PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתיז מים קדמי

yoav
08-05-04, 20:06
אחרי שעתיים בשמש היוקדת, ומי יודע כמה נזקים שכבר גרמתי- אני פונה אליכם (סוזי נקסוס ושאר האלילים):
נסתם לי מתיז המים לשמשה ונסיונות לפתוח עם סיכה וממיס אבנית עלו בתוהו- לכן ניסיתי לפרק אותו כדי להכניס הביתה ולהשרותצ בממיס אבנית ובכלל לנסות ולפתוח- מאיפה לעזאזל הגישה אליו?!?!? נראה לי שהרסתי את הרשת הזאת שמתחת לחלון הקדמי (מה זה?) בנסיונות להגיע אליו- וזה אפילו לא שם!
אפ אפילו מתיז מים אני לא מצליח לתקן אולי כדאי פשוט להזדכות על האוטו ולחזור אל קהילת הפרייוטים החדגונית והאומללה......

yoav
08-05-04, 20:18
לו הייתי יודע איך- הייתי מצרף את התמונות שצילמתי עכשיו בחוץ....

yoav
08-05-04, 20:42
http://www.pic.co.il/UserAlbum.asp?uid=970914C21BD445008EFB16 3A492E88D4&alid=60573

כאן שמתי תמונות- של הסמו, של הרשת פלסטיק השחורה שתחת השמשה הקידמית ואין לי מושג מהי, וכן של חלק נוסף תחת מכסה המנוע שאין לי מושג מהו (ולא מופיע בהיינס)-
מישו מוכן לחוות דיעה?

yossivarman
08-05-04, 22:52
הדבר השחור שנדמה לך שהרסת
זה תעלות ניקוז -אין כלום מתחת לזה - יש חתיכת פלסטיק בעובי של נייר
משם נכנס האויר לאורור - יש בקונסולה של המזגן את הלחצן עם הציור של סירקולצית אויר מתוך האוטו - וקבלת אויר מבחוץ
צריך לדאוג שהם יהיו ריקות מעלים ושאר זבל - כדאי מידי פעם לנקות
לא נראה לי שתצליח להגיע לשפריצר כדי לפרק אותו - אתה יכול להשתמש בלחץ אויר מכיוון הצנרת
החלק שאתה לא מזהה מתחת למנוע זה חלק מהמזגן שלך - יש חלון קטן מלמעלה שרואים נוזל זז כאשר המזגן עובד
אגב איך המזגן של הסמוראי שווה?????
פשוט לי אין מזגן
נראה לי משום מה שרק אני עונה לך פה

yoav
08-05-04, 23:04
כן המזגן שווה בהחלט!
(ראית את התמונות שפירסמתי? זה באמת עבד?...)

ותודה על התגובה- אגב, אבל לפרגן פה לכולם- בד"כ יש המון תגובות..

yoav
08-05-04, 23:06
חוץ מזה יוסי- לא יכולת להשאר לגור בב"ש עוד איזה שנה?... :lol:

סוזי המשתוללת
08-05-04, 23:51
לפני שאתה מחליט שהסתימה בנחיריים נתק את הצינור מהמשאבה ובדוק שהיא אכן מתיזה כיאות
ניתן לשלוף אותה על ידי לחיצה ומשיכה חזקה ואז לנקות את המיכל עם צינור
בדוק שהצינור לא מעוך בדרך
הגישה לשפריצר היא מכיוון הדש בורד
בחלק העליון של הדש בורד במרכזו יש מכסה פלסטיק הרם אותו ובמידה וזה לא מספיק עבורך תיאלץ לפרק את כל הקונסולה המרכזית (לא סיפור גדול )
פירוק זה נעשה על ידי הסרת מכסי פלסטיק קטנים שמאחוריהם ברגים ובחלק התחתון מתחת לרדיו ואז הכל נשלף קדימה

eran4x4
08-05-04, 23:59
הדרך הפשוטה לפתיחת נחירים, הפעלת ווקום על הצינורית שמגיע אליהם, גורם לשאיבת גורם הסתימה שלא דרך הנחיר עצמו, לפעמים יש צורך לסתום את הלא סתומים בעזרת סיכה בכדי שהסתומים יפתחו.

