PDA

צפייה בגרסה מלאה : משמעות הספק חשמלי

מידבר
14-12-08, 20:39
אנו בוחנים במשפחה מעבר לתזונה בריאה יותר. אחד המרכיבים העיקריים הינו...לחם.

רכישת לחם מקמח מלא על בסיס קבוע (ממוצע של כיכר ליום) נושאת עימה משמעות כלכלית כבדה.
על כן חשבנו לרכוש "אופה לחם" משומש בעלות של כ 200 ש'ח.

על המכשיר כתוב שההספק הינו 600W. זמן עבודה ממוצע להכנת ככר אחת הינו כשלוש שעות. בשיעורי פיזיקה ישנתי.

השאלה היא האם לא מדובר ב"זולל חשמל" שצריכת החשמל הגבוהה שלו תביא למעשה לביטול החסכון.

lizard
14-12-08, 20:45
במידה ואתה לא רוצה להשקיע את ה200 שקלים באופה לחם (בזבוז לדעתי) אז אתה יכול לאפות בתנור אפיה רגיל. יש לי אופה לחם ואחרי ההתלהבות הראשונית יותר קל ונוח לאפות בתנור. אם אתה רוצה להשקיע אז תקנה לבנים שעליהן מניחים את הבצק.

מידבר
14-12-08, 20:54
כן אבל כל דבר שנושא עמו עבודה והשקעה על בסיס קבוע: לישה, המתנה עד לסיום התפיחה והכנסה לתנור, צפוי להמאס ולהתמסמס.

אם יש מכשיר שאתה זורק לתוכו הכל ובבוקר ממתינה לך כיכר חמה זה יכול להפוך את כל הענין ליעיל ומעשי.

UNIX
14-12-08, 21:27
0.6 קילו וואט כפול 0.43(מחיר קווט"ש בחברת חשמל ) כפול 3 שעות
77 אגורות

nir.samo
14-12-08, 21:32
עלות ההפעלה היומית תהיה 0.6 קילו-וואט כפול 3 שעות כפול מחיר קוט"ש 54.49 אגורות = קצת פחות משקל אחד ולזה תוסיף את עלות החומרים.

lizard
14-12-08, 21:37
כן אבל כל דבר שנושא עמו עבודה והשקעה על בסיס קבוע: לישה, המתנה עד לסיום התפיחה והכנסה לתנור, צפוי להמאס ולהתמסמס.

אם יש מכשיר שאתה זורק לתוכו הכל ובבוקר ממתינה לך כיכר חמה זה יכול להפוך את כל הענין ליעיל ומעשי.

זה נכון אבל תשאל את עצמך, כמה לחם אתם אוכלים בשבוע? אני מידי פעם אופה איזה 10-15 לחמניות ושם במקפיא. אם יש לך תנור טורבו אז אתה בקלות יכול לאפות 4 כיכרות לחם במכה אחת.

shmil
14-12-08, 21:49
שים לב שהכיכר קטנה משמעותית מכיכר לחם שאתה קונה, כי "תא" האפייה הרבה יותר קטן.

itayhi
14-12-08, 22:05
ההסברים של ניר וברוך נכונים בעניין צריכת החשמל עם הבדל קטן,
לדעתי מחיר קווט"ש היום יקר קצת יותר, יותר לכיוון 60+אגורות (אחרי מע"מ.)
תסתכל בחשבון החשמל, כתוב שם בדיוק את המחיר.

בכל מקרה, קח בחשבון ש600 וואט זה הספק מקסימלי (של גוף החימום אני מניח) ולדעתי
גוף החימום לא עובד כל הזמן, יש טרמוסטט שמפסיק אותו כאשר הוא מגיע לטמפ' הנכונה.

בכל מקרה, מדובר על כסף קטן יחסית (לא יותר מכמה עשרות שקלים לחשבון הדו-חודשי).

בהצלחה
ובתיאבון!

איתי

מידבר
14-12-08, 22:16
תא האפיה של המכשיר המדובר (קנווד) יכול להכיל כמות של עד ק'ג בצק. כלומר, כיכר סבירה.

עלות חשמל+חמרים לכיכר: כ 3 ש'ח. סביר בהחלט.

לגבי ההערה של הלטאה: צודק במאה אחוז. מבירור בפורום של חובבי אפיה/בישול עולה כי לרוב עושים שימוש במכשיר ללישה והתפחה. את האפיה מבצעים בתנור לכמה כיכרות במקביל וכך מנצלים יתרונות כ'א מהמכשירים באופן אופטימלי.

תודה רבה לעונים.

UNIX
14-12-08, 22:23
לחם אופים בטמפרטורה גבוהה
בסביבות ה 200-250 מעלות בתנור בייתי ממוצע הטמפרטורה הזו מושגת באמצעות 2 גופי חימום
אחד עליון ואחד תחתון העליון בד"כ בסביבות ה 1200 וואט והתחתון משהו כמו 800 וואט ביחד
מגיעים ל2000 וואט .
לגבי הטורבו מיודעי דבר באפייה הבנתי שהוא מייבש את הלחם , כל הדיבורים האלו על לחם באפייה עצמית עושה חשק !

