PDA

צפייה בגרסה מלאה : נמצא בפני דילמה קשה!להוסיף לדיסקו מערכת גז או דיסקו TDI ?

יעקוב60
08-05-04, 19:45
שלום לכלל הפורום! אני נמצא בפני דילמה קשה מאוד ! בעוד מספר חודשים תהיה לי האפשרות לשדרג את הרכב לדיסקו דיזל מודל 98 ולשפר כמובן בערך ב10 -15 אלף ש"ח או להוסיף מערכת גז לדיסקו בנזין הנוכחי ולהוסיף עוד כמה דברים . יש לציין שאני פשוט "חולה" על הרכב הוא עביר בצורה לא נורמלית נוח ובעל מנוע אדיר אני מוגבהה נעול ממוגן ועוד....
אם אני יתקין מערכת גז זו כנראה תהיה זו בעלת 3 מצבים של 120 כחוח סוס 160 או כל ההספק של המנוע כ190 יש למספר אנשים מערכת זו והם מדברים על נתונים מדהימים בצריכת דלק שהוא כמובן גז!
אשמח מאוד אם תועילו לייעץ לי מה לעשות! האם המדינה מסוגלת לחייב לטפל במוסכים מסויימים בגלל המערכת ? להטיל מיסים איומים? ועוד...
יעקב!

נמרוד
09-05-04, 09:29
יש לך כבר את הרכב? אתה מרוצה ממנו? אז תתקין מערכת גז.

אם היית שואל מה עדיף לקנות, בנזין ולהוסיף מערכת גז או דיזל, פה כבר יש באמת דילמה.

זאביק
09-05-04, 10:42
האם המדינה מסוגלת לחייב לטפל במוסכים מסויימים בגלל המערכת ?
כן. בעיקרון יש הגדרה למוסכים כאלו עם מערכת אוורור מיוחדת ועוד כמה "פי'צרים" נחמדיםץ

להטיל מיסים איומים?
כאילו, דאאא :shock: :shock:
ברור שכן . . . .
(לדוגמא, למה עלות אגרה של דיזל יותר יקרה מבנזין ? כי היא דורשת עוד כ"א במשרד הרישוי ? או שסתם המדינה יכולה ??)

ועוד...
רק על סעיף "ועוד..." יש כמה מיליארדים בתקציב.

יעקוב60
09-05-04, 22:36
אני מאוד מרוצה מהרכב ! הוא משופר בנתיים מגלה אמינות וכו...
הדבר שאני כל כך חושש ממנו זה העובדה שהממשלה מסוגלת עוד להטיל מיסים לא נורמליים ,
והכי גרוע לחייב אותי לטפל במסוכים מסויימים , (כרגע אני קונה את החלקים ומטפל לבד מין הרגל שעבר מהסופה ).
להמרות זאת תמיד תהיה קיימת האפשרות לרכוש דיזל מודל 98 ולשפר ב15 אלף ולהעמיד רכב יפה , אבבבבבל זה לא יתקרב בחיים למנוע הבזנין עתיר הכוח! וסביר להניח שיגלה בעיות אמינות!
יעקב עוד עצות יתקבלו בברכה

זאביק
10-05-04, 10:04
(כרגע אני קונה את החלקים ומטפל לבד מין הרגל שעבר מהסופה ).

אם אתה גם ככה "עבריין", אז תמשיך ככה :P :P :lol:

(ע"פ חוק,אתה חייב לטפל במוסך, אבל זה ממש לא מעניין אותנו)

יעקוב,
הנושא הזה (לפחות השאלות שלך והתשובות שלי), נוטה יותר מידי לכיון החוק וחוקיות,
בוא ננסה לא להתמקד בזה . . . .

