PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה רכב חדש כדאי לי לרכוש?

אלון
05-05-04, 23:47
:?: אני צריך רכב שיודע לרדת לים עים קיאק עליו.(אני נכה.עים קביים)ושיתאים גם ליומיום עים הילדים.תמליצו לי בבקשה.

t_uri
05-05-04, 23:58
אלון. לא אמרת מה התקציב שלך?

זאביק
06-05-04, 10:13
קיאק על הגג או בעגלה ?

אם זו המטרה היחידה שלך ברכב 4X4, אז זה באמת לא משנה הרבה מה תבחר,
כל רכבי הכבישטח מסוגלים לעשות את זה בקלילות, בלי שום שינוי או שיפור.
גם רכבי הכבישביל (אלו חסרי ההילוך כח כגון ראב4,הונדה CRV, HRV, ודומיהם)

לכן, עדיף שתבחר מה שנוח לך, הכי מותאם לצרכיך (לא יודע עד כמה הנכות שלך משפיעה בחיי היומיום, ועד כמה ניתן להתאים לך כל רכב).
תעשה את השיקול הכלכלי של אחזקה, טיפולים, קנייה של חדש (נכים לא משלמים מיסים או חלק מהם על רכב חדש), משומש (מה מצב השוק של כל רכב ??)

ido7
06-05-04, 11:20
שלום לך,

לפי דעתי בשביל הנוחות תלך על טנדר 4X4, יש את ההיילקס שהוא מצוין (רק אם הוא עומד בתקציב שלך, או את ה"חלום שלי" שהוא יקר מאוד- טנדר נוואדה של gmc :cry:

תלוי גם מה הצרכים שלך מהאוטו חוץ מלרדת לים, אתה חובב שטח?

עידו

Bulldog
06-05-04, 11:27
גם סובארו 4X4 יעשה את העבודה, תנו רגע לבנאדם להגדיר צרכים, תקציב ושאר ירקות.

ארז
06-05-04, 11:57
שלום לך,

לפי דעתי בשביל הנוחות תלך על טנדר 4X4, יש את ההיילקס שהוא מצוין
עידו

בשביל הנוחות טנדר???
בשביל הנוחות הילקס???
ח'ברה אתם חיים בללהלנד.......

ido7
06-05-04, 14:43
לא התכוונתי לנוחות מבחינת נהיגה בכביש, התכוונתי לנוחות שהוא יוכל לשים את הקיאק שלו בארגז ולא על גג הרכב ולא להסחב עם עגלה (שבשבילה הוא צריך גורר חוקי ברישיון וכמובן גם עגלה שזה גם עולה כסף).

Anonymous
17-05-04, 17:51
אלון בלון
אורח

פורסם: שני מאי 17, 2004 12:41 am נושא ההודעה: אז איזה רכב כדאי לקנות?

--------------------------------------------------------------------------------

תודה על הטיפים, אבל לא נתתם לי שמות של רכבים שיכולים להתאים לי.(נכה, פטור ממסים לרכב 2000 סמ"ק,יעני 60000 ש"ח פחות,אבל חייב לרכוש רכב חדש שגם משפחתי וגם אוטומטי וגם סולר וגם יודע להגיע לים עם קיאק עליו וגם הכי הכי הכי חשוב-אישתי תתאהב בו במבט ראשון ) .תגידו מה שבראש שלכם(בדקתי ג'ימיני,אבל יש לו גגון חלש ואינו יציב עים קיאק על הגג.הקיאק שוקל 20 קילו, ואורכו 3 מטרים)יש לי רכב -מיני וואן ועליו אני סוחב את הקיאק,ולכן מוגבל לחוף אחד בלבד ששם יש לי נגישות. הרכב שאני מעונין לרכוש ישמש לפאן בלבד.

נמרוד
17-05-04, 17:53
אתה צריך רכב עם מנוע דיזל בנפח של עד 2000 סמ"ק? אם כן, אז אני לא חושב שיש כזה דבר בשוק. לא רכב שטח בכל אופן.

זאביק
17-05-04, 17:57
מה לגבי רנו-מגאן סניק ?
4X4, ללא הילוך כח (לא ממש בעייתי בחול ים), ועם מנוע דיזל 1.9 ליטר.

זאביק
17-05-04, 17:59
או הסובארואים 4X4 ??

אלו (כולל המגאן) לא ממש רכבי שטח, יותר כבישביל, אבל יספיק לרדת עם קיאק לים.

אדי
17-05-04, 18:07
מה לגבי רנו-מגאן סניק ?
4X4, ללא הילוך כח (לא ממש בעייתי בחול ים), ועם מנוע דיזל 1.9 ליטר.
אני חושב שעדיין אין בארץ גרסת דיזל והנעה כפולה (או כל אחת מהאפשרויות בנפרד) למגאן 2 סניק.

רכב נוסף שיכול להתאים הוא הלנד-רובר פרילנדר. לא עולה לי בראש משהו נוסף.
http://www.rover.co.il/free.htm

eran4x4
17-05-04, 18:15
עם ניתן לוותר על דיזל גם קיה ספורטאז (עם יש עדיין חדשים) יכול להיות פיתרון טוב
גרנד וויטארה?
הונדה HRV/CRV ?

