PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים קפיצים בג'ימני

upstream
29-12-08, 09:31
שלום לכל הדוקטורים
אני צריך להחליף בולמים קפצים וחשבתי לרכוש סט מוגבה
אבל איזה ואם בכלל
האם "קוני" יכול להיות פתרון טוב או שהברירות שלי מסתימות ב"אולדמן"
תודה שלומי

Zuki-Land
29-12-08, 18:21
אהלן !
יש לך 2 אופציות בעיניין !
האחת היא חריטת אוקולונים לקפיצים הסטנדרטיים והחלפת בולמים שמותאמים להגבהה החדשה
האופציה השניה והיקרה יותר היא החלפת סט קפיצים גבוהים יותר ובולמים שחוץ מלהגביה את הרכב גם משפרים נוחות וביצועים . ישנן סטים כאלה לג'ימני של אולדמן טאפ-דוג ושל חברת אייבך הגרמנית שיותר מומלצת בעיניי..... ערב טוב ליאור !

eldadarnon
31-12-08, 23:38
שלום לכל הדוקטורים
אני צריך להחליף בולמים קפצים וחשבתי לרכוש סט מוגבה
אבל איזה ואם בכלל
האם "קוני" יכול להיות פתרון טוב או שהברירות שלי מסתימות ב"אולדמן"
תודה שלומי

ערב טוב ושנה אזרחית טובה
על הרכב שלי מותקן סט של קוני, מהסט אני מרוצה מאוד.
השמועות אומרות שאולדמן הוא הסט שמתנהג הכי טוב עם הרכב.
אם אתה רוצה, אפשר להפגש ע"מ שתוכל להרגיש את ההבדלים
אלדד

boaziko
01-01-09, 10:10
אם אתה מעוניין בקוני אתה מוזמן להרים טלפון. יש לי הנחות על בולמי קוני לחברי האתר.
052-5582882.
בועז.

Mikonw
01-01-09, 12:59
אהלן !
יש לך 2 אופציות בעיניין !
האחת היא חריטת אוקולונים לקפיצים הסטנדרטיים והחלפת בולמים שמותאמים להגבהה החדשה
האופציה השניה והיקרה יותר היא החלפת סט קפיצים גבוהים יותר ובולמים שחוץ מלהגביה את הרכב גם משפרים נוחות וביצועים . ישנן סטים כאלה לג'ימני של אולדמן טאפ-דוג ושל חברת אייבך הגרמנית שיותר מומלצת בעיניי..... ערב טוב ליאור !

יש לך מידע איפה אפשר לראות לברר ולקבל פרטים על חברת אייבך הגרמנית ?
בחיים לא שמעתי עלהם, טוב אני לא ממש בעיניינים :-)

Zuki-Land
01-01-09, 16:00
יש לך מידע איפה אפשר לראות לברר ולקבל פרטים על חברת אייבך הגרמנית ?
בחיים לא שמעתי עלהם, טוב אני לא ממש בעיניינים

כן ! :wink:

מורי
01-01-09, 18:28
עד כמה שאני יודע אייבך מיוצרים בארץ ע"י קפיצי נורדייה (עפ"י זיכיון).
בעיניי השילוב המושלם הוא קפיצים של TJM עם בולמים של קוני. (אזהרה:יקר!!!).

Zuki-Land
01-01-09, 19:05
עד כמה שאני יודע אייבך מיוצרים בארץ ע"י קפיצי נורדייה (עפ"י זיכיון).
בעיניי השילוב המושלם הוא קפיצים של TJM עם בולמים של קוני. (אזהרה:יקר!!!).

אהלן !
קפיצי נורדיה לא מייצרים את הקפיצים של חברת אייבך
מכמה סיבות !
זה קפיץ תוצרת גרמניה חזק ועם יכולת זיכרון מעולה
והכי חשוב לא שוקע תוך תקופה קצרה כמו שנוכחתי לראות בקיט אחר ..
ערב טוב ליאור !

טל חסיד
01-01-09, 19:53
ליאור שלום
לא הבנתי מה זה "יכולת זיכרון מעולה" בקפיץ.

דרך עגב הרכבתי קיט של "קינג ספירנג" בגמיני והוא מצויין כבר קרוב לשנתים.