יעקוב60
10-05-04, 22:51
זאביק ידידי קודם כל תודה על התשובות .
מה לעשות אם נצטרך לפעול על פי החוקים שקיימים בארצנו סביר להניח שננהג על רכבים סטנדרטים ומשעמים. התחביב שלנו עושה אותנו ל"לעבריינים" וזה רק גובר וגובר :lol:
כנראה שאני אצטרך לחכות עד שכל העסק יתפתח יותר ואני אראה מה קורה אם המיסים על המערכות ( הממשלה בנתיים הבטיחה לא להטיל מיסים ממה שהבנתי ) ועלות חלקים בהמשך לדברים שקשורים למערכת כמו מסננים וכאלה .
אחרי הכל זה יכול להיות ממש גדול להנות מהמנוע השקט והחזק והאמינות של הבנזין ובחיסכון אדיר. אני יודע שבגבע מתחילים בזמן הקרוב מאוד עם ההתקנות של המערכת החדשנית של שלושת המצבים (חסכונית יותר ) ותוקם תחנת תידלוק ליד גבע .
יעקב אשמח לעוד עצות

זאביק
11-05-04, 11:28
חבר הביא לא מזמן "בייבוא אישי" מערכת גז לסופה בעלות של כמה מאות דולרים.

הבעייה היחידה בארץ עם גז היא מיכלי גז ומילוי.
אין איפה למלא גז, ולכן משתמשים במיכלים ביתיים.
אין תקינה למיכלי גז, אז אתה לא יודע איזה תקן לפייה יבחרו, וחבל לקנות מיכל ייעודי לא מתאים (שאז צריך להחליף אותו).

מעבר לזה (אלו רק בעיות טכנית פשוטות), איש את הישר בעיניו.

יעקוב60
11-05-04, 21:04
הבחור שאני רכשתי ממנו בגיפ התקין מערכת כזו ברכב שלו וכנראה ששוטר עצר אותו לבדיקת רשיונות או משהו והריחו גז ... בקיצור עלו עליו והורידו את הרכב מהכביש עד שהוא הסיר את המערכת כל ההכנות נמצאות ברכב!
לפי מה שהבנתי המערכת שהייתה אצלו הייתה הישנה או גז או בנזין.
אני רוצה את המתקדמת יותר כי היא חסכונית יותר.
בקשר לייבוא לא נישמע לי סימפטי בגלל אי יכולת לממש את האחריות!
יעקב

יוני5
14-05-04, 13:20
יעקב,

1. הבעייתיות הגדולה כרגע היא סוגיית התדלוק (תיגוז?: למלא דלק = תדלוק, מכאן נובע שלמלא גז = תיגוז?).

2. מערכות הגז הן אמינות מאוד, לא הייתי חושש מסוגיית האחריות מחד, הבעייתיות השניה נוגעת להתקנה. האם יצליחול להתקין ולכייל כמו שצריך? וכן, האם יצליחו להתקין נכון, ללא ריח גז, פיתחי איוורור וכיו"ב.

יוני5

kimron
15-05-04, 01:20
נתקלתי בכביש החוף ברכב הדגמה של סובארו מסוג אימפרזה צבע כחול שמופיעות עליו כתוביות שהוא רכב ניסיון המונע בגז ...
להם מותר ?
שווה טלפון לסובארו לשם איסוף מל"מ...

יעקוב60
16-05-04, 18:07
שלום יוני!
במערכת שהייתה ברכב שלי אצל הבעלים הקודמים (פורקה עקב הורדה מהכביש לא היו אישורים)
הבחור היה ממלא גז ביתי ככה שזה לא ממש בעיה .
מבחינת ההתקנה אתה אכן צודק סימן שאלה גדול מאוד בנושא!
כנראה שנצטרך לחכות ולראות.
יעקב

גיא
16-05-04, 22:44
יעקוב, עניתי לך על זה ביום שלישי בלילה.
אתה יודע לאן לגשת והכל אמור להיות חוקי...

לך על זה.

האוטו שלך באמת בנז....

גיא.

שירוקו
02-06-04, 18:22
כמובן עוד מעט כולם יערו לגז מה שיעלה את מחירי הבנזין עתירי הכוח

ידוע על תחנה תדלוק בגז בחולון

אך אני מחפש מתקין מקצועי עם רישוי

אשמח לקבל תגובות וידיעות בנושא

אלון_ק
03-06-04, 23:29
האוטו שלך באמת בנז....