PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקתוק מהדפרנציאל האחורי

עוזיאלי
21-12-08, 16:15
לפני הכל אקדים ואומר שבחיפוש לא מצאתי תשובות.

לעניין-היום גיליתי שנשמע קול תקתוק מהדפרנציאל האחורי.במהירות איטית נשמע תקתוק ובמהירות גבוהה זמזום.לא,אין לי נעילה אחורית הייתי שמח אם הייתה אבל אין.
שאלות-1.מה הסיבות האפשריות?
2.במידה ו1 ידוע-האם אפשר להמשיך ליסוע על הרכב עד למוסך(חצי שעה נסיעה) או להזמין גרר?

הרכב הוא סמוראי שנת 90'

תודה רבה וחנוכה שמח לכולם

asafk
21-12-08, 17:18
תרים גלגל באוויר, הרכב בהילוך ראשון, בלם חניה משוחרר, ותנסה לסובב את הגלגל. יש חופש?
אותו דבר עם השני.
רכב בניוטרל, טרנספר בניוטרל, גלגלים על הרצפה, בלם חניה משולב, נסה לסובב את הגל הינע שנכנס לדיפרנציאל. יש חופש?

אסף.

עוזיאלי
21-12-08, 22:14
תוצאות בדיקה:גלגל ימין+גלגל שמאל-מסתובב כ- 10 ס"מ לכל צד(אחורה קדימה)
דרייבשאפט-בסיבוב ביד מסתובב כ-5 ס"מ לכל צד. אני לא יודע מה הכוונה בחופש אבל נראה לי שאין.
התקתוק הוא מהביצה בוודאות.

asafk
21-12-08, 22:39
אני לא יודע מה הכוונה בחופש

הכוונה היא ל

תוצאות בדיקה:גלגל ימין+גלגל שמאל-מסתובב כ- 10 ס"מ לכל צד(אחורה קדימה)
דרייבשאפט-בסיבוב ביד מסתובב כ-5 ס"מ לכל צד

השלב הבא (קצת מכונאות למתחילים) - שים את הרכב על בוקים, נקז שמן מהסרן, פרק גלגלים, פרק דרייבשפט, פרק דרמים וסנדלים (לסמן את המיקום של כל חלק כדי שיחזור בדיוק למקום) הוצא את הציריות (כמה סנטימטרים החוצה) ופרק את הביצה מהסרן.
צלם את הדיפרנציאל.

(חכה, עוד כמה ימים אתה הולך לשפץ אותו... ;) אז כדאי שתתחיל לפתח איתו יחסי קירבה)

אסף.

asafk
21-12-08, 22:44
אגב, כאן:
http://www.jeepolog.com/166.html
יש תיאור לא רע של פירוק ביצה מהסרן. אני לא בטוח אם באמת צריך לפרק את הצינורות הגמישים של הבלמים, אבל אם חנן אומר...

אסף.

ישי.פ
21-12-08, 23:45
הכוונה היא ל

השלב הבא (קצת מכונאות למתחילים) - שים את הרכב על בוקים, נקז שמן מהסרן, פרק גלגלים, פרק דרייבשפט, פרק דרמים וסנדלים אין צורך לפרק דרמים. יש מאחורי התוף ארבע ברגים שתופסים אותו (12מ"מ) ברגע שאתה פותח אותם, כל התוף בילום יוצא ביחד עם הגלגל והציריה. (לסמן את המיקום של כל חלק כדי שיחזור בדיוק למקום) הוצא את הציריות (כמה סנטימטרים החוצה) ופרק את הביצה מהסרן.
צלם את הדיפרנציאל.

(חכה, עוד כמה ימים אתה הולך לשפץ אותו... ;) אז כדאי שתתחיל לפתח איתו יחסי קירבה)

אסף. יש צורך לנתק צינורות בלם.

עוזיאלי
22-12-08, 14:43
הדיפרנציאל בחוץ.

עוזיאלי
22-12-08, 14:43
עוד תמונות

מורי
22-12-08, 21:34
לפי התמונות הכל נראה בסדר.
תן תמונות תקריב של הקורונה והפיניון (של השיניים עצמן).
צריך לפתוח את בית הסטליטים לראות מה עניינים בפנים...:confused:

-->