עודד זנטון
14-12-08, 23:20
יש לי מכשיר כזה.
היה בשימוש בערך חודש ונזרק למחסן.
הלחם שהו עושה, לא נילוש (מילה יפה) מספיק ומתפורר ביד. אי אפשר למרוח עליו כלום.
לא ממליץ.

מידבר
14-12-08, 23:43
אחלה עודד.

חסכת לי 200 ש'ח.

תודה.

שחר 9
15-12-08, 23:30
אחלה עודד.

חסכת לי 200 ש'ח.

תודה.

לי יש אופה לחם של מורפי ריצרד .
זה פשוט מעולה 5 דקות עבודה לזרוק את החומרים ויוצא לחם מדהים.
נכון הכיכרות קטנות יחסית משהו כמו חצי לחם אחיד או קצת יותר.
הבעיה היחידה היא שהלחם הביתי לא נשמר כמו לחם רגיל, יום למחרת הוא כבר לא טעים ומתקשה מהר.

אם אופים על בסיס יומי ויש מי שיגמור את הכיכר באותו היום זה תענוג.

לגבי הצריכת חשמל, לא משהו רציני והרבה יותר חסכוני מתנור אפיה .

בהצלחה .

ניר.א
16-12-08, 22:26
יש לי מכשיר כזה.
היה בשימוש בערך חודש ונזרק למחסן.
הלחם שהו עושה, לא נילוש (מילה יפה) מספיק ומתפורר ביד. אי אפשר למרוח עליו כלום.
לא ממליץ.
אצלנו לעומת זאת ישמכשיר כזה כבר כמה שנים הוא עובד נהדר ומכין גם בצק לפיצה
והאפשרות לכוון את הטיימר כך שהלכם יהיה מוכן בשעה הרצויה זה בכלל אפשרות שחבל על הזמן
אין לך מושג איזה כיף זה לקום בבוקר להריח ריח של לחם טרי בכל הבית!!!!!!!

AvigdorAharon
18-12-08, 16:11
לחם אופים בטמפרטורה גבוהה
בסביבות ה 200-250 מעלות בתנור בייתי ממוצע הטמפרטורה הזו מושגת באמצעות 2 גופי חימום
אחד עליון ואחד תחתון העליון בד"כ בסביבות ה 1200 וואט והתחתון משהו כמו 800 וואט ביחד
מגיעים ל2000 וואט .

למה הגוף התחתון מייצר פחות חום מהגוף העליון?

אביגדור

eran4x4
18-12-08, 16:50
למה הגוף התחתון מייצר פחות חום מהגוף העליון?

אביגדור
מן הסתם כי חום עולה למעלה.....

tzurlis
18-12-08, 23:28
מידבר
אישתי אופה לחם מידי פעם. קשה לדייק בסוג הקמח והחומרים שהלחם יצא אוורירי ונוח, לרוב זה קצת כמו עוגה.
לחם טרי זה כיף, אבל בשיקול הכלכלי של מחיר המוצרים, החשמל, והמכשיר, יותר זול לקנות.
אם בכל זאת אתה חזק בעניין, עדיף מכשיר לישה (החלק הקשה) והתפחה ותנור רגיל, או לחלופין מכונת לחם ממש ממש טובה (ולרוב יקרה)...
רוצה משהו טוב? מכונת פסטה. חבל"ז. ולא יקר. רק הלישה קורעת את הידיים...

מידבר
18-12-08, 23:47
וולכ יא נאס.

אחרי ההמלצה של עודד חשבתי לעצמי "מה יכול לקרות, מקסימום נפסיד 200 ש'ח. הברירה האחרת היא לוותר על חוויה".

יאללה קניתי את המכשיר.

בנתיים, מזה שני בקרים מתעוררת המשפחה לריח של מאפיה. הילד הגדול כבר התאהב בלחם "של אבא". גם הקטנציק בכיוון הנכון.

ההכנה פשוטה ,זמנה קצרצר והחומרים מעולים. אין מילים.
מה שכן, חבר שתחביבו אפיה נחר בבוז ששמע אודות רכישת המכשיר והסביר כי ניתן להגיע לתוצאות טובות הרבה יותר בתנור. כמו שכתב צור.

בנתיים בסדר אבל המבחן האמיתי יהיה בשימוש לאורך זמן.

AvigdorAharon
20-12-08, 18:28
מן הסתם כי חום עולה למעלה.....

או קי, אבל מדובר בתא יחסית קטן, נפח מוגבל מאוד.

מוזר...

אביגדור

UNIX
20-12-08, 21:56
הגוף העליון בנוי מ 2 גופים בד"כ ולכן הוא צורך יותר במצב שבו מפעילים את שניהם , לא כל תנור יודע לעשות את זה

-->