PDA

צפייה בגרסה מלאה : פירלי סקורפיון MUD - מי מכיר? איפה יש נתונים מלאים?

asafk
06-05-04, 16:30
דגם חדש של הסקורפיון MUD יצא לשוק, מאוד דומה לBFG, אמור להיות חזק יותר מהדגם הישן.
מישהו קנה לאחרונה ויכול לספר איך הצמיגים?
איפה אפשר למצוא נתונים מלאים (כמו קוטר אמיתי של הצמיג)? באתר של פירלי יש רק רשימת מידות, בלי קטלוג מפורט.

אסף.

Alon
06-05-04, 21:08
דרור (פרה משוגעת) קנה הרכיב כאלה על סופתו בשבוע שעבר.
אלון

דרור ברלי
07-05-04, 01:47
אלון, כבר כמעט שנה וחצי שאני מחוץ לרפת...

הפירלי סקורפיון MT אולי לא נחשבים לצמיגי ליגת העל כמו MTR או BF, אבל הם נראים מאוד חזקים ואגרסיביים ובעיקר נמכרים במחיר טוב (400 לפני מע"מ בצמיג-ישיר בפ"ת) שלדעתי הופך אותם לתמורה מצוינת.
הצמיגים כבר שבוע על הג'יפ, ונסעתי בעיקר על הכביש. במהירויות גבוהות הם קצת מרעישים, לא משהו יוצא דופן בין צמיגי MT, ובכל מקרה, בסופה או CJ זה לא אמור להפריע. אתמול נסעתי עליהם בפעם הראשונה בשטח אמיתי (סלעים וטרשים מאוד חדים + מים וקצת בוץ) ובינתיים הם אחלה.
בשביל מהודק בו היוקוהמה הבלויים היו מאבדים אחיזה כמעט מיד ובכל סיבוב הייתי מתרגל היגויי יתר פוטוגניים, הפירלי מחזיקים כמו בטון. קצת פחות כיף, הרבה יותר בטוח. הסלעים של נחל ארבל לא עשו עליהם שום רושם (לחץ אוויר 20 PSI בערך) ואין שום סימני שיפשוף או ריטוש.

נראה איך הם יתנהגו בהמשך, ואיך הם ישרדו את הנעילות האוטומטיות שלי (שיודעות לפרק מהר מאוד כמה וכמה סוגי צמיגים) בכל זאת עכשיו הם חדשים לחלוטין וזאת לא חוכמה.

asafk
07-05-04, 01:52
אני מחפש נתונים טכניים מלאים- מידות למשל.
דרור, כמה PLY יש ב SIDEWALL ??? (זה אמור להיות רשום על הצמיג)

אסף.

דרור ברלי
07-05-04, 11:22
בדופן יש 2PLY. בגלל זה כתבתי שהצמיג אינו משתייך ל"ליגת העל" כמו MTR או BF שלהם יש3PLY. מצד שני, הדופן נראית (רק נראית, לא חתכתי את הצמיג כדי למדוד) די עבה וחזקה. בוודאי לא פחות מצמיגים מקבילים אחרים (ובצמיג ישיר אפשר להשוות, כי הם מעמידים את כל צמיגי ה-31 בתצוגה זה לצד זה ו"אפשר לנגוע" בהם) את הרכב הגומי אין לי שום אפשרות לבדוק, זה ברור. ולכן לגבי עמידות עתידית - רק עם הזמן נדע.
מידות - הפירלי הזה נראה (שוב, רק נראה, לא מדדתי עם סרגל) גבוה בכמה מ"מ מהMAXXIS BUCKSHOT שעמד לידו, והסוליה שלו רחבה מהאחרים לפחות בס"מ אחד (ובזה אני בטוח), ומכיוון שאני חוטא לעתים גם בקצת נהיגת חולות, עוד טיפונת רוחב זה חשוב.

עוד מידע למי שצריך:

המחירים שלהם לצמיגי 31 אינץ' MT:

2PLY:
פירלי MUD סקורפיון - 400 שקל
מאקסיס באקשוט - 420 שקל
דנלופ MT גרנד-טרק - 430 שקל
ברידג'סטון MT דואלר - 450 שקל

3PLY:
MTR גודייר - 600 שקל
BF GOODRICH MUD הוא הכי יקר - 690 שקל

כל המחירים לפני מע"מ, לצמיג אחד, וכוללים התקנה ואיזון.

אין לי ספק בעליונות של ה-BF ,אבל כמו תמיד לאורך השנים, הוא יקר בצורה שערורייתית. זה נכון שהוא מצויין, אבל לדעתי לא מצדיק את מחירו בארץ, ואת זה אני כותב מנסיון.
את ה-MTR אני לא מכיר, אבל אני שומע דעות מכאן ומכאן. אם הוא היה עולה 100 שקל פחות, לא הייתי מתלבט ולוקח אותו.

