PDA

צפייה בגרסה מלאה : דפיקה בהחלפת הילוכים במאמץ ב LOW

TEDDY
09-01-09, 19:51
הסיפור התחיל לפני כמה חודשים היו לי דפיקות חזקות שמשום מה הייתי בטוח שמגיעים מהטרנספר.
הורדתי טרנספר פתחתי וחשבתי שאולי גלגל שיניים אחד שחוק או השרשרת רפויה ואז זה מחליק ודופק, הכל נראה תקין לגמרי.
בכל מקרה החלפתי שרשרת שקניתי מפרוקיה באותה מידה.
אחרי ההרכבה שהתחלתי לנסוע ישר הנורה של 4X4 שהיתה נדלקת בשילוב החלה להבהב רק בHIGE בהילוך LOW היתה דולקת קבוע כמו שצריך.
באותו רגע פעם ראשונה שבהחלפת ההילוכים בין ראשון לשני היתה מעין דפיקה בהעברה וגם בהילוך שני לשלישי וההילוכים נהיו ארוכים יותר כאילו לא רוצים להחליף.
כדי לאפס את ההשהיה והדפיקה בין ההעברות ניתקתי את המצבר וכך בעצם איפסתי את המחשב והכל חזר להיות תקין.
פתחתי שוב פעם טרנספר חשבתי שאולי לא הרכבתי טוב והפין שדוחף את הג'ולה של היוניט לא יושב כמו שצריך.
בסוף הג'ולה של היוניט היתה תקועה שיחררתי אותה והאור של השילוב חזר לעבוד תקין.
אבל מאז הרכב נוסע טוב ומחליף כמו שצריך ב4X2 וגם ב 4X4 HIGE אבל ברגע שאני משלב 4X4 LOW ומאמץ אותו נגיד לוחץ פול גז וגורם לו למשוך את ההילוך הוא פתאום מתחיל שוב פעם לדפוק בהעברה של ההילוכים.
אם אני לא מאמץ ונוסע 4X4 LOW בלי פול גז אז אין בעיה והוא מעביר תקין, רק ברגע שאני לוחץ עליו ומושך את ההילוך הוא מתחיל לדפוק בהעברה, ואז חוזר הסיפור של המצבר חלילה.

מה נראה לכם הבעיה כבר השתגעתי מזה ומלנתק את המצבר כל פעם.?

יכול להיות חישן מסוים כל שהוא של הגיר?

יכול להיות אולי השרשרת החדשה ששמתי לא בדיוק מתאימה למרות שלא נראה לי כי היא עובדת
תקין ולא דופקת וברגע של ניתוק המצבר זה חוזר לעבוד תקין, כך שלפי דעתי זה לא בעיה מכנית של השרשרת.

מה שהכי מוזר זה שזה קרה אחרי שאני יתעסקתי עם הטרנספר כך שקשה לי להאמין שזה חיישן כל שהוא, כי לפני זה לא היתה שום בעיה.

אני ממש אובד עצות לגבי הבעיה הזו.

TEDDY
10-01-09, 16:36
שכחתי לציין שהדפיקות החזקות שרשמתי בתחילת השרשור סודרו והגיעו בכלל מהלוקר כך שסתם בעצם פתחתי את הטרנספר.
ורק לאחר ההרכבה של הטרנספר החלו לי בפעם הראשונה הבעיה של הדפיקה וההשהיה בן העברות של ההילוכים שאיתה נשארתי ואני לא מצליח לסדר.

TEDDY
10-01-09, 22:13
מישהו משהו ? אין לאף אחד כיוון פחות או יותר ?

TEDDY
11-01-09, 16:14
מה זה איפה כל המומחים?
פירוקים, הרכבות, בניית מפלצות, אוברולים, וזהו עד הטרנספר? :D
מה אתם לא רואים שאני צועקקקק פה לעזרה... אפילו מוטעת כבר באה בחשבון, ננסה אולי זה יעזור.

TEDDY
12-01-09, 19:09
טוב הבנתי אותכם דיאגנוזיה מקצועית זו הכתובת שלי כנראה.

נימי
12-01-09, 19:55
סתם יורה באויר, אולי כדאי להחליף שמן גיר?

TEDDY
12-01-09, 20:43
הוחלף + פילטר שמן גיר.

polar bear
15-01-09, 20:50
טוב תראה...

נלך על דרך השלילה - המאמץ רגיל ב 2X4 וב 4X4 גבוה - אין דפיקה, גם אם אתה מגיע לאותו סל"ד בהעברת ההילוך כמו שאתה מגיע בנמוך - ואז יש דפיקה.

משמע - הבעיה כנראה לא בגיר.

השרשרת מתפקדת גם ב 4X4 גבוה - ושוב - אתה מאמץ את המנוע בדיוק באותה צרוה כמו זו שבנמוך גורמת לדפיקה - משמע - זה לא השרשרת.

הענין עם הנורית לא קשור לעסק.

ובכן - החלק היחיד שמתפקד אך ורק במצב 4X4 נמוך הוא - הגגש"ים המשולבים במצב זה. יכול להיות שהם שחוקים - הגיוני - כי אתה לא אמור ליסוע פול גז בנמוך { נכון? } ולכן נשיחקו. יכול להיות שהם לא מזולבים עד הסוף - מהלך מזלק או שהידית לא מכוונת.

אה, ואין לי מושג איזה גגש"ים אלה בדיוק....

TEDDY
15-01-09, 21:08
תודה על התגובה, היום הייתי כל היום בדיאגנוזה הבעיה סודרה.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
סוף סוף.
מה שקרה שהחישן שיושב על הטרנספר התקלקל והיה מחזיר נתונים שגוים למחשב שלא הבין על מה הוא נמצא בעצם 4x4 או 4x2, ולכן היה קורא יחסי העברה לא נכונים.
החלפתי חישן הכל הסתדר ברוך השם.
על הדרך גם הוספתי קולר היידן נוסף לגיר+מאוורר של ספאל.

-->