אדי
17-05-04, 18:30
גרנד וויטארה?
בעבר היה דגם דיזל עם נפח מנוע של בערך 2 ליטר. עדיין נמכר?

אם גם בנזין בא בחשבון אז יש די הרבה אופציות.

חנן הוכמן
17-05-04, 20:27
שלום אלון.
ראשית אני מציע לך לבצע הפרדה מוחלטת בין כל המשתנים. (סוג מנוע,סוג מרכב,תקציב,וכדומה)

דבר ראשון,והכי חשוב,הוא ההרגשה שלך בכיסא הנהג.הרי מדובר על רכב רפואי,שאמור להתאים לצרכיך היום יומיים. לכן,אין כאן מקום לקיצורי דרך.
כלומר,במידה ואתה מעוניין ברכב חדש,עלייך לבצע יום סוכנויות רכב בת"א,לעבור יבואן ,יבואן ,ולהתרשם ממידת הנוחות:
כניסה-יציאה
מקום לגפיים התחתונות
כסא
הרגשה אישית כללית

*רצוי מאוד לבקש נסיעת מבחן!!

בסוף היום,תהיה בידך רשימת-רכבים, כעת עלייך לדרג כל רכב.
את שלושת הרכבים המובילים ברשימה תעלה כאן לדיון,כך תקבל אינפורמציה מדוייקת על כל המשתנים,וכדאיות קנייה.(כמובן שאנו מדברים על 4x4 )

דרך אגב,ברר את זכותך לפגישה עם מהנדס אנוש,דבר זה יהיה לך לעזר רב.

כמעט כל מה שכתבתי,נשאר רלוונטי גם אם החלטת לרכוש רכב שטח לא דרך יבואן.

דמיון חופשי....

Anonymous
18-05-04, 09:07
תודה אבל לא הובנתי נכון. אני יכול לקנות כל רכב עם ההנחה המקסימלית שיש לי (60000) וגם פטור מאגרת רישוי ולכן כדאי לי דיזל. הבעיה-גם אחרי ההנחה המחיר של רכב דיזל גדול עלי.אין לי אפשרות להוציא יותר מ-80000 בנוסף להנחה-יעני,ביחד זה 140000 ש"ח.סוכניות הרכבים לא מוכנות למכור לנכה בתשלומים כי הרכב משועבד לביטוח לאומי כל-עוד יש עליו פטור ממס,ואז אין להם יכולת לעקל את הרכב אם לא העמוד בתשלומים.אגב, זו הסיבה שהרבה נכים לא רוכשים רכב חדש אפילו שיש להם הנחה. בנוסף-מכריחים אותי לעשות ביטוח רכב יקר במיוחד ובגלל שזה רכב חדש הטיפולים רק במוסך היבואן.יקררררררררר בטרוף.(אתמול שדדו לי 1700 ש"ח על בלמים קידמיים ומצבר) ברכב משומש במוסך רגיל זה היה עולה לי חצי,ואים אחליף בעצמי אז גם מ-500 ש"ח היה נישאר לי עודף .אחרי שסיפרתי את כל צרותי, נישאר לכם כח ליעץ לי איזה רכב כדאי לי? :cry: :cry: :?:

זאביק
18-05-04, 09:32
אלון, נהיה קצת בלאגן ממה אפשר ומה המגבלות שלך.
בוא תגיד שוב, ובצורה הכי מפורטת, מה המגבלות/דרישות,
לדוגמא:
* דיזל חובה ???
* 140,000 חדש או 80,000 משומש
* לא יודע מה עוד

ורצוי אפילו רשימת מועמדים שעונים על הדרישות.

Anonymous
18-05-04, 11:09
כוונתי - רכב אמין,זול, (דיזל?),אפילו על חשבון פינוקי צפוניות שחורדיניות עם תוספות מזעזעות.(אתם לא נשואים לכאלו,אני בטוח ,ולכן מרשה לעצמי,)זאת אומרת - ללא מגינים ,צבע מטלי,מושבי עור ועוד סוגי גועל. אבל חייב אוטומט (נכות), אגב,אני נשוי לשטוחת חזה ,פראית,נטולת סיליקון ותוספות. עכשיו שאתם יודעים את הטעם שלי(ואני לא אוהב שותפים !) תמליצו לי על רכב (את כל השאר כבר ישלי!). :oops:

נמרוד
18-05-04, 20:37
כוונתי - רכב אמין,זול, (דיזל?),אפילו על חשבון פינוקי צפוניות שחורדיניות עם תוספות מזעזעות.(אתם לא נשואים לכאלו,אני בטוח ,ולכן מרשה לעצמי,)זאת אומרת - ללא מגינים ,צבע מטלי,מושבי עור ועוד סוגי גועל. אבל חייב אוטומט (נכות), אגב,אני נשוי לשטוחת חזה ,פראית,נטולת סיליקון ותוספות. עכשיו שאתם יודעים את הטעם שלי(ואני לא אוהב שותפים !) תמליצו לי על רכב (את כל השאר כבר ישלי!). :oops:

מעריך את הכנות :D

אם רכב חדש, אני חושב שטנדר כלשהו יכול אולי להתאים - אולי מגנום אוטומטי, אולי היילקס (אני חושב שיש כבר אוטומט, צריך לבדוק), אולי D-MAX. אני לא סגור על מחירים, לדעתי זה מעבר ל140K, אבל שווה לבדוק.

