PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדרגות צד לסמוראי לא מנמיכות אותו?

shermenz
11-05-04, 05:17
קראתי את הכתבה על בניית מדרגות צד לסמוראי, האם המיגון לא מנמיך את הרכב בצורה משמעותית? רשמתם שאם הרכב נוחת על סלע זה ישמור עליו נכון? אבל אם המגנים לא היו שם הסמוראי בכלל לא פוגע בסלע לא?

t_uri
11-05-04, 07:44
קראתי את הכתבה על בניית מדרגות צד לסמוראי, האם המיגון לא מנמיך את הרכב בצורה משמעותית? רשמתם שאם הרכב נוחת על סלע זה ישמור עליו נכון? אבל אם המגנים לא היו שם הסמוראי בכלל לא פוגע בסלע לא?

מחשבה נכונה אבל לא מעשית. הפגיעה אולי תבוא מהר יותר אבל לא יהיה נזק למרכב. מדרגות צד משמשות גם להרמת הרכב עם היי-ליפט, דבר שלא ניתן לבצע מהצד אם אין לך מיגון חזק בדפנות.

אורי טל.

זאביק
11-05-04, 11:18
רשמתם שאם הרכב נוחת על סלע זה ישמור עליו נכון? אבל אם המגנים לא היו שם הסמוראי בכלל לא פוגע בסלע לא?

מה שרשמת נכון לסלעים בגובה 200 מ"מ עד 250 מ"מ.
כל הסלעים היותר גבוהים (מעל 250 מ"מ) כן יפגעו ברכב.

מהדרגות מנמיכות אותך קצת, אבל נותנות לך שקט נפשי שלא משנה מה גובה הסלע:
1) אתה לא צריך לדאוג אם הוא יפגע או לא יפגע ברכב
2) אם הוא גבוה מידי, אתה יכול להחליק עליו עם המדרגת צד, בלי נזק לרכב.

(תתעלמו מהמספרים עצמם, זה היה סתם . .. :lol: )

shermenz
11-05-04, 14:38
אז אני לא מבין בשביל מה זה טוב....
אם הסמוראי ממוגן כבר מיגונים רגילים, למיכל הדלק וכ'ו
אז בשביל מה לשים מדרגות, אם הן גורמות לי לאבד גובה?
ואם אני עולהעל איזשהי מדרגה גבוהה, והמדרגות פוגעות בה (לאט) ואני ממשיך ליסוע לא יהיה ניגוד? זאת אומרת זה לא יגרום לי לעצור כי אני על הגחון כבר? (כביכול)
אה, ואם אני נוחת באכזריות על איזשהו סלע, המדרגות לא יכולות לעקם\לשבור את מה שהם מחוברות אליו? (אני לא בטוח איך קוראים לדבר אליו הם מחוברות...)

t_uri
11-05-04, 15:53
המדרגות מחוברות לשילדה של הרכב. עקרונית, אתה יכול לסדוק את השילדה ממכה חזרה מכיוון המדרגה, אבל הניסיון מראה שזה לא קורה.

תראה, אם אתה נוסע רק בשבילים הדוקים, אתה לא צריך אפילו מיגון למיכל דלק. מדרגות צד נועד כמו שאמרתי לשתי מטרות. לספק הגנה למרכב (כמו שזאביק אמר, מחליקים עליהם עם מתיישבים עם הסלע) ולהרמה של הרכס מהצד.

עיניין גובה לא מהווה מיכשול כי גם ככה השילדה נמוכה ממנו בעוד איזה 10-15 ס"מ.

אם אתה רוצה אתה יכול לחבר לוח פח עבה מכופף ב-90 מעלות לצד הרכב ולהרוויח את הגובה שאתה מפחד ממנו:
http://www.4x4rockshop.com/ProdImages/poison_spyder/CCCJ5.jpg

http://www.4x4rockshop.com/ProdImages/shrockworks/samurai_shrockbars.jpg

http://www.4x4rockshop.com/scripts/prodView.asp?idproduct=1911

אורי טל.

אלון_ק
11-05-04, 23:47
אם הסמוראי ממוגן כבר מיגונים רגילים, למיכל הדלק וכ'ו
אז בשביל מה לשים מדרגות, אם הן גורמות לי לאבד גובה?

הם לא.

1. מדרגות הצד, בפרט המוט המקביל לצד הרכב (להלן קורת אורך), גבוהים יותר מהשלדה אם התכנון והביצוע נכונים. הנק' היחידות שנמוכות יותר ממנה הם החיבורים לשלדה, הפלטות שחובקות אותה, והם עדיין יותר גבוהות מהטרנספר - כך שלא פגעת כלל במרווח הגחון שלך.

2. אורי הסביר - תועלת משמעותית.

