PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמן מנוע לסופה

kobiarava
22-12-08, 17:47
שלום לכולם

היום רכשתי גלון שמן מנוע, לא על מנת להחליף את השמן אלא רק כדי להוסיף מדי פעם כשחסר (המחז"ש המקולל הזה...). רק כשהגעתי הביתה טרחתי לבדוק את תקן האיכות לשמן (סמכתי על המותג), ואז התחוור לי שהתקן ישן מאוד- SG/CF-4. השאלה היא-האם כדאי להשתמש בו להוספות הקטנות מדי פעם, ובהחלפה לקנות שמן יותר טוב, או שעדיף פשוט להחזיר את השמן למוכר, ולבחור שמן בתקן המתאים?

תודה לכל המגיבים-קובי

kobiarava
23-12-08, 18:24
אף אחד כאן לא מבין בשמנים יותר? מה חומרת ההבדלים בתקנים? אחרי יותר מכמה ימים תהיה בעיה להחזיר את השמן...

קובי

kd2
23-12-08, 19:21
מנסיוני ברכישת שמן היחידי שתמצא "טרי" בתקן כזה יהיה -
1. 20W50.
2. של אחת מחברות השמן הישראליות / חברה נחותה אחרת.

על איזה "מותג" בדיוק אתה סומך אם מדובר על שמן בתקן עתיק ביותר?
או שמכרו לך שמן ישן מאוד או שלא מדובר על "מותג" כזה טוב.

אם תשלים קצת פרטים חסרים יוכלו לעזור לך בהמלצה רצינית ( נתחיל משם היצרן וסוג השמן...)

kobiarava
23-12-08, 20:48
השמן הוא אכן 20W50, כפי שנדרש למנוע סופה ע"פ הוראות ספר הטיפולים. היצרן הינו bell oil, עד כמה שידוע לי מותג בת של texaco שאין אפשר לומר שאינו יצרן מוכר. בכל מקרה, שמן נוסף מהתקן הנ"ל אני לא אקנה, השאלה היא רק אם להעיף או להשתמש...

kd2
23-12-08, 22:31
אני אישית לא מכיר את שם החברה, מעולם לא שמעתי עליה וכניסה לאתרם מרימה התרעה של האנטי וירוס , אז ויתרתי...
אם הסופה שלך עלתה על הכביש עד אמצע ה90' , סביר להניח שהשמן איתו היא יצאה מהמפעל היה בתקן שהזכרת , שהיה אז עדכני ומהגבוהים ביותר בזמנו.
יש כאלו שיחשיבו שמן זה כבטוח לשימוש על סמך עובדה זו בלבד, לי אין לי תשובה חד משמעית , אני הייתי ממלא שמן שעומד לפחות בSJ.

זה די מוזר ששמן טרי מחברה מוכרת נמכר היום בתקן כל כך ישן , למעט שמנים למנועי אגן משותף שלא יכולים לעבור את תקן SG.

asafk
23-12-08, 23:27
אם אתה יכול להחזיר- תחזיר, וקנה במקום שמן 15W40 בסיווג איכות גבוה יותר. הספר, אגב, מורה על שימוש ב15W40 ולא ב20-50.

אסף.

kobiarava
23-12-08, 23:44
הבנתי, תודה לידידיי המלומדים. מעכשיו-קודם מסתכלים בתווית, אח"כ מקשיבים למה שלמוכר יש להגיד....

לילה טוב-קובי

kobiarava
24-12-08, 17:14
סיום לסיפור-השמן הוחלף, לשמן אמיתי של TEXACO, אכן בצמיגות 15W40, והפעם בדירוג CG-4 SL, שמן טוב לכל הדעות. מסתבר, שהמותג הקיקיוני הנ"ל (bell oil), שמתהדר בתואר של "חברת בת" או מה שלא קשקשו לי, הוא בסה"כ שמן מתוצרת הארץ, שמיוצר ומופץ ע"י המפיץ המורשה של TEXACO, ומכאן לחצאי אמיתות ושקרים שלמים המרחק קצר. לפי מיטב הבנתי, השמן הנ"ל לא טוב בהרבה מהשמנים של אמריקן איגל ויתר "מותגי" האוטו-דיפואים-הום-סנטרים...

מיי טו סנט...

קובי

kd2
24-12-08, 18:44
תודה שחזרת לעדכן ולהזהיר בעניין המותג.
באמת לא היה נשמע סביר.

המשך ערב נעים.
ים

-->