PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיוס כוח האדם (המסיבי)למשטרה דעתכם? שווה להתגייס?

אביב3
14-12-08, 17:59
בעקבות גיוס כוח האדם לאחרונה לשורות המשטרה חשבתי לעצמי למה בעצם כל זה קורה?
איך פתאום נהיו כלכך הרבה תקנים פנוים? או שמא גדל תקציב המשטרה ונוספו תקנים?
מפה לשם התחלתי לחטט באתרים להבין את פשר הענין ,מסתבר שבשנתיים האחרונות התפטרו בסביבות ה 1000 שוטרים.
רוב השוטרים מתלוננים על משכורות נמוכות, חוסר גיבוי, איומים מגורמים כאלה ואחרים, חוסר צדק בבתי המשפט, רצון של מפקדים בכירים להראות נתונים על הנייר ולא בשטח, לא לבצע מרדפים אחרי פושעים ועוד ועוד ועוד .....
הענין הוא מה דעתכם האם שווה להתגייס דווקא עכשיו בשעת "משבר" ?
אולי עכשיו באמת יש סיכוי לשנות משהו?
או שאני אופטימי מידי?
כל הדיון הוא דיון כללי ולא מדבר עלי אני כרגע בלימודים ככה שגם אם היתי רוצה אני לא יכול.
אהה ושכחתי דימוי המשטרה שואף לכלום עם שום דבר ,רוב השוטרים שאנו נתקלים בהם סיור וכדומה נראים כמו חבורה של שמנים שכל היום יושבים בנידת ומגרבצים .
שוטרים שכן באים לשנות ולא לאונן מתלוננים שכל העומס נופל עליהם כי יש שוטרים שרק באים להעביר את המשמרת .
מפקדים שמספחים לעצמם רכבים שאמורים להיות לשירות ולא רכבם האישי .
בקיצור מה דעתכם האם משהו ישתנה או שנמשיך לראות את ההונאות הרציחות ושאר עבירות למינהן?
תקראו את זה http://www.shotrim.com/FORUM1.asp?i1=12346096
ואם יש לכם כוח תחטטו באתר הזה ותבינו כמה המצב גרוע
על החתום סתם עוד אזרח שנמאס לו אבל עדין רוצה לשנות
להתגייס או לא? זאת השאלה

zeepeedee
14-12-08, 19:58
אביב
יש לי תחושה שהרמת פה אחלה הרמה להנחתה.............................
דרור אני טועה?!
;)

אביב3
14-12-08, 21:20
ראיתי שבשרשור של "וירט" לא הצלחתי לעורר את דרור שהוא לפי מה שאני מבין מומחה הפורום לעניני הא ודא אז אני מנסה את כוחי בשרשור חדש .
ועכשיו ברצינות הנושא מאוד מענין אותי מהי דעת הקהל כאן?
והשרשור מבחינתי רציני מאוד מאוד.
בימים ששרשורי גנבות רכב נפתחים כל שבוע, שרשורי חוצפה וכדומה ובמקביל גיוס ענק במשטרה , נראה לי זמן מצוין לדיון מעמיק בנושא.

עודד זנטון
14-12-08, 23:13
יש משהו בעניין ש"לשנות לא תשנה מהבית" אבל עם כל הרצון הטוב, זה לא ברמת האדם הפרטי!
אני לא מוצא שום טעם בללכת לעבוד באירגון ארכאי שמנוהל כמו תנועת נוער, מתגמל כמו אירגון היתנדבותי ודורש כמו אשה במחזור.
השינוי שאתה מדבר עליו, צריך שיבוא מגבוה!
אם לא חברי הכנסת יקראו את הגוף המסואב הזה לסדר, כלום לא ישתנה וגם אלף כמוך, עם המון רצון טוב, לא ישנו דבר אלא יטחנו מגלגלי הבירוקרטיה והסיאוב.
כנ"ל גם ביחידות ערפיות בצה"ל, כנ"ל במשרדי הממשלה.
לדאבון רוב העם (מה שקוראים "שכבת הבניים"), חברי הכנסת היום (ואני לא מדבר דווקא על הכנסת הנוכחית, עושה רושם שזה לא הולך להשתנות), הם לא מובילי שום שינוי.
העם שיכור מתוכניות טלוויזיה, שכחנו איך נראה ספר, קל וחומר בספר שאינו רומן אלה עיוני, התפלות שולטת וברוב הכיוונים שתביט תראה ניוון!