אם משומש, אז תעקוב אחרי השרשור של חנן הוכמן בפורום הזה - אולי גם אתה טיפוס של דיפנדר?

Bulldog
18-05-04, 20:43
למה לא פורסטר?
מה תהיה רמת השימוש בשטח טכני, או מעבר לנסיעת שבילים וירידה לחוף הים?
פורסטר סה"כ נמוך יחסית, כך שאין בעיה להעלות ולהוריד את הקייאק, אני בטוח שיש אוטומט והוא די נוח. אני גם כמעט בטוח שהוא יצליח להגיע לים וחזרה.

אלון_ק
18-05-04, 20:49
יגיע גם יגיע, גם אפשר לשים לו צמיגי 215 ומיגונים ("לטאות המדבר", למי שמכיר). רכב שטח הוא לא, אבל כבישביל מעולה כן. לדעתי בהחלט אחת הבחירות הטובות, וזה סובארו - טיפולים מועטים יחסית, אמינות טובה וחלפים זולים (דהיינו טיפולים זולים יחסית).

גיא
19-05-04, 13:44
קח עוד רעיו.

היה מישהו שבסדק בפורום השני ומצא שטנדר מוסו שהוא גם דיזל גם חדש גם אפשר להרכיב עליו את כל הניקלים וגם חדש ויצא לו פחות מ 140 אלף.

גם נוח וגם 4 על 4 וגם מנוע לא נורא
יש יכולת שטח לא מבוטלת.

אני חושב שהבפנים שלו יספיק גם לשטוחת חזה והסיליקיון.

שווה לבדוק !

אלון
19-05-04, 22:55
איך היונדאי טאראקן? (אמינות, מחיר,יכולת,תחזוקה,עבירות,נוח?) הוא ניראה טוב וגם מישפחתי . אני יודע שלשטח טכני לא הכי טוב ,אבל זה לא מה שאני צריך,אלא - ים,חול, שבילים,משפחה, ממתין לתשובתכם המיקצועית (והקיאק!)
אלון 8)

חנן הוכמן
20-05-04, 14:10
שלום אלון.
את רכבי השטח של יונדאי,אני פוגש לרוב בחניוני בית-הלוחם,ומשרד-הביטחון.
מסתבר שהרבה נכים,מרוצים מאוד מהרכב.
אופי הנהיגה של רובם,דומה למה שאתה ציינת (כביש-שביל)
כמו-כן,קיים אתר של היבואן:
http://www.hyundaimotors.co.il

כולל , מפרטים טכניים+מחירון,ואפשרות להזמנת נסיעת מבחן.

בנוסף,באתר: www.moto4x4.co.il
אמור להופיע מבחן דרכים,שהם ביצעו.

דמיון חופשי....

חנן הוכמן
21-05-04, 22:04
אהלן אלון.
קבל מבחן השוואתי, שבוצע על-ידי אבירם ברקאי.

http://www.barkai4x4.co.il/testDetails.asp?id=9

שבת שלום.

דמיון חופשי....

sahar
27-05-04, 16:25
אלון...
אני מכיר טוב מישהו נכה שקנה טראקן לפני שנה... והוא מאוד מאוד מרוצה
הוא מצוין לשבילים (ואף יותר מזה) ולדיונות הוא פשוט מעולה (מנוע דיזל חזק מאוד)

בקיצור הטראקן אופציה טובה מאוד... אבל הוא לא עובר את התקציב שלך?

סער

Anonymous
29-05-04, 17:00
:D שוב תודה. האים יש למישהו מידע על רכב חדש שיגיע לארץ במחיר הנמוך יותר ממה שיש כרגע ? כי נראה לי שבגלל הדרישה של ההדיוטות(לא הידיוטים!) המחירים מוגזמים,אז אולי כדאי להמתין. אני יכול לרכוש רק חדש ורק מחודש פברואר-מרץ 2005 (יעני-חצי שנה מעכשיו) ידוע לנו שבאפריל יוצאים הדגמים של השנה הבאה ויתכן שמישהו יודע על משהו שכדאי להמתין לו. :? תכתבו,אני ממתין בשקיקה למידע! (תיזכורת - אני נכה.בן 45, עם 2 ילדים וחותר בים)

Anonymous
14-06-04, 20:35
זהו? אין יותר עצות? אני מבין שכולם עסוקים עם הפציעה של אורי. שיהיה בריא. :(

שלמה1
15-06-04, 12:07
ידיד שים לב "גיא" הציע קודם לכן רכב שהדעות עליו ממי שאני מכיר הם מעולות המוסו ספורטס טנדר בתחפושות למעשה רכב משפחתי נהדר אני בטוח שיעבור כל דיונה שתחפוץ בכיבושה והרכב נוח מאוד בנוסף , תהיה בטוח שהוא בתקציב שלך , לך על זה המוסו ספורט אחלה רכב (יש לשלוש אנשים שאני מכיר והם מאוד מרוצים)
שלמה

Anonymous
03-08-04, 00:00
תודה לכולם

Anonymous
17-08-04, 23:40
הרנגלר החדש של חברת ג'יפ הוא כמו סופה בשטח רק צריך קצת להגביע אותו והוא חיית שטח

Anonymous
27-09-04, 18:05
אני לא הולך על רכב חייתי, המחיר והנוחות חשובים לי יותר. אז יש לי אפשרות בחירה במוסו או יונדאי טוסון (דיזל,זול,חייב חדש). מה כדאי מהזולים? יש אופציות נוספות? :? :?:

גיא
27-09-04, 22:06
אתה יכול לנסות גם את פרילנדר של לנדרובר, זה מנוע דיזל 2000 סמ"ק.
4X4 ללא הילוך כוח, מלך בשבילים, יכול לרדת לים. לדעתי האישית אחת המכוניות היפות שיש.

