יחסית.
לטעמי האישי - בדיפנדר בלבד, למעט הרעש - לדיזל יש רק יתרונות.

nirs
15-12-08, 20:19
אישית אני חושב שיש מעט מאוד יתרונות למנוע בנזין בדיפנדר לעומת הדיזל והרבה יותר חסרונות. לכן גם כתבתי שלא כדאי. :cool:

מה החסרונות (מלבד עלות הדלק)?

KOOKE
15-12-08, 22:19
דרור

אם אני לא טועה ההבדל במשקל בין הדיסקו לדיפנדר 110 הוא כ- 200 עד 300 ק"ג לרעת הדיפנדר (כלאמר הדיפנדר שוקל יותר..)

אבל כזה הפרש הוא לא ממש משמעותי עד כדי התיאור שלך לעצלות הדיפנדר בנזין....

ארז
16-12-08, 10:18
כמה דברים....
1 דרור טועה, ל110 שהוא נהג עליו יש מנוע 3.9 לא מוזרק אלא עם קרבורטורים כמו ב3.5.
2 לדיזל אין שום יתרון על המנוע הבנזין(החלש להחריד), אני מתכוון ל3.5, הבנזין אמין יותר, שקט יותר ,עובד חלק יותר ובכלל נעים יותר.
החיסרון היחיד שיש לו זה צריכת דלק לא הגיונית ביחס להספק החלש...

itay-rover
16-12-08, 11:22
לא מבין.
אני לא רוצה להסיט את נושא הדיון אבל אלו העובדות שלי,תאמינו לי,אני מודד באובססיביות,

מנוע 3.5 עם קרבורטור משותף(לא הזוג המקורי) ממוצע בכביש 7.5 ק"מ\ליטר,בשטח אם אני ממש "מתחרע" 6 ק"מ\ליטר ועוד לא אמרתי את מילתי האחרונה,כלומר,יש עוד שיפורים רבים שאני חושב ליישם...

מערכת ההנעה היא:מנוע 3.5 עם קרבורטור אחד(סעפת משותפת)גיר 5 הילוכים של דיפנדר בנזין,טרנספר דיסקברי
וסרנים של דיפנדר.

איתי.

דרור ברלי
16-12-08, 13:01
לא ידעתי שההוא עם מנוע הדיסקו הוא מוזן מאיידים. מבחינתי זה דווקא יתרון.... שונא הזרקות ומחשבים.

אין גבול לשיפורים שניתן לבצע במנוע ה-V8 הזה. אבל אני בספק אם מישהו מבעלי הדיפנדרים האלה בארץ יבצע ניתוחים מורכבים ויקרים כאלה. 4 ק"מ לליטר תמורת ביצועים כל כך חלשים, איפה היתרון שלו על הדיזל חוץ מרעש?...

ארז
16-12-08, 17:45
כמו שכבר כתבתי, המנוע אמין מאוד וגם פשוט לתחזוקה, שקט זה כבר אמרת,אני אומר הרבה יותר שקט...ממש הבדל תהומי.

כמו כן לא כלכך קשור למנוע אלא לדגם עצמו אבל יחסי העברה בגיר הרבה יותר נורמאלים ואפשר למשוך קצת את ההילוכים הראשונים מה שבדגמי הדיזל לא ניתן.
לדעתי למישהו שצריך רכב לטיולים בלבד דגם הבנזין יהיה נהדר.

-->