PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסע בכיוון אחד.

רכס חיים
07-05-04, 21:30
בשבת האחרונה יצאתי לנסיעת שטח מזרחית לקו צומת חתרורים צומת צפית. הכוונה היתה להגיע עד למצוקים ולאתר שטח מתאים לזולה של יומיים שמשקיף לים המלח ולהרי מואב. על המפות אין צירים מסומנים שעונים להגדרה שרציתי, וקיוותי שאמצא כאלה בשטח. 6 ק'מ דרומית לחתרורים,מחוץ לשמורת הטבע פניתי מזרחה ונכנסתי לתוך ההרים. היות והייתי לבדי ובתקופה זו חששתי מפתיחת צירים במקום נידח ולא מטויל, החלטתי לנהוג בזהירות מיוחדת, היות ונסעתי 2X4 ללא נעילה אחורית. ברכס הראשון גיליתי מחצבה חדשה לא מסומנת שבאחד הפיצוצים שלה ירד חצי הר על הדרך וחסם אותה. עשיתי איגוף להר הסמוך והגעתי מעל הדרך עם ירידה תהומית אליה. ידעתי שלרדת לא תהיה לי בעיה ,אבל לחזור על עקבותי לא אוכל יותר. היות והייתי מצויד טוב החלטתי לרדת , והמשכתי בשביל מזרחה.השביל הוביל למחצבה חדשה ולמבוי סתום , וגם למצוקים לא יכולתי להגיע ללא נעילות, ולכן בחרתי ציר שיביא אותי לכביש ערד- סדום. והציר הזה סיבך אותי מספר שעות, היות ונאלצתי לפתוח אותו לבד. בתחילה עקפתי את הדרך ההרוסה ,לאחר מכן בין הגבעות הגבוהות כבר אי אפשר היה לעקוף, ואז בניתי מעברים, בהמשך, ההרס של הדרך היה מוחלט ונאלצתי לתמרן על גבעות סמוכות עם שפצ'ים גדולים, וככה פתאום ראיתי שלנסוע בשביל מסומן, מביא אותי לחשוב שאת הלילה אני עושה בשטח. 7 שעות עבדתי כדי לעשות 25 ק'מ, שכולם היו קשים פיזית. באחת הפעמים חציתי את הדרך ההרוסה ולאחר 300 מ' מצאתי את עצמי לפני שבר בדרך ברוחב מטר ובעומק 3 מטר ושתי השפות לפני התמוטטות. אין אחורה ואין קדימה.כשהגעתי לכביש סדום הבנתי את העולים החדשים שמנשקים את האספלט של לוד.

אלון_ק
07-05-04, 21:42
בשבת האחרונה יצאתי למסע לימודי לקו פיסיקה-חדו"א. הכוונה הייתה להבין את נושא האלקטרסטטיקה עד תומו, וכן לתקוף אינטגלים אכזריים שאינם יודעים מנוח. היות ובתקופה זו אני מטייל בין הפונקציות כנער זב חוטם בין נפילים, נזהרתי במיוחד בבואי לתקוף פונקצייה או קבל עם דיאלקטרן. דרכי הובילה אותי אל תוף אסימפטוטות שהביטו בי בעיניים רושפות והפרשי מתחים מסתוריים שלא אבו לצאת ממחבואם. שעות הבטתי חסר אונים סביבי, מחפש מוצא מסבך האינטגרלים, כאשר בו זמנית הותקפתי ע"י תרגיל בקומבינטוריקה שבתוכו התחבא בינום ניוטון. נסתי כל עוד רוחי בי והצלחתי לצאת מחדרי ולעלות את המסך הגואל, המרגיע והכחלכל (אפור?) של ג'יפולוג. כשלבסוף עלה פורום הבונים, הבנתי גם אני את העולים המנשקים את האספלט של לוד...

חוויה, אין ספק! אני מקנא.

PAUL
07-05-04, 21:55
נקסוס!
אתה סופר עם נפש של משורר.
והרגת אותי!!!
אני לא יכול לספור בידיים וברגליים שלי ושל כל המשפחה שלי כמה סופי שבוע טיילתי קרוב אליך.
תהיה חזק.
וכל עוד יש לך הומור לגבי זה המצב טוב!
אל תאבד אותו!