3. מיגוני הרכב המקוריים שווים לת**. מיגון מיכל הדלק המקורי איננו יעיל - והוא המיגון היחידי שמגיע עם הרכב.

ואם אני עולהעל איזשהי מדרגה גבוהה, והמדרגות פוגעות בה (לאט) ואני ממשיך ליסוע לא יהיה ניגוד? זאת אומרת זה לא יגרום לי לעצור כי אני על הגחון כבר? (כביכול)

אבל אם המגנים לא היו שם הסמוראי בכלל לא פוגע בסלע לא?
אם המדרגה פוגעת, אתה תמשיך רק אם יש לך מספיק אחיזה. מה שכן, סביר להניח שאם אין לך מספיק אחיזה, אז המדרגה גבוהה והייתה פוגעת לך בגוף הרכב - פגיעה שהייתה גורמת נזק בכל מהירות. אם תפגע עם הגחון, הטרנספר יעצור אותך לפני שהמדרגה תעשה כן.

אה, ואם אני נוחת באכזריות על איזשהו סלע, המדרגות לא יכולות לעקם\לשבור את מה שהם מחוברות אליו? (אני לא בטוח איך קוראים לדבר אליו הם מחוברות...)

הדבר שהם מחוברות אליו תלוי במי בנה ולמה הוא חיבר. חיבור נכון יתבצע בחביקה לשאסי, לקורות האורך שלו, אבל לא חסרות דוגמאות לחיבור לתושבות הבודי או לבודי ישירות. למה השאסי יותר נכון? יותר חזק - במיוחד בסמוראי שהפח שלו לרוב חלוד או לפחות חלש מאוד. זה לא שאי אפשר, זה פשוט פחות טוב, לדעתי.

המדרגות יכולות לשבור את השאסי/לעקם אותו. בשביל זה שמים בורג 8.8 אחד בלבד לכל פלטת חביקה (אחד למעלה ואחד למטה), כך שהוא ייגזר לפני פגיעה בשאסי. את חישוב כוחות הגזירה לא אני עשיתי - אני העתקתי, אז אל תבקש ממני להסביר את החישוב (נמרוד?). לכל מדרגת צד אתה שם 2 פלטות חביקה ולא יותר, וכך אתה אמור לגזור את הברגים לפני נזק לשאסי.
צריך המון מזל רע (ו/או טמטום) כדי להגיע למצב כזה, אם אתה מטייל כמו כולם ולא מתחרה.

shermenz
12-05-04, 03:43
אוקיי אז אתם ממליצים אני מבין...
אני בזמן הקרוב רחוק, (חודש חודשיים) יקנה סמוראי ואני פשוט מנסה לדעת לאן אני נכנס בדיוק, ואני כבר מראש מתכנן מה אני הולך לשים לו...
עכשיו אני כנראה באמת הולך להרכיב את מדרגות הצד, יש מישהו פה (נקסוס?) שיכול לבוא לעזור לי עם זה? אני גר בתל אביב, ואני צריך מישהו שמבין, ועדיף שעשה כבר... כמו כן איך להרכיב את הפלטות האלה (diamond plates) אני לא יודע איך קוראים לזה בעברית...
זה לעוד הרבה זמן, אני רק רוצה לדעת שיש לי על מי להשען...
ודרך אגב אם אנחנו כבר בנושא, יש מישהו שיכול לבוא איתי לבדוק סמוראי או שתיים? לדעת שלא עובדים עלי?

shermenz
12-05-04, 03:47
כמו כן אם מישהו יודע להתקין שנורקל..... גם יעזור לי מאוד....

נמרוד
12-05-04, 09:48
אוקיי אז אתם ממליצים אני מבין...
אני בזמן הקרוב רחוק, (חודש חודשיים) יקנה סמוראי ואני פשוט מנסה לדעת לאן אני נכנס בדיוק, ואני כבר מראש מתכנן מה אני הולך לשים לו...
עכשיו אני כנראה באמת הולך להרכיב את מדרגות הצד, יש מישהו פה (נקסוס?) שיכול לבוא לעזור לי עם זה? אני גר בתל אביב, ואני צריך מישהו שמבין, ועדיף שעשה כבר... כמו כן איך להרכיב את הפלטות האלה (diamond plates) אני לא יודע איך קוראים לזה בעברית...
זה לעוד הרבה זמן, אני רק רוצה לדעת שיש לי על מי להשען...
ודרך אגב אם אנחנו כבר בנושא, יש מישהו שיכול לבוא איתי לבדוק סמוראי או שתיים? לדעת שלא עובדים עלי?

טוב מאד שאתה מתכונן ובודק את הפרטים הקטנים כבר עכשיו. אתה יכול להסתמך על הידע שבפורום הזה, וכשתתחיל לטייל אתה ללא ספק גם תפגוש את האנשים בשטח, ומה שאתה תרוויח זה הרבה יותר מעזרה לבניית מדרגות - אתה תמצא חברים.

