PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בשביל חבר - ג'ימני או דיפנדר 90?

שגיא S
14-01-09, 11:15
נכון האחד קטן והשני יותר קטן, אבל אלו שני הרכבים שעומדים על הפרק.

הדרישות:
1. רכב קצר
2. רכב חסון, ובנוי נכון לשטח(סרנים חיים, אופציות לנעילות וכו')
3. שיהיה משופר כמה שאפשר
4. חסכוני, אמין, וקל לתחזוקה כמה שאפשר
5. וכמובן אם אפשר - אז שיהיה נוח בכביש, חזק בכביש וסקסי.

הערות:
תקציב - עד 50000 שקל.
הרכב ייסע בערך 600 ק"מ בחודש, בעיקר בתל אביב ועל קו תל אביב - הוד השרון.
הנהג אוהב עבירות טכנית בעיקר - לא דיונות.
יש לו קצת ניסיון בשטח, אבל אין ממש ניסיון במכונאות.
חייב אוטומאט

האופציות שמצאנו:
1. ג'ימני שנת 99-2000. מחירים של 40-45 אלף שקל. ואז להשקיע עוד 5000 בנעילה אחורית וצמיגי שטח.
2. דיפנדר שנת 97, אוטומאט(!) ונעול כפול כבר, עם מיגונים ופגושים. נשמע מדוגם, והבעלים גם אומר שהרכב מטופל טוב במוסך דרך השטח בתל אביב.

הבעיה היא כזאת:
אחזקה של ג'ימני לעומת דיפנדר: הדלק של הידפנדר יותר יקר ולשניהם אותה צריכת דלק בערך.
דיפנדר שנת 97 - ונעול כפול. בטוח שעבד קשה בשטח, ושעבר חיים לא קלים. לעומת ג'ימני שלא עבר כלום בשטח. חוצמזה זה רכב בן 12 ( למרות שהג'ימני גם בן 10)

מה אתם מציעים?
אני חייב לציין שהדילמה לא הייתה כזאת קשה אלא אם החבר שלי(וגם אני למען האמת) לא היינו אוהבים ונמשכים לדיפנדר הרבה יותר.
*חוצמזה גם כולם אומרים לחבר שלי שאם כבר דיפנדר אז ארוך וכו'. אבל הבנאדם רוב הזמן לבד באוטו. ובטיולים מקסימום עם עוד בן אדם אחד, ורוב הטיולים הם חד יומיים. לכן בעית המקום היא לא כזו רלוונטית.

תודה מראש.
זה הדיפנדר:

whisky
14-01-09, 14:37
אני אנסה לעזור,

נטיית הלב שלי היא להגיד דיפנדר, אבל ננסה להתעלם רגע מנטיית הלב ולתת לך נימוקים משכנעים לכאן ולכאן:

1. ג'ימני אחלה רכב, אנשים לא מעריכים אותו נכון, אחד הכלים היותר עבירים גם בשטחים טכניים שיש, אני את הטיולים שלי עושה ביחד עם חברים שיש להם סמוראי וג'ימיני, מעטות הפעמים שהם לא יכלו לעבור דברים שאני יכלתי אם כי קיימות. לפעמים דרך אגב יש מקומות שבהם אני מתקשה שהם עוברים יופי.

2. דיפנדר גם 90, הוא רכב בעל המון מקום, במיוחד אם מדברים על אדם שנוסע לבד. אני תמיד מעדיף ארוך, אבל גם הקצר הרבה יותר מרווח מג'ימיני, וזה בא לידי ביטוי, אנחנו לא אוהבים לנסוע בג'ימני ובסמוראי יותר משלושה אנשים, ב90 אפשר גם 4 ו5 ולא מרגישים את אותו מחנק, גם מקום לציוד יש, יש הרבה אפילו.

3. לגבי צריכת הדלק, אני לא בטוח שאתה צודק, לדעתי ה90 יצרוך יותר גם ליטרים וגם בכסף, אבל בהתחשב בכמות הקילומטראג' שאתה מדבר עליה זה ממש לא פער משמעותי.

4. לגבי זה שהג'ימני לא ראה שטח, אני לא מאמין בדברים כאלו, אלא אם הרכב היה של בתולה זקנה בת 1000, אם הרכב היה של איזה צעירונת אני מבטיח לך שהחבר שלה נכנס איתו לשטח והוא בטח לא מי יודע מה יודע לנהוג. בעניין הזה לפעמים עדיף לקחת רכב שהיה בשטח ממישהו שיודע לנהוג מאשר לקחת רכב שהיה מעט פעמים בשטח ממי שלא יודע לנהוג בשטח!!

