PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ תיבת הגה לסמוראי

התייש
27-12-08, 13:37
שלום, לפני כמה ימים רכשתי סמוראי 95. כמובן שמין הסתם יש כמה דברים שזקוקים לשיפוץ:
יש חופש גדול מאוד בהגה וחבר שמבין וגם הוא בעל סמוראי אמר שצריך לשפץ את התיבת הגה. הוא נתן לי תיבת הגה שכבר הייתה לו זרוקה בצד (לבוא היום) וגם היא צריכה שיפוץ.
אשמח לדעת על מחירים של שיפוץ תיבה כזו ואיפה כדאי או אם למישהו יש תיבה משומשת במצב טוב במחיר סביר.

מורי
27-12-08, 19:40
שלום התייש ותתחדש!
שיפוץ תיבה עולה באיזור 500-600 ש"ח,במידה והתיבה ניתנת לשיפוץ.
תיבה משופצת/ משומשת במצב מצוין עולה בערך כפול.

חדשה בחברה- 2500 ש"ח.:confused:
שבוע טוב.

התייש
27-12-08, 22:55
תודה ;)

GodsFather
28-12-08, 00:12
מורי , מה יש לשפץ בתיבה ? אין מצב לעבודה עצמית (אם התייש מעוניין כמובן) ?

yeshahar
28-12-08, 00:27
[quote=GodsFather;227425]מורי , מה יש לשפץ בתיבה ? אין מצב לעבודה עצמית (אם התייש מעוניין כמובן) ?[/qu
איך מבטלים כזה חופש?

איש
28-12-08, 17:49
אגב שתדע אם בטסט מכשילים אותך על תיבת הגה , יש איסור על שיפוץ תיבות הגה רק החלפה
קצת חומר למחשבה למי שניגש לטסט .

RAMURAI
28-12-08, 20:03
אגב שתדע אם בטסט מכשילים אותך על תיבת הגה , יש איסור על שיפוץ תיבות הגה רק החלפה
קצת חומר למחשבה למי שניגש לטסט .
אני לא יודע איפה אתה עושה טסט. אבל ב8 שנות עבודה במוסך ומאות של טסטים
בחיים שלי לא שמעתי דבר כזה. כי לא קיים דבר כזה.
הוא גם אוסר לך לנסוע על סמוראי כי הוא לא נוח. נכון?

התייש
15-01-09, 10:48
טוב, אז ככה... שלחנו את התיבה לשיפוץ .- במידה ומדובר בשיפוץ רגיל זה 425 ש"ח + מע"מ.
אממה- התקשרו אליי עכשיו וטענו שהפיניון דפוק לגמרי ויש להחליפו בתוספת של עוד 250 ש"ח.
האם זה נשמע לכם הגיוני? הלו, אני סטודנט.- כבד עליי!!!!:-x
למישהו יש אלטרנטיבה?

חן דן
11-08-09, 12:31
טוב אז אחרי ששאלתי בשרשור הזה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=21735&page=2&highlight=%FA%E9%E1%FA+%E4%E2%E4 ולא היתה תשובה.
במקרה יצא לי לדבר עם הדוד בחול והוא הבטיח לי לשלוח מחזירי שמן לתיבה

אורי41
11-08-09, 17:35
שלח את שלך במידה ואצהל הפיניון תקין הרווחת
בהצחלה
אורי

חן דן
21-08-09, 16:21
המחזירי שמן של תיבת הגה הגיעו אולי סוף סוף יפסקו הנזילות

im_ri
27-10-15, 21:57
כתבתי תגובה ששואלת מאיפה הזמנת את המחז"ש.. אבל מסתבר שכבר הזמנתי כזה קיט.. יש בו מלא חלקים שאין לי מושג מה עושים איתם בינהם המחז"ש. מקווה לצלם כשאפרק..

103030

im_ri
24-11-15, 13:41
אהלן,
התיבה פורקה באמצעים בייתיים. 2 הצירים, גם הציד המגיע מההגה וגם הציר שיורד פיטמן.
יש לי את קיט השיפוץ המלא. הבנתי לאן הולכין המחז"שים.
השאלה היא לאן הולכות כל הגומיות?

ויותר חשוב, אשמח אם מישהו יוכל להדריך אותי לגבי כיוון נכון של התיבה. יש 2 כיוון שיש לתת עליהם את הדעת:
1. הציר המגיע מכיוון ההגה: הוא יושב בתוך הברגה שקובעת כמה עמוק הוא נכנס לתוך התיבה.
2. כיוון הציר שיורד לזרוע הפיטמן.

בגדול למי שמפרק תיבה מכוונת הייתי מציע לספור סיבובים לפני פירוק הציר שמגיע מההגה ולא לשחרר את בורג הכיוון של הפיטמן (זה אפשרי).
החלפתי את הציר שיורד לפיטמן כיוון ששן אחת הייתבה שבורה והיה לי ציר אחר.

