PDA

צפייה בגרסה מלאה : רתכת TIG - מילר Dynasty

מוטי אלמגור
18-12-08, 06:54
שלום לחברים -

אני עומד בפני רכישת רתכת TIG ושוקל את ה-Dynasty 200 DX של מילר.
המחיר אמנם גבוה למדי (קצת מעל $4500 לחבילה שלמה כולל בלון ארגון 80CF והכל..) אבל לא מרתיע.
אם יש למישהו ניסיון עם המכונה הספציצית הזו, אשמח לקבל חוות דעת.

תודה מראש,

מוטי

ido.h
18-12-08, 17:15
לי אישית יש נסיון עם דיינסטי 300 DX ,אמנם לא אותו דגם אבל מהמשפחה...
מכונה ממש טובה ,נוחה להפעלה ,הרבה פונקציות מועילות,וגם המון פונקציות מתקדמות שאני לא בטוח אם תשתמש בהם.
אני לא יודע מה ההבדל מבחינת הפונקציות מה 200 ל300 ,אבל נראה לי שהדמיון גדול מהשוני.
בקיצור אני ממליץ בחום. מהמכונות הטובות ביותר שיש וגם המחיר נשמע סביר בהחלט.

איזה אביזרים נוספים יש בחבילה שלך?
עגלה ,רדיאטור , איזה ידית ?

אם אתה צריך מידע או עזרה נוספים אני אשמח לעזור.

מוטי אלמגור
18-12-08, 18:25
תודה.
המחיר כולל את הרדיאטור של מילר מדגם Coolmate3, בלון ארגון 80CF, הקיט של מילר עם כל הכבלים, הווסת והפדל, מחבר לקירור מים וידית מקוררת מים.

עגלה אני אוהב לבנות לבד ;)...

מוטי

תנין
19-12-08, 21:31
חברת scope metals מייבאת רתכת tig יצא לי לעבוד איתה והיא מצויינת ובפחות מ10000 שקל שווה לברר ,לא הייתי מוציא כלכך הרבה על tig

עידו לוריה
19-12-08, 22:56
שלום לחברים -

אני עומד בפני רכישת רתכת TIG ושוקל את ה-Dynasty 200 DX של מילר.
המחיר אמנם גבוה למדי (קצת מעל $4500 לחבילה שלמה כולל בלון ארגון 80CF והכל..) אבל לא מרתיע.
אם יש למישהו ניסיון עם המכונה הספציצית הזו, אשמח לקבל חוות דעת.

תודה מראש,

מוטי

מוטי שלום
אני לא מכיר את הרתכת הנ"ל אבל לפי מה שראיתי באינטרנט זו רתכת מסוג אינוורטר עם הספק של 18V 200A ב 20% בריתוך TIG ו - 150A 16Vב 60% שזה נחמד אבל גם תלוי למה אתה מיעד אותה (ההספקים אללו הם בחיבור שלוש פאזות)
באלקטרודות הסיפור דומה אבל המחיר אופך להיות מוגזם
בקיצור בשביל 18K ש"ח לא משתלם
מכונה מיקצועית משומשת אפשר ליקנות ב 8000 ש"ח + קולר +דוושה
ידית מקוררת מים חדשה עולה בין 1200 ש"ח ל 2200 ש"ח
בלון ארגון עולה 1800 ש"ח של 11 קוב +350 ש"ח הארגון עצמו
נראה לי עדיף וגם זול יותר
רק דבר חשוב נוסף חשוב לקנות פירמה ידוע בעלת יבואן רישמי ולא להתפתות למוצר בלישם מוכר!

מוטי אלמגור
20-12-08, 08:23
תודה לכם, אבל כנראה שלא שמתם לב למיקום שלי - אני גר בלוס אנג'לס ;)...

תנין -
על מה כן היית מוציא אם ככה? :)
למיטב הבנתי (הדלה בנושא TIG, יש לציין) הרתכת הספציצית הזו נחשבת למצויינת ומסוגלת לרתך כל דבר שאני מצליח לחשוב עליו בנוגע למכונית מירוץ.

עידו -
כמו שכתבתי למעלה, הייעוד הוא לבניה של מכוניות מירוץ, שזה קצת דומה לרכבי שטח תחרותיים, אבל הרבה יותר קטן וקל...
לגבי המחיר, אני לא כ"כ מוטרד בגלל שמבחינתי מדובר בהוצאה של העסק שמוכרת במס, מה שאומר שבתכל'ס המדינה עוזרת לי לקנות את הרתכת הזו.
מילר היא בהחלט פירמה ידועה ומוכרת ונחשבת לטופ של הטופ מבחינת איכות.
אם יש לך הערות לגבי הרתכת עצמה או דברים שאתה רואה במפרט שאתה רוצה להגיב עליהם, אשמח לחוות דעתך.