לא יודע מחיר.
ולא יודע אם יש אוטומטי.

אבל בכל זאת הייתי ממליץ לך לבקש נסיעת מבחן על מוסו טנדר ספורט. ..... > שוה !

MAZDA 4X4
28-09-04, 18:59
פרילנדר דיזל עולה מעל 220 אלף שקל.

אני תומך בקודמיי שהציעו את הטנדר מוסו , לא יודע מה מחירו אבל לצרכיך הוא יספיק בהחלט.

סובארו פורסטר ( לא יודע עם נכנס לך בתקציב ) יכול בקלות לרדל לחוף הים ולחזור משם.

Anonymous
04-10-04, 22:40
ואיך המוסו הרגיל ? לא הטנדר, יש לו מחיר נוח , אבל יש לו שרות ? יש לו יכולות? למי שיש אחד כזה הרבה זמן שיכתוב בבקשה את מעלותיו(או חסרונותיו) או שיש למישהו רעיון לרכב אחר שיתאים לתפרן כמוני שחייב רכב רק אוטומטי דיזל וחדש (אני נכה) :oops: :?:

gil4
05-10-04, 10:51
תסלחו לי -אבל או שאלון מבולבל לחלוטין ואין לו שום מושג איזה אוטו הוא רוצה בעוד חצי שנה וכמה כסף יש לו,או שסתם משעמם לו.

Anonymous
05-10-04, 23:03
אני ממש רציני אבל לא מבין ברכבי שטח כלל וכלל. יש לי יכולת לארגן 170000 שח וזהו!. את כל ההסטוריה שלי אפשר לקרא למעלה. אז מי שיש לו רעיון לפי הצרכים והיכולות שלי שמגוללים לכל אורך השירשור- מוזמן ליעץ ואני אודה לו בכל ליבי

Anonymous
05-10-04, 23:15
גיל חביבי. אם הייתי יודע איזה רכב לקנות- לא הייתי שואל שאלות . בגילי המופלג ברור לי שמי שלא שואל שאלות מפסיד. גיל, דבר אלי ולא עלי

gil4
06-10-04, 00:15
אני מאמין לך והתגובה מופנת אליך ולכן פתחתי ב"תסלחו לי.." מנסים לעזור לך אבל אתה ממציא כל פעם נתונים ומספרים שונים.
לפני 10 תגובות שאלת על רכב ב140000 שח מכסימום עכשיו אתה כבר ב 170000 שח.
נו זה לא מבולבל?

Anonymous
06-10-04, 11:31
גיל, תודה על התשובה המהירה! כל חודש שעובר אני חוסך עוד כמה $. אבל במקביל המחירים של רכבים חדשים ממריאים ולכן אסתפק ברכב זול , השאלה איזה? .לכן עלי לחשב גם עלויות אחזקה, כמו: סמיכות ומחיר הטיפולים, מחירי הביטוח וכדומה, מול - נוחות, כייף ועיצוב (אני מעצב בהשכלתי) נישארו נכון לידיעתי הדלה האפשרויות : טוסון, מוסו ודומים במחיר. הטוסון ניראה לי חלש לצרכי אבל מעוצב, ובשימוש כמו שאני צריך לא ישאר מהעיצוב הרבה.(שתי המכוניות המשפחתיות שלי ניראות רחוקות מהצורה המקורית שלהן עקב התחביב שלי- גרירת קיאקים לים ושימוש במידרכות לחניה ונסיעה על שבילים) אז איך המוסו ? (לא הטנדר) חבל שאין את הגלופר חדש. מה? המוסו זה האלטרנטיבה היחידה? תעזרו לי :mrgreen: :?:

Anonymous
06-10-04, 12:00
למי שיכול ליעץ אחזור על מצבי,יכולתי וצרכי. אני נכה עם קביים בגלל תאונת דרכים קשה עם אפנוע. יכול לקנות רק חדש (פטור ממיסים) ויכול לארגן ,נכון להיום 170000 ש"ח,מאמין שעד פברואר - המועד שבו יותר לי ליקנות ללא מיסים, אגרד עוד. וגם המחירים של הרכבים יעלו ולכן זו בערך היכולת הכספית המקסימלית שלי. אני חושב על - דיזל, גדול, רצוי 7 מושבים, נח, אמין . אין לי דרישות לביצועי שטח מיקצועיים, ממרום גילי המופלג 45 אני שואל ושואל ובסוף בוחר הכי טוב, אז תעשירו אותי בידיעותיכם כי אני אהבל ברכבי שטח.