בניגוד לקודמי לכלכתי את הטלפון וצילמתי תמונות לטובה הכלל (אני נוזף בכם gmike וחן דן).

לפני פירוק:
103851

שיניים שבורות:
103844 103843

כיוון הציר שמגיע מהפיטמן:

103850 103849

הברגה לכיוון המסרק (ככה קוראים לזה?) שמגיע מכיוון ההגה:

103845

כאן יושב הציר שמגיע מההגה:
103846

צבע יסוד, חייב שיהיה נקי ומסודר :)
103847 103848

אז השאלה המרכזית, לאן הולכות כל הגומיות וכיצד מכוונים את התיבה?

טנקס!

למי ששאל על מילוי השמן:

103852

weref
24-11-15, 13:45
עזוב גומיות רגע, מה לגבי השיניים השבורות?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

im_ri
24-11-15, 14:18
כמו שאתה רואה בתמונה, לקחתי ציר מתיבה אחרת.

im_ri
25-11-15, 13:27
איפה כל המומחים? אני צריך לצאת לחפש מחוץ לקהילת סוזוקי?

im_ri
25-11-15, 17:53
עדכון. קיט השיפוץ שיש בידי לא מתאים. יש 2 מחז"שים בתיבה שפירקתי והן לא באותו הקוטר.
בשרשור מקביל ראיתי ש gmike אמר שלמחז"ש התחתון מתאים מחז"ש של הסרן הקדמי. נשאר למצוא מחז"ש חלופי לחלק העליון על היציאה של ה Worm shaft שמתחבר לכיוון ההגה (lower shaft).

לגבי כיוון התיבה, מצאתי הסבר בספר הרכב שמדבר על כיוון הפניון. שזה בגדול מה שאני צריך. את הכיוון השני רשמתי סיבובים הפירוק ואני מקווה שאוכל להחזיר אותו בדיוק יחסי. בכל אופן עכשיו תיהיה אינדיקציה אם בתיבה ראויה לשימוש. ראיתי סרטונים שממשיכים את הפירוק עד לרמת הגולות שבמסק של ה Worm shaft. אצלי זה נראה תקין ועובד חלק, אין לי כוונה להיכנס לשם בשלב זה.

למען הדורות הבאים:
1. פירוק התיבה: , צריך לנתק את התיבה מהדראג לינק ומה lower shaft שהולך להגה.לאחר מכן לפרק את התיבה.

2. מדידת הpreload כאשר התיבה באמצע המהלך: לשם מדידת ה- preload (כוח שיש להפעיל עד שהעסק מתחיל להסתובב) של הsector shaft (מהגומיה שהולכת לכיוון ההגה), יש לכוון את התיבה לאמצע, כלומר זרוע הפיטמן מקבילה בדיוק לworm shaft.
התוצאה הרצויה של הבדיקה היא הפעלה של 1.58-2.63 ק"ג לתחילת התנועה.
אם התוצאה לא בטווח, יש להדק או לשחרר את בורג הכיוון העליון (Adjusting bolt).
במידה והשגתם תוצאה בטווח, יש לעבור לשלב הבא. במידה ולא, לפי הספר, צריך ללכת לבחור שמתקן תיבות או להחליף. בכל מקרה הם אומרים שלא כלכלי לשפץ תיבה ולהתעסק עם זה לבד, אני אומר שכל השיפוץ של הטנדר לא כלכלי.. שירשמו את זה בספר!

3. מדידת הPreload בקצוות ההיגוי ימין ושמאל:
עכשיו נמדוד שוב כאשר התיבה עד הסוף ימינה ועד הסוף שמאלה.
התוצאה הרצויה בשלב זה: פחות מ 3.15 ק"ג.
אם שינתם את כיוון הבורג יש לחזור לשלב 2 למדוד שאתם עדיין בטווח הנכון כשאר התיבה באמצע המהלך (הגה מכוון ישר, פיטמן מקביל לworn shaft)

קראתי הרבה אזהרות לגבי הידוק יתר שגרם לנזקים כבדים לתיבה. שימו לב. מומלץ לחזק על פעם 1/8 סיבוב לכל היותר.

אם מישהו יכול לתת מילה על כיוון ההברגה של ה worn shaft , או היכן ניתן להגיע עם מחז"ש לדוגמא ולצאת עם אחד חדש, עכשיו זה הזמן.
כנ"ל עם מישהו מכיר שיטה אחרת לכיוון תיבת הגה.
מצרף צילומים מהפרק המתאים בספר.

103874103875103876103877

סולי
25-11-15, 18:46
סחטיין עימרי!!
החכמתי.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

im_ri
25-11-15, 18:48
סתם המצאתי.. אל תנסה בבית! :p

שגיא S
25-11-15, 18:50
עדכון. קיט השיפוץ שיש בידי לא מתאים. יש 2 מחז"שים בתיבה שפירקתי והן לא באותו הקוטר.
בשרשור מקביל ראיתי ש gmike אמר שלמחז"ש התחתון מתאים מחז"ש של הסרן הקדמי. נשאר למצוא מחז"ש חלופי לחלק העליון על היציאה של ה Worm shaft שמתחבר לכיוון ההגה (lower shaft).

