PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיט הגבהה לבלייזר בהתהוות

k2000
30-12-08, 23:24
בזמן האחרון ולשנתיים הקרובות אני בונה בלייזר "כמו שאני רוצה".

הגעתי לנק' שבה אני צריך להחליט על הקפצים ופה אני צריך עזרה.
קצת נתונים:
- צמיגים- 37.12.5.16.5
- סרנים - 14 גדול אחורה + 60 קדימה.
- בולמים- פוקס יוזמנו ויותאמו לאחר ההחלטה על סט הקפיצים

שימוש הרכב טיולי עבירות קשים אך לא מופרעים צריך להיות מספיק אנושי.

חשבתי על הסט של rough country
http://www.roughcountry.com/chevy_4wd_77-87_6.html
שיש עליו סך הכל דעות מאד חיוביות.

צריך לדעת אם הם יכולים לספק לי U BOLT מתאימים?.

ועוד בעיה והיא העיקרית איך אני בדיוק שולח את כל הסיפור הזה לארץ?

מצד שני עומדת החלופה של ייצור סט בארץ, אך יש לי את ההרגשה שכדי לייצר לי סט איכותי אני אצטרך לתת לבעלי מקצוע להתגלח על הזקן שלי.

אשמח לעצות תובנות וכו'
בעיקר עצות לגבי יבוא של הקיט לארץ.

נ.ב בקשה אחת קטנה השרשור הזה הוא מקצועי נטו והוא מאד חשוב לי לקבלת ההחלטות....;)

תודה
חגי

kobiarava
31-12-08, 07:44
התעלקות קטנה על השרשור- יש למישהו חוו"ד באופן כללי על החברה rough country? יש ניסיון איתם בארץ? הקיטים שלהם נראים טוב, וממש לא יקרים...
מקווה שזה לא מסיט את הנושא המקורי

יום טוב-קובי

danel
31-12-08, 11:52
חגי, תשים לב שהקיט הזה מומלץ עד לצמיגים 35, וגם זה גבולי לפי דעתי.
עדיף לך להכין קפיצים פה בארץ שיתאימו במיוחד בשבילך.

בכל אופן תבדוק גם פה, שים לב שיש גם קיטים שמגביהים ע"י בלוקים מאחור ו 2 קפיצים מקדימה.

http://www.skyjacker.com/products/products_search/detail/?id=32110

danel
31-12-08, 12:28
קובי, יש מלא חוו"ד על הקיטים שלהם, בעיקר לקיט 4" של yj

תעיין בלינק הבא

http://www.jeepforum.com/forum/showthread.php?t=529407

k2000
31-12-08, 13:09
בכל אופן תבדוק גם פה, שים לב שיש גם קיטים שמגביהים ע"י בלוקים מאחור ו 2 קפיצים מקדימה.

http://www.skyjacker.com/products/products_search/detail/?id=32110

הגבהה ע"י בלוקים לדעתי היא לא מקצועית ומאד מסוכנת.
לגבי הגובהה- גם הגבהה של "4 עם קצת חיתוכים יכולה להתאים ל37 לפחות לפי הפורומים האמרקיאים.
לגבי הקיט של skyjacker אשמח לשמוע חוות דעת.

תודה

YNV
31-12-08, 22:52
אשמח לעצות תובנות וכו'

לפני מספר ימים קיבלתי את הקיט שלי.
אני יצרתי קשר עם חברת שילוח ימי בארה"ב. הקיט נשלח אליה וממנה לארץ.
בארץ עמיל מכס דאג לשחרור מהיר. נזקקתי אומנם לאישור משרד התחבורה.
מהנסיון שלי עם מוצרים שונים שהזמנתי מספקים אמריקאים (ג'ייסון, סאמיט וכד') מאוד לא מומלץ לשלוח ישירות מהם לארץ. עלויות השילוח והעמילות יוצאות גבוהות הרבה יותר.

יניב

polar bear
02-01-09, 00:46
דקייג'קר נחשבים ממש טובים ומחירם בהתאם.
לגבי בלוקים - עדיף להשיג את הגובה עם קפיצים אבל בלוקים זה לא כזה גרוע עד גבול של 6 ס"מ בערך. { רק מאחורה כמובן }.
לא נראה לי כדאי לעשות קיט בארץ, עיין ערך הסאגה של בנית קיט לסופה שגם לקח הרבה זמן ולקח עוד יותר זמן כדי שהוא באמת יהיה שווה משהו { אין לי מושג מה המצב היום }.