5. למרות מה שכולם אומרים, חווית הנהג הרבה יותר נוחה בדיפנדר מאשר בג'ימני, בדיפנדר אין פלסטיק, אבל זה לפחות לא פלסטיק זול שצריך להדביק עם סלוטייפ שלא יפלו הפתחים של המזגן.

6. לגבי אמינות. תראה עובדתית דיפנדרים ממשיכים לנסוע, אז לכל אחד יש את התאוריות שלו, יש כאלו שיגידו שזה בגלל גורואים שמטפלים ברכב, ויש כאלו שיגידו שהרכב כל הזמן במוסך אז הוא לא מספיק להתקלקל. מהחוויה שלי, הרכב בהתאם לגילו לא מבלה במוסך יותר מרכבים אחרים שאני מכיר, או של האנשים שלידי, ואני לא מדבר על רכבי 4X4 אלא על פרייוטים. לעניות דעתי בלי להיכנס לוויכוח השני הכי ותיק בעולם אחרי מה היה קודם ביצה או תרנגולת (ברור שביצה) דיפנדר פשוט רכב פשוט ואמין!!!

7. גם לחברים שלי עם הסמוראי והג'ימני, אנחנו נפגשים המון כשהם חוזרים מהמוסך, אז כנראה שגם הם מבלים שם. לא יכול להגיד לך שהמון אבל לא יותר או פחות ממני עם 110.

8. בדיפנדר יש עלות יותר גבוה לביטוח ולרישוי!!! שנתית זה לא נורא ואפשר להשיג מחירים נוחים.

9. איכשהו הקטנים מחזיקים מעמד במחירון, ביחס ל90 שהמחירון שלו לא ברור ג'ימני סמוראי RAV4 CRV נמכרים בד"כ (לא תמיד אל תקפצו) מעל המחירון והמחיר שלהם מחזיק מעמד די טוב.

10. סקסיות, לנשים שמבינות דיפנדר, ג'ימני זה לנשים שלא מבינות, ובלי להבין הן לא יודעות מה הן מכניסות בין הרגליים.

10.1. שכחתי להגיד, ב90 שנת 97 מדובר על רכב רועש ביחס לשנים מאוחרות יותר, אפשר לפתור חלק גדול מזה עם שטיחים ואטימה, אבל לא רציתי לכתוב 11 דברים אז זהו סיימתי.

קיצור מצטער שהוספתי להתלבטות שלך, אני הייתי בוחר ב90, אבל הגי'מני הוא אופציה לא רעה בכלל.

שגיא S
14-01-09, 15:23
קראתי את מה שכתבת וויסקי.

תודה רבה..

מה עלויות הביטוח והטסט השנתיות של הדיפנדר?
כמה עולה לפתור את בעית הראעש בדיפנדר? האם זה מאוד משמעותי(אי אפשר לשמוע רדיו או אנשים צופרים)?

האם אנשים מזהים את הרכב תבמונה ויודעים לספר לי דברים עליו?

whisky
14-01-09, 15:58
עלות ביטוח: 3900 מקיף (דרך חברת הביטוח ניו קופל, כן יש כזו) 1800 חובה.

רישוי שנתי: 1700 ש"ח

לא מזהה את הרכב בתמונה.

לגבי הרעש, אם ה90 שאתה מדבר עליו הגיע מארה"ב, אז יכול להיות שהרעש כבר נפתר, הם ייצרו את הרכבים לשוק האמריקאי בגירסה קצת יותר משודרגת בדברים האלו.

הרעש הוא לא בלתי נסבל אבל הוא קיים, הוא בהחלט יותר משמעותי מהרכבים האלו משנת 99 ומעלה (מנוע TD5 ולא TDI300 וקודמיו) ואני יכול להגיד לך שגם שלי לא באמת רכב שקט.

לא בדקתי כמה עולה לפתור את בעיית הרעש. יש בפורום עלויות של מישהו שעשה יישור קן לרכב שלו כולל השתקת הרכב צריך לעשות חיפוש באתר. תסתכל על השרשור הזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=24029

אבל בנוסף, הדיפנדרים היישנים יותר (מנוע TDI300) נחשבים אמינים יותר בזכות היעדר הטכנולוגיה שלהם. ככה הם נחשבים, לא חושב שזה נכון, אבל זו ה"סטיגמה שלהם".

