PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם ניתן להשתמש במכשיר ניווט כמקלט GPS לנייד

DooM3
04-01-09, 20:35
האם ניתן להשתמש במכשיר ניווט או במחשב כף יד כאנטנת GPS למחדש נייד
כדי לחסוך קניה של אנטנה GPS יעודית למחשב
האם יש איזה שהוא תוכנה שיודע להשתמש במכשירי ניווט למיניהם כמקלטים

תודה מראש

oferl
04-01-09, 21:15
אפשרי אבל מסובך ודורש הגדרות לפני הפעלה (הגדרת פורט טורי וירטואלי). לפי המלצת אחרים - לא שווה את המאמץ וכדאי להשקיע 200-300 ש"ח באנטנה עכברית או BT.

boba banay
05-01-09, 18:53
אני חיברתי את המגלן הישן מאד בקלות לטורבו בלי יותר מדי סיבוכים
הוא בא במקור עם כאבל טורי ע"מ לשפוך אליו נ"צ והטורבו מזהה אותו גם כאנטנה

DooM3
05-01-09, 19:37
הדילמה שלי היא אם לכנות מכשיר ניווט יעודי שישמש גם לכבישים ולהשתמש בו כאנטנה לנייד
או לקנות מחשב כף יד עם אנטנה חיצונית שתשמש אנטנה גם לנייד

boba banay
05-01-09, 19:46
אם אתה עומד לפני קניה ואין לך בכלל מכשיר הייתי ממליץ לך כן לקנות אנטנה עכברית לנייד ב200-300 שקל תוכל להשתמש בה גם לכביש (באמצעות הנייד) ואם לכביש הנייד גדול מדי ולא מתאים לך להשתמש בו תקנה לך מכשיר ניווט כף יד קטן (עדיף לא מחשב כף יד אלא מכשיר ניווט בלבד - יצא זול יותר)

erezgur
08-01-09, 16:00
שלום,

אצלי משמש מחשב כף יד בין השאר גם כמקלט GPS למחשב הניווט.
שניהם מדברים באמצעות BlueTooth, תוכנת הפלא החינמית המותקנת לצורך כל על הפוקט הינה GPS2BLUE וזה עובד מצויין כבר למעלה משנתיים.

אפשרות חליפית הינה להשתמש ב- GPS הנמצא בטלפוני סימביאן חדישים (N95, E71 וכו') באמצעות תוכנת סימביאן - ExtGPS. גם זה עובד אצלי עם E71 (לצרכי נסיון בלבד).

הערות ואילוצים:
1. כיון שמחשב כף היד מריץ במקביל מספר תוכנות ניווט אחרות יש צורך לדאוג לשיתוף פורט ה- GPS בין הישומים השונים. ב- WM5 ומעלה יש יכולת מובנית כזו בהגדרות המכשיר.
2. התוכנה GPS2BLUE עובדת רק אם ההגדרות האזוריות בפוקט הם "אנגלית".
3. באתר pocketpcfreak תמצא מדריך מפורט של סטיד לגבי ההגדרות שיש לבצע. תוכל לקבל גם ממני.
4. התוכנה (למרות שמה) יודעת לעבוד גם מעל tcpip כך שבקצת מאמץ ניתן גם בלי bluetooth להשתמש בפתרון, זה יחייב חיבור הפוקט למחשב.

למרות כל האמור לעיל, הפתרון הנכון לצרכים שהצגת, כיון שאין כיום ברשותך מכשיר GPS (פוקט או סימביאן) ובשל פשטות הפתרון - רכישת GPS עכברי כפי שהוזכר בתשובות האחרות.

ארז

DooM3
19-05-09, 14:05
תודה ארז

אם תוכל לתת לי קישור למדריך כי אני לא מוצא אותו
או שתתן הסבר קצר גם עם TCP\IP

erezgur
19-05-09, 16:54
זהו דיאלוג עם מרווחי זמן ניכרים ...

בכל מקרה - המדריך המצויין של סטיד נמצא בתגובה מספר 5 בשרשור שבקישור (http://www.pocketpcfreak.com/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=gps;action=display;num=11 67722371)

ארז

(רק שים לב ל"טריק" שרשמתי למעלה - מעבר להגדרות אזוריות באנגלית, עובדה שעלולה לייצר תופעות לא רצויות בעת סנכרון אנשי קשר / ארועי לוח שנה בעברית (יהיה ג'יבריש)).

DooM3
19-05-09, 20:07
תודה רבה המדריך הזה פתר לי את הבעיה שהנייד לא יצר פורט

אבל הPDA לא מצליך להתקשר לנייד דרך הTCP\IP
PROBLEM CONNECTING TO TCP\IP
הCOM אותו דבר
מה יכולה להיות הבעיה??

תודה מראש

erezgur
20-05-09, 12:35
תודה רבה המדריך הזה פתר לי את הבעיה שהנייד לא יצר פורט
אבל הPDA לא מצליך להתקשר לנייד דרך הTCP\IP
PROBLEM CONNECTING TO TCP\IP
הCOM אותו דבר
מה יכולה להיות הבעיה??
תודה מראש

אם עברת בקפדנות על המדריך, ראית שהתהליך כולל בין השאר הגדרת פורט בצד ה-PC (בעזרת תוכנה נוספת - HW VSP - Vitual Serial Port. כאשר אתה עובד עימה - תוכל להגדיר פורט שישמש אותך אח"כ להתקשרות (וודא שהפורט אינו תפוס כבר)

בתוכנה GPS2BLUE יש מקום בו אתה מגדיר את הפורט במחשב המרוחק (מפורט במדריך).

לאחר סיום כל ההגדרות בתוכנות (עושים אותן בפעם הראשונה בלבד, לא להיבהל).

כמובן שעליך לחבר את הפוקט למחשב ! בלי זה לא תהיה לך תקשורת IP כמובן. מתוך הנחה שהכבל תקין והמכשירים מחוברים כהלכה - העסק אמור לעבוד היטב.

מתוך הודעת השגיאה שציינת (שהינה כללית למדי) - הייתי חושד באחת ההגדרות שבדרך או בכבל המחבר בין המכשירים - האם בעזרת כבל זה אתה מסוגל לייצר קישור ActivSync ?

ארז

-->