Anonymous
06-10-04, 14:36
אלון שלום,
אני נמצא במצב דומה לשלך, מבחינת ההנחה במיסוי (אצלי קצת יותר נמוכה), והחובה לקנות רכב חדש בלבד.
נפתח בסקירה קצרה של הרכבים (אולי אשכח פה ושם אבל אני בטוח שיתקנו אותי)

נתחיל במה שלא - אל תיקנה גיפון, ראשית משום שאתה עלול להתקע בדרך למים או בחזרה אם לא תוציא אויר קודם, ושנית כי עם האוכל יבוא לך התאבון ואתה לא יכול להחליף רכב בשלוש-ארבע השנים הקרובות. חוץ מזה רובם עם מנוע בנזין ומחוץ לתקציב שלך (כמה שזה נשמע מוזר אבל ראב 4, 5 דלתות עולה יותר מטארקאן), לגבי הפורסטר, הוא מתאים למרבית הדרישות שלך חוץ מזה שהוא בנזין.

הקוראניים (לא טנדרים):
סאניאנג רקסטון, טאראקן, קאיה סורנטו - כולם דומים ביכולות, מנועי דיזל מתקדמים, עם דגשים לכביש או לשטח, אבל כולם יעשו את מה שאתה מבקש (לדעתי), המחירים סביב ה 205-230 K, קצת מעבר ליכולת שלך, מצד שני למרות שאי אפשר לקבל מימון מהיבואן, ביטוח לאומי מתיר לקבל מימון מהבנקים. לגבי שבעה מקומות, אני לא זוכר בע"פ אבל לטארקן ולסורנטו אין אפשרות, אולי לרקסטון (שוב זה רק מהזכרון). אין יותר שיווק של מוסו בארץ מלבד הטנדר.

היוקרתיים - לאנדרובר דיסקברי, טויוטה לאנדקרוזר, יכולות מעל למה שדרוש לך, ומחיר הרבה מעל למה שאתה מתכנן.

ניסן טראנו - גם יכולות, וגם מחיר סביר - 210 או 235 (תלוי במנוע), לטעמי פחות מפנק מהקוראנים, אבל יש לו חסידים רבים.

הטנדרים - מגנום, D_MUX, מוסו, מאזדה וכו - ראשית תחליט אם רכב של 5 מטר אורך הוא פרקטי בשבילך, ואם אתה עצמאי תחשוב על זיכוי במע"מ של כ 20K. אחר כך תקח נסיעת מבחן, צריך להבין במה מדובר - הגה אנמי ומנוע חלש מצד אחד, ומצד שני יכולות שטח לא רעות, ועם שיפור קל גם יכולות טובות.
מבחינת עבירות למגנום עם נעילה אחורית מקורית אין מתחרים, מבחינת המנוע ה D-MUX מכה את כולם, מבחינת המחיר והנוחות המוסו מנצח ועומד בדרישות (הנוחות פשוט טובה יותר ממרבית רכבי השטח, גם היקרים). החסרון הוא בהיותו רכב מיושן יחסית (לפעמים זה גם יתרון בטיפולים).

מה שכחתי...
ויטרה XL7 - תספק אותך מבחינת היכולות, קצת קטנה וספרטנים מבפנים ואני לא יודע אם הדגם המשווק בארץ הוא עם מנוע דיזל, המחיר סביב ה 180 K.
גי'פ צירוקי ליברטי - ממשפחה טובה, לדרישות שלך יספיק, לא תראה הרבה כאלו בחניה, אבל קיבל בקורות צוננות לגבי האבזור/רעש מנוע ויכולות המתלים, בכל אופן המחיר מתקרב ל 250 K.

וחםםם מהתנור...
הטוסון של יונדאי - הכי קרוב לצרכים שלך למרות שהוא גיפון, לי כיום יש סנטה פה, מבחינת הנוחות והמרווח פנים פשוט מעולה, שלושה יתרונות לטוסון על הסנטה - אופציה למנוע דיזל, מחיר זול יותר (165-185K),ומערכת הנעה המאפשרת נסיעה בהנעה קדמית בכביש והעברת כוח לגלגלים האחוריים בעת הצורך, או שליטה ידנית וחלוקת כוח קבועה בין הקדמיים לאחוריים - מה שיסייע בחול. מצד שני יכולות לשטח טכני ירודות, אין הרבה מהלך מתלה, והרכב בעל זויות מרכב בעייתיות בלשון המעטה (יעיד הטמבון הישן שלי שהתעוות בדרכים שונות ומשונות) ומכלולים דיי עדינים (מצד שני אחריות היבואן מאוד סובלנית לנהגי שטח).
קאיה ספורטאז - לא בטוח אם הגיע כבר, אבל בעל מכלולים משוטפים רבים עם הטוסון, ואמור להיות יותר מותאם לשטח (לפחות לפי הכתוב).

מה אני בחרתי? עדיין לא סגור, אבל אני מסרב לרדת עם רכב שיעלה לי נטו יותר מ 120K לשטח. הלב כואב והכיס גם כן.לכן מתלבט בין המוסו טנדר (מזדכה במע"מ) לקורנאדו (בעקרון מוסו עם שתי דלתות פחות), אבל אצלי אין ילדים שצריך להעמיס מאחור.