אם דעתי נחשבת היכן שהוא, אני בטוח שפתרון של זבנג וגמרנו אינו בנימצא.
הוא מצוי בחינוך החברה.
אתה תחנך את סביבתך הקרובה, אני את סביבתי וכן הלאה.
כשאני מדבר על חינוך, אני מתכוון למנהיגות, לקיחת אחריות, מופת (כן, מופת), והשפעה.
אני מדבר על להיות מודע למה שאתה משדר לסביבה. בבית, בעבודה, בלימודים, ברחוב.

שינוי שכזה, לוקח זמן. הרבה זמן.
אבל אני יהודי, אני סופר שנים בפרספקטיבה של המון זמן, אני לא ממהר לשום מקום..התרגלתי ללכת לאט.

אני בטוח שתסכים איתי וכמוך רוב חברי האתר.

polar bear
14-12-08, 23:38
מחפש אתגר בחיים? נסה להיסתדר עם משכורת של 4000 ש"ח בחודש!

אביב3
15-12-08, 22:41
עודד בגדול אני מאוד מסכים איתך.
אני שירתתי ביחידה קרבית וזה כמובן לא חובה, יכולתי לעשות "בלאגן" להתגייס ולהיות קל"ב או לא להתגייס בכלל.
תמיד עיצבן אותי שכמעט לכל מקום שהיתי הולך אנשים היו אומרים שאני פריאר, שאני מסכן את עצמי ובשביל מה בעצם?
תמיד עניתי שאני חייב את זה לעצמי ולילדי (לעתיד:) שאיום הטרור ימשך לנצח ואנחנו חייבים להגן על עצמנו, פתאום כשהשתחחרתי הבנתי שגם בצבא המון החלטות הן פוליטיות ושמאחוריהן עומד רק אינטרס אחד והוא אדם מסוים שיושב על כסא מקבל תנאים מצוינים ,משכורת שמנה, למה בעצם שאני או אחד מחבריי נמות בשם ההומניות?
והנה עדין אני עושה מילואים ותורם את חלקי למרות שהכל בצבא נהיה פוליטיקה ולא תכלס פעילות כמו שהיא צריכה ואמורה להיות. אז מה בעצם אתם אומרים גם מילואים לא לעשות?
אדם שהולך להיות שוטר ישר קוראים לו בעשרות שמות גנאי ( מנאיק, חזיר, שטינקר, וזה רק קומץ ) ועדין יש עוד כמה יחידי סגולה שהולכים בשם האידיאולוגיה.
לדעתי המשטרה צריכה לפעול ביד קשה כדי להחזיר לעצמה את הדימוי לימים שבהם היה עוצר אותך שוטר והית רועד מפחד. נכון להיום אני עובד בחיי הלילה ואני חייב להגיד לכם שאין לכם מושג כמה המצב ברחובות הוא קשה ולאיזה מקום מפחיד הילדים של כולנו גדלים.
אני אתן לכם קומץ עבירות שתקבלו מושג, מכות על בסיס יומי, דקירות שבועי, אנשים שמאימים על ברמנים שאם הם יוציאו להם חשבון כשהם מסימים את המשמרת הם מתים, הדלקת רכב על בסיס חודשי, רימוני הלם פעם בחצי שנה - שנה , תקיפת שוטר על בסיס שבועי.
לאן בדיוק אנחנו רוצים להגיע ????????
השינוי מתחיל מאתנו מהאדם הבודד ונראה לי שבגוף כמו המשטרה ההשפעה והשינוי יכולים להיות הרבה יותר גדולים

AvigdorAharon
16-12-08, 07:46
מודעות הגיוס באות לעזור ביחסי ציבור.
גם חברות היי טק עושות זאת מדי פעם.

אביגדור

דרור ברלי
16-12-08, 13:08
כל כך רצית לשמוע את דעתי?