ועוד דבר-
מחירי הצמיגים אצלם זולים, אבל אני חושד שאת הקופון הם גוזרים על הונטילים - 25 שקל לונטיל טיובלס חדש (קומפלט) והם מיד מחליפים אותם, בלי לשאול שאלות. האם זה בטיחותי ומקצועי? כן. בהחלט. אלא ש- 100 שקל עבור ארבעה ונטילים נראה לי קצת מוגזם, אולי אני טועה.

shachar
07-05-04, 11:29
אצלי בהחלפה האחרונה הוחלפו ונטילים והצמיגאי אפילו לא העלה בדעתו לבקש איזו תוספת עבור ונטיל
למען האמת כשביקשתי אחד רזרווי לטובת מיכל מיים קיבלתי ללא בעיה.............

אני מניח שאם העלות היתה משמעותית הוא היה מבקש משהו אבל ???? מעניין לשאול "מחיר" של ונטיל בצמיגיה אחרת

t_uri
07-05-04, 11:35
מניסיוני. כשקונים צמיגים, מקובל להחליף גם את הוונטילים ללא חיוב. הרווח מהצמיד מכסה את עלות הוונטיל :roll: . היתה פעם שביקשתי לקנות וונטיל ביד ללא התקנה לקחו לי 16 ש"ח (והרגשתי שתוקעים אותי).

דרור. כנראה שבאמת הם עושים קופון טוב מהוונטילים.

אורי טל.

דרור ברלי
07-05-04, 11:43
... אז כמו בפרסומת המפגרת של משרד התחבורע - "יצאתי ונטיל"...

בקיצור - בסופו של דבר עדיין החלפת סט צמיגים אצל צמיג ישיר היא זולה משמעותית, אבל 25 שקל לונטיל זה יקר ולחלוטין לא מוצדק.

אז לכל מי שמתעניין - למחיר של כל צמיג ב"צמיג ישיר" יש להוסיף 25 שקל עבור ונטיל.

eran4x4
08-05-04, 12:35
דרור

מתי גיליתה את עלות הוונטיל ???
נשמע לי על גבול הרמאות, לצין מחיר כולל איזון והרכבה, ואחרי זה לדחוף את הוונטיל....

eran4x4
08-05-04, 12:37
מעניין עם גם על צמיג של 150 ש"ח לפריווט הם מוסיפים 25 ש"ח לוונטיל....

דרך אגב - החלפת הוונטיל בהחלפת הצמיג מחויבת בתקנות

ד ו ר ו ן
08-05-04, 13:06
קדם כל הם מחוייבים להחליף ונטיל כשמחליפים צמיג.

לקחת כסף על ונטיל??
סוג של גניבה, נכון זה עולה להם כסף אבל ממש לא מקובל ואני בטוח שזה לא עולה 25ש"ח לאחד,מילא אם היו גובים מחירי עלות,ניחא אבל 25 ש"ח?!?
מה שנקרא כשר אבל מסריח.

t_uri
08-05-04, 13:14
מה אתם מנסים מבאס אותו?!. הרי הוא לו ילך לדרוש את ה-100 ש"ח האלו. מי שרוצא להיתמקח בפעם הבאה, שידע שהם לוקחים כסף על הוונטילים.

ונכון, הם כן מחוייבים לציין את זה במחיר ההחלפה.

אורי טל

shachar
08-05-04, 18:14
אורי הכוונה לא לבאס אותו אבל כולנו נדרשים בזמן זה או אחר להחליף.
וכמעט תמיד מרימים טלפונים ומשווים מחירים, רצוי לוודא את הנקודה הזו גם....

asafk
08-05-04, 19:55
ובכל זאת...
מה הקוטר (האמיתי) של הצמיג הזה במידה 235/85R16? ובמידה 265/75R16?
(לחשב אני יודע לבד, אני רוצה לדעת מה המידה האמיתית)

אסף.

אדי
09-05-04, 00:28
בעניין הוונטילים ... בזמנו קניתי והרכבתי אצל "צמיג ישיר" 4 MTR-ים לסופה, אני כבר לא זוכר אם החליפו וונטילים או לא, אבל למחיר שסוכם הם לא הוסיפו. נסעתי עם הסופה במיוחד לפתח תקווה כדי להחליף את הצמיגים אצלם ועוד חסכתי די הרבה יחסית למחירים שקיבלתי באזור פרדס חנה.

מצד שני, אם אני זוכר נכון אז חבר בפורום ספר לי גם על איזה מקרה של חוסר מקצועיות שנתקל בו כשהגיע אליהם, אני לא זוכר את הסיפור אז אני לא רוצה סתם להשמיץ.