עירא
07-05-04, 22:07
חיים, מה שאני יכול להגיד לך זה שבפעם הבעה תענה לטלפון כשמתקשרים אליך.
את האיזור ההוא אני מכיר דיי טוב ובשביל מקומות לזולה יש שם אחלה של אופציות.
עירא

תומר א.
07-05-04, 23:13
חיים- תשנה תשם לאינדיאנה ג'ונס.
אלון- נחמד אבל נכנסתי הנה בשביל לשכוח ממהירות מילוט,אינטגרלים וכדומה.
סתם, הגעתי למסקנה לאחר מס' שעות התבוננות בספר שפיסיקה מזיקה לבריאות.
חוץ מזה עוד מעט שבת ובשבת אסור ללמוד.

ערן המסוקס
08-05-04, 03:12
מר חיים, אתה לא חושב, בעיקר עכשיו אחרי שלמדת לקח, שלפני שאתה מכניס את עצמך שוב לצרות, תסדר לעצמך לפחות הנעה קדמית?
איך אפשר להכנס לשטח לא ידוע, לבד, עם רכב מוגבל לחלוטין?? :?

העיקר הבריאות..

כשאני חושב על זה, אם יש לך ג'פיאס וסלולרי עם קליטה אז זה לא כלכך נורא. דווקא יכול להפוך לטיול מעניין בשביל המחלצים..

נמרוד
09-05-04, 12:09
אזור מעניין, בין שמורות טבע... נשמע כמו כיף אמיתי. אני אוהב טיולים כאלו.

אל תקשיב למבקרים - כל טיול שאתה גומר עם 4 גלגלים על כביש אספלט סלול, הוא טיול מוצלח!

רכס חיים
10-05-04, 02:56
אלף , תודה על הפירגון, בית אל תשכחו שהרבה זמן לא הייתי בשטח עקב החלפת המנוע- מה שגרם לי לשיקולים בלתי רציונליים במיוחד לאחר שהתברר לי שהנעילה לא עובדת עקב שבירת צינור השמן מהמשאבה האחורית. זה קרה עוד כשיכולתי להחליט אם להכנס לשטח או לוותר. דרך אגב מה שהציל אותי מתקיעה רצינית זה לא הליבר או לוחות העץ ששמתי מתחת לגלגל השקוע, אלא שטיח עבה שנועד לזולה, שברגע שהנחתי אותו מתחת לגלגל הג'יפ ונתתי מעט גז, הוא זינק קדימה בכזאת קלות שהפתיעה אותי עד שבקושי בלמתי אותו מלהיכנס לערוץ חדש. היום הזמנתי צמיג ישן של 'האמר' ברוחב 300 מ'מ שממנו אני אגזור את הסוליה ההיקפית ועוד 4 ס'מ מכל צד ושאורכה 3 מטר, אותו אלביש בעטיפה על הגלגל הרזרבי מסביב - וכך אני מקבל רצועה מגומי במקום שפלה כבדה ולא גמישה, שתעשה את העבודה כמו שטיח, ולא תתפוש מקום בארגז. לפי חשבוני משקל הסיפור כ-15 ק'ג ,ותקנו אותי אם אני טועה.באות הזדמנות הרזרבי קצת יוגן משמש שועה רע לצמיגים עומדים.לאיזה שימוש נוסף אפשר להשתמש בשפלה הזאת?? אם אתה תקוע רציני אפשר לשרוף אותה על מדורה והיא תוציא עשן שחור למשך הרבה זמן לסימון המיקום שלך. למישהו יש עוד רעיונות?

PAUL
10-05-04, 05:18
חיים
יש לי צמיג של אוטובוס בבית.
מצאתי אותו לצד הכביש.
אם תבוא לרעננה לקחת אותו הוא שלך.
אם לא
אולי תוכל להגיד לי מה אני יכול לעשות אותו בלי להשתמש ברזרבי.

רכס חיים
10-05-04, 17:49
הרעיון לקחצ צמיג של האמר נולד מהסימה שהסוליה שלו עוטפת בדיוק את הצמיג הרזרבי שלי 265/75/16 , והוא מהווה גם הגנה עליו וגם לא תופס מקום בארגז. צמיג של אוטובוס גדול מדי לצורך שלנו.

Bulldog
10-05-04, 17:57
לא יודע, אולי את הצמיג ספייר שלי צמיג של אוטובוס יעטוף טוב?

צנחן1
12-05-04, 18:12
כיוון שכבר התקיימו דיונים בנושא

לדוג' :

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&item=385894#386064

תסלחו לי אם אשאל שאלת תם, מישהו פה השתמש פעם בשפלות מצמיג וראה שזה אכן יעיל, או שהדיון הוא תיאורתי (צמיג מול פח) ?

-->