אגב, הייתי לוקח את הדיפנדר למישהו שמבין בדינפדרים שיעזור להגיד מה דעתו, אלי שחר ממושב טל שחר, שגיא מקיבוץ גזר, נועם ממושב אשלים, ארז נכפולגר מסדנת אוברלנד. מישהו שיודע להעריך את הרכב על התוספות שלו, במיוחד אם התיבה האוטומטית היא שידרוג והרכב לא הגיע ככה מהמפעל (יש מעטים שהגיעו ממולדתו של הנשיא השחור הטרי אוטומטים מהמפעל, בארץ לעניות דעתי לא מכרו אותם ככה).

אם הרכב לא הגיע במקור אוטומט, אז צריך גם לוודא שזה הוכנס לרישיונות, בד"כ לא בודקים את זה, אבל בשביל הפעם ב.. שכן יבדקו וישביתו לך את הרכב זה לא שווה את הסיכון!!! (שמועה ששמעתי לגבי רכב אחר בכלל (לא דיפנדר) שהרכב הורד מהכביש בטסט בגלל שינוי לאוטומט ברכב אספנות, לא יודע אם השמועה נכונה).

שגיא S
14-01-09, 18:44
קיבלתי את ההצעות שלך.

תודה רבה. קראתי גם את השרשור של שלמה והחכמנו ממנו מאוד. יש שם גם מחירים של חלקים וכו', מאוד תורם לכל מי שחושב לקנות דיפנדר.

בכל מקרה, אני אשמח לשמוע תגובות מעוד אנשים, גם כאלה שאין להם דיפנדר ;).

idanw
14-01-09, 19:46
דעתי :
דיפנדר קצר הוא רכב לא משתלם לדעתי.
היתרון העיקרי של הדיפנדר הוא המקום (110) וכמובן החוסן המכני והעבירות הגבוהה.
אבל, בדיפנדר קצר אתה לוקח לו את הייתרון העיקרי - המקום!
דיפנדר (קצר וארוך) מאוד לא מתאים לנסיעות כביש, נדירים הרכבים ללא חופשים במערכת ההינע, הוא חלש ורוב הרכבים נטחנו בשטח.
לג'ימיני יש חוסן מכאני מצויין (שני סרנים חיים) הוא חסכוני מאוד, אוטומט מקורי ואמין, ועבירות מעולה! והוא קטן כמעט כמו ה90! נוח בהמון בכביש, אפשר בקלות למצוא כאלה שלא נסעו מעולם בשטח!!!

אני, עבור שפע המקום ועבור יכולת השיכוך המושלמת מוכן "לסבול" את החסרונות של הדיפנדר הארוך (כאמור ייתרונות שלא קיימים ב90).
אם כבר קצר, לדעתי ג'ימיני!

דרור ברלי
14-01-09, 21:04
אין דיפנדר דיזל-אוטומטי מקורי. זו ככל הנראה השתלה מקומית של גיר של דיסקו.
האם זה אמין וטוב? אולי, ואולי לא... מי יודע? גיר אוטומטי לעולם יהיה חשוד בעיני, חוץ מזה שאין דבר כזה בעולם גיר אוטומטי אמין וטוב לאורך שנים, בטח אם מדובר בקומבינה על רכב ישן.

asafk
14-01-09, 23:00
ברור שדיפנדר. אם הוא טוב, וזה אני לא יכול לאמר מתמונה. בכל פרמטר חשוב, דיפנדר מוצלח יותר מג'ימני. הפרמטרים שבהם זה להיפך, פחות חשובים בעיני.
לא צריך לחשוש מדי מגיר אוטומטי מושתל. בד"כ זו השתלה פשוטה מדיסקברי, זה רכב שאין בעיה לשחק עם החלקים שלו. מצד שני, גיר אוטומטי זה מחלה ברכב ישן, ג'ימני או דיפנדר. אני מבין שהחבר שלך נכה..?

אסף.

שגיא S
14-01-09, 23:11
תודה רבה שוב לכל העונים.

אז ככה - לאסף: לא החבר לא נכה. אבל הוא קבע שהוא רוצה אוטומאט ואני יכול להבין אותו.
לעידן: אין עוד דיפנדרים בטווח המחירים הזה.
שזה עוד משהו שעושה את הדיפנדר חשוד בעיני, כל התוספות האלו ורק 55000 שקל? כשארוכים יוצאי מדינה וכו' עולים באיזור ה60-70 אלף.

ובקשר לסוגיית הגודל, אם "בעיית המקום" היא לא באמת בעיה בשבילו, יש עוד סיבה להעדיף את הג'ימני?
ממה שאני מבין ממך, אתה טוען שהג'ימני הרבה יותר נוח בכביש.
מנסיעות שלי בג'ימני הוא לא כזה מי יודע מה, הטרופר שלי יותר נוח לדעתי.
לכן, לא נראה לי שההבדל הוא כזה תהומי.

