PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוף הבונים- תכנית פיתוח לחוף הטבעי הצמוד מצפון!

יונתןמצפה
16-12-08, 09:25
המועצה האיזורית חוף הכרמל מקדמת תכניות לפיתוח ובנייה בחוף הצפוני הטבעי של חוף הבונים.

פרטים, מידע נוסף, ועצומה להתנגדות:
http://hof-hacarmel.com/

לידיעתכם....

אלון_ק
16-12-08, 14:11
זה יעזור כמו שעזר לנו כשנלחמנו ברשות שמורות הטבע, שלא יסללו דרך לחוף. כמו שנלחמנו שלא יקימו קיוסק (היום אתם כבר נלחמים שהמסעדה תישאר איפה שהיא ולא תתרחב... תראו לאן הגענו). כמו שנלחמנו שלא יגבו כסף ויתנו שירותים.

לשמר את חוף הבונים? הצחקתם אותי. מישהו ראה לאחרונה את חוף הצדפים? גם אני לא, כי כל אחד לקח רק 5 צדפים הביתה. אין צדפים בחוף הזה יותר, אותו חוף בו כיסינו את אחד החברים שלנו בצדפים כשהיינו ילדים בבית ספר יסודי.
מישהו ראה לאחרונה את חוף הבונים? אני לא. אני רואה חניה ענקית, אינספור אנשים, מסעדה, שירותים, מקלחות. זה מה שנשאר ממה שהיה פעם חוף הבונים וכמו שאז עשו מה שרצו בחוף, גם היום יעשו.

יונתןמצפה
16-12-08, 20:23
זה יעזור כמו שעזר לנו כשנלחמנו ברשות שמורות הטבע, שלא יסללו דרך לחוף. כמו שנלחמנו שלא יקימו קיוסק (היום אתם כבר נלחמים שהמסעדה תישאר איפה שהיא ולא תתרחב... תראו לאן הגענו). כמו שנלחמנו שלא יגבו כסף ויתנו שירותים.

לשמר את חוף הבונים? הצחקתם אותי. מישהו ראה לאחרונה את חוף הצדפים? גם אני לא, כי כל אחד לקח רק 5 צדפים הביתה. אין צדפים בחוף הזה יותר, אותו חוף בו כיסינו את אחד החברים שלנו בצדפים כשהיינו ילדים בבית ספר יסודי.
מישהו ראה לאחרונה את חוף הבונים? אני לא. אני רואה חניה ענקית, אינספור אנשים, מסעדה, שירותים, מקלחות. זה מה שנשאר ממה שהיה פעם חוף הבונים וכמו שאז עשו מה שרצו בחוף, גם היום יעשו.

בעסה!

שווה לנסות להיתנגד בכל מקרה. להזיק זה לא יכול...

דרור הראל
16-12-08, 22:45
סילחו לי על ההתפרצות,אבל אני חייב לשתף-את הסוף שבוע האחרון בילתי על חוף,יפיפה עם סירות דייגים,שקנאים במים ולהקה של כלבי ים נצפתה מרחוק.במשך כל סוף השבוע היינו לבד על החוף למעט מקומיים בודדים שטבלו מידי פעם להנאתם בים.תענוג אמיתי ורוגע-נזכרתי בדמעות שפעם גם בארץ היה אפשר להינות כך מחוף,אני עוד זוכר בילויים משפחתיים בילדות בחוף מכמורת,חוף נתניה,באר טוביה,זיקים,ניצנים,חוף הנכים,סידני עלי וחופים רבים נוספים-היו ימים שיכולתה להיות לבד וגם אם היו עוד אנשים היה מקום לכולם,לא שילמנו כניסה לא נכנסו עם הרכב מים מקסימום עם גלשן,לערסים של אז היו סוסים ולא טרקטרונים.
הכל נעלם נגנב נרמס ולבש שמלת בטון ומלט.ארץ אוכלת יושבהה לא ינום ולא ינפוש אזרח ישראל.
יונתן ידידי,מי ייתן ואש האידאל הנאיבי שבך לא תכבה,וכשאתה וכשכמותך תרצו לעבור למעשים(גרימת נזק למפעלים מזהמים,פיצוץ משאיות שופכות אשפה,הפרעה אקטיבית אלימה אך חשאית לביצוע פרוייקטים מהסוג הנ"ל)תקראו לי,משום שמחאות מנומסות,הפגנות מגוחכות וחתימה על עצומות טובה אך ורק לניקוי המצפון ולא לעשייה אמיתית.עד שמישהו לא יגרום נזק בעשרות מליונים,לגורם או מפעל אינטרסנטי,הנבלות ימשיכו ויחמסו כל חלקת ארץ בארץ הזאת,ובסוף כולנו עוד נריב על הזכות לנפוש על האי תנועה עם הערס כבר עושה זאת 30 שנה,ויתברר שכל השנים צחקנו עליו אבל הוא יותר חכם מכולנו.