לגבי כיוון התיבה, מצאתי הסבר בספר הרכב שמדבר על כיוון הפניון. שזה בגדול מה שאני צריך. את הכיוון השני רשמתי סיבובים הפירוק ואני מקווה שאוכל להחזיר אותו בדיוק יחסי. בכל אופן עכשיו תיהיה אינדיקציה אם בתיבה ראויה לשימוש. ראיתי סרטונים שממשיכים את הפירוק עד לרמת הגולות שבמסק של ה Worm shaft. אצלי זה נראה תקין ועובד חלק, אין לי כוונה להיכנס לשם בשלב זה.

למען הדורות הבאים:
1. פירוק התיבה: , צריך לנתק את התיבה מהדראג לינק ומה lower shaft שהולך להגה.לאחר מכן לפרק את התיבה.

2. מדידת הpreload כאשר התיבה באמצע המהלך: לשם מדידת ה- preload (כוח שיש להפעיל עד שהעסק מתחיל להסתובב) של הsector shaft (מהגומיה שהולכת לכיוון ההגה), יש לכוון את התיבה לאמצע, כלומר זרוע הפיטמן מקבילה בדיוק לworm shaft.
התוצאה הרצויה של הבדיקה היא הפעלה של 1.58-2.63 ק"ג לתחילת התנועה.
אם התוצאה לא בטווח, יש להדק או לשחרר את בורג הכיוון העליון (Adjusting bolt).
במידה והשגתם תוצאה בטווח, יש לעבור לשלב הבא. במידה ולא, לפי הספר, צריך ללכת לבחור שמתקן תיבות או להחליף. בכל מקרה הם אומרים שלא כלכלי לשפץ תיבה ולהתעסק עם זה לבד, אני אומר שכל השיפוץ של הטנדר לא כלכלי.. שירשמו את זה בספר!

3. מדידת הPreload בקצוות ההיגוי ימין ושמאל:
עכשיו נמדוד שוב כאשר התיבה עד הסוף ימינה ועד הסוף שמאלה.
התוצאה הרצויה בשלב זה: פחות מ 3.15 ק"ג.
אם שינתם את כיוון הבורג יש לחזור לשלב 2 למדוד שאתם עדיין בטווח הנכון כשאר התיבה באמצע המהלך (הגה מכוון ישר, פיטמן מקביל לworn shaft)

קראתי הרבה אזהרות לגבי הידוק יתר שגרם לנזקים כבדים לתיבה. שימו לב. מומלץ לחזק על פעם 1/8 סיבוב לכל היותר.

אם מישהו יכול לתת מילה על כיוון ההברגה של ה worn shaft , או היכן ניתן להגיע עם מחז"ש לדוגמא ולצאת עם אחד חדש, עכשיו זה הזמן.
כנ"ל עם מישהו מכיר שיטה אחרת לכיוון תיבת הגה.
מצרף צילומים מהפרק המתאים בספר.

103874103875103876103877

תותח!
בדיוק בגלל אנשים כמוך אני אוהב כל כך את ג'יפולוג.

im_ri
25-11-15, 19:02
תודה חברים.
עדיין חסר מידע על הכיוון של הציר השני - input shaft\worm shaft... זו ההברגה שמכוונת אותו. הטבעת החיצונית מקבעת אותו במקום.
103887

ומאיפה משיגים את המחז"ש הזה שמונע ממני להרכיב את התיבה...
103888

im_ri
25-11-15, 19:35
אגב,

הכיוון של הציר השני - input shaft\worm shaft זה מה שקובע את העומס על המיסבים בצדדים של ה input shaft\worm shaft.
מהמידע שמצאתי עכשיו, צריך למדוד את העומס לסיבוב של ה input shaft כאשר הוא, ורק הוא, מחובר לתיבה (ללא sector shaft) , ולחזק בכל פעם עד שמגיעים למומנט הרצוי. נגיד והצלחתי למדוד את המומנט הזה (למרות שאין לי מד מומנט כזה עדין), אני צריך למצוא עכשיו את המומנט הרצוי של תיבת הגה של סמוראי.

סדר הפעולות הוא:
1. כיוון העומס על הinput shaft\worm shaft
2. כיוון ה sector shaft באמצעות ה Adjusting bolt בקצה העליון של התיבה (מה שהסברתי למעלה).

אפשר לקרוא על זה עוד קצת כאן (http://www.stangerssite.com/adjustment.html)

וגם כאן (http://www.fourwheeler.com/how-to/transmission-drivetrain/129-0801-saginaw-steering-box-rebuild/)

-->