טל

ישי.פ
02-01-09, 01:33
ליאור לפי מה שידוע לי עד לפני כחצי שנה נורדיה יצרו קפיצים לפולקסווגן
לכן הגיוני שגם לאייבך:D

Zuki-Land
02-01-09, 09:56
אהלן !
קפיצים ספירליים עשויים סגסוגת פלדה שעוברת תהליך לא פשוט בייצור שלה
"שזוכרות" את צורתם המקורית ולמרות האלסטיות שבקפיץ הוא יחזור
תמיד לצורה שלו בכוחות עצמו ותוך זמן מסויים שתוכנן בייצור!
בקשר לקפיציי אייבך אז שוב...הם לא מוייצרים במפעל בנורדיה
מכמה סיבות טכניות !

tamir_hazaz
04-01-09, 19:54
היי
לי יש ברכב קפיצים ובולמים של אולדמן,
הקיט משפר התנהגות וכמובן משפר בשטח, אבל עם הזמן יכולת השיכוך של הקיט ירדה והרכב פחות סופג וממש קשיח בבורות ומפגעים שקיימים בנסיעה בכביש.
כמו יש לי רעידות בהגה שהולכות ומחריפות עם הזמן ואחרי ששללתי כל סיבה אחרת והייתי אצל כל המומחים שבדקו את כל הכיוונים האפשריים , כולם מגיעים למסקנה שהרעידות הם עקב ההגבהה.
חיסרון נוסף שיש לקיט הזה הוא שצד הנהג גבוה יותר מצד הנוסע ולכן הייתי צריך להוסיף אוקונולים בצד הנוסע על מנת "ליישר" האוטו.
בקיצור, הסט מוסיף גובה ומוסיף נוחות (שהולכת ויורדת עם הזמן יש לי ת'קיט שנתיים) ובגלל הרעידות אני חושב להעיף אותו כי באמת זה מטרד. (אני ממתין בימים אלו לבולם הגה שאומרים שיכול לעזור , אם גם זה לא יועיל כנראה אפטר מהקיט)
שורה תחתונה, קיט של אולדמן מנסיוני בלבד, טוב בהתחלה הולך ומאבד נוחות עם הזמן, וגורם לבעיות כמו רעישות בהגה וצדדים לא שווים (צד נהג - נוסע , וקדימה- אחורה שהולך ומתאזן עם הזמן). מסקנה: אולי הקיט שלי היה דפוק , לא יודע , אבל לא ממליץ על אולדמן לגי'מיני

ישי.פ
04-01-09, 21:50
(אני ממתין בימים אלו לבולם הגה שאומרים שיכול לעזור , אם גם זה לא יועיל כנראה אפטר מהקיט)
לא יודע , אבל לא ממליץ על אולדמן לגי'מיני\
אם אני לא טועה אין בולם הגה לגימיני.??

אור .ס.
04-01-09, 22:19
היי, אפשר לקמבן בולם הגה לג'ימני (פגשתי מישהו שעשה את זה).
הרעידות לא !!! נובעות מהגבהה.
יש לי ג'ימני 2008, האוטו יצא עם רעידה בהגה מהחברה (אני יד1 של האוטו) מ0 ק"מ, בסביבות 70-80 קמ"ש.
אני החלפתי 4 צמיגים לרכב, אני החלפתי בולמים וקפיצים (בולמים מונרו, קפיצים קינג).
הרעידות עדיין קיימות.
התופעה קיימת בג'ימני של חבר אחר.
אני לא בטוח שאולדמן זה הכי טוב, הסתובבנו אני וחבר עם ג'ימני מוגבהה אולדמן, היה מכשול שאני עברתי הוא לא עבר (לשנינו צמיגים 50-50 לאסה)

lior_b.s
04-01-09, 22:19
בנוגע להבדלי גובה בין צד נהג לנוסע...
לא יודע כמה היה ההפרש אצלך, אבל בכל קיט של חברה רצינית יש סימון על הקפיץ מה אמור להיות בצד נהג ומה בצד נוסע...
וצריך להיות הבדלים בגובה, אתה לא אמור ליישר את זה בעזרת אוקולונים... העניין הוא שרוב הזמן יש נהג יחיד ברכב ולכן צד הנהג תמיד מועמס...זה ההיגיון מאחורי הבדלי הגובה, וזה גם שוקע במקצת בגלל הסיבה הזו...מדדת את ההבדלים כשמישהו יושב ברכב?..

