PDA

צפייה בגרסה מלאה : לאדה ניבה - כמה פרוייקטים מחודשים אחרונים

יגאל81
10-01-09, 22:30
העליתי אוסף של תמונות ל:
http://picasaweb.google.com/igal.shapira/Niva_projects#

יש שם כל מיני תמונות מהחודשים האחרונים.די בבאלגן. הפרוייקטים שמופיעים שם:

1. שנורקל - כבר ממזמן, יכול להיות שהזכרתי אותו פה כבר. הבסיס שלו זה צינור השקיה שחור עבה (2.5 צול) וצינור ואקום שרשורי - אפור במקור, צבעתי את החלק שרואים בחוץ בספריי שחור.

2. פנסי ערפל - סיפור פשוט - נמצאים על המגן חזירים, ונדלקים עם כפתור חדש שעשיתי במקום המאפרה המיותרת. מחוברים עם ממסר חדש כמובן. ועשיתי גם כבל אל המינוס של המצבר ולא השתמשתי בגוף. אז באותה הזדמנות העברתי כבל רציני למינוס - מכבל הארקה (צהוב/ירוק) שמצאתי.
לא רואים בתמונות - אבל הוספתי גם שלט רחוק לפנסים, ולכן הם גם יכולים לדלוק ללא קשר למפתח הצתה. (מה לעשות, היה לי זרוק כבר 5 שנים שלט של מכונית, הייתי חייב לעשות איתו משהו).
חוץ מזה עשיתי עוד המון סידורי חשמל, העפת כבלים מיותרים. - אזעקה, מפסק מוסתר, והמון חוטים שאני לא יודע למה הם היו בכלל. קיצור וסידור כבלים והחלפת סופיות בחלק מהמקומות. עדיין נותרו לי כמה כבלים להעיף.

3. מצבר נוסף - הזזתי את המיכל המים הצידה ופיניתי מקום למצבר נוסף. הוספתי מפסק של שלושה מצבים: מצבר 1, מצבר 2, או שניהם ביחד. (וגם מצב ניתוק, שימנע פריקת מצברים - כי בסך הכל אני לא נוסע כל כך הרבה). הוספתי את המפסק בתוך הרכב כי זה נראה ממש טוב, וגם שימושי. הכבלים הכתומים הם כבלי ריתוך 25 מ"מ.
כרגע הכל גמור חוץ מהתושבת למצבר הנוסף. בתמונות רק רואים שחיברתי אותו לראות שהמקום טוב ושהכבלים יושבים כמו שצריך - מתחת עדיין הוא לא נתמך כמו שצריך.

תהנו, אשמח לתגובות.

יגאל

lior_b.s
10-01-09, 23:04
אהלן...
לגבי הכבלים אני הייתי בוחר ב-35 ממ"ר ,..אבל מה שיותר מטריד זה המיקום של המיכל מים..יש סיבה שהוא נמצא בגובה שהוא ממוקם..
הוא לא אמור להיות מתחת לגובה של היציאה מהרדיאטור...
עדיף שתוציא את הגלגל ספייר ותמקם שם את המצבר הנוסף...

ליאור

יגאל81
11-01-09, 00:51
אהלן...
לגבי הכבלים אני הייתי בוחר ב-35 ממ"ר ,..אבל מה שיותר מטריד זה המיקום של המיכל מים..יש סיבה שהוא נמצא בגובה שהוא ממוקם..
הוא לא אמור להיות מתחת לגובה של היציאה מהרדיאטור...
עדיף שתוציא את הגלגל ספייר ותמקם שם את המצבר הנוסף...

ליאור

תודה על התגובה.
25 ממ"ר אמורים להספיק, המצבר בסך הכל 60 אמפר/שעה ואין שום צרכנים עצומים. הכבלים המקוריים שאליהם בסוף אני מתחבר, דקים הרבה יותר.

לגבי המיכל, נקודה טובה. אני אצטרך להסתכל על זה מחדש. אני אולי אוכל להגביה אותו במקום שבו שמתי אותו. גם אם אני אוציא את הגלגל ספייר, אז המיקום למצבר שם לא ממש מוצלח. זה שהמצברים יושבים אחד ליד השני זה עדיף, וזה ממש קרוב למפסק - הכבלים קצרים ונוחים.
יש גם גומחה קטנה, איפה שהיה מיכל המים, שנוצרת מהמבנה של הגלגל הימני, והמצבר יושב עליה ממש מושלם.

אני אבדוק את זה באור יום ואראה מה אוכל לעשות בנושא.

lior_b.s
11-01-09, 08:15
יש סיבה שהרכת מצבר שני לא?...
אם אתה מתכוון רק כדי שיהיה גיבוי אז בסדר, אבל תחבר בעתיד כננת או משהו כזה, הכבלים האלו גבוליים ומטה...הם ישרפו בשימוש בעומס...

לא יודע אם יש מספיק גובה באיזור הזה למיכל מים בלי לעשות חור במכסה מנוע...

ליאור

יגאל81
11-01-09, 10:00
יש סיבה שהרכת מצבר שני לא?...
אם אתה מתכוון רק כדי שיהיה גיבוי אז בסדר, אבל תחבר בעתיד כננת או משהו כזה, הכבלים האלו גבוליים ומטה...הם ישרפו בשימוש בעומס...

לא יודע אם יש מספיק גובה באיזור הזה למיכל מים בלי לעשות חור במכסה מנוע...

ליאור

האמת שהרכבתי מצבר שני, פשוט כי היה לי אחד :D והוא סתם שכב לו.
שוב, על מיכל המים אני אצטרך להעיף מבט. יכול להיות שזו באמת תהיה בעיה קלה.

-->