מצד שני אני מניח שעד שהוא לא יבדוק אותו - לא נדע.

דרור ברלי
14-01-09, 23:41
שום דבר לא חשוד. הקצרים לא מחזיקים מחיר כמו הארוכים, שמחירם נע בין מוגזם (עבור גרוטאות) לבין הזוי לחלוטין (עבור כלים מושקעים במצב טוב).

כרכב שטח, הדיפנדר עדיף בכל פרמטר. אבל ביומיום יש לג'ימני יתרונות: הוא מתאים יותר לחיים בעיר, שקט יותר, חסכוני יותר, מגומר ובנוי טוב יותר.
על אמינות אין מה לדבר. אישית אני נוטה להאמין שג'ימני יד-שנייה יהיה אמין יותר מדיפנדר חדש מהניילון, אבל זו כבר הרמה להנחתה...

אז מה אני רוצה מבין שניהם? ברור שדיפנדר. השוק היום קשה, ונותן יתרון ברור לקונים - אם הרכב במצב טוב אמת, אני הייתי לוחץ עוד את המחיר כלפי מטה ובהפרש מחזיר לרכב את כבודו, ביצועיו ואמינותו - שותל שם בחזרה גיר ידני...

GodsFather
15-01-09, 09:01
דיפנדר נעול כפול לעומת ג'מני שצריך לשפר ובחיים לא יגיע לרמת השיפורים של הדיפנדר (מישהו אמר צמיגים) ?

בהנחה ובודקים את שני הרכבים ושניהם תקינים ברמה סבירה - הדיפנדר ללא ספק.

עמי
15-01-09, 10:11
נסעתי בדיפנדר 90 כארבע שנים. יש לי ג'ימני כבר חמש שנים ודיפנדר 110 כמעט שלוש שנים.

הג'ימני אמין מהדיפנדרים בסדרי גודל - אבל פה מתחילים ונגמרים היתרונות שלו. כאן בוודאי נכנס גם הפרמטר של ה"חיים" שעברו על כלי הרכב עד כה. הדיפנדר ישן יותר וככל הנראה גם עבד קשה יותר - לפי דבריך. שקלל זאת עם פערי האמינות הבסיסיים ותקבל יתרון מובהק לטובת הג'ימני.

יתרון נוסף אחד שאני יכול לחשוב עליו הוא היתרון של הג'ימני בכל מה שקשור בתנועה בעיר.

הג'ימני קטן באופן משמעותי לעומת ה-90, העבירות שלו נמוכה בהרבה, הוא פחות נוח, גם בכביש וגם בשטח. צריכת הדלק דומה (1:10~). למי שהדבר חשוב, אין ספק שמקדם השופוני של הג'ימני קטן בהרבה מזה של הדיפנדר.

אגב , לשפר ג'ימני זול יותר מאשר לשפר דיפנדר (אפשר נעילות אוטומטיות קדימה ואחורה, אין צורך בציריות מחוזקות), אבל תמיד תישאר עם נתונים בסיסים טובים פחות - במיוחד ככל שדברים אמורים בקוטר הצמיגים.

עמי

whisky
15-01-09, 10:35
אני מצטער שאני לא מסכים עם חלק מהכותבים

מתוך הרבה ניסיון עם ג'ימני, ואני באמת אוהב את הרכב הזה ומעריך את היכולות שלו.

דווקא בכביש, כל החברים שלנו מעדיפים לנהוג ולנסוע על הדיפנדר, על היציבות אין מה לדבר, ועל המהירות אין מה לדבר בכלל (זה לא פרארי ואפילו לא סופה, אבל ביחס לג'ימני וסמוראי זה הרבה יותר טוב).

ג'ימני אוטומט, הוא רכב בלי כוח, הרבה יותר קשה לעבור איתו מכשולים מאשר עם ג'ימני ידני.

הגבהה בג'ימני מאוד פוגעת ביציבות של הרכב!!! מניסיון של שני חברים, את שניהם יהיה מאוד קשה להוציא מהגי'מני, אבל שניהם מודים בזה מהרגע שהגביהו אותו (סה"כ 2" אם אני זוכר נכון) שהיציבות מאוד נפגעה.

לגבי סוגיית המקום, לאדם בודד ואפילו לזוג, אין באמת בעיית מקום ב-90 ובטח שלא לעומת ג'ימני. נכון זה לא המשאיות שלנו (110) אבל אפשר להכניס קופסת גפרורים ועדיין לשבת ברכב.