yoav
09-05-04, 00:14
סוזי- איז חלק מרכזי בדש בורד? לי אין כזה.. (אל תגיד לי שמכרו לי סמוראי עם דש בורד לא מקורי....)
לגבי המשאבה- היא עושה רעש של שאיבה בהפעלת שפריץ קדמי- ובכלל אין רעש בהפעלת שפריץ אחורי- לגבי הואקו- שאפתי מלוא פי מהצינורית לכיוון המשאבה- וכלום לא יצא....

yossivarman
09-05-04, 09:50
זה סמוראי סלילים,אין גישה מכיוון הדשבורד

זאביק
09-05-04, 11:52
טיפ ליואב וכולם.

אחרי שתצליח לנקות את האבנית והסתימה, תקנה פילטר דלק הכי קטן השאתה מוצא, ותחבר אותו על הצינור מיד אחרי המיכל.
ככה תמנע סתימות עתידיות.

בזמנו הייתי צריך להחליף אותו פעם בחצי שנה בערך, כי הוא נסתם מהאבנית (וזה הרבה יותר פשוט מלפרק את האוטו ולנקות צינורות)

itayhi
09-05-04, 19:38
טיפ קטן לחבר'ה
אם אתם זוכרים מימי הצבא העליזים יש חוט שחור שנקרא ח-10
משתמשים בו בדר"כ לנל"נים (טלפונים נקודה לנקודה)
בכל מקרה, אם לוקחים חתיכה של חוט כזה, הוא עשוי מכמה סיבים, אם לוקחים ממנו סיב אחד, הסיב הוא בדיוק בעובי המתאים ע"מ לפתוח סתימות של שפריצר. (לפחות בסמוראי)
my two cents

איתי

אלון_ק
10-05-04, 20:03
אמאל'ה!

לא לדחוף שם שום חוט, לא לדחוף לחץ אוויר, לא וואקום ולא שום דבר. אם הצינור יתנתק מהשפריצר זה יהיה מאוד לא נעים להחזיר אותו למקום - been there, done that. אם תיצור בו חור או קרע בקצה זה יהיה עוד יותר לא נעים.

כמו שסוזי כתב, יש קונסולה באמצע הדש בורד - איפה שפתחי האוורור בין הנוסע לנהג, מעל ההפעלה של המזגן והאוורור. לפרק את זה, להזהר לא לתלוש את שקע המצית כששמים את זה בצד. אחרי הפירוק אתה תראה בעין את החיבור של הצינורית לשפריצר.

איתי, בסמוראי פתוח הגישה לשם קלה, בסגור - לא!

אחרי שהגעת לשם, אז פרק את הצינורית משני הצדדים ודחוף ל"א דרך הצינורית. במשאבה ובמיכל שים (כשהם מנותקים) המון חומר ממיס אבנית, תערבב טוב טוב ותנקז הכל לתוך מיכל ייעודי (בקבוק קולה ריק, לדוגמה - החומר קורוזובי).
לשפירצר הסרבן צריך מקסימום עדינות - כל מה שחסר לך זה להרחיב את אחד הפתחים עם סיכה או אלימות אחרת. חוט נחושת דק ועדין יחד עם מסיר אבנית והרבה סבלנות. לנשוף פנימה עם הפה, בלי בושה (מה, לא תעשה לאוטו שלך הנשמה?).

סיפור של שעה, בערך. עבודת נמלים כזו.

רכס חיים
11-05-04, 00:37
אם בדקת שרק השפריצר סתום ומגיע נוזל בלחץ עד אליו, והשפריצר עצמו ממתכת ולא מפלסטיק - אין שום בעיה לפתוח אותו בעזרת חוט דק בודד של כבל שזור . קצת סבלנות והאבנית תתפורר. שום נוזל לא יפורר את הסתימה הזאת עקב גודלה המזערי, וחבל לפרק חצי אוטו כשהגישה מלמעלה לחור כל כך קלה. אם השפריצר מפלסטיק נסה לקנות בחברה חדש ואל תתעסק בתיקון שלו כי זה אמור לעלות גרושים.