מוטי

BackDoorMan
20-12-08, 11:48
היי מוטי,
נראה כי ברמת המחיר הזו את כבר יכול להרשות לעצמך רתכת פלזמה,
לא יודע אם פרופיוזן יקרים מידי אבל שווה לבדוק.
יש גם רתכות TIG עם אופציה לפלזמה .
על היתרונות לעומת טיג (http://www.pro-fusiononline.com/welding/plasma.htm) והמוצר (http://www.pro-fusiononline.com/products/dualarc80.htm).

LEVIL .

ido.h
20-12-08, 17:07
היי מוטי,
נראה כי ברמת המחיר הזו את כבר יכול להרשות לעצמך רתכת פלזמה,
לא יודע אם פרופיוזן יקרים מידי אבל שווה לבדוק.
יש גם רתכות TIG עם אופציה לפלזמה .
על היתרונות לעומת טיג (http://www.pro-fusiononline.com/welding/plasma.htm) והמוצר (http://www.pro-fusiononline.com/products/dualarc80.htm).

LEVIL .

אני לא מכיר כ"כ את המוצר והטכנולוגיה הזו, דווקא נראה מאד מעניין.

מה החסרונות לעומת טיג? ז"א, מה הסיבה שכל מי שיש לו רתכת טיג לא משקיע במקום בפלזמה?
מחיר, עלות תפעול ,התאמה למתכות שונות, התאמה לעוביים שונים?
לפי שני הקישורים ורפרוף קצר נראה שזה מיועד בעיקר למוצרים יחסית עדינים, עד80 אמפר לטיג זה גבולי, מספיק אולי עד 2 מ"מ בתפר שטוח, לפלזמה אולי יותר אבל בזה אני כבר לא מבין.
אני מניח שקיימת סיבה למה לא רואים ושומעים על פלזמות באותה מידה כמו טיג...

אם תוכל להרחיב אני אשמח.

עידו לוריה
20-12-08, 18:10
תודה לכם, אבל כנראה שלא שמתם לב למיקום שלי - אני גר בלוס אנג'לס ;)...

תנין -
על מה כן היית מוציא אם ככה? :)
למיטב הבנתי (הדלה בנושא TIG, יש לציין) הרתכת הספציצית הזו נחשבת למצויינת ומסוגלת לרתך כל דבר שאני מצליח לחשוב עליו בנוגע למכונית מירוץ.

עידו -
כמו שכתבתי למעלה, הייעוד הוא לבניה של מכוניות מירוץ, שזה קצת דומה לרכבי שטח תחרותיים, אבל הרבה יותר קטן וקל...
לגבי המחיר, אני לא כ"כ מוטרד בגלל שמבחינתי מדובר בהוצאה של העסק שמוכרת במס, מה שאומר שבתכל'ס המדינה עוזרת לי לקנות את הרתכת הזו.
מילר היא בהחלט פירמה ידועה ומוכרת ונחשבת לטופ של הטופ מבחינת איכות.
אם יש לך הערות לגבי הרתכת עצמה או דברים שאתה רואה במפרט שאתה רוצה להגיב עליהם, אשמח לחוות דעתך.

מוטי

מוטי שלום
פירמה מובילה אין ספק מהשורה הרישונה עם לינקולין הוברט וכו' אבל אני לא הבנתי שאתה חי בא"רהב
ולכן הספק שהיה לי, כי בארץ רוב הדגמים של מילר הם תוצרת ספרד והם ברמה מאוד ירודה
לגבי המפרט הנתונים של המכונה טובים למתכות ברזליות ופלב"ם ,טיטניום בקיצור לכול מתכת בריתוך בזרם ישר אבל הנתונים שלה בריתוך בזרם חלופין ירודים מאוד (משמע שזה מאוד משנה למה אתה מיעד את המכונה וזה לא משנה עם הדוד סאם משלם אבל שיקנה לי גם;))
לגבי שאר הפונקציות שלה אני לא הצלחתי להבין אם היה נותנת גל מרבע ,עם יש לה בלנסר ומה התחום שלו ,כיוון לרוחב קשת ועומק
או בקיצור זה נושא עם המון הספקטים שיש לבדוק וגם להתאים לצרכים .

BackDoorMan
20-12-08, 18:38
אני לא מכיר כ"כ את המוצר והטכנולוגיה הזו, דווקא נראה מאד מעניין.

