PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם ניתן להוסיף תכנת GPS אמיתית לטלפון נוקיה E71

רכס חיים
18-12-08, 11:24
ה-GPS של אורנג' מתאים לנחנחים שרוצים לדעת כיצד להגיע לרחוב בעיר. אין לו קורדינטות שמציינות מיקום בשטח ואין לו כושר ניווט כלשהו בשטח. אני רוצה להתקין עליו תוכנה אמיתית .

האם זה ניתן ,וכיצד הופכים את זה לדבר אמיתי?

itayt
18-12-08, 12:47
יש גירסת אלפא ל freemap :
http://www.freemap.co.il/register_rt.html

יגאל81
18-12-08, 13:30
freemap היא תוכנה מצויינת, אבל אך ורק לניווט עירוני - ושוב, בזה היא באמת אחלה.

אני עם N95 והתחלתי להשתעשע עם תוכנת TrekBuddy:
http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Main_Page

מה שהיא עושה זה לשים תמונה סטטית ועליה את המיקום הנוכחי. בלי אפשרויות של זום, או הצפנה של המפה. אבל היא כן תומכת בנקודות ציון ובטעינת קבצי GPX.
אני בדיוק בימים האחרונים מנסה לכייל אליה מפות סימון שבילים של ישראל. לא כל כך פשוט כמו שחשבתי שיהיה.

"תוכנה אמיתית" זה לא יהיה, אבל מבחינתי אם אני אצליח למקם את עצמי על מפת נייר אמיתית באמצעותו זה יספיק לי.
ממשחקים שעשיתי עם תמונות מתוך עמוד ענן, יוצא שהמסך מראה שטח של 2x2.5 קילומטרים.

כשאני אצליח לכייל את המפות כמו שצריך, אני אפרט יותר.

רכס חיים
18-12-08, 16:17
בדיוק כמוך - מספיק לי לקבל קודינטות ב-5 ספרות בכדי להוריד אותן למפת שבילים.

אם אתה מצליח בזה ,אשמח להשתתף בחגיגה.

shachar
22-12-08, 09:43
ב E71 אתה יכול לקבל קורדינטות ב קווי אורך ורוחב ולנסות לתרגם....
nokia map אינה כוללת את ישראל אבל חלקים ניכרים של העולם כן
גוגל דורשת חיבור רשת.... לא ישים בכל מקום

מנסיוני ה GPS הפנימי של המכשיר אינו ברמה גבוהה, לוקח לו זמן רב מאוד להסתנכרן עם לווינים.
לפעמים 10-15 דקות. שאתה כלוא במטוס.......... אז אפשר להמתין לו כדי לראות את מיקמך הגלובלי, ביתר הזמן זה מרגיז.

שחר 9
22-12-08, 22:26
ראשית גילוי נאות אני לא מבין בנושא הזה כלום !!!

אבל לפני כמה ימים דיברתי עם אחד ממהנדסי הפיתוח הבכירים בסלקום ושאלתי לגבי נושא הGPS בטלפון שלי N95
רציתי להלביש עליו תוכנת ניווט עירונית ולא הגעתי למשהו אנושי .

הסבר הוא פשוט הGPS במכשירים האלה הוא איטי וחלש ובגלל אי המצאות אנטנה נורמלית למכשיר התקשורת שלו עם לויינים היא עצלה וקטועה , בעיה זו גורמת לכך שכל תוכנה שמנסה לעבוד עם המכשיר הזה מקבלת אינפורמציה קטועה ולכן לא יכולה להוביל ניווט רציף .

דווקא הדרשה לקבל רק קורדינאטות במיקום מסויים היא יחסית פשוטה אבל עלולה לקחת זמן ורמת הדיוק לא גבוהה.

ושוב אני לא מבין בזה כלום ונכון להיום אני עם מכשיר ניווט עצמאי והGPS בטלפון לא פעיל .
אם למישהו יהיה פתרון טוב שיגרום לי להעיף את המכשיר הנוסף אשמח .
בהצלחה .

erezgur
28-12-08, 16:25
יש גירסת אלפא ל freemap :
http://www.freemap.co.il/register_rt.html
תיקון קל - יש כבר גרסת ביתא, ללא צורך ברישום מוקדם ועם שיפורים יפים
שרשור ההכרזה - http://www.freemap.co.il/forum/viewtopic.php?t=2387, הוראות התקנה ושימוש - http://www.freemap.co.il/wiki/index.php/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A_%D7%9C%D7 %92%D7%A8%D7%A1%D7%AA_Symbian (http://www.freemap.co.il/wiki/index.php/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A_%D7%9C%D7 %92%D7%A8%D7%A1%D7%AA_Symbian)

בקשר לשאלתו המקורית של רכס, אולי השרשור מהצהוב יעזור - http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=4&item=899593

ארז

יגאל81
28-12-08, 19:47
ראשית גילוי נאות אני לא מבין בנושא הזה כלום !!!

