PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברגים נפתחים עקב וויברציות.

רכס חיים
10-05-04, 02:36
התופעה של ברגים ניפתחים אינה חדשה,אך לאחרונה נוכחתי לדעת שהיא מופיעה תמיד בנסיעת כביש ארוכה ולא בנסיעת שטח ארוכה ככל שתהיה. כפי הנראה, בנסיעה מהירה בטורים גבוהים ,כשאחת ממערכות ההנעה אינה מאוזנת לחלוטין נוצרות רעידות קטנות לזמן ארוך ובתדירויות הנכונות שמאפשרות לבורג לקבל כוחות אופקיים שגורמים לפתיחתו. ברור שניסיתי את כל התרופות ולא מצאתי פתרון איכותי שעונה על הבעיה. לאחרונה אני מנסה לעשות שידרוג של החשיבה והפתרון. כל בורג שניפתח באופן קבוע ,כגון הברגים של האלטרנטור או הסטרטר, אני מגדיל אותם בדרגה ומשנה את ההברגות לעדינות והצפופות ביותר. לדוגמה- ברגים 8 מ'מ שונו ל-10 מ'מ וההברגה שלהם שונתה מ-1.5 ל-1.0 מ'מ. נראה לי שצפיפות ההברגה וגודל בורג אחר, תשנה את תדירות הפתיחה שלהם והם לא ייפתחו. למישהו יש ידע יותר מדעי בנושא?

נמרוד
10-05-04, 08:20
כשאתה מבקש "ידע יותר מדעי" אתה רומז שיש בסיס מדעי כלשהו למה שכתבת לפני כן, וחשוב לציין, עבור הדור הצעיר של המהנדסים שגדלים כאן -------במקום להתעסק בלימודים שלכם!!!----) שלא היא!

אין שום סיבה שברגים ישתחררו! תבריגים מקוריים, בורג תקין מחוזק למומנט הנכון, במידת הצורך עם נוזל הידוק או אום הידוק בהתאם להוראות הייצרן, לא משתחרר! ככה זה לפחות במכוניות ובג'יפים בעולם המערבי. אם יש בעיות, הן נקודתיות, כמו למשל הבעייה הידועה בלוקרים של הCJ. גם בדוגמא הזאת, הצרה לא מופיעה אצל כולם, ובכל מקרה יש לה פתרונות. אבל חוץ מזה, באופן כללי, ברגים לא משתחררים.

אני מנחש שאתה פשוט הרסת את ההברגות המדוברות עקב שימוש יתר (כל החלפות המנועים והמכלולים שכבר הפסקת לספור :lol: ), וכמובן יש גם את האפשרות שהרכב שלך כיום רועד בעוצמות ותדרים שהיו מפתיעים את החברה בניז'ני-טגיל... כל מכלול מסתובב משפיע על המערכת הדינמית כולה, ומאחר ואתה החלפת פחות או יותר את כל מה שמסתובב באוטו (חוץ מהראש של הנהג) אז קיבלת מערכת יחודית שכנראה גם בלתי מאוזנת באופן יחודי.

הייתי עובר לברגים עם אומי ניילוק איפה שאפשר, וללוקטייט חזק יותר איפה שאין אומים, ואם אתה לא סוגר לפי מומנט, הייתי מתחיל להשתמש בטבלת מומנטים כללית עבור כל בורג חדש.

רכס חיים
10-05-04, 16:43
אני זקוק לתשובה בהירה , האם הברגות יותר צפופות/עדינות מחזקות את ההידוק מהברגות גסות, והאם התדירות שלהן שונה ??? אם התשובה היא - כן, אזי יש סיכוי שהשינויים שעשיתי יעבדו טוב יותר או יפתרו את הבעיה. נא הערכתך.

asafk
10-05-04, 16:47
כן. הברגה עדינה עובדת יותר טוב. הברגה עדינה עם לוקטייט- עוד יותר טוב.

אסף.

Bulldog
10-05-04, 17:01
תסיים את כל ההחלפות שלך ותרתך.

נמרוד
10-05-04, 17:05
תסיים את כל ההחלפות שלך ותרתך.

יפה!!!

:lol:

gali
10-05-04, 23:36
יש לך ארבע אופציות:

1. הזולה אבל לא תמיד היעילה - להשתמש בלוקטייט מהסוג העדין, לא כזה שידביק את התבריג לעד; אני אוהב את החומר הירוק של חברת לוקטייט עצמה.
2. לעבור לתבריג עדין, כמובן אם קימת האופציה; אפשרי רק כאשר התבריג הנגדי הינו אום ולא תבריג עיוור (שאז תצטרך תותבים).
3. באם קיים אום כתבריג, תוכל להשתמש באום נעילה עצמי מסוגים שונים; ניילוק, קצה לחיצה וכו'...
4. אם יש לך זמן פנוי תנסה לחפש בארץ (לא קל בכלל) בורג נעילה עצמי. בורג זה הינו בעל מסת ראש לא הומוגנית ולכן לא יפתח כאשר ישנן ויברציות הגורמות לכל בורג אחר להיכנס לתדר עצמי ולהיפתח. בורג זה נדיר ואם תרצה אוכל לנסות ולצרף שרטוט.

בברכה.

t_uri
11-05-04, 00:16
אהלן גלי.
צרף שירטות זה מעניין מאד.

אורי טל.

gali
11-05-04, 09:46
צר לי שאי אפשר לצרף תמונה מהדיסק הקשיח.
מי שמעוניין פשוט יתן לי את הדוא"ל שלו ואשלח לו. את הקובץ המרתי לפורמט תמונה.

gali
11-05-04, 09:50
אפשרי גם בפקס

עירא
11-05-04, 10:10
http://imgsrv.pic4u.co.il/b4a98d7a6a04ac256944a89f42ff8630030000.a spx

-->