מה אני ממליץ? אם אתה יכול למתוח קצת את השמיכה, אחד מהקוראנים יהווה תמורה מעולה למחיר, פשוט תבקש נסיעת מבחן (יבואו עד אליך הביתה) ותראה מה מתאים לישבן ולטעם.

מקווה שעזרתי לפחות בהצגת התמונה.

Anonymous
07-10-04, 11:44
באתר של היבואן עדיין מצייגים את המוסו. האים עדיין מוכרים ומיצרים אותו? האים שווה ליקנות את הרכב ? :?:

Anonymous
07-10-04, 12:38
המוסו עדיין מיוצר ונמכר בחו"ל, בארץ למיטב ידיעתי וידיעת איש המכירות שדיברתי איתו, לא מוכרים את המוסו הרגיל, והוא לא מוצג באולמות התצוגה.
בעקרון הטנדר זהה למוסו הרגיל, למעט ההבדלים (העקריים) הבאים:
חמישה מקומות (מרווחים) לעומת שבעה ברגיל
הטנדר ארוך בכ 30 ס"מ לעומת הרגיל (מה שאומר זוית נטישה שטוחה יותר - לא רללונטי לצרכים שלך)
כמובן שהחלק האחורי פתוח (אפשר לסגור בעלות של 5000-12000 בתלות בסוג הסגירה)
אין בקרת אקלים בטנדר אלא שליטה ידנית.

שווה? מבחינת יחס עלות תועלת הרכב מעולה, אבל מדובר ברכב יחסית מיושן מצד אחד, עם מנוע וגיר ותיקים של מרצדס שמניעים הרבה מוניות, עם אמינות כמו לשאר הקוראנים, כלומר לא רעה, אבל זזה תלוי המון באיך תשתמש בו (שוב זה רק מבדיקה שבצעתי - אבל אם תשאל בגיפטריפ אז יש הרבה בעלי מוסו שישמחו לספר על הרכב - ואם תבצע חיפוש תמצא שם הרבה חומר).
אבל שוב לטנדר יש רק חמישה מקומות ולא שבעה, אז אולי זה כלל לא רלוונטי מבחינתך.

שוב בכל הפרמטרים שהעלת, נראה לי שהויטרה, או הקאיה - במידה ונמכרות בגרסת דיזל יתאימו לך. ואם תעלה במחיר אז אחת מהקוראניות.

Anonymous
07-10-04, 15:54
גיל, יש לך סנטה-פה , איך השרות, אמינות והאיכות של יונדאי ? כי הטוסון ,ככל הנראה ,האופציה היחידה ? 174000 ש"ח וגם דיזל , האם זה גם בעל יכולת כלשהי השטח רך?

MAZDA 4X4
08-10-04, 11:49
שלום אלון.

עם תצליח לאגור עד פברואר ( כמו שאמרתה ) עוד קצת כסף ( 190K ) אז לך על הסניאנג רקסטון , אני מדבר על הדגם עם 120 כ"ס כי ה-165 עולה 205K

רכב עם 7 מקומות , יכולת שטח מעבר למה שתדרוש ונוח מאוד , דיזל ומחיר הגיוני.

כמובן שהוא אוטומט.

נמרוד
08-10-04, 13:20
אלון - מה שלא יהיה, אתה חייב רכב עם תיבת העברה בעלת שני תחומים (הילוך "כוח", LOW) ודיפרנציאל מרכזי ננעל (או תיבה פשוטה יותר ללא דיפרנציאל מרכזי). כלומר, אל תתפתה לג'יפונים המטופשים חסרי תיבת העברה (ראב-4 , הונדה, פרילנדר, וכולי...). חייב, ובעניין הזה לא יכולות להיות פשרות... כל עוד הדיון הזה מתקיים בג'יפולוג, כמובן :lol:

אני לא יודע למה אתה חייב דיזל, אם אתה מוכן ללכת על בנזין אז הסוזוקי XL7 הוא אחלה מכונית בשביל המחיר, ואפשר להניח שגם שמירת הערך תהיה טובה מאד.

ממבחר הדיזלים הקוראנים, הטראקאן הוא המוצלח ביותר לדעתי.

Anonymous
08-10-04, 16:34
נמרוד, תסלח לי שהעלתי את המילה "גיפונים" על דפי גיפולוג :oops: :D
ההתיחסות היא למקרה של אלון בלבד, והוא לא בדיוק הדגם המייצג של חברי האתר (עדיין לפחות).

הסיבה שהתייחסתי לטוסון היא שקיימת אופציה לדיזל, ויותר חשוב, שאין דפרנציאל מרכזי, ואפשר להפוך אותו בלחיצת כפתור ל 4X4 קבוע (חלוקה של 50/50 בכוח בין הקדמיים לאחוריים).
מבחינת הילוך כוח, לצרכים שלו לא יחסר כח בכללללל. שוב, הוא לא מתכנן על זחילת סלעים שדורשת מהירות נמוכה, אלא על הגעה למיים עם הרכב.
בנוסף רצוי לבדוק את נוחות ההעמסה של קייק על רכב גבוה, מה שיותר קל בגיפון.