דרור הראל

jeep.il
17-12-08, 05:27
בהמשך לשרשור הזה אני מפרסם פה שגם באיזור השרון ישנה השתלטות שלטונית על שטחים טבעיים וחקלאייים.בזמן האחרון התגלה שעיריית נתניה בקשה ממשרד הפנים להעביר לה שטחים מניצופליים מתחום מועצות האזוריות חוף השרון לב השרון ועמק חפר בסך כולל של 22000 דונם בניהם את הישובים כפר נטר (חלקית) ואביחיל(כולו) הישובים הינם יישובים חלקאלייים (כמה שנאר חקלאות אבל עדיין יש)בכפר נטר השטח כולל את שכונת ההרחבה ואת החולות(הדיונות היחדות הטבעיות בין תל אביב לחדרה)ועוד שני משקים חקלאיים מה שיוביל לחלוקתו של כפר נטר לשניים כולל חלוקה בתחום החינוך ובין משפחות בין סבים והורים לילדיהם.ואני שואל האם בנתניה נגמרו השטחים לבניה ? מה אם פרויקט עיר הימים על שמורת האירוסים ושלולית החורף (עוד לא ממש נבנו שם בנינים אך התוכניות אושרו)האם גמר השטח בנתניה הירוקה? אז בשביל מה?

אייל
17-12-08, 11:06
לכל מי שלא היה כח לקרא עד הסוף את הקישור:

בואו להביע תמיכתכם במסיבת החוף הגדולה
ביום שישי ה- 19 לדצמבר בשעה 12:00 בחוף הבונים

אלון, אנחנו כנראה נגיע ומצפים לראותך...

אגב, בחוף הגולשים בבת גלים זה עבד ותכנית המרינה נגנזה (לפחות נכון לעכשיו).

שלמי
17-12-08, 13:32
לשמר את חוף הבונים? הצחקתם אותי.

אז מה המסקנה אלון, לוותר מראש ?
אני ראיתי לאחרונה את חוף הבונים. ולא מעט פעמים.
בד"כ כשאנחנו נוסעים לים, זה לחוף הבונים, וגם אם הוא לא כמו לפני שלושים שנה, עדיין זה חוף מקסים עם המון פינות ומפרצים, גם בקיץ אפשר למצוא מפרץ פרטי, או חצי פרטי (תלוי ביום ובשעה), ולא חייבים להידחס בחוף ליד המסעדה (בכל מקרה אין מציל).
אני בין האחרונים שיסנגרו על רשעות שמורות הטבע (ועל גדרות התיל שמתחו בשמורה, ועל הטרקטורון שלהם שנוסע בכל מקום), אבל עדיין מדובר בקיוסק די מצומצם, קרוון שמנסה להיות מין מרכז מידע מצ'וקמק על צבים ויונקים ימיים, ומלתחות במצב סביר מינוס. עם כל הבעייתיות של שמורה בתשלום (גם לפראיירים שיש להם כרטיס "מטמון"), יש בזה יתרון של צמצום מספר המבקרים בחוף.
יש שם עוד המון על מה לשמור, ומנגד יש שם אפשרות לגרום עוד המון נזק, ועל רשעות שמורות הטבע אפשר לסמוך רק בהקשר השני, לצערי.
בהמשך לשרשורי הבכי על תדמית בעלי הג'יפים (ג'יפים בחוף זה אחד מהתירוצים לפיתוח החוף לפי אתר העמותה), אולי שווה במסגרת פעילויות ההסברה שמתארגנות להרים גם טיול ג'יפים לטובת העניין (נראה לי שיכול לתרום גם בהיבט התדמיתי יותר ממדבקות "אני חמוד").

אלון_ק
17-12-08, 20:45
לוותר, שלומי, זה לרדת מהמדינה. זה לקבל החלטה שבאמת אין שום תקנה לכל הרעות החולות שהמדינה מפתחת בקצב מסחרר, לומר "עד כאן", לקום וללכת.

