PDA

צפייה בגרסה מלאה : צביעת משקוף אלומיניום

אמיר חסידים
10-01-09, 18:30
לחברים שלום.
אני מחפש דרך לצבוע את משקוף החלונות והויטרינה בצבע אחר .
הנ"ל עשויים אלומיניום וצבועים בשחור וכאמור אני מחפש דרך לצבוע אותם בצבע אחר (בהיר יותר מן הסתם...)
אשמח לשמוע מבעלי ניסיון מהי הדרך הטובה ביותר לביצוע הנ"ל:
סוג הצבע שלבים וצורת היישום .
בתודה מראש
אמיר

torchak
18-01-09, 13:08
לחברים שלום.
אני מחפש דרך לצבוע את משקוף החלונות והויטרינה בצבע אחר .
הנ"ל עשויים אלומיניום וצבועים בשחור וכאמור אני מחפש דרך לצבוע אותם בצבע אחר (בהיר יותר מן הסתם...)
אשמח לשמוע מבעלי ניסיון מהי הדרך הטובה ביותר לביצוע הנ"ל:
סוג הצבע שלבים וצורת היישום .
בתודה מראש
אמיר

תפסת אותי בדיוק כשסיימתי לעשות כזה דבר.
אז ככה, יש 2 אפשרויות.
הראשונה, לקנות צבע לצביעת אלומיניום בתרסיס (אני קניתי צבע בחנות של יעקבי ברחוב החשמל בת"א). זה צבע שאמור להזחיק ישירות על אלומיניום בלי צורך בצבעי יסוד. יש עם זה 2 בעיות. ראשית, הצבע יקר, עולה כמעט 70 ש"ח מיכל אחד (מספיק בערך לצביעת 2 מטר מרבע בשכבה אחת). שנית, משקופים קשה לצבוע בריסוס מאחר ואתה תמיד עומד בפתח ולכן הרוח מקשה מאוד על הצביעה (שלא כמו מסגרת של החלון שאפשר לצבוע בחדר סגור). צריך לשים לב בריסוס לא לרסס קרוב מדי ולא הרבה מדי כי אז יש נזילות.

האפשרות השניה היא לצבוע ברולר והיא קצת יותר מורכבת. צריך לעשות שכבת יסוד (סופר יסוד של יעקבי, עדיף ברולר) שיש לו גמר דביק. עליו לעשות צבע שמן, גם כן בצביעה ברולר, בכל גון שאתה רוצה ואתה יכול כמובן לבחור בין מבריט למט משי.

כמה הערות.
קודם כל, משקופים שחורים זה סרט רע. צריך לעשות 2 שכבוד יסוד ו 2 שכבות צבע שמן כדי לקבל כיסוי יפה. לא להתייאש - את היסוד אפשר לצבוע בשכבה שניה אחרי כ- 3 שעות. צבע שמן כבר מצריך 24 שעות בין שכבה לשכבה.
בריסוס, זה לא הרבה יותר פשוט. הצבע הזה אמנם מתייבש מהר מאוד (כשעה לדעתי) אבל ריסוס נותן כיסוי פחות מוצלח וצריך לעבור הרבה פעמים.
צביעה ברולר, אם עושים אותה טוב, יכולה לתת תוצאות יפות מאוד, מה גם שפחות נתקלים בבעיה של נזילות בצבע.
אם זה מעודד אותך, אני צבעתי את כל החלונות והמשקופים בבית, כולל וטרינה, כולל תריסים כולל מסגרות לרשתות.
משהו כמו 30 מטר רץ של פרופיל אלומיניום שחור שצבעתי ללבן ב4 שכבות צבע סה"כ (עשיתי את זה עם רולר בייחוד מטעמי עלות).

הערה אחרונה וחשובה מאוד!
איך שלא תעשה את זה, צריך לשייף קלות את המשקופים בנייר מיים עדין, אבל - בשתי השיטות הצבע לא יהיה חזק כמו המקור. אם תכה עליו, הוא יפגע מיד.

מקווה שעזרתי,
אם יש שאלות נוספות, אתה מוזמן.
נועם.

-->