אני מציע לך לפתוח את הדלת האחורית של הג'ימני ולהגיד לי מה אתה יכול להכניס פנימה, תנסה אפילו ארגז כלים רציני, תגלה שזה דורש מיומנות של קוסם. אני יודע שאין בעיה להכניס את הארגז כלים למושב האחורי, אבל זה הרבה פחות נגיש.

עכשיו תחשוב על הציוד שצריך לנסיעה בשטח (אני לא מדבר על לינה):
1. שתי רצועות מינמום.
2. נוזלים (שמנים, נוזל צינון, גריז).
3. ארגז כלים (כולל: פטיש 1ק"ג מינימום, מפתח צינורות רציני, סט בוקסות, מפתחות, ראצ'ט, מפתח שוודי, פלייר פטנט/ג'בקה, ברגים, אומים, סיליקון, דבק 3 שניות, מברג שטוח, פיליפס דק ועבה, מפתח לגלגלים).
4. ג'ק (בקבוק/ עגלה/ הי ליפט, הג'ק לכביש לא משמש לשטח, תגלה את זה עם הזמן).
5. קומפרסור.
וזו רק ההתחלה.

תנסה להכניס את זה מאחור, כך שיהיה נוח לשלוף את זה, אם תצליח, תגיד לי לאן אתה מכניס את הקופסת גפרורים ואת הערכת קפה (עוד לא התחלנו לדבר בכלל על סקשי"ם, מזרנים, אוהלים, מנגל, פויקה, אוכל, צידנית, שתיה שאותם נגיד אפשר לשים במושב האחורי).

אני מאוד אוהב ג'ימני, אבל בנינו (איתי, יואב, אבוטבול, שירה, מורן, ספקטור, פביאן, ענת גרויס וכל השאר) איפה כולם שמים את הציוד בשביל שהם יוכלו לנסוע אם לא במשאית (110) שלי.

אז נכון 90 זה לא 110, אבל אפשר לעשות איתו דברים מדהימים ראה את הגלריה של יוסף בג'יפטריפ השמים הם באמת הגבול:
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=8&item=2650&pg=12

תסתכל על הגלריה שבלינק למעלה, בתחתית העמוד, תראה את המקום שיש ברכב ותבין על מה אני מדבר!!! בכלל הגלריה שלו מומלצת, למרות שהלוואי והייתי מגיע ל10% ממה שהוא עושה עם הרכב

KOOKE
15-01-09, 15:18
לעניין הרעש - גם לאחר בידוד ואיטום מפני רעש, הדיפנדר יהיה הרבה יותר רועש מהג'ימיני.

איכות החיים בתא הנוסעים לדעתי על אף הפלסטיק הזול ורמת הגימור הבסיסית ביותר שיש בג'ימיני עדיין איכות החיים בתא הנוסעים של הג'ימיני עולה בסדרי גודל על איכות החיים בתא הנוסעים של הדיפנדר - כן גם מבחינת נוחות ובמיוחד המרווח של תנוחת הנהיגה של הנהג - הג'ימיני לוקח ובגדול.

נוחות נסיעה - דיפנדר קצר וג'ימיני לדעתי זהות במידת הקופצנות עם יתרון קל בלבד לדיפנדר. לעומת זאת בדיפנדר ארוך נוחות הנסיעה טובה יותר בהרבה מהג'ימיני.

אין מגבלות מבחינת רישוי בעניין הגיר האטומטי...למיטב זיכרוני זה אפילו לא מצריך שינוי ברישיון הרכב.

מבחינת מקום ויכולות שטח - כמו שאמרו קודמיי הדיפנדר אפילו הקצר לוקח בענק את הג'ימיני.

כפי שהבנת לכל רכב יש יתרונות וחסרונות החבר המתלבט צריך להחליט איזה פרמטרים חשובים לו יותר..

אני משוחד..אבל בין השניים האלו....הייתי בוחר בדיפנדר...

לדעתי לחובב השטח הממוצע או המתחיל עדיף הג'ימיני...

אבל הכי חשוב...מה יותר מושך בעיני החבר - כי רכב שטח/ ג'יפים קונים מאהבה או שלא קונים בכלל...

בתירגום חופשי..כוונתי היא שהדגש בשיקולים בחירת רכב שטח הוא לא תמיד שיקולים פרקטיים והגיוניים כמו מקום, אמינות, עלויות, סחירות כמשומש וכו'...אלא מה מדליק יותר מה ייתן יותר חוויה וכיף..