הסבר הוא פשוט הGPS במכשירים האלה הוא איטי וחלש ובגלל אי המצאות אנטנה נורמלית למכשיר התקשורת שלו עם לויינים היא עצלה וקטועה , בעיה זו גורמת לכך שכל תוכנה שמנסה לעבוד עם המכשיר הזה מקבלת אינפורמציה קטועה ולכן לא יכולה להוביל ניווט רציף .

דווקא הדרשה לקבל רק קורדינאטות במיקום מסויים היא יחסית פשוטה אבל עלולה לקחת זמן ורמת הדיוק לא גבוהה.
.
לא הכי מדוייק.
בהפעלה ראשונה לוקח כמה דקות עד שהמכשיר מצליח לקבל מיקום. זה יכול לקחת 2-3 דקות, ויכול לקחת גם 20 דקות אם נמצאים במקום חדש לגמרי.
כל פעם שמפעילים את המכשיר כמה שיותר קרוב למקום האחרון שבו היה ה-gps דלוק, אז הוא מתאפס מהר יותר.

כאשר הוא מצליח להתחבר, אז החיבור יציב ומאוד מדוייק. ב-freemap יש את הכבישים עצמם כך שגם אם הסיגנל הוא לא בדיוק על הכביש התוכנה מסמנת אותך על הכביש בדיוק.
וגם עם ה-TrekBuddy שטענתי אליו מפות של google maps דרך:
http://gm2tb.awokenmind.de/
אז הוא היה מאוד מדוייק, עד רמה של כמה מטרים.

כמו שאמרתי, כרגע אני מנסה לאפס מפות של 1:50000, בינתיים אני סתם מסתבך עם זה.

tzurlis
28-12-08, 20:37
מכשיר טלפון, גם יקר כמו ה- N95 ודומיו, מיוצר כדי להיות כמה שיותר זול במחיר. לכן אנטנת הג'פס שבו לא מדהימה.
תוסיפו לזה את הצורך לחסוך באנרגיה, כדי שתשאר מספיק סוללה לשיחות בלי לרוץ כל היום ממטען הקיר למטען רכב וחזרה, ואת אילוצי המקום הפיזי הקטן - ותקבלו...פשרה. עם יכולות פיקס איטיות, ועיקוב מסלול לווינים לא אידיאלי. AGPS יעזור, אם בכלל יש קליטה בשטח. ת'כלס, איכשהו זה עובד. לא באמינות מלאה, לא ברציפות, עם טעויות מיקום בניווט - אבל עובד. כפתרון דחק או גיבוי, מילא. אולי בעוד שנתיים נגיע לרמה גבוהה יותר.
לגבי התוכנות - אין משהו חינמי שממש מתאים לארץ, בנוחיות בלי המון משחקים עם הטלפון וקימפול והתאמות ולהיות חצי תכנת בעצמך. צריך להיות מאוד יצירתיים. ואגב, די קשה לכייל מפות. אבל אפשרי.
למי שרוצה, חברות הסלולר מציעות גרסאות עזרי ניווט בתשלום, עיר ולעיתים גם שטח.
העמדה האישית שלי הייתה תמיד- קח את הכלי הנכון לעבודה. אם אתה יורד לחודש פעם בחודש, מסלול ידוע או עם החבר'ה, או: לא להרבה, או: לא לבד ורחוק - "שטח לייט" - אז בסלולרי דיינו.
מצד שני, אם אתה בשטח פעמיים שלוש בחודש לפחות, לפעמים יורד לבד ומנווט לעצמך, לדעתי שווה להשקיע כמה מאות ש"ח (זה המחיר ההתחלתי) במכשיר ג'פס שטח גארמין, מקצועי נטו. הוא יעשה עבודה טובה יותר מבחינת הקליטה, לא תלוי בסוללות הנטענות אלא עובד על שתי סוללות אצבע לעשרים שעות פעולה רציפות, עמיד במיים אבק וזעזועים. לא הולך לאיבוד ולא מועד לפורענות פיזית כמו סלולרי.
וכאמור, לא פוסל את תוכנות השטח של מירס וכו', אבל באמת, לא יכול לסמוך עליהן שבשטח יוציאו אותי ממה שאני צריך.

shachar
10-04-10, 13:35
בזמן שעבר מפתיחת השרשור האם יש משהו מתאים למכשיר כמו OZI ?

mi88
10-04-10, 14:46
חיים שבת שלום

יש תוכנה שנקראת sygic

זאת תוכנה מותאמת לנוקיה ועובדת גם על מכשירי wm

התוכנה הינה תוכנת ניווט כבישים עצמאית, כלומר לא צריך חיבור אינטרנט ולא עולה כסף להשתמש כל פעם. (כמו תוכנת igo רק מתאימה למכשירים של נוקיה.