ליאור

tamir_hazaz
05-01-09, 15:14
ההפרש בין צד הנהג לנוסע היה 2 ס"מ בערך. לא יודע אם זה נורמלי או לא, אבל בכל מקרה האוטו צר וזה היה מאוד מורגש גם לי וגם לאנשים שנסעו אחרי ואמרו לי שהאוטו עקום! וזה שנסעתי לבד.. שנסעתי עם נוסע במושב ליד הנהג זה רק החמיר (צד הנהג יותר גבוה עם נוסע לצידי זה רק מוסיף ..)קיצר אני יודע שלא צריך לסדר את זה עם אוקולונים , לא הייתה ברירה. זו בדיוק הסיבה שאני לא ממליץ על אולדמן לג'ימיני.. יותר מידי דברים לא מסתדרים..
לגבי הרעידות , אור, אתה כותב שגם לך וגם לחבר יש את הרעידות לפי מה שאני מבין לשניכם יש קיט שונה מהמקורי (לאו דווקא אולדמן).. אז נראה לי שזה דווקא מחזק את הטענה שהרעידות נובעות מההגבהה, לא?
בכל מקרה , גם אם זו "מחלה" של גי'ימני כמו ששמעתי שאומרים בכל מיני מקומות, יש לכם פתרון ?? רעיון ?? משהו??
אשמח להישתמע
תמיר

zivo
05-01-09, 16:01
תמיר,
יש לי הצעה בשבילך (שהצעתי כבר לכמה לפניך...).
אולדמן זו חברה מכובדת, לא חפרים. אין סרט כזה שכל אוסטרליה נוסעת עם מכוניות עקומות...
למה לא לכתוב להם?
מייל אחד קצר עם הדגם המדוייק של הרכב, והקייט שהתקנת, ותראה שהם נותנים יופי של שרות.
לא יכול להיות שקיט חדש מחייב אוקולון של 2 ס"מ, והכי חשוב, בטיחות! עם מתלים (כמו הרבה דברים אחרים ברכב...) לא משחקים.

ארז
05-01-09, 16:33
אני מאוד אשמח לדעת מה זה "יכולת זיכרון מעולה "....

לגבי קיטים המתאימים לגימיני, מנסיוני עם כמה עשרות גימיני בסדנה אצלי הקיט של קוני(+לוולס או מאד) מאוד מוצלח, אבל הקיט הכי מוצלח ספציפית לגימיני זה הקיט של אולדמן,שוב, מנסיון על עשרות רכבים(ושיהיה ברור, אני מוכר בסדנה את כל סוגי החברות כך שאין לי אינטרס לכאן או לכאן).

אגב, דווקא עם הייבך נתקלנו וגם לא מעט בתופעה של שקיעת הקפיץ...

כבר שאלתי מה זה"יכולת זיכרון מעולה "???

MMR
05-01-09, 19:28
אצלי מותקן קיט של טאפדוג ואני מרוצה מאד. לגבי מה שאומרים על הקיט הזה שהוא קשה- לדעתי הגזמה, נכון שהאולדמן נוח ממנו, אך גם יקר יותר ונותן הגבהה לא מאוזנת (אין כמעט הגבהה לחלק הקדמי). הטאפדוג באופן מוצהר פונה יותר לשיפור בהתנהגות השטח.

לגבי הרעידות בהגה ב- 70-80 קמ"ש- נידון כאן כמה פעמים, קיים ברכבים עם הגבהה ובלי הגבהה, ועד היום לא ברורה לי הסיבה עד הסוף. אני יודע שיש ספקולציה לגבי הדיסקים הקדמיים כגורם. אגב, גם אצלך הרעידות מורגשות יותר כשהרכב קר?

zapzapzap
05-01-09, 20:42
אצלי מותקן קיט של טאפדוג ואני מרוצה מאד. לגבי מה שאומרים על הקיט הזה שהוא קשה- לדעתי הגזמה, נכון שהאולדמן נוח ממנו, אך גם יקר יותר ונותן הגבהה לא מאוזנת (אין כמעט הגבהה לחלק הקדמי). הטאפדוג באופן מוצהר פונה יותר לשיפור בהתנהגות השטח.