ענבר
15-01-09, 20:39
עוד נקודה שצריכה להישקל לגבי ה-90,
אם החבר שלך גבוה ישנה פלטה שמהווה חלק מחיזוק המרכב שמגבילה את הכיסא לזוז אחורה.
ניתן לפתרון ע"י חיתוך וחיזוק עם ברזלים במקומה.

שגיא S
15-01-09, 21:37
תראו.
הוא קרא את השירשור ודיברנו גם על העניין.

כעיקרון הוא מעוניין בדיפנדר.

הקטע הוא, שלאור המצב הכלכלי הקשה היום, הוא לא בטוח שהוא יוכל לעמוד בהוצאות..

האם ההבדל בין הג'ימני לדיפנדר יהיה כזה משמעותי? חוץ מהביטוח והטסט?
מבחינת אמינות, זמן במוסך, מחירי חלקים וכו'

idanw
15-01-09, 21:55
מחירי החלפים המקוריים בדיפנדר יקרים בהרבה מבסוזוקי, אבל יש חלקים תחליפיים איכותיים יחסית ובאותה רמת מחירים כמו בסוזוקי (אוטומיני)
אם הבחור מתכנן לטפל ברכב במוסך, אז הדיפנדר יהיה יקר בהרבה.
מבחינת אמינות, הדיפנדר לא פחות אמין מהסוזוקי, אבל דיי סביר שהדיפנדר המדובר עבר הרבה יותר מכל ג'ימיני אחר שתמצא...

asafk
16-01-09, 12:25
ההוצאות הקבועות הם אלו שיטו את הכף, לא ההוצאות על תיקונים ולא ההוצאות על דלק. ההוצאות הקבועות הן אלו שגורמות לרכב לעלות כמה אלפי שקלים בשנה, עוד לפני שהזזת אותו מטר. אז תבדוק עלויות ביטוחים וטסט, ותשווה. זה דבר משמעותי.
נכון שבדיפנדר יהיו הוצאות תחזוקה נוספות- אך כל זמן שמדובר באחזקה עצמית או באחזקה ב"סתם" מוסך ולא מוסך מומחה ללנדרוברים - זה לא בשמיים, ובטח לא משהו שבגללו קונים או לא קונים דיפנדר. אם לא מדובר באדם נשוי + משפחה, ויש לו הכנסה סבירה שמאפשרת לו להחזיק באופן יומיומי ג'ימני, הוא יוכל גם להחזיק דיפנדר.

אסף.

נמרוד
19-01-09, 14:15
אם הבן-אדם רוצה להיות ג'יפאי, מתכוון לשרוץ בזמן העבודה בפורום, בערבים ובלילות מתחת לרכב (אמרת שבינתיים אין לו משפחה) ובשבתות בשטח, אז שילך על הדפנדר. זה הולך לעלות לו יותר, בוודאות. יש שתי אפשרויות - או שהדיפנדר הולך להשתלב משמעותית (שלא לומר להשתלט...) על החיים שלו... או שזה לא יילך ותוך שנה הם יתגרשו, פחות כמה עשרות אלפי שקלים ממה שיש לחבר היום.

נועםנועם
19-01-09, 20:03
אם בפילוסופיה עסקינן,
בסופו של דבר השאלה האמיתית צריכה להיות מי ישן יותר טוב בלילה?
פה צריכה להיגמר ההתלבטות, גם אני יכולתי לקנות דיפנדר ולהישאר עם הרבה עודף בכיס, באופן זמני, אולי זמני מאוד.

yoav
19-01-09, 22:05
אני מת לדיפנדר- אבל נוסע בג'ימני....:sad:
אנחנו זוג, ולטיולים אפילו הכלבה שלנו לא מצטרפת (היא שונאת לנסוע)
ואחד החסרונות לטעמנו שמוצנע בדיונים הוא שאין. אין. אין. אין מקום בג'ימני לכלום.
אוהל מגולגל היטב, שני שק"שים, פק"ל קפה, צידנית קטנה ואוכל ליומיים, תיק עם קצת בגדים וערכת כלי עבודה מיניאטורית והאוטו מלא! הכל מונח על המושב האחורי ואין גישה באמת נוחה.
אין מה לדבר על להעמיס בצורה נוחה את האוכל בארגז לדוגמא, או לשים את הדברים כך שלא צריך להוציא הכל בכל עצירה כדי לשתות קפה או לנשנש, ואת העובדה ששקית הזבל לנצח תהיה קשורה בחוץ כי אין מקום לכלום.אפילו בסמוראי היה לנו יותר מקום ויותר נוח כי המושבים היו ברי פירוק לכדי משטח העמסה ישר ונוח מאחור.
נכון- יש גגון, ועליו מעמיסים משטח עצים ואז כבר גם מזרון ואוהל ושות' עוברים לגג, אבל אז הנסיעה דרומה הופכת לאיטית וזללנית בדלק, וחצי טיול אתה מרצ'ט דברים לגג...(ולפני הטיול דיון במליאת המשפחה על כל פריט אם לקחת או לא וכמה ואיך ולמה..)
בקיצור- התענוג של "לזרוק" דברים מאחורה ופשוט לטייל לא קיים בג'ימני. ראיתי כמה וכמה 90- בהחלט יש ש הרבה יותר מקום אחסון, ולדעתי זה משמעותי.