אלון, מבחינת השירות של יונדאי, יש לי רק מילים טובות לומר, אם כי לקח להם קצת זמן להבין את הסנטה פה בשנה הראשונה (או לי למצא מוסך ראוי).
מבחינת יכולות בשטח רך, אני מניח שיהיו לו, הבעיה היא שלא תמיד אפשר לסמוך על כך שהשטח יהיה רך לאורך כל הדרך, אלא אם אתה מדבר על טיולים בשבילי קק"ל בלבד, ואז ברוב המקומות גם מאזדה עוברת.
בשטח מעט סלעי, או עם מדרגות, אתה תשלם במכות בגחון ובחלקי הפלסטיקה מסביב.

לדעתי (על סמך נסיוני) ברגע שיהיה לך רכב 4X4 (לא אשתמש בגיפולוג במונח רכב שטח בהקשר לגיפונים) אתה תרצה לטייל איתו, ואז מהר מאוד תגיע למגבלות הרכב ותרצה עוד יכולות. לכן אני מצטרף לדעה שאם תוכל להוסיף 30K עדיף לבחור אחד מה SUVים הקוראניים. ואם לא עדיפה הויטרה.

Anonymous
08-10-04, 18:20
גיל / נימרוד . תודה , אתם צודקים, זה הכיון שלי ! העיניין שחבל שאין יותר רכבים כמו המוסו, יעני - גם דיזל וגם שלדת סולם וגם 7 מקומות וגם זול . אז שוב יתכן ואבחר ולא בלב שלם בכוסון(סליחה - טוסון) ודקה אחרי הקניה יצא לשוק הרכב הנחשק ! אני בטוח שזה יהיה כך, כך זה היה עם האופנועים שלי כשהייתי שלם. אך, נוסטלגיה ! :? יש למישהו מידע על רכב שאמור להגיע בחצי השנה הקרובה ?

אלון
09-10-04, 23:33
נגיד שאקנה טוסון קוסון, יהיה אפשרי להגביה את הגיפון נטול הסולם/סרנים הרכרוכי ? כי אז ניתן יהיה , אולי , לחצות קוליסים בדרך לים. ואים ניתן אז זה לא פוגע ביציבות בכביש ? האים יונדאי נותנים לעשות שינוים ברכבים שלהם ועדיין לשמור על כיסוי האחריות ? :?

אלון
09-10-04, 23:34
נגיד שאקנה טוסון קוסון, יהיה אפשרי להגביה את הגיפון נטול הסולם/סרנים הרכרוכי ? כי אז ניתן יהיה , אולי , לחצות קוליסים בדרך לים. ואים ניתן אז זה לא פוגע ביציבות בכביש ? האים יונדאי נותנים לעשות שינוים ברכבים שלהם ועדיין לשמור על כיסוי האחריות ? :?

אלון,
אם אתה צריך לבחור רק עוד חצי שנה, אז תמתין קצת. לא שיש שמועות על רכבים מדהימים וזולים שאמורים להגיע, אבל אני מניח שבזמן הקרוב יעבור הטוסון מבחני נסיעה בארץ הקודש ויהיה קצת יותר מידע.
ואולי עד אז תגיע הקאיה החדשה, שאמורה להיות קצת יותר עמידה לשטח מאשר הטוסון, ועם מנועים דומים.
בכל מקרה, לפני שאתה בוחר רכב כלשהו, אתה חייב לקחת אותו לנסיעת מבחן בשטח כולל בחולות, על מנת לבחור. אם הרכב לא מסוגל לרדת לים בלי להוציא אויר מהגלגלים, אל תקח אותו.
אני לא מדבר על נהיגה בדיונות שם חייבים להוריד אויר, אלא על לרדת לים עם הקנו שזו הדרישה הבסיסית שלך.

לדעתי פשוט תעלה את השרשור הזה חזרה לאויר בסביבות ינואר, ואז אולי יהיו תשובות שונות.

בכל מקרה בהצלחה.
אלון
13-10-04, 18:23
אז מה כן ?
עד לפני זמן לא רב היו לנו, פשוטי העם נטולי המיליונים, אופציות מעטות להגשים חלום ולירכוש רכב דיזל זול . למשל - מוסו , גלופר . ופתאום אין. מה הסיבה? למה אין רכב דיזל בסיסי וזול שעליו אפשר להוסיף את כל הניקלים/מיגונים/עור/סאן רוף - המיותרים למי שחייב להתחיל עם רכב חדש . אולי ישנה אפשרות כזאת ואני לא יודע :?:

Anonymous
14-10-04, 11:02
אלון, היי.
כדי לא לבלגן את הפורום אני אמשיך פה ולא בדיון על הספורטאז.
אני מבין ממה שכתבת שם שלגבי השאלה שלי האם תרצה לטייל בשטח, ענית שכן. שוב זו לא שאלה טריוויאלית אז תוודא שהתשובה היא כן, וכמה אתה מוכן להקריב ביום יום עבור זה.
לכן כדאי לבדוק שוב מה כן ומה לא, כלומר מה אתה מגדיר כחייב ומה אתה מגדיר כרצוי ומה אתה מגדיר כאסור.
יכולת שטח בנונית ומעלה - חובה או רצוי
מנוע דיזל - חובה או רצוי.
7 מקומות - חובה או רצוי
טנדר - לא רצוי או אסור.
מחיר - 170K סופי או שיש סיכוי להגיע קצת יותר.

