PDA

צפייה בגרסה מלאה : יחס בבסיס גלגלים לבאגי.

IRONMAN
12-01-09, 03:10
שלום,
קצת מידע מקדים, אני בתהליך בניית באגי (מיועדת למרוץ אך 70% מהזמן היא תשמש לטיולים וכדומה) בתכנון חשבתי על 1700 רוחב קדמי ואחורי ובסיס גלגים של 2300, הציעו לי להרחיב כמה שניתן את רוחב הבאגי לפחות ל1900, מה שיצור כלי רכב עם בסיס כמעט מרובע,
אז השאלות הם: האם נכון להרחיב או לא? מה עדיף במקרה שלי ובכלל? והאם יש בין ה-Will base ל-Frunt \ rear Truck,?

IRONMAN
12-01-09, 15:23
אפשר לקבל תשובה? או הפניה לחיפוש במקום אחר? אני עצרתי את העבודה רק בגלל זה ובוער לי כבר להמשיך... למי שמבין...

חנן גולומבק
12-01-09, 18:15
190 על 250 זה יחס מצויין גם לטיולים וגם למרוצים כמובן שיש עוד הרבה פרמטרים שצריך להתחשב בהם כגון, מהירות, גודל צמיגים, משקל, מנוע וכ"ו אבל בגדול המידות הנ"ל שימשו באגים רבים מאד בארה"ב .
אם אתה מתכוון לבאגי גדול יותר אז זה כבר סיפור אחר , הבאגים הגדולים הם ביחס של 220 על 300 פחות או יותר אבל אלה הן כבר מפלצות.

IRONMAN
12-01-09, 18:47
חנן, אני לא מתכנן מפלצת, אבל באגי רצינית עם דגש על מקצועיות.
משקל הבאגי יהיה בסביבות 600kg (הערכה), ג'נט 16 מאחור ו14 מקדימה.
אני אכן מעדיף ללכת על משהו קיים (כמו בארה"ב) אך יש לי הגבלות, אני יכול מקס 2300, כנראה אני אלך על 1800 מקדימה.
לגבי המנוע, יש לי גיר של חיפושית, אני מתלבט האם לשדך לו מנוע סובארו או לקחת מנוע + גיר מסובארו או בכלל מנוע אחר לגמרי? יש לך הצעות?
מצורף תמונה.

חנן גולומבק
13-01-09, 10:21
מנוע וגיר של סובארו יתנו לך מנוע אחורי מרכזי וזה טוב אבל הגיר לא ישרוד לאורך זמן.
מנוע סובארו עם גיר טרנספורטר יתנו לך מנוע אחורי /אחורי שזה פחות טוב מבחינת יחס משקל אבל הגיר הוא מצויין. בבבאגי כמו שאתה בונה הייתי הולך על מנוע סובארו 2000 וגיר טרנספורטר 091.

1800 מקדימה זה בסדר גמור תשתדל שזה יהיה אותו רוחב גם מאחור או מאחור קצת יותר צר זה יתן לך יציבות מירבית.

עידו לוריה
13-01-09, 13:13
חנן, אני לא מתכנן מפלצת, אבל באגי רצינית עם דגש על מקצועיות.
משקל הבאגי יהיה בסביבות 600kg (הערכה), ג'נט 16 מאחור ו14 מקדימה.
אני אכן מעדיף ללכת על משהו קיים (כמו בארה"ב) אך יש לי הגבלות, אני יכול מקס 2300, כנראה אני אלך על 1800 מקדימה.
לגבי המנוע, יש לי גיר של חיפושית, אני מתלבט האם לשדך לו מנוע סובארו או לקחת מנוע + גיר מסובארו או בכלל מנוע אחר לגמרי? יש לך הצעות?
מצורף תמונה.

חנן צודק אבל מה שצד את עניי זה משקל הרכב שלך , עם אתה מתכוון להשתתף במרוצים משקל של 600 ק"ג לא מספיק (כמובן שתלוי בנפח המנוע) תסתכל בתקנון של ראלי רייד.
מעל 1600 סמ"ק ועד 2000 סמ"ק 980 ק"ג עם אני לא מתבלבל (2X4 )
עידו

IRONMAN
13-01-09, 17:13
יותר צר מאחור ייתן לי יותר יציבות? איך בדיוק? אתה מתכוון יציבות בסיבובים או בכלל?

לגבי המשקל במרוצים, צריך להוסיף צמיגים, מיכל דלק יותר גדול וכד.. אבל בכול אופן זה לא המניע שלי, אני פשוט חושב שכשארצה להתחרות בעתיד בסיס הבאגי יהיה מוכן.

נמרוד
17-01-09, 13:30
לשאלה המקורית -

אין יחס מחייב בין רוחב לאורך. בעיקרון, רחב = טוב יותר, ובסיס הגלגלים צריך להיות בהתאם, כאשר מקובל שבסיס הגלגלים יהיה 40-50% יותר מהרוחב. אבל - שים לב - גדול יותר, זה גם כבד יותר, וידרוש מנוע גדול יותר, וגיר גדול יותר, וכן הלאה וכן הלאה... ולכן גודל הרכב צריך להגזר מהצרכים שלך, מהמכלולים שזמינים לך, וכן הלאה.

למשל, הרוחב מאחור נגזר מהגיר והציריות והגלגלים שאתה הולך להשתמש בהם. והרוחב מלפנים רצוי שיהיה פרופורציונאלי לרוחב מאחור, ומכאן בעצם נגזר גודל הרכב.

-->