לגבי הרעידות בהגה ב- 70-80 קמ"ש- נידון כאן כמה פעמים, קיים ברכבים עם הגבהה ובלי הגבהה, ועד היום לא ברורה לי הסיבה עד הסוף. אני יודע שיש ספקולציה לגבי הדיסקים הקדמיים כגורם. אגב, גם אצלך הרעידות מורגשות יותר כשהרכב קר?

שלום,

אצלי הג'ימני מוגבה אולדמן ללא אוקולון וגם אצלי יש רעידות ב 70-80 קמ"ש.
עשיתי כיוון פרונט, איזון גלגלים (פעמיים והצמיגים חדשים לגמרי ומאוזנים עם לחץ אויר זהה בכולם).
במכון פרונטים אמרו שההגה והצמיגים מאוזנים לגמרי.
עדיין יש רעידות, כאשר באמת כשהאוטו קר הן מתרחשות יותר לעומת כשהוא בנקודת עבודה.
אמרו לי משהו על דיסקיות בלמים שגורמות לרעידות אבל בפעם הבאה שאעשה בלמים אבדוק את זה (הדיסקיות עברו לפני 200 ק"מ ממש עכשיו חריטה).
האמת שאצלי הרכב לא עקום (היתה לי בעיה של קפיצים אחוריים שהותקנו הפוך וסודר בשישי שעבר - היתה לי נקישה בפתיחת מתלה: צד A זה הצד של הנהג, כתוב עליו וצד B הצד השני).
האולדמן אולי נוח אבל אני די מאוכזב ביחס למה שציפיתי. מקדימה הגביה ב 3 ס"מ ומאחורה ב 5 ס"מ זה עוד כשהקיט חדש ללא שום שקיעה וכו'.המליצו לי לשים אוקולונים מקדימה של 2 ס"מ כדי ליישר אותו אבל אחרי הקאיה שהיתה לי עם ספייסרים לא בא לי לשים משהו לא חוקי ולהסתבך עם שוטרים ולנסוע בחשש. זה לא שווה את זה מבחינתי.
שמעתי שיש קיט של טאף דוג של קפיצים, בולמים, מוטות רדיוס, מוטות פנהארד שמגביה 8 ס"מ. מכירים?
לא שאני מתכוון להשקיע כרגע כסף בקיט כזה בשלב הזה...ואולי לא ברכב הזה.האם זה חוקי קיט כזה?
אני סה"כ חודש עם הרכב והוא עבר יפה במסלולים בינוניים+ אבל אני עוד לומד אותו למרות שאני כבר לא חדש בשטח והרכב עם צמיגי שטח מלא, מוגבה, נעול מאחור וממוגן.
בקיצור- מה שרציתי להגיד זה שהיום לא בטוח שהייתי שם קיט של אולדמן למרות שהוא עשה את הרכב נוח גם ביחס לקפיצים בולמים המקוריים שהיו לו.

ליאור

נועםנועם
05-01-09, 21:34
על איזה רעידות אנחנו מדברים?
כי אצלי אין ולא היו רעידות בהגה עם צמיגי השטח אבל יש רעידה של המרכב בעיקר במהירות 90 ומעלה, מציק מאוד בדרכים בינעירוניות.
יש לציין שהרכב עבר איזון גלגלים בצמיגיה ואיזון דינמי נוסף על הרכב עצמו במכון פרונט.
מה יכולה להיות הבעיה?

ובנושא השרשור,
לטעמי החשיבות של האולדמן היא בעיקר בשיפור ההתנהגות של הרכב, אני אישית נותן יותר בגז עם ההגבהה וצמיגי השטח מאשר כשהרכב היה במצבו המקורי, ובשטח סלעי כמו מזרון.
אני משער שהחלפת צמיגים (איכשהו) ל-215 היתה משלימה את החבילה טוב יותר. מעבר לזה? כבר הייתי חושב להשתדרג.

Zuki-Land
05-01-09, 21:45
אני מאוד אשמח לדעת מה זה "יכולת זיכרון מעולה "....