מה החסרונות לעומת טיג? ז"א, מה הסיבה שכל מי שיש לו רתכת טיג לא משקיע במקום בפלזמה?
מחיר, עלות תפעול ,התאמה למתכות שונות, התאמה לעוביים שונים?
לפי שני הקישורים ורפרוף קצר נראה שזה מיועד בעיקר למוצרים יחסית עדינים, עד80 אמפר לטיג זה גבולי, מספיק אולי עד 2 מ"מ בתפר שטוח, לפלזמה אולי יותר אבל בזה אני כבר לא מבין.
אני מניח שקיימת סיבה למה לא רואים ושומעים על פלזמות באותה מידה כמו טיג...

אם תוכל להרחיב אני אשמח.

אין הרבה מה להרחיב לגבי היתרונות של פלזמה על טיג מעבר למה שכתוב בקישור הנ"ל,
פרט לכך שיחס רוחב תפר לעומק בטיג הוא פי 4 גדול יותר לעומת פלזמה (שני רק לריתוך לייזר/אלקטרונים היקר בהרבה), עקב הצפיפות האנרגטית הגבוהה וטמפרטורת קשת של 18,000 מעלות צלזיוס.
פו-פיוזן מתעסקים יותר במיקרו-פלזמה, אבל קיימות מערכות פלזמה לעוביים מרשימים (עד 30 ס"מ אא"לט) ,והם עדיפים בגלל עומק החדירה והחסכון בהכנת פאזות כפועל יוצא.
בהרבה רתכות טיג ניתן לעבור לפלזמה עם TORCH מתאים .

Benefits

The full list of reasons for using the plasma welding process is lengthy but can be summarized into three main features where customers desire the advantages of at least one feature.

* Precision: The plasma process is generally more precise than conventional Tig (remember that enhanced power supplies can create an arc that is different to a conventional Tig arc) Plasma offers the following advantages over conventional Tig:
o Stable, concentrated arc
o Forgiveness in arc length variations (Tig +/- 5%, Plasma +/- 15%)
* Small Part Welding:
o Low amperage capability (many plasma power supplies go down to .1 amps)
o Stable at low amps
o Gentle arc transfer (arc start) with no high frequency noise.
o Short weld times possible (for spot welds - guidewires, tubes etc.)
* High Production Welding:
o Long electrode life offers many more hours of welding than Tig before electrode contamination occurs.

מוטי אלמגור
20-12-08, 19:48
עידו, הנה דף עם הרתכות TIG של מילר להשוואה -
http://www.millerwelds.com/products/tig/ (http://www.millerwelds.com/products/tig/)

נתונים של הרתכת עצמה נמצאים כאן -
http://www.millerwelds.com/products/tig/dynasty_200_series/ (http://www.millerwelds.com/products/tig/dynasty_200_series/)

אני מצרף תמונה שסרקתי מהקטלוג החדש שלהם עם הדגם המעודכן שמילר מוציאים בתחילת ינואר.
יש קצת פירוט לגבי סוגי גלים וכו'..
לגבי היכולות, הרתכת מסוגלת לרתך בין 0.1 מ"מ ל-6.4 מ"מ פלדה ו-0.5 מ"מ ל-6.4 מ"מ אלומיניום.
אני לא מצליח לחשוב עם שום דבר במכונית מירוץ שמשתמשים בבניה שלו במתכות יותר דקות או עבות.

לגבי רתכת פלזמה, אני לא הולך לקנות אחת כי אני לא מכיר אף אחד שמשתמש באחת וזו סיבה מספיקה בשבילי.
אני רוצה לרתך דברים שכל מי שאני מכיר משתמש ב-TIG וזה מצויין כי יש לי ממי ללמוד ואת מי לשאול.
אין לי עניין בלפרוץ את הדרך סתם.

מוטי

BackDoorMan
20-12-08, 20:14
לא הבנתי בדיוק על איזו פריצת דרך מדובר, הטכנולוגיה קיימת כבר משנות ה 60.
החומרה בד"כ זהה לטיג, מקובל מאוד להפוך רתכת טיג לפלזמה עם שינויי המבער.

תנין
22-12-08, 11:00
מוטי שלום
גם אני לא שמתי לב שאתה בלוס אנגלס
אין ספק לגבי איכות המילר באמריקה, ולא הבירה !
אני לא מכיר את התקציב שלך לפרוייקט , אבל השקעה ברתכת סופר יקרה היא לדעתי לא במקום הראשון בסדר העדיפויות .
כל רתכת tig מקצועית בידיים המיומנות תעשה את העבודה .ותשאיר לך כסף ל:
קורס ריתוך איכותי .
חלקים ברמה גבוהה יותר .
כלים נוספים.
בהצלחה .

-->