PDA

צפייה בגרסה מלאה : גגון לניבה. האם צריך ? ומאיפה משיגים ?

alova
02-01-09, 11:10
שלום לכולם.
ראשית, מאתמול אני הבעלים הגאה של ניבה :D
שנית, ראיתי בשיטוטים שיש מספר בעלי ניבות שמרכיבים גגון ומעבירים את הגלגל הרזרבי אליו.
האם יש לכך סיבה מיוחדת ?
ודבר אחרון, האם מישהו מכיר גגון שכזה למכירה ?
תודה מראש,
אסף מירושלים

יגאל81
03-01-09, 14:11
שלום,
דבר ראשון תתחדש.
דבר שני, יש שתי סיבות עיקריות ששמים את הגלגל על הגג.

1. פוזה - כמו במקרה של הבעלים הקודם של הניבה שלי. יש לגלגל מקום יעודי בתא המנוע, ואין באמת סיבה פרקטית לשים אותו על הגג - זה פשוט נראה טוב לדעת אחדים.

2. גלגל רחב שלא נכנס לתא מנוע - ככה היה לי בניבה הקודמת לפני כמה שנים. אני אז שמתי את הספר בתא המטען כשהוא עומד. כי לא רציתי לשים אותו על הגג - אבל זה בהחלט היה קצת מטרד.

לגבי גגונים - הגרסאות המהודרות של הרכב הגיעו עם גגון מובנה. ולגרסאות האחרות אפשר להתאים גגונים סטנדרטים - על המרזבים בגג.

lior_b.s
03-01-09, 14:33
אהלן..
תתחדש
אם אני לא טועה שאלת אותי בג'יפטריפ ועניתי לך בפרטי...
אני אענה לך שוב כאן..
הסיבות שאני שמתי גגון..
מעבר למראה , שאני אישית עם כל האהבה שלי לניבות , לא אוהב ניבה עירומה ..
אבל השיקולים האחרים הם:
למרות שהאוטו די מרווח ויש בגאז' גדול יחסית לג'יפים קצרים, אני מעדיף לשים את הכיסאות והשמשיה בדרך לים על הגגון ולא לחסום את השדה ראייה מאחורה כשדוחפים אותם לבגאז', אם אתה יוצא לטיולים של יותר מיום גם שקי השינה/אוהל יכולים להיות על הגג ולפנות מקום ברכב..תמיד יש מקום לעוד גלגל ספייר (המקורי שלי בתא המנוע) ,
טיולי בוץ , מגפיים מלוכלכות אפשר לזרוק על הגגון...שפאלות למי שיש (לי יש:D) ..עצים למדורה, שקיות זבל ועוד..
וכמובן אם אתה צריך להוביל משהו תמיד טוב שיש גגון..
אם יש לך אופציה וכח אתה יכול להשאיר את הגגון בבית ולהרכיב אותו רק במקרה הצורך, אבל בג'יפ קצר שגם יוצא לטיולים תמיד יש צורך בגגון, אלא אם אתה מטייל לבד ...
אלו השיקולים שלי ומהניסיון אני הולך לבנות גגון ארוך יותר שיכסה את כל הגג כשיהיה לי קצת זמן...
איפה קונים?..יש הרבה מקומות תלוי מה אתה מחפש..
במקרה אני מוכר גגון שבניתי אבל על זה בפרטי אם תהיה מעוניין....

http://img355.imageshack.us/img355/2883/43777504ns9.jpghttp://img60.imageshack.us/img60/7584/71402784rd9.jpg

ליאור

alova
06-01-09, 17:45
תודה ליאור ויגאל,
כרגע אני חושב שאני אמתין עם הגגון, ויתרכז ביישור קו והשקעה בצרכי היום יום.
לגבי גגון, אני אחפש את הגגון המקורי בבוא היום (זה שכנראה הגיע עם הגרסאות המהודרות - עניין מצחיק קצת לכשעצמו...)
אסף

davidror
14-01-09, 01:29
תודה ליאור ויגאל,
כרגע אני חושב שאני אמתין עם הגגון, ויתרכז ביישור קו והשקעה בצרכי היום יום.
לגבי גגון, אני אחפש את הגגון המקורי בבוא היום (זה שכנראה הגיע עם הגרסאות המהודרות - עניין מצחיק קצת לכשעצמו...)
אסף
הי יש לי גגון מקורי זה שבא ם המגנים לפנסי מאוחר + שיפתי אותו והארכתי אותו עד לסוף הגג ועכשיו כמו שליאור תיאר באמת יש מקום להכל העברתי על הגגון הזה כבר 3 דירות
אם בא לך דבר איתי בפרטי הו למכירה עקב מכירת הניבה דרור 0547542020

-->