לגבי ההבאה לארץ - מצתרף לדעת של YNV - צור קשר ישירות עם חנות בארה"ב וקשר בינה להין חברת מישלוחים. אם אתה בקשר עם חנות טובה, או כזאת שלא שולחת מעבר לים כל יום, יכול להיות שהם ימצאו בשבילך את חברת השילוח הזולה יותר. { כשהזמנתי קיט מנוע זה מה שהיה }.

צריך לקחת את הגבלות הצמיחגים שרשומות בערבון מוגבל, כיוון שהיצרן לא לוקח בחשבון שינויים אחרים שתעשה וגם עקב היותו אמריקאי - חייב לכסת"ח. סמוך על פורומים אמריקאים דוגמת קולורדוK5.

Stitch
02-01-09, 05:38
[quote]
ועוד בעיה והיא העיקרית איך אני בדיוק שולח את כל הסיפור הזה לארץ?

[quote]
היי חגי...

אשמח לתת לך פרטים לגבי משלוח לארץ ...

פנה אליי בפרטי ...

ימית

k2000
02-01-09, 16:15
אני יודע שהאופציה להרים עם בלוקים קיימת ונפוצה אבל אני הולך להגביה ב 6 אינץ ולא ס"מ, ככה שזה לא בשבילי.

לגבי הגובה שאני צריך עשיתי לי מחקר קטן והגעתי למסקנה שאם אני לא רוצה בודי ליפט, ואני לא רוצה (מקסימום אינץ), אז אני צריך את ה 6 אינץ הגבהה.

בכל מקרה תמיד יש עוד שאלות ועכשיו הן כבר קריטיות, איך אני יודע איזו קשיחות לקחת.
יש 1/2 טון 3/4 טון ובחלק מהם גם טון.

אם אני מבין נכון את החלוקה שלהם, אז זה כמה אני מתכוון להעמיס על הרכב?
אז מה אנ י צריך לבחור? (ההגדרות בתחילת השרשור).

המון תודה לכולם
חגי

tzagi
03-01-09, 15:19
בכל מקרה תמיד יש עוד שאלות ועכשיו הן כבר קריטיות, איך אני יודע איזו קשיחות לקחת.
יש 1/2 טון 3/4 טון ובחלק מהם גם טון.

אם אני מבין נכון את החלוקה שלהם, אז זה כמה אני מתכוון להעמיס על הרכב?
אז מה אנ י צריך לבחור? (ההגדרות בתחילת השרשור).

המון תודה לכולם
חגי

לאאא
הבליזר מבוסס ובנוי על אותה פלטפורמה של הפיקאפים, והם באים ב3 גרסאות
חצי טון, 3/4 and 1 ton
בליזר רק בא בגירסת חצי טון והנה התשובה שלך......

k2000
03-01-09, 22:36
לאאא
הבליזר מבוסס ובנוי על אותה פלטפורמה של הפיקאפים, והם באים ב3 גרסאות
חצי טון, 3/4 and 1 ton
בליזר רק בא בגירסת חצי טון והנה התשובה שלך......

O.K אבל איפה ההתייחסות לקשיחות המתלים?
אני פשוט צריך לסמוך עליהם שזה מה שאני צריך?

tzagi
04-01-09, 05:10
O.K אבל איפה ההתייחסות לקשיחות המתלים?
אני פשוט צריך לסמוך עליהם שזה מה שאני צריך?

אין,
ובטח שאין צורך לקשיחות של ה3/4 טון

tomer_k5
04-01-09, 17:32
חגי,בבלייזר שלי אני הרכבתי קיט שהופך את השאקל האחורי של חברת "ORD" ,בכך קיבלתי הגבהה של 4" מאחור.נוסע עם צמיגים "35 על הרכב ללא בעיות.
הייתרונות הם שהקיט זול ,במיוחד עלות השילוח.לי הקיט היה הכרחי מפני שהרכבתי קפיצים ארוכים יותר ב-10 ס'מ (קפיצים של טנדר סיירה(CUCV) מודל 89 "56 אורכם)ובכך הרווחתי מרחק סרנים גדול ב 10 ס'מ וזוית נטישה טובה יותר.(כדי להרכיב אם הקפיצים הפכתי את צדדי השקלים מימין לשמאל בהרכבה על הרכב).
הקפיצים האחוריים בעלי 7 עלים ,הורדתי 2 עלים והרכב מאוד נוח לנסיעה.
מקדימה הרכבתי קפיצים של CUCV (דיזל) -3 עלים ללא הגבהה.