אני משתמש בה, היא לא באותה רמה של ה- igo אבל היא בסדר גמור

התוכנה זולה יחסית לרכישה.

לגבי תוכנה כמו אוזי, יש תוכנה אבל אני נתקלתי בבעיה בהתקנה למכשירים שאינם
פתוחים לתוכנות צד שלישי.לפי הבנתי המפות של אוזי עובדות עליה.

משה

eysham
10-04-10, 15:29
חיים שבת שלום

יש תוכנה שנקראת sygic

זאת תוכנה מותאמת לנוקיה ועובדת גם על מכשירי wm

התוכנה הינה תוכנת ניווט כבישים עצמאית, כלומר לא צריך חיבור אינטרנט ולא עולה כסף להשתמש כל פעם. (כמו תוכנת igo רק מתאימה למכשירים של נוקיה.

אני משתמש בה, היא לא באותה רמה של ה- igo אבל היא בסדר גמור

התוכנה זולה יחסית לרכישה.

לגבי תוכנה כמו אוזי, יש תוכנה אבל אני נתקלתי בבעיה בהתקנה למכשירים שאינם
פתוחים לתוכנות צד שלישי.לפי הבנתי המפות של אוזי עובדות עליה.

משה

משה... חיים בטח החליף לפחות 3 טלפונים מאז ששאל את השאלה... :mrgreen:

איל

mi88
10-04-10, 16:01
הייתה שאלה של שחר מהיום

אכן צודק, אבל טוב לידע כללי לכולם

אגב אם מישהו הצליח להפעיל את התוכנה שהיא כמו אוזי רק לנוקיה נא דיווח
את השם שכחתי אבל אני עוד מעט יעדכן

משה

elro
10-04-10, 16:41
דוקא יכול להיות מעניין, ה GPS בנוקיה E52 ע"פ תוכנת ה WASE לא רע בכלל וזה יכול להיות מאוד נחמד אם יהיה משהו כזה רק למפות 1:50000

boba banay
10-04-10, 21:46
אני משתמש בWAZE בנוקיה N95 באופן יומיומי בכביש והיא מצוינת מביאה אותי בדיוק רב לכל מקום ומוציאה אותי מפקקים באמצעות החיבור לקהילה.
לגבי קורדינטות אם זה עוד מענין מישהו יש אפליקציה בנוקיה שנותנת את אותו הנתון כמו שנתנו הטראקרים הישנים (מגלן ודומיו)
יש גם תכנה שעובדת על הנוקיה שבאמצעותה ניתן לחבר את המכשיר למחשב נייד ע"מ שישמש כאנטנה.
אני יודע שאת חיים זה כבר לא מעניין - אבל מי שעוד חושב על זה יש פתרונות יפים

mi88
10-04-10, 22:16
ה waze מחייב חיבור אינטרנט שעליו צריך לשלם

מי שיש לו ממילא חיבוראינטרנט אז זה בסדר

אבל מי שאין לו אינטרנט אז עדיף לשלם על התוכנה שאני הצעתי בתשלומים, כי התשלום עבור אינטרנט עולה לפחות 50 ש"ח לחודש

משה

erezgur
10-04-10, 23:21
לגבי תוכנת ניווט לשטח:
1. smartcomGPS - בדומה לאוזי וגם יודעת לקרוא את הפורמטים של אוזי - מפות, קבצי נ.צ ומסלולם.

2. יש גרסה ראשונית של compeGPS לסימביאן, בינתיים לא עובדת טוב על ה- E71, אבל כנראה על מכשירים ללא מקלדת כגון N95 - תעבוד יותר טוב.

3. בדקתי לפני כשנה את - GPSmap (אני מקווה שאיני טועה בשם) שאמורה להיות כמו smartcomGPS אבל התאכזבתי למדי.

לגבי waze - מצריכה חבילת גלישה, זה נכון, אבל לרוב בעלי המכשירים החכמים עם סים דור 3 - יש חבילת גלישה. ישנם גם פתרונות מבוססי גרסאות מעט יותר ישנות של waze שאינם מצריכים חבילת גלישה.
לטעמי יש יתרונות משמעותיים ל- waze על תוכנות כמו סייגיק (לוגיק) שהוזכרה כאן מעלי - עדכניות המפות, דיווחי תנועה בזמן אמת, ניווט המתחשב בעומסי התנועה והפקקים, דיווחי קהיליה על משטרה, מכמונות מהירות, תאונות וכל מה שעשוי להשפיע על הנסיעה ממקום.

בהצלחה,
ארז גור

-->