אז למה אין לנו דיפ' וכן יש ג'ימני? שיקולים פרקטים של $$$ ורושם סוביקטיבי של אמינות גבוהה יותר לסוזוקי (תחושת בטן שלא מבוססת על שום מחקר מדעי..) והחשש(מוצדק או לא) מהתעסקויות אין סוף ועלויות עודפות ברכב שאמור לשרת אותנו ולא אנחנו אותו.

עדיין מריירים כמובן על כל דיפנדר ברמזור.
תהנה.

KOOKE
20-01-09, 14:46
יש לי דיפנדר ארוך ואני יישן מצויין בלילה , גם בשטח אני יישן מצויין כי יש מיטה בתוך הרכב...

אולי תפנימו סוף סוף...כל קהילת חובבי רכב השטח למטרות טיול והנאה לא אמורים לקנות רכב כזה משיקולים פרקטיים !!!!!!!!!!!!!!!

לדעתי לרוב באי האתר "השיקולים הפרקטיים" אמורים להיות האחרונים מתוך יתר השיקולים !!!!!!!!

אצלי, ביחס לכמות הטיולים שפחתה לאחרונה לצערי..ביחס לרמת העבירות בטיולים שגם היא פחתה...ביחס לעלות האחזקה השוטפת...ביחס לנוחות הנסיעה...וביחס ל... אין לי שום הצדקה להחזיק את הדיפנדר ובכל זאת בכל יום שאני עולה על הרכב מתפשט לי חיוך רחב על הפנים..

מזוכיסט, פסיכי, לא שפוי , אולי..אבל נהנה מכל רגע של אי שפיות שכזו..

eran4x4
20-01-09, 15:16
אני מת לדיפנדר- אבל נוסע בג'ימני....:sad:
אנחנו זוג, ולטיולים אפילו הכלבה שלנו לא מצטרפת (היא שונאת לנסוע)
ואחד החסרונות לטעמנו שמוצנע בדיונים הוא שאין. אין. אין. אין מקום בג'ימני לכלום.
אוהל מגולגל היטב, שני שק"שים, פק"ל קפה, צידנית קטנה ואוכל ליומיים, תיק עם קצת בגדים וערכת כלי עבודה מיניאטורית והאוטו מלא! הכל מונח על המושב האחורי ואין גישה באמת נוחה.
אין מה לדבר על להעמיס בצורה נוחה את האוכל בארגז לדוגמא, או לשים את הדברים כך שלא צריך להוציא הכל בכל עצירה כדי לשתות קפה או לנשנש, ואת העובדה ששקית הזבל לנצח תהיה קשורה בחוץ כי אין מקום לכלום.אפילו בסמוראי היה לנו יותר מקום ויותר נוח כי המושבים היו ברי פירוק לכדי משטח העמסה ישר ונוח מאחור.
נכון- יש גגון, ועליו מעמיסים משטח עצים ואז כבר גם מזרון ואוהל ושות' עוברים לגג, אבל אז הנסיעה דרומה הופכת לאיטית וזללנית בדלק, וחצי טיול אתה מרצ'ט דברים לגג...(ולפני הטיול דיון במליאת המשפחה על כל פריט אם לקחת או לא וכמה ואיך ולמה..)
בקיצור- התענוג של "לזרוק" דברים מאחורה ופשוט לטייל לא קיים בג'ימני. ראיתי כמה וכמה 90- בהחלט יש ש הרבה יותר מקום אחסון, ולדעתי זה משמעותי.

אז למה אין לנו דיפ' וכן יש ג'ימני? שיקולים פרקטים של $$$ ורושם סוביקטיבי של אמינות גבוהה יותר לסוזוקי (תחושת בטן שלא מבוססת על שום מחקר מדעי..) והחשש(מוצדק או לא) מהתעסקויות אין סוף ועלויות עודפות ברכב שאמור לשרת אותנו ולא אנחנו אותו.