בהנחה שהמחיר חייב להיות סביב ה 170K אז:
אם בנזין אפשרי (תלוי בק"מ שאתה נוסע בכביש), אז הייתי ממליץ על הסוזוקי ויטרה XL7.
אם טנדר אפשרי אז הייתי ממליץ על המוסו.
אם לא זה ולא זה, אז אתה חייב לעלות במחיר.

אם אתה יכול להגיע ל 200-210K
אז אחת מהקוראניות - הבחירה בינהן לפי הטעם האישי ותחושת הישבן.

אופצית בניים - אני לא בטוח שעוד מוכרים, אבל כמו שהזכירו למעלה, יש את הרקסטון עם המנוע הישן (זה של המוסו) והוא אמור לעלות סביב ה 190.

אופציה נוספת שעלתה אצלי על הפרק וירדה בשלב זה היא לנצל את הזיכוי במס לקניית רכב משפחתי שישמש למרבית הנסיעות, ולקנות רכב שטח יד שנייה ביתרת הכסף לשבתות ולים.
יש לגישה הזו הרבה יתרונות, אבל כיום כשמשפחתית יפנית עולה סביב ה 120K, לא ישארו לך הרבה אפשרויות לקנות רכב שטח ב 30 K (תשאיר 10K בצד לישור קו).

אלון
14-10-04, 13:01
כנכה הפטור מאגרת רישוי, שנוסע 35000 ק"מ בשנה, אני חייב לרכוש דיזל. 7מקומות - רצוי. טנדר-לא נחוץ,לא נח, היכולת הכספית- לא הרבה יותר .
עשית לי סדר בבלגן,תודה
:?: אבל נישארתי אובד עצות !

Anonymous
14-10-04, 14:13
אלון, המקרה שלך קשה, עד חסור סיכוי :wink:

בכל אופן, מכיוון שיש לך עוד יותר מחודשיים, הייתי מפסיק לדאוג לגבי זה בשלב זה, וחוזר לשאלה לקראת סוף דצמבר. אני לא מאמין שהרבה ישתנה אבל יתכן ודגמים שאנחנו מדברים עליהם כיום לא יהיו בשוק.
כמה המלצות לבנתיים:
שוב, אני לא יודע לגבי הרקסטון עם המנוע הישן, אבל תבדוק בטלקר, המחיר קרוב לרצוי.
תעשה נסיעת מבחן על המוסו טנדר (אפשר לסגור את החלק האחורי).

והכי חשוב תעשה כמה שיותר טיולי שטח עם חברים/מכרים/כאלו שאפשר להתעלק עליהם ותראה אם אחרי הכל זה מתאים לך.

וכן אתה צודק, אין כיום רכב שטח דיזל חדש עם חמש דלתות במחירים שפויים. אבל מצד שני, כשכל משפחתית ממוצעת עולה 120K ומעלה, זה המצב.

אלון
24-11-04, 00:18
ישבתי ביונדאי טוסון. מה לומר,צעצוע . ניכנסתי לסוכנות סוזוקי וקיבלתי קפה אבל לא ראיתי את הויטארה. וגם בכביש אין הרבה XL7 . גיל כתב שיש לישקול את רכישת הרכב הזה, אז תגידו לי איך הוא ? דלק/תחזוקה/נוחות/אמינות ? אגב,יש לו רק 5 מושבים, אמרו לי שניתן להוסיף 2, מותר? כמה זה עולה?

asafk
24-11-04, 01:10
ניכנסתי לסוכנות סוזוקי וקיבלתי קפה אבל לא ראיתי את הויטארה. וגם בכביש אין הרבה XL7 . גיל כתב שיש לישקול את רכישת הרכב הזה, אז תגידו לי איך הוא ?

מכוער פחד. זה לא עניין של טעם אלא אסטתיקה של המרחב הציבורי.

אסף.

אלון
24-11-04, 10:16
אסף . כיעור זה רק בנשמה או בטכנולוגיה( ראה את היונדאי טוסון דיזל), אז זה רכב טוב או רע? כי במחיר שלו הוא נהיה יפה(אני מתכוון לסוזוקי XL7). האם גם שווה לפי הפרמטרים שלי? נוחות / אמינות / דלק / מחיר הטיפולים. צורה אפשר לשדרג (דנה אינטרנשיונל הצליחה). כאחד שפטור מאגרת רישוי(נכה), ומחיר הסולר הולך לחפוף לבנזין כך שאולי אין הבדל בין סוגי הוויסקי שהם שותים. אז אולי דווקא כן בנזין? אפילו שכאילו כדאי לי דיזל? :( אין כף בנסיעת כביש בדיזל

אלון
23-01-06, 20:45
אני מעלה את השרשור הזה רק כדי להגיד לכם תודה. מתוך נסיעות עם חברים ובגלל יכולת כספית ותוך התיחסות לדעותכם - הלכתי על גלופר 98 ואני מרוצה.רק שלא יעשה לי בעיות.

MAZDA 4X4
27-01-06, 15:44
מזל טוב על הקניה , תהנה ממנו ותהיה בריא

אלכס.

-->