AvigdorAharon
09-05-04, 07:42
סיפור הונטילים מחזיר אותנו לאימרה: "אין מתנות בחינם..."

גם אני לא מכיר שום מקום שמוסיף 100 ש"ח על קנית סט צמיגים חדשים (ולדעתי הונטילים זה סתם תרוץ...).
לכל מי שמעוניין, יש מקום בפ"ת שמבקש 550 ש"ח לצמיד ברידג'סטון והמחיר כולל הכל (פרוק, איזון, הרכבה וכמובן ונטיל...).
פרטים נוספים בה"פ.

אביגדור

דרור ברלי
10-05-04, 01:21
ועדיין, אחרי רמאות הונטילים שלהם, הם הכי זולים.
אביגדור - ברידג'סטון דואלר MT עולה אצלם 450 שקל, כולל הרכבה ואיזון, לא כולל ונטילים ומע"מ...

אני לא מנסה להגן עליהם חס וחלילה, כי זה לא בסדר מה שעשו שם. כבר הייתי מעדיף שיצהירו שהצמיג עולה 425 שקל ולא 400, וחסל. כולל ונטיל וכולל הכל, בלי להתווכח. אבל זה לא מה שקרה, ועדיין מחיר ארבעה צמיגים על האוטו, כולל ונטילים, איזון ומע"מ , יצא זול יורת מאשר במקומות אחרים. פשוט עובדה.

t_uri
10-05-04, 01:23
לא חשוב ה-25 ש"ח לצמיג. אם עשית עיסקה טובה? זה נדע בעוד 50,000 ק"מ. נחיה ונראה.

לילה טוב.

אורי טל.

AvigdorAharon
10-05-04, 07:35
דרור כתב:

אביגדור - ברידג'סטון דואלר MT עולה אצלם 450 שקל, כולל הרכבה ואיזון, לא כולל ונטילים ומע"מ...

נניח שמחיר הונטיל כולל מע"מ, החשבון לצמיג מגיע ל:
450 כפול 1.17 שווה 526.5 ועוד 25 שווה 551.5. אם מחיר הונטיל לא כולל מע"מ, המחיר יוצא 555.75 ש"ח.

נכון, שקל וחצי זה לא נחשב, אבל למה למכור בשיטה כזו?
למה לא לומר: מחיר הצמיג 551.5 ש"ח כ ו ל ל ה כ ל !!!
לי זה משאיר טעם רע ...

נ.ב
בזמנו, פירסמו בפורום "ההוא" על פנצ'ריה בקרית עתידים שמוכרת גודייר במחיר זול מאוד (אני לא ממש זוכר את המספרים).
לאחר שני ביקורים שלי במקום, ואין ספור שיחות טלפון (לפחות עשרים שיחות ואני לא מגזים), התברר שהכל "עורבא פרח". "איו היום, תבוא מחר, הקונטיינר עד לא הגיע לנמל, מחר אני משחרר את המכולה וכו'...
אני נתתי לבחור מקרית עתידים שתי הזדמנויות:
הזדמנות ראשונה ואחרונה!
אני לא אוהב לצאת מחנות עם הרגשה שעבדו עליי (והבעיה היא לא 1.5 ש"ח!) לכן אני מעדיף לשלם מחיר אחיד כולל הכל, ולא להיות מופתע מחדש.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה עם הצמיגים!

אביגדור

בוזי
10-05-04, 18:55
אני נוסע על צמיגים כאלה במידה 31" כ-40K ק"מ.
אין לי הרבה מה להוסיף על דברי דרור, מעבר לזה שהן עדיין נראים שלמים, ושחוקים בצורה אחידה. (50% להערכתי).

asafk
10-05-04, 19:01
אני מבין שבשום מקום אין נתונים טכניים???

אסף.

נמרוד
10-05-04, 19:29
תראה לי דוגמא של נתונים טכניים שמספקים אותך, של צמיג אחר.

asafk
10-05-04, 19:32
קבל:
http://www.bfgoodrichtires.com/assets/pdf/mud_terrain_ta_km.pdf

אדי
10-05-04, 19:40
זה מספיק?
http://www.tiresales4u.com/Pirelli_scorpion_mud_1252.html

דעות:
http://www.tiresales4u.com/Pirelli_scorpion_mud_2083.html

http://www.tirerack.com/images/tires/pirelli/pi_scorpion_mud_owl_ci2_l.jpg

אדי

asafk
10-05-04, 19:47

אז...

זה מספיק?

לא.

אסף.

אדי
10-05-04, 19:54

אז...

זה מספיק?

לא.

אסף.
אופס ... לא יודע למה חשבתי שאתה מחפש את המידות של 31/10.5/15. באמת היה יותר מדי פשוט למצוא ...

-->