PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים למניעת החלקה בכביש רטוב

yuvmil
20-12-08, 08:18
שלום,
ברשותי סוזוקי גראנד ויטארה קצר (3 דלתות) עם צמיגי Khomo Radial 857 215/65R16 C*בני שנתיים+.
הבעיה שהאוטו מחליק בגשם בצורה חריגה (בעיקר תת-היגוי).
הנהג הראשי באוטו הוא אישתי (נסיעת כביש עירונית). אחת לחודש אנו עושים טיול בשטח (בעיקר שבילים).
מבקש עצה מה לעשות ? אני מוכן להחליף את הצמיגים, השאלה מה מומלץ לפתרון הבעיה הנ"ל.
תודה, יובל

raanan
20-12-08, 14:04
מהקל לכבד :
א. בדוק לחץ אוויר בצמיגים
ב. בדוק בולמי זעזועים מקדימה
ג. שנה הרגלי הנהיגה בפרט בכביש רטוב
ד. החלף לצמיגים איכותיים ובחתך לכביש
ה. החלף רכב

בהצלחה
רענן

yuvmil
20-12-08, 20:35
יש המלצה על סוג ספציפי של צמיגים ?
יובל

Viper
20-12-08, 21:50
תתחיל בלקרוא קצת מידע על צמיגים כאן באתר ע"מ שתקבל מושג טוב יותר לגבי צמיגים:
צמיגים כביש ואחיזה (http://www.jeepolog.com/19.html)
וקצת על צמיגי שטח, למרות שלפי הבנתי (ולא ממש סיפקת מידע על כך) אתה לא זקוק להם:
מדריך לצמיגי שטח (http://www.jeepolog.com/403.html)
בהצלחה!

נמרוד
21-12-08, 21:54
לפני הכל, למד את האשה לנהוג את הרכב ב4X4 בכביש רטוב. השיפור לעומת הנעה אחורית בלבד דרמטי וכדאי להרגיש ולהתרגל אליו בצורה מבוקרת.

GodsFather
22-12-08, 09:22
בהמשך להמלצה של נמרוד - שיעור במגרש החלקה יכול להועיל והרבה יותר בטוח מאשר ניסוי ותהיה בכביש ציבורי.

yuvmil
23-12-08, 00:07
קראתי והבנתי שככל הנראה אני צריך צמיגי כביש או AT עם אחיזת כביש טובה.
יש המלצות ספציפיות ? מחירים ?
יובל

eysham
25-12-08, 12:44
לפני הכל, למד את האשה לנהוג את הרכב ב4X4 בכביש רטוב. השיפור לעומת הנעה אחורית בלבד דרמטי וכדאי להרגיש ולהתרגל אליו בצורה מבוקרת.

נמרוד,

זה נגד הוראות יצרן - לפחות למיטב ידיעתי. (אולי ב-GV זה שונה??) תקן אותי אם אני טועה.
עם זאת,
אני גם עושה את זה - בעיקר בפניה 90 מעלות בצומת עם F350. אחרת אני רוקד בלט על הקרח.

איל

IlanHadar
25-12-08, 13:44
הבעיה כאן היא בפירוש הקומהו 857, הצמיגים האלה באו על הרכב שלי במקור, זרקתי אותם לאחר 5,000 ק"מ.

זכור לי מקרה שהרכב פשוט סרב לעלות עלייה לאחר גשם ראשון, הגלגלים פשוט הסתובבו במקום עד ששילבתי 4X4, זה על אספלט במרכז העיר! בסיבובי רחובות כל סיבוב היה כמו נהיגת ראלי, זריקת זנב.

כל צמיג יעשה את העבודה טוב יותר, אני כבר על הסט השני של AT, הראשון היה דנלופ השני פירלי, הפירלי הם הטובים ביותר שהיו לי עד עכשיו.

-->