itayhi
12-05-04, 03:25
אלון
דבר ראשון תרגיע, שאני לא אבוא אליך!!
דבר שני, חוט בודד של ח-10 שתוקעים בצורה עדינה לעומק של 3-4 מ"מ לתוך השפריצר לא יעשה שום נזק, ומסיר אבנית לא יסיר אבנית ממקום כ"כ צר (כמו שחיים רכס אמר)
לא שווה עבודת הנמלים אם כל הבעיה זה 2 מ"ג אבנית שתקועים בחור של השפריצר (כמובן לאחר שבדקנו שהמשאבה אכן מוציאה מים בלחץ והמים אכן מגיעים לשפריצר עצמו.
זהירות!!! החיבור של הצינור והשפריצר עדין מאוד ונוטה להשבר

איתי

אלון_ק
12-05-04, 22:58
אתה יודע רק לאיים, אתה תמיד מבטיח שתבוא.

חוץ מזה, אם כבר תגיע עד אלי, מה תעשה אז? כמו כלבלב קטן שרודף אחרי אוטו - נובח נובח, אבל מה עושה כשתופס אותו? :lol:

לי מסיר אבנית עבד. אני מפחד מפתיחה של השפריצר - לכן אני נגד לדחוף לו דברים. עדיף שעתיים עבודה איטית ומתסכלת מאשר 4 אם תצטרך לפתוח הכל כי הרסת שפריצר.

shay5gur
12-05-04, 23:30
הייתה לי את אותה הבעיה
לדחוף פנימה חוט דק לא פתרה את הבעיה רק דחפה את האבנית צמוד לפילטר
פרק את החלק המרכזי של הדשבורד (שים לב לכל הברדים כולל אלו שמכוסים ע"י פלסטיק בחלק העליון (אחרת תשב 10 דקות כמו אידיוט ולא תבין למה זה לא יוצא - קרה לחלקנו). כשאתה מפרק את הבורג העליון בחלק האופקי (צמוד לחלון) תזהר שהבורג לא יפול לך כי, כי קודם כל למצוא אותו זה מזל (הוא נופל שם בין הצנרת איוורור ורתמות ובלי לפרק דשבורד צריך מזל למצוא אותו, וזה לא בורג סטנדרטי (לפחות אצלי ועוד שניים במקרה הצלחנו למצוא אחד בגדול מתאים).
בכל מקרה ברגע שפירקת, אתה תראה את המסנן והשפריצר, תנקה
אני שמתי אחרי שניקיתי חומר מסיר אבנית והזרמתי מיכל מלא בו, ובסוף שמתי טיפה במיכל שירוץ שם וינקה
זהו
בהצלחה

yoav
13-05-04, 11:40
חברים- למה כולם אומרים לי לפרק חלק מרכזי של הדשבורד- ולי נראב הכלל כאילו כל הדשבורד הוא חתיכה אחת בלי שום חלק מרכזי שאפשר לפרק?!?! אתם רומזים שמכרו לי סמוראי עם דשבורד לא מקורי?! או שסתם עיניי הסומות, והבנתי השואפת למינוס איינסוף באוטו הזה הם שמוליכים אותי שולל?

yossivarman
13-05-04, 12:04
כולם אומרים לך לפרק חלק קידמי
כי הם מדברים על סמוראי עלים ולא על סמוראי סלילים
אצלנו זה נראה חתיכה אחת
כדי לפרק באמת יש שלושה מיכסי פלסטיק בגודל של 2 ס"מ על 4 ס"מ
אחד ליד הנהג אחד באמצע ואחד ליד הנוסע
אני מאמין גם שצריך להוציא את המיכסים של תעלות האוורור - יש ברגים ליד פיתחי המיזוג
אף פעם לא פתחתי אבל קראתי באיזה מקום דיון על הנושא
נראה לי גם שהייתי מנסה לעשות שמיניות באויר לפני שהייתי מחליט לפרק את הדשבורד באוטו הספציפי הזה

אלון_ק
13-05-04, 12:53
אם זה לא דחוף לך נורא, חכה קצת - רוב הסיכויים שאני אפגוש אחד משני חברים שלי שיש להם 96 ו98, ואז אני אסתכל לראות בדיוק מה קורה שם.

יוסי צודק לפחות לגבי - אני נותן לך מידע ע"ס סמוראי 89 וספר הרכב.

-->