עדיין מריירים כמובן על כל דיפנדר ברמזור.
תהנה.

ההם....

כבעל ג'ימיני לשעבר
עם שני ילדים...
ואשה (ואפילו כולל הזמן שהיתה בהריון עם השלישית).
טילנו בג'ימיני והרבה
אפילו טיול של שבוע וטיול של עשרה ימים....

חלק מהציוד היה על הגג
חלק בארגז פלסטיק של ירקות שהיה מחובר לגלגל האחורי....

טילנו, נהננו,
בקיצור אפשרי!

כן בדיפנדר 90 יש יותר מקום, האם המקום והגישה יותר פרקטיים? לא בטוח...

whisky
20-01-09, 15:39
ההם....

הרבה יותר פרקטיים, על מה אתה מדבר, בחייך...

עם ג'ימני אני יוצא לטיולים לא מעט, אז נכון שהכל אפשרי בחיים, אבל זה בכלל לא דומה, גם העבירות שעליה אתה מדבר, אם אתה עושה טיול עבירות כשכל המטען קשור על הגג, לא רוצה לספר לך מה זה עושה למרכז הכובד של הרכב, שהוא אחד הברכות של הג'ימני/סמוראי.

ושוב, לא יודע מה איתכם, אבל אני לא רואה שחברים שלי מכניסים את הרכבים שלהם פחות ממני למוסך, ומוציאים פחות ממני במוסכים.

הלכו הבולמים, הלך המזגן, הלכה התושבת לזה והמעביר של ההוא. שלא יספרו לך סיפורים מצוצים מהאצבע. ג'ימני לא אמין יותר מדיפנדר אם הוא נוסע באותם מקומות!!!

ההשפעה של השטח על המכלולים לא שואלת: "תגיד אתה דיפנדר, טוב אז נשבור לך את הצירייה" "אהה אתה ג'ימני, סע"

רכב שנוסע בשטח, יוצר עומס על המכלולים שלו, אם תעמיס ג'ימני בציוד שאתה שם על דיפנדר בשביל טיול תגרום לו הרבה יותר נזק מעשרים טיולים כאלו עם דיפנדר.

תפסיקו כבר לזיין את המוח, מדובר ברכב עבודה, לא בסמארט. בנתונים האלו מה לעשות הג'ימני מפסיד.

אבל עזוב אותך משטויות. אתה מוזמן לסיבוב על ה110, ואם אתה רוצה אני אסדר לך סיבובים על ג'ימני (שתהיה לי בריא, ידני חו"ח אוטומט) ותגיד לי אם אתה בכלל יכול להשוות.

דרור ברלי
20-01-09, 17:57
הג'ימני לא מפסיד ולא בטיח.
אני עדיין בדעה שג'ימני איכותי ואמין מדיפנדר בסדרי גודל בלתי נתפסים.

זה מתחיל משנת הייצור - רוב הסיכויים שרכב יותר חדש יהיה יותר אמין. זה ממשיך בחיים שעוברים הכלים הללו - קל מאוד למצוא ג'ימנים שנסעו רק לאוניברסיטה או למשרד ולא ראו שטח מימיהם. אבל אני לא מכיר מישהו שקנה דיפנדר כדי לא לטחון את האמ-אמא שלו בשטח.
ובהמשך - רכב אוטומטי מקורי מיצרן רכב בעל מוניטין אמינות אגדי ומוכח, מול רכב עם גיר אוטומטי שהושתל בקומבינה. השתלה מקצועית או לא - זו עדיין קומבינה. זה ממשיך באיכות חומרים וייצור אחרת לגמרי.
ג'ימני כמובן יותר קטן ויש בו פחות מקום. זה ברור. אבל זה לא הופך אותו בהכרח לפחות נוח מדיפנדר 90 שהוא אחד מכלי הרכב הכי פחות נוחים שקיימים - בעיקר בסביבת הנהג (תנוחת נהיגה כפויה, מחיצה באמצע תא הנוסעים שמגבילה את כוונון המושבים, אין מקום ליד שמאל, הגה ומושב לא ממורכזים, רעש מנוע מחריש אזניים ועוד ועוד ועוד. זה לא נגמר. אתה לעולם לא באמת יכול להתאים את הדיפנדר לצרכיך - זה אתה שצריך להתאים את עצמך אליו.
לעומתו ג'ימני אמנם קטן - אבל בנוי ומרגיש כמו פרייבט יפני - כמו סוויפט או ליאונה. הכל אפרורי ולא מרגש, אