PDA

צפייה בגרסה מלאה : התהפכותהאוטובוס-מי האשם?

ymandel
17-12-08, 13:07
סתם שאלה שאלתה לי בראש לאחר קריאה וצפייה בידיעות לגבי התהפכות האוטובוס אתמול. הנהג הנעקף ספר שהנהג העוקף ניסה להשלים את העקיפה אך לא הצליח כי " הוא נתקע" בתוך מעקה הבטיחות. האם יכול להיות שהמעקה היה חלק חשוב מהתאונה? הרי ברור שיאשימו את הנהג בזה שהוא נהג מהר מדי,מסוכן מדי, עייף מדי וכו' וכו', אבל אם יתברר שהוא לא נסע מהר מדי והיה כשיר לנהיגה , האם אז יעמידו לדין את האחראים לתחזוקת הכביש?
משום מה יש לי הרגשה שבכל מקרה יעמידו לדין את הנהג באשמה של נהיגה בחוסר זהירות\לא בהתאם לתנאי הדרך...

זאביק
17-12-08, 19:13
ואתה באמת מצפה שאני, מפה (אני גר מאחורי המקלדת), בלי לראות את המקום, בלי לדעת מה באמת קרה, בלי לראות צילומי וידאו מכל זוית, כולל הילוכים חוזרים ב-slow motion
אצליח לנחש מה קרה שם ? מי עשה מה ?
זה יהיה יותר ממטופש, בזבוז של אותיות יקרות.

מצד שני, כל מי שחושב שהוא מסוגל לנחש מה היה שם, שיוסיף גם את מספרי הלוטו של שבוע הבא.
אולי ייצא מזה משהו טוב :cool:

guy k
17-12-08, 19:47
זאביק היקר עם כל הכבוד צר לי לאכזב אותך לא צריך הילוך איטי בשביל לדעת שלנהג יש את
רוב האשמה אם לא את מלוא האשמה
בתור נהג אוטובוס שעל אחריותו להסיע 55 נוסעים הוא לא היה צריך לעקוף בשום פנים ואופן
על אחת כמה וכמה כאשר הוא לא מכיר את תווי הדרך
נהג אוטובוס הוא נהג עם נסיון ושעות כביש קצת יותר מנהג רגיל
ואת הסיטואציה הזאת הוא היה צריך לראות מבעוד מועד
כאשר גלגל אחד ירד לעפר אין דרך חזרה זה לא פרייבט

איציק - 4X6ZH
17-12-08, 20:07
האחראים האמיתיים מסתתרים מאחורי הנהג

http://cars.walla.co.il/?w=/4703/1399773

כמו ברכבת !
כמו בפאל קל !
כמו באסון הבונים !

איציק

דרור הראל
17-12-08, 20:46
איציק,

אני לא מבין את הכתבה הזאת,היא קשקוש אחד ענק וגמור-כולל אלו שהופיעו בה ודיברהם.

בסופו של דבר מה שחשוב הוא-שיש אחריות אישית,שאצלנו תמיד אוהבים להתחבא מאחרי תקנות,חוקים,תשתיות וכו'.