מדרגות צד ומיגונים בכלל זה דווקא לא הנושא הכי חשוב לג'יפאי המתחיל, זה מסוג הדברים שעם הזמן והצורך אתה כבר תרכיב - אני מקווה שלבד, בעזרת כתבות כמו של אלון. שזה לא יטריד אותך.

אלון_ק
12-05-04, 23:21
כמו כן אם מישהו יודע להתקין שנורקל..... גם יעזור לי מאוד....

http://jeeptrip.com/page.aspx?div=Articles&group=2&item=105

יש מישהו פה (נקסוס?) שיכול לבוא לעזור לי עם זה?

הפוך, גוטה, הפוך. אתה יכול לבוא לפה ואני אעזור לך עם זה.

כמו כן איך להרכיב את הפלטות האלה (diamond plates) אני לא יודע איך קוראים לזה בעברית

זה אלומיניום מרוקע, נקרא באנגלית Rocker Panels, לא נראה לי שיש לזה מושג בעברית.

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3485

יש מישהו שיכול לבוא איתי לבדוק סמוראי או שתיים? לדעת שלא עובדים עלי?

אם אתה מוכן לאסוף אותי, אין בעיה. קח בחשבון שגם בדיקה שלי או של מישהו אחר לא תהיה 100% בטוחה, תמיד אפשר ליפול בכ"ז. עדיף על לבד, אבל שלא יהיו לך אשליות.

shermenz
13-05-04, 03:13
נקסוס, התכוונתי לזה שאני יבוא לקחת אותך במידה וזה יסתדר (אין לי מושג למה רשמתי הפוך :? )
בכול מקרה כשזה יהיה רלוונטי אני יודיע לך ונדבר תודה בכול מקרה!
ואני רק רוצה להגיד שמבין כול התחביבים שהיו לי עד היום, מכול הקהילות שהיו לכול תחביב, אין ספק שקהילת הג'יפאים היא הכי חברותית, ומגניבה שפגשתי, אני מת לקנות את הסמוראי הזה כבר ולהתחיל לטייל איתכם, כול הכבוד תמשיכו ככה! ומקווה להיות חלק ממכם כמה שיותר מהר...
דין.

shermenz
14-05-04, 06:30
איך אני יכול ללמוד לרתך לבד? :?

אלון_ק
14-05-04, 14:34
בצע חיפוש, הנושא נדון פה מס' פעמים.

לדוגמה:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3103

asafk
15-05-04, 21:25
מנמיך גם מנמיך.
נכון שהמדרגה גבוהה מהשלדה. זה עדיין לא מבטיח כלום.
אחד מכללי הנהיגה בשטח הוא "הגלגלים על הנקודות הגבוהות בדרך". אם עלית עם הגלגל על אבן גדולה מגבה השלדה, כשתרד ממנה, אתה עלול להתיישב על המדרגה. לכן מיגון פח צמוד לבודי- יעיל יותר.
אפשר מיגון כמו של נמרוד (בזנ"ט פשוט), ואפשר גם כזה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/558745a16be70972a7401fa29e7f5e00020000.a spx

בכל מקרה, צריך להיות מפח (ולא אלומיניום) מספיק עבה.

אסף.

shermenz
16-05-04, 07:06
אז יש כאן שתי דעות...
אתם יכולים להוכיח אותם אבל? כי אחרי כול זה עדיין לא קיבלתי תשובה...
מנמיכות או לא?

t_uri
16-05-04, 08:07
איזו תשובה אתה עוד רוצה לקבל? תקרא שוב את כל השירשור מהתחלה עד הסוף. המדרגות מנמיכות אבל זה אלא מפריע.

יש ידברים דחופים יותר בבניית רכב שטח. צמיגים, חגורות בטיחות ונעילות דיםרנציאל הם דוגמה טובה.

אורי טל.

נמרוד
16-05-04, 13:30
אז יש כאן שתי דעות...
אתם יכולים להוכיח אותם אבל? כי אחרי כול זה עדיין לא קיבלתי תשובה...
מנמיכות או לא?

שים לב:

השאלה המקורית שלך היתה "האם מדרגות צד מנמיכות את הסמוראי"?

ברור לך מהסתכלות שמדרגה בעובי X ס"מ מקצרת את מרווח הגחון של הרכב באותם X ס"מ באזור שהו היא מותקנת... כלומר, התשובה היא "כן", מדרגת צד מקטינה את מרווח הגחון של הרכב. על זה אין ויכוח ואין דיון.

שאלה אחרת היא "מה המשמעות של הקטנת מרווח הגחון באזורים מסוימים?" ועל כך הדעות חלוקות.

-->