אני עוד לא שם. אני עדיין הולך למילואים (הפעם הקרובה תהיה בערבה, דווקא יצא סבבה הפעם), עדיין משלם מיסים, עדיין כאן. כבר לא בעיניים עצומות, זה הכל.

מספיק טוב לך איך שחוף הבונים נשמר? כבר אמרתי קודם שהסטנדרט המצוי הפך להיות הסטנדרט הרצוי. אני מבקש שתשים לב שזו הדרדרות קבועה במצב החוף, היא לא נעצרה בשנים האחרונות (ולא האטה). תן לזה עוד 20 שנה כאלו ולא יהיה לך לא פינות, לא מפרצים, כלום.

אייל, תחזור אלי בעוד חמש שנים עם ההערה הזו. מגדלי חוף הכרמל. אופס, נפלט לי.

אנחנו לא חברה ערכית. אנחנו בוחרים באנשי הממשל והפתח על בסיסים קפיטליסטיים (או בטחוניים, או מה שלא יהיה. ירוק עוד לא קונה מנדטים, גם ערכים לא). עד שערכים כאלו לא יהפכו להיות בסיס או לפחות נדבך בבחירות, לא נראה שינוי בגישה.

אני אהיה שם. תירוץ לבקר את ההורים.

שלמי
18-12-08, 09:45
מספיק טוב לך איך שחוף הבונים נשמר? כבר אמרתי קודם שהסטנדרט המצוי הפך להיות הסטנדרט הרצוי. אני מבקש שתשים לב שזו הדרדרות קבועה במצב החוף, היא לא נעצרה בשנים האחרונות (ולא האטה). תן לזה עוד 20 שנה כאלו ולא יהיה לך לא פינות, לא מפרצים, כלום.

אלון, לא מספיק טוב לי איך שחוף הבונים נשמר. ציינתי כבר את גדרות התיל והטרקטורון, תוסיף לזה הרבה שרידי מדורות בחול, ובאופן כללי לא מעט זבל בשמורה.
הייתי שמח גם אם היו מעיפים את המבנים היבילים ששמו בחניון, לא ברור לאיזה צורך (כנראה ליצור עובדות בשטח).
בדיוק בגלל זה צריך לנסות ולעצור את ההדרדרות עליה אתה מדבר, ואני מסכים לגמרי עם מה שכתבת בהקשר הזה, אם זה יימשך ככה באמת לא ישאר הרבה, וצריך לזכור שאנחנו מדברים על שמורת טבע.
אכן יש בעיה עם היעד שהציבה השדולה לשמור על המצב הקיים, שהוא רחוק מלהיות אידיליה, אבל עדיין הרבה יותר טוב מהתכנון העתידי של מסעדות, טיילות וכו'.
יכול להיות שהיו צריכים להציב רף קצת גבוה יותר, למשל לדרוש להעיף את המבנים והמסעדה/קיוסק, ואז "להתפשר" על המצב הקיים. הבעיה שלא מדובר במו"מ בין צדדים שווים, וסוג כזה של מחאה ציבורית יכול לצבור תאוצה ולהצליח, ויכול להיכשל לגמרי. אם לא ננסה לא נדע.
עדיין המצב בחוף הבונים יותר טוב מהמצב בחופים האחרים באזור, למשל מדרום למושב דור, שם למועצה המקומית יש מדיניות לפיה הם לא מספקים שירותים ולכן לא מפנים זבל, שמצטבר שם בטונות.

שלמי
23-12-08, 13:44
כמה תמונות מהאירוע.
הייתה נוכחות יפה, כמה מאות אנשים (לא ספרתי), ולא מעט ג'יפים בחניה.
סה"כ יזמה מבורכת, של אנשים שקמים ועושים. צריך לקוות שזה התחלה של משהו שבסוף יצליח להשפיע על איך שיראה החוף בעתיד.
את היתרונות של סגירת השמורה לרכבים ניתן היה לראות גם במהלך האירוע, כששיירה של טרקטורונים מלווים בג'יפ נסעו במהירות מטורפת על קו החוף, מצפון לשמורה. זה לא עניין של שמירת טבע (אם יש נזק הוא זניח, בהנחה שלא דרסו צב ים...) פשוט מטרד מסוכן :evil:.
הצעה למנהלי הפורום - לדעתי נושא השרשור בפרט, ונושא שמירת טבע בכלל, הוא לא "אוף טופיק", אם אנחנו רוצים שישארו לנו מקומות לטייל עם הג'יפים. אולי כדאי להוסיף תת-פורום של שמירת טבע בפורום הטיולים, לצד אלה של ידיעת הארץ ושביל ישראל (או לכלול בכותרת של ידיעת הארץ את שמירת הטבע), ככה שרשורים כמו זה ואחרים (שרשור הסלמנדרות של נמרוד והשרשור על האגם הנעלם, מהתקופה האחרונה) ימצאו את המקום הנכון.