מצד אחד אנחנו מקטרים למה אנחנו לא כמו "אמריקה" שכל אחד חופשי לבנות את הרכב שהוא חולם עליו-ואם האמר עם צמגים גדולים מידי יהרוג ילד,אף אחד לא בא בטענות ל"שר התחבורה האמריקאי" האחריות היא על הנהג ובעל הרכב והם יתבעו במליוני דולרים.אפשר לתקן את כל הכבישים,לשים גדרות בטיחות כמו חומת ברלין,להגביל את כל הרכבים ל30 קמ"ש (ואני מתכוון להגבלה במחשב הרכב-לא להסכים ליבוא של רכבים שנוסעים מעל 30) וים תקנות דרקוניות,ואז לא תהיה אף תאונה,ואף אחד לא יבוא בטענות לשר-אבל אז גם לא נהיה בני אדם חופשיים.
מה קשור שר התחבורה הכושל הנ"ל לתאונה-הוא עקף,הוא התווכח עם הנהג השני מי יותר גבר גבר?
אולי האשם הוא,זה שבכלל אישר לאוטובוס לנסוע עם 55 נוסעים ולא רק 15,הרי כך הסבירות לכמות הרוגים יורדת.
בתאונה הנ"ל כמו ברוב התאונות הגורם האנושי הוא המכריע-אני חי כיום בארץ,שכל הכבישים בה צאים מסוכנים,עם בורות,ללא תאורה כאלו שבארץ לא ראו מאז צירי דרום לבנון המופגזים-אבל ברור פה לכולם שרוב התאונות הן באחריות הנהגים חולי הנפש שנוהגים פה כאילו הם בפורמולה 1.ללא התחשבות במצב הכביש.

מספיק עם חיפוש האחריות רק אצל "האחרים" האחריות היא על כל אחד ואחד.

דרור הראל

איציק - 4X6ZH
17-12-08, 21:22
אני לרגע לא מצדיק את התנהגות הנהג \ נהגי תחבורה ציבורית !

מאחר ואני מכיר חלק ( קטן ) מחיי הנהגים .
כדאי לחשוב על אפשריות נוספות .
נהג אוטובוס לא קם בבוקר לתחרות .
אבל יש לא מאט נהגי אוטבוס שמודדים להם זמן בין התחנות !
ויש נהגי משאיות ששכרם קשור למשקל שהוא מוביל .
מענין למה ?

יצא לך אולי להתקל במשאית ענק שעומדת ברמזור ולא זזה ? וכולם מצפצפים .... מענין למה ?

איציק

חנן גולומבק
17-12-08, 21:50
חברים אני נוסע בכביש הזה כמעט כל יום וגם היום נסעתי שם.
מי שיוצא לעקיפה במקום הזה, בירידה בתוך עיקול עם אוטובוס מלא נוסעים הוא רוצח/ מחבל / פושע .

polar bear
18-12-08, 18:52
ולכן - הנהג השני אשם. הוא ראה שמנסים לעקוף אותו, וע"פ עדות הנוסעים הוט האיט והאיץ לסרוגין. עצם העובדה שברגע שזיהה עקיפה לא בלם בלימת חירום מיד על מנת לאפשר לטיפש לחזור, וזאת תוך ידיעה שהנהג השני לא מכיר את הכביש - גורמת לי להעניק לו לפחות 30% מהאחריות בתאונה. המדריך שהיה באוטובוס { שלא התהפך } אמר שהוא היה צריך להורות לו לעצור - ז"א שגם לאחר התאונה הנהג עצמו לא חשב שצריך לעצור.

אבל תכל'ס - מה זה משנה?

דרור ברלי
18-12-08, 19:32
חברים אני נוסע בכביש הזה כמעט כל יום וגם היום נסעתי שם.
מי שיוצא לעקיפה במקום הזה, בירידה בתוך עיקול עם אוטובוס מלא נוסעים הוא רוצח/ מחבל / פושע .

מילים כדורבנות.

בדרך כלל אני לא מתייחס לנפיחות של שר התחבורע האידיוט. בדרך כלל אני מתנגד בתקיפות להפלת אשמה אוטומטית על נהגים. גם הפעם (בפעם המ ייודע כמה) אפשר להצביע על הרבה גורמים מסייעים לחומרת התאונה הזו כמו גדר בטיחות מיושנת, כביש מפותל, עקומות חדות, בלהבלהבלה. הכל נכון - אבל. והאבל הוא גדול.
יוצא לי לנסוע בכביש הזה פעם בכמה חודשים ואני זוכר אותו בעל פה. הכביש במצבו הנוכחי , טוב או לא, מסוכן או לא, נמצא שם והוא נתון קבוע. מי שנוהג עליו צריך להתאים את נהיגתו לתנאי הדרך.
גם עם מכונית ספורטיבית קלילה חושבים שם פעמיים ושלוש לפני שיוצאים לעקיפות, קל וחומר כשאתה נוהג אוטובוס במשקל 15-18 טון שיושבים בו 55 אנשים - זו פאקינג אחריות גדולה יותר מדי. במצב כזה פשוט לא עוקפים, נקודה. אם יש ספק אין ספק.

