PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר/טראנו/פג'רו - יתרונות וחסרונות

eysham
28-12-08, 14:30
שלום,

אחרי שהפנמתי שה-F שלי הוא לא ממש ג'יפ, ושהגטס של אישתי הוא לא ממש רכב, אני משתעשע ברעיון של להחליף לה ב-4X4.
הדרישות הן
עד 100K ש"ח - למרות שגם אם זה חצי מזה אני לא אתלונן...
יעשה 10K-15K ק"מ השנה
5/7 מקומות
יחסית חדש (מעל 2001-2002)

אני כבר זמן מה עוקב אחרי מספר אופציות כמו טרופר, טראנו ופג'רו.
יש איפשהו השוואה בינהם מבחינת אמינות, צריחת דלק, נוחות, מחיר ביטוח וכו'?
אולי תוכלו לבנות כזו טבלה כאן??

תודה,
איל

נמרוד
28-12-08, 21:41
טרופר דיזל מהשנתונים האלו - בעיות אמינות קשות, עליהן תוכל לקרוא בהרחבה בפורום איסוזו... לא כדאי למרות המחירים הזולים להחריד, הרבה-הרבה מתחת למחירון. פאג'רו קינג - סך הכל רכב מוצלח ששורד את השנים היטב. לא אידיאלי לשטח טכני, אבל רכב טיולים/משפחתי טוב מאד. טראנו מיושן מאד ונחות מהפאג'רו כמעט בכל מובן. מבין השלושה, הפאג'רו הוא הבחירה הראשונה הטבעית. שכחת עוד מועמד - טויוטה פראדו, עד 2003. זה מה שאני הייתי בוחר מתוך המשפחה היפאנית. זה בגלל שאני חלק מהעדר, ובגלל שאנחנו כזה עדר גדול הטויוטה גם יקר יותר מהאחרים פר שנתון...

eysham
29-12-08, 09:08
תודה נמרוד.

לגבי הפראדו, חשבתי גם על זה, אבל כפי שכתבת הוא יקר יותר פר שנתון ובד"כ עם ק"מראג' אסטרונומי. אני עוקב ביד-2 גם אחריו.

יותר לליבך... מה לגבי JEEP אמיתי? אמנם בסיקס אישתי שתחיה לא תמצא את עצמה (חבל...) אבל גראנד? CRD אולי?

חוץ מזה... המחירים צפויים לנחות עוד קצת בחודש-שיים הקרובים?

איל

grand
29-12-08, 11:39
10-15K ק"מ בשנה - גראנד בנזין.

eysham
29-12-08, 11:43
10-15K ק"מ בשנה - גראנד בנזין.

איך האמינות/זמינות ומחיר חלקים?
עלות ביטוח?
ניתן לטפל לבד או מסובך ואלקטרוני?

למרות שזה לא ק"מ גבוה בשנה, אני לא רוצה למצוא את עצמי מתקמצן לצאת מהבית... כמה הצריכה שלו?

על נוחות אני מתאר לעצמי שאין מה לפרט...

איל

grand
29-12-08, 13:00
איך האמינות/זמינות ומחיר חלקים?
עלות ביטוח?
ניתן לטפל לבד או מסובך ואלקטרוני?

למרות שזה לא ק"מ גבוה בשנה, אני לא רוצה למצוא את עצמי מתקמצן לצאת מהבית... כמה הצריכה שלו?

על נוחות אני מתאר לעצמי שאין מה לפרט...

איל

האמינות היא פועל יוצא של מצב הרכב שרכשת, רכב מטופל עם היסטורית טיפולים יהיה אמין.
רכב מוזנח עם בעיות לא מתוקנות וללא טיפולים שוטפים לפי הספר ובזמן יאכיל אותך מרורים.
אני יכול לומר לך על הגראנד 2001 שלי אשר נרכש מיד ראשונה ומטופל לפי הספר, הבעיות שהיו בשנה וחצי שהוא אצלי - שיפוץ סטרטר, מנוע חשמלי לדלת אחורית, וסידור החימום(תקלה סידרתית אצל כולם). קח את זה לאיזה כיוון שתרצה, לדעתי, יחסית לרכב בגיל הזה - אמינות טובה.

את רוב הטיפולים אני מבצע לבד, טיפולים "כבדים" במוסך (אודי מזרחי), מתרחק ממוסכים מורשים וממחסן החלפים של היבואן.
כל החלקים זמינים בארץ, וכמובן בארה"ב במחירים זולים. כל עוד שיש לך את דגם הבנזין, בדגם ה CRD כל מה שאמרתי לא רלוונטי, שם תכין ארנק עמוק וקשרים טובים עם מחסן היבואן.

ביטוח - 3700 ש"ח למקיף.
צריכת דלק - 6 ק"מ לל' בנסיעה מעורבת, מחוץ לעיר יגיע גם ל 8.

יכולות שטח לא רעות לאחר שיפורים קלים במיתלים.

בסך הכל רכב ממכר, חזק ומהיר, אישתך תאהב אותו, לקח לי זמן ושיכנועים קשים להוציא אותו מהידיים של אישתי. :)

eysham
29-12-08, 14:12
תודה,

אני חייב להודות שבבטן דווקא בא לי גראנד.
גם אישתי לא תגיד לא...
השאלה היא האם כדאי באותו מחיר גראנד 2001 או טרופר 2004 עם עודף לשיפורים... עם כל הבעיתיות שיש בו.

שאלה נוספת... האם יש מצב להוסיף משהו כמו 30K ולקבל-2007-08 מיבוא אישי...

איל

eysham
30-12-08, 18:42
מה לגבי טרופר בנזין? מה הנתונים שלו?

ביטוח/ אמינות/זמינות וכו' ??

איל

-->