PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך עובדים עים מולטימטר

gil4
08-05-04, 00:41
.1 אז אני מקשיב לעצות שלכם ומחליף את מנורת הביקורת במולטימטר.
איך עובדים איתו ?

2.מהו נפח צמיג 215*75*15 בליטרים )לא צמיג מנופח(

opl
08-05-04, 13:11
אני משתמש בו בשתי צורות:
1. בדיקת מתח בנקודה מסויימת - קח את הרב מודד (אפילו הפשוט שבינהם) והעבר את הבורר לסימון הבא- V--- זהו מצב מדידית מתח DC בדרך כלל במצב זה אפשר לבחור בין תחומי מדידה שונים בחר בתחום של עד 20 וולט.
לאחר שבחרת במצב הנכון אתה מוכן למדידה עצמה. מתח מודדים במקביל, נגיד אתה רוצה לבדוק אם משאבת הדלק החשמלית שלך מקבלת מתח. את החוט האדום חבר למקור המתח של המשאבה ואת החוט השחור חבר לגוף הרכב או לחיבור האדמה של המשאבה (אם יש כזה) המכשיר יתן קריאה של המתח על גבי המסך. אם התוצאה יוצאת במינוס יתכן והתבלבלת בחיבור הדקי הרב-מודד. או... שלא הפעלת את הרכב...
2. בדיקת הולכה - העבר את מצב הבורר למתב בדיקת דיודה/הולכה הסימון של מצב זה הוא ציור של דיודה ובדרך כלל גם סימן של תו מוזיקלי. לאחר שבחרת את המצב הנכון אתה יכול לדוגמה לבדוק תקינות של פיוז - תחבר את החוטים אל הפיוז, כל אחד בצד אחר אם נשמע צליל והנתון שבמסך יורד לכמעט 0 (אצלי 003)
ישנה הולכה. בצורה זו אפשר גם לבדוק כבלים של חשמל וכו'

מה שלא יהיה אל תעבור ממצב מתח ישר לדוגמה למצב מוליכות כאשר חוטי הבדיקה מחוברים לחלק הנבדק. זה לא בריא ויכול לשרוף את הפיוז הפנימי של המערכת (לא כל-כך נורא אבל תצתרך להחליף אותו)

http://www.elektromarket.ru/multi/risunki/MY-64.jpg

לי יש את היצור הזה, לך אין ממש צורך בו הוא גם גדול וגם יקר יותר (לפני שנתיים 175 שקלים) הרב מודד שמתאים לך הוא הפשוט שנמכר בכל חנות חשמל/אלקטרוניקה

מקווה שלא טעיתי בהסברים...

חנן א.
08-05-04, 14:29
והכלל אולי הכי הכי חשוב במודדים האלה, הוא, שאם אתה לא ממש ממש יודע מה אתה עושה, אל תסובב את החוגה למצב של מדידת זרם, ואל תשתמש בשקע של מדידת הזרם. טעות קטנטנה בחיבורים או במצב החוגה ואתה שורף את המכשיר.
לדוגמא, אם במהלך מדידת מתח אתה מעביר את החוגה ממצב למצב ועובר לתומך דרך מצב מדידת הזרם, הרסת את המכשיר בצורה סופנית.

גם אם אתה יודע מה אתה עושה יש סיכוי טוב שתשרוף את המכשיר במדידת זרם אם אתה מתבלבל במשהו, אז זהירות!

opl
08-05-04, 14:33
עשיתי הרבה שטויות עם המכשיר הקודם שלי אבל ממש לא הצלחתי לשרוף אותו אלא רק את הפיוז שלו, ולהחליף אותו זה שני ברגים...

אבל בגדול אני מסכים, אל תמדוד זרמים ברכב עם המכשיר.

-->