אז ככה - אתה אידיאליסט, רוצה לתרום לחברה, מוכן לספוג קללות, איומים, יריקות, אפילו זפטה קטנה פה ושם, מוכן להתמודדות יומיומית מתישה, לחוסר פירגון הגובל בשינאה כלפיך ומוכן לעבוד בחברת אפסים וחדלי-אישים, מקובל עליך שאף אחד לא יעריך את המאמצים שלך, וכל זאת תמורת 4,000 שקל לחודש? - עזוב אותך מהקלגסים. לך תהיה מורה.

אביב3
16-12-08, 16:24
אביגדור את האמת אפילו לא חשבתי לכיוון ותודה נתת לי עוד נקודה למחשבה.
דרור היה שווה לחכות לתגובה שלך אהבתי את ההמלצה ואם כבר במורים עסקינן אז תראה מה עושים היום למורים בכיתה.
http://www.youtube.com/watch?v=NnRPQXwSXDY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=GNm6HC7EY5c&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=LQm9TmxhiLs&feature=related
אין ספק עוד אחד מהמקצועות המשובחים והמומלצים בארצנו .
תודה לכולם על התגובות

nirs
16-12-08, 20:48
ניתן "להתגייס" למשטרה ולהשפיע גם בלי לקבל משכורת (נמוכה עד כדי גיחוך).
התגייסות "למתמידים" (מג"ב), משטרת התנועה וכו' מסייעת מאוד וכן עושה הבדל (מניסיון).
לפחות מניסיוני, רוב סיורי הלילה מורכבים ממתנדבים שעברו קורסים מתאימים עושים הכל (החל מלכידת פורצים, דרך חסימות צירים וטיפול בהפרעות כאלו ואחרות).

ניתן להתדיין האם המשטרה צריכה להתבסס על מתנדבים (אבל זה כבר דיון אחר).

דרור ברלי
17-12-08, 12:53
ניתן להתדיין האם המשטרה צריכה להתבסס על מתנדבים (אבל זה כבר דיון אחר).

זה לא רק דיון אחר, זה נושא שכבר נטחן כאן עד דק-דק-דק.

דרור הראל
18-12-08, 02:42
כל כך רצית לשמוע את דעתי?

אז ככה - אתה אידיאליסט, רוצה לתרום לחברה, מוכן לספוג קללות, איומים, יריקות, אפילו זפטה קטנה פה ושם, מוכן להתמודדות יומיומית מתישה, לחוסר פירגון הגובל בשינאה כלפיך ומוכן לעבוד בחברת אפסים וחדלי-אישים, מקובל עליך שאף אחד לא יעריך את המאמצים שלך, וכל זאת תמורת 4,000 שקל לחודש? - עזוב אותך מהקלגסים. לך תהיה מורה.

מדוייק וכואב,ומאפיין לא רק את המצב במדינתנו-זהו אחד הכישלונות הגדולים של העולם "המערבי" או לחלופין השוק החופשי-מקצועות שאמורים היו להיות,יסודות בחברה הפכו להיות ל"נחותים" ומכילים כח אדם מהסוג שבציטוט של דרור.

דרור הראל

דרור ברלי
18-12-08, 15:06
הנה לך עוד משהו. אולי לא קשור במישרין, אבל בכל זאת... פשוט ענק. אם זה לא היה כל כך עצוב, זה היה מצחיק עד דמעות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3640861,00.html

משטרת ישראל בתפארתה.

dudu
18-12-08, 15:43
בלינק של דרור כדי שתקראו גם את התגובות
יותר מכל סקר זה מייצג את מצבה העגום של המשטרה ואת התדמית שלה בעיני הציבור
המצב חמור עד כדי כך שהאזרח הקטן לא רק שאבד את תחושת הביטחון ,נוסף לו החשש
מהאלימות המשטרתית ומהבחירה של המשטרה להתעסק רק עם מי שקל לה להיתמודד איתו
כלומר האזרח הקטן ולא ארגוני הפשיעה למשל
במדינה נורמאלית המשטרה היא אינטרס מובהק של האזרח למעשה היא אחד מנותני השירותים החשובים ביותר ואילו אצלנו..... אולי היה יותר טוב בלעדיה

-->