לגבי קיטים המתאימים לגימיני, מנסיוני עם כמה עשרות גימיני בסדנה אצלי הקיט של קוני(+לוולס או מאד) מאוד מוצלח, אבל הקיט הכי מוצלח ספציפית לגימיני זה הקיט של אולדמן,שוב, מנסיון על עשרות רכבים(ושיהיה ברור, אני מוכר בסדנה את כל סוגי החברות כך שאין לי אינטרס לכאן או לכאן).

אגב, דווקא עם הייבך נתקלנו וגם לא מעט בתופעה של שקיעת הקפיץ...

כבר שאלתי מה זה"יכולת זיכרון מעולה "???

אהלן ארז!
אתה מוזמן לסיור מודרך במפעל קפיצי נורדיה
כולל הדגמה והסבר למושג זיכרון בקפיצים!
לילה טוב ליאור !

asafk
05-01-09, 22:07
ליאור, אם אתה יכול להסביר, תסביר. אם אתה לא יכול להסביר, אל תשתמש במונחים של אנשי מכירות בלי להבין אותם.
ואת זה שארז כבר קיבל סיור מודרך במפעל בנורדיה אני חושב שהוא יכתוב בעצמו.
אני, לעומת זאת אכתוב שקפיצים תוצרת נורדיה הם לפעמים מצויינים, אבל יש גם פחות טובים. יש כמה מהחברים כאן שנתקלו בקפיצים תוצרת נורדיה עם זכרון קצר מאוד, אבל ממש קצר.
רוב הקפיצים של אייבך מיוצרים בגרמניה ומיובאים על ידי אספיר, אם כבר מדברים. נורדיה מייצרים תחת רשיון מעט מאוד קפיצים של אייבך.

אסף.

yoav
05-01-09, 22:40
באותו נושא: באתר של OME בקטללוג הקיטים מופיעים 2 דגמים של הגבהות לג'ימני שנבדלים בארץ הרכבת הרכב (חשבתי שכולם מיפן..)- ומצויין שבקיט אחד יש הבדל בין הצדדים בעוד בשני אין.
מישהו יכול להסביר את ההבדל בבקשה?

MMR
06-01-09, 07:01
שלום,

שמעתי שיש קיט של טאף דוג של קפיצים, בולמים, מוטות רדיוס, מוטות פנהארד שמגביה 8 ס"מ. מכירים? - בנוסף גם בושינגים אקסצנטריים- המקוריים מגבילים את המהלך.
לא שאני מתכוון להשקיע כרגע כסף בקיט כזה בשלב הזה...ואולי לא ברכב הזה.האם זה חוקי קיט כזה? אם זה לא הגיע מהמפעל ביפן- זה לא חוקי....
אני סה"כ חודש עם הרכב והוא עבר יפה במסלולים בינוניים+ אבל אני עוד לומד אותו למרות שאני כבר לא חדש בשטח והרכב עם צמיגי שטח מלא, מוגבה, נעול מאחור וממוגן.
בקיצור- מה שרציתי להגיד זה שהיום לא בטוח שהייתי שם קיט של אולדמן למרות שהוא עשה את הרכב נוח גם ביחס לקפיצים בולמים המקוריים שהיו לו.

ליאור

...

ישי.פ
06-01-09, 08:59
...למה שבושינג יגביל מהלך??? (אולי האקצנטריים
מתקנים את הזוויות מהלך)

MMR
06-01-09, 19:59
למה שבושינג יגביל מהלך??? (אולי האקצנטריים
מתקנים את הזוויות מהלך)

תיקון קל- http://www.4wd1.com/suzuki_jimny.htm

מוטות הרדיוס והבושינגים בהחלט מגבילים את המהלך, ככל שהמוט ארוך יותר (רכבים שונים) האמפליטודה היעילה אמורה להיות טובה יותר (שוב, הכל בתיאוריה).

zapzapzap
06-01-09, 20:58
...

היי,

מה זה שונה חוקית מקיט של אולדמן?

מישהו פעם התקין קיט של 8 ס"מ ?

ליאור

baga
10-01-09, 18:40
שלום:)
בין כל נסיונותי :
קפיצים :