תומר

polar bear
04-01-09, 21:00
לגבי הגבה עם בלוקים - כוונתי היא שניתן לשלב - לשים קפיצים ארוכים ובעלי קשת עמוקה יותר, וגם בלוקים { ננית הקפיצים יתנו לך 4" והבלוקים יתנו 2" } . יש קיטים שמגיעים בצורה הזו.

ואני לא ממליץ לך בכלל בכלל בכלל על בודי ליפט, עדיף לחתוך כנפיים.

k2000
04-01-09, 22:58
אין לי בעיה להשיג קפיצים כאלו כי זה מה שיש לי כיום על הסיירה.
אבל כל הרעיון הוא לבנות רכב מחדש כמו שאני רוצה עם קפיצים חדשים.

תודה על הרעיון בכל זאת

עודד: אם כבר אני מזמין קיט מארה"ב אז אני לא רואה שום יתרון בלשים שילוב של קפיץ ארוך ובלוקים, אשמח אם תעדכן אותי אם אני טועה.

לגבי בודי ליפט הגעתי לפשרה עם עצמי שאני מוכן לשים מקסימום 1" בכל מקרה לא נראה לי שאני אצטרך בכלל.

לגבי החיתוך- ברור שאני מתכוון לחתוך אבל הבעיה שיש לי היום בסיירה היא שהצמיגים האחוריים נוגעים בבית הכנף הפנימי ולהזיז אותם זה משהו שאני לא רוצה לעשות.

יש מישהו בארץ עם בלייזר שהרכיב סט קומפלט מחו"ל?

תודה

חגי

polar bear
07-01-09, 19:34
למה בכ"ז יש קיטים עם בלוקים?

כי - יש גבול למרחק בין תושבות הקפיץ - ומכאן - ככול שתגביה יותר יהיה לך קפיץ עם קשת יותר עמוקה, בשלב מסוים זה כבר לא ממש יעיל. זה מגביל את יכולת התנועה של הקפיץ - במיוחד בפתיחה. בלוקים מאפשרים הרכבה של קפיץ יותר זול ולא פחות יעיל. במילים אחרות - הבלוקים נותנים הגבהה נטו ללא השפעה על תכונות המיתלה השונות .

לדעתי - לך על קיט 6" הגבהה אבל למרחק תושבות של 56" . שזה לצרוך הענין קיט של לפחות 3.4 טון. שלא ממש בטוח יגרום לבלייזר שלך לקפץ כמו כבשה תועה. אחרי הכל - טנדר סיירה ריק שוקל בדיוק כמו בלייזר ריק. ההבדל? בעיקר משקל הסרן האחורי....ו...יש לך סרן אחורי של 3.4 או אפילו טון.
אתה תצתרך למצוא קיט או דרך יעילה אחרת להרחיק את התושבות למרחק הרצוי .{ אם זכרוני אינו מטעני - הקפיץ אינו סמטרי ויש להרחיק רק את התשובת האחורית } וגם כדאי להרכיב נדנדה ארוכה יותר { 12 ס"מ במקום 8 נראה לי }.

נ.ב. לגבי ענין הנגיעה - אל תעשה כלום לפני שיש לך את הקיט - יכול להיות שחלק מהבעיות יפתרו לאחר הרכת הקיט .

tomer_k5
09-01-09, 14:28
היי עודד מה קורה ???
הרבה זמן לא דיברנו,אני עדיין עם הבלייזר ,מה איתך?התחדשת בבליזר מאז?
בכל מקרה לעניננו אתה צודק יש אפשרות להשאיר את הסרן האחורי באותו המקום ,אני בחרתי להגדיל את מרחק הסרנים.
דרך אגב ישנם הרבה רכבים,במיוחד ונדורות שמגיעות עם בלוקים להגבהה של 2" אורגינל מהחברה.

תומר

polar bear
15-01-09, 20:54
הלו, שינית ניק. לא, לא התחדשתי בבליזר וכנראה אם אי פעם שוב יהיה לי פולסייז זה לא יהיה בלייזר אלא אם כן יהיה לי מספיק כסף להביא אחד שעבר את כל התהליכים { חיזוק שילדה כולל, החלפת סרנים, הגבהה, מע' הינע משודרגת ופחחות } .

-->