ymandel
19-12-08, 00:24
ברור שהנהג העוקף ביצע טעות בשיקול דעת, אפילו טעות פושעת. האם הטעות שלו היתה צריכה לעלות בחיי אדם? לא בטוח.
ובאותו עניין, מע"צ פרקו והרכיבו מעקה חדש באותו ערב! נהיו יעילים...

דרור ברלי
19-12-08, 09:24
מע"צ תיקנו את החור במעקה הרכיבו מעקה "חדש" מאותו סוג בדיוק שקרס מפגיעת האוטובוס. זה המעקה בתקן הישן, תקן משנות החמישים. משתמשים בו כי הוא זול יותר. כמה פשוט.

ברור שאם היה שם מעקה בתקן מעודכן אולי האוטובוס לא היה פורץ אותו. ברור שאם הכביש היה דו-מסלולי לכל כיוון, העקיפות היו מתבצעות ללא סיכון. ברור שאם הכביש היה ישר ולא מפותל, ברור וברור וברור. ברור גם שהמדינה ומע"צ מזניחות את הכבישים הזנחה פושעת ובגדול הן אחראיות ישירות להרבה מאד אלפי הרוגים מתוך יותר מ-30,000 מקום המדינה עד היום.

אבל לבוא ולתלות את אשמת התאונה הזו בתשתיות, במע"צ, במזג האוויר, זה לזרות חול בעיניים.

מנסיוני, אני חושב שדווקא הכביש הזה הוא מצוין. אם נישאר באיזור אילת, לטעמי האישי כביש 90 (כביש הערבה) הישר והמונוטוני מסוכן הרבה יותר מכביש 12. נכון שכביש 12 כולל פיתולים וקטעים תלולים, וחלקים ממנו מסוכנים ואסורים לעקיפה, אבל לא בכל מקום שיש פס הפרדה מקווקוו, משמעותו שאפשר לעקוף בלי חשבון. ואין דין פרייבט ששוקל טון כדין ג'יפ ששוקל 2 טון כדין אוטובוס ששוקל 18 טון. כשאנחנו נוסעים לבד בפרייבט אנחנו מרשים לעצמנו לקחת סיכונים גדולים יותר מאשר כשאנחנו נוהגים בג'יפ המוגבה על צמיגי השטח, בוודאי ובוודאי אם אנחנו מסיעים את הילדים שלנו, על אחת כמה וכמה אם היינו נדרשים להסיע 55 אנשים! לנהוג אוטובוס זו אחריות גדולה, גדולה כמו להטיס מטוס נוסעים. כשאני עולה על אוטובוס אני מצפה מהנהג שלו "להטיס" אותו בשיקול דעת ולא לקחת סיכונים מיותרים.

קובי
20-12-08, 02:40
האחראים האמיתיים מסתתרים מאחורי הנהג

http://cars.walla.co.il/?w=/4703/1399773

כמו ברכבת !
כמו בפאל קל !
כמו באסון הבונים !

איציק

איציק אני מקווה שאין אתה מאשים לרגע את נהג המשאית באסון הרכבת ברגבים.
היות ואני מכיר אישית את המקום ואת המקרה אז אני יכול לומר לך שהנהלת הרכבת אחראית ישירה לאסון וממש לא הנג.
לגבי המקרה של האוטובוס הנהג אשם ולא משנה מה היה אני מנחש לא מנסה לנחש אבל נהג אוטובוס שיש לו אחריות כל 55 נוסעים השמים את מבטחם בו צריך להיות רגוע ובעל אחריות כלפי נוסעיו.

-->