יונתןמצפה
23-12-08, 23:02
כל הכבוד לאלה שהגיעו. לצערי לא יכלתי להגיע באותו יום, אבל יפה לראות שיש היענות. מודעות זה לא פחות חשוב ממאבק...

לדעתי נושא השרשור בפרט, ונושא שמירת טבע בכלל, הוא לא "אוף טופיק"

+1

כשהעליתי את השרשור באמת לא ידעתי היכן לפתוח אותו. די התבאסתי שהייתי צריך להעלות אותו כ"אוף טופיק" אך לא מצאתי מקום טוב יותר באתר...

אכן שווה לדעתי להעמיד במה שכל כולה "שמירת טבע" באתר "ג'יפולוג". במיוחד לאור הטענות שהולכות וצוברות עוצמה בשנים האחרונות כלפי תרבות רכבי השטח בישראל.

נמרוד
24-12-08, 08:21
סילחו לי על ההתפרצות,אבל אני חייב לשתף-את הסוף שבוע האחרון בילתי על חוף,יפיפה עם סירות דייגים,שקנאים במים ולהקה של כלבי ים נצפתה מרחוק.במשך כל סוף השבוע היינו לבד על החוף למעט מקומיים בודדים שטבלו מידי פעם להנאתם בים.תענוג אמיתי ורוגע-נזכרתי בדמעות שפעם גם בארץ היה אפשר להינות כך מחוף,אני עוד זוכר בילויים משפחתיים בילדות בחוף מכמורת,חוף נתניה,באר טוביה,זיקים,ניצנים,חוף הנכים,סידני עלי וחופים רבים נוספים

בישראל 197 קילומטר חוף ים תיכון על אוכלוסיה של 7,282,000. ממוצע של 37,000 איש לכל קילומטר של חוף, ובכל מקרה כמעט כפול מהמצב כשאתה היית ילד. מה הנתון המקביל במקום שבו אתה מתגורר כרגע? ... העבר נמצא בעבר.

נמרוד
24-12-08, 08:24
אכן שווה לדעתי להעמיד במה שכל כולה "שמירת טבע" באתר "ג'יפולוג". במיוחד לאור הטענות שהולכות וצוברות עוצמה בשנים האחרונות כלפי תרבות רכבי השטח בישראל.

יונתן אתה מתפרץ לדלת פתוחה, אנחנו דנים כבר זמן מה על פתיחת פורום בנושא איכות סביבה/שמירת טבע מנקודת מבט של הגיון בריא, במקום שיש בו תרבות דיון שונה ומגוון של דעות. טוב לשמוע חיזוקים.

דרור הראל
24-12-08, 13:38
נמרוד

העבר נמצא בעבר היא אמירה שאין מאחריה כלום

נכון שמאז ילדותי האוכלסייה בארץ הכפילה את עצמה(אבל גם פאלשתינים הגיעו לים-והיום יש חומה).אבל זו לא הסיבה היחידה לכך שהחופים נעלמו-החופים נעלמו וזוהמו בעיקר בגלל שבעלי הון וכח השתלט עליהם.
חוף הים הוא משאב לאומי,הוא של כולנו ולא של מתי מעט,אנחנו כל יום מפסידים את מה ששייך לנו בזכות ולא בחסד.
הנקוה שאני מנסה להעלות היא-שצורות המחאה הנוכחיות לא באמת מזיזיות לאף אחד וההצלחות הן בטלות בשישים.

רק פעילות אגרסיבית תיצור הרתעה מול האינטרסנטים ונציגי הציבור שמייצגים בעיקר את עצמם כשהם מאשרים פרוייקטים שונים.

הפעילות של ארגון "גרין פיס" שהינה פעילות גרילה אגרסיבית לעיתים-הצילה יותר לוויתנים הביאה למודעות אמיתית והרתיעה חברות מסחריות ופוליטקאים בכל העולם.
אני לא תמיד אוהב את הצדקנות סביב פעיליות ירוקות למינהם-אבל רק מחאה אקטיבית ולעיתים מאיימת ואגרסיבית תסיג את המטרה.אל האחרות מתייחסים אצלנו בסגנון-"הכלבים נובחים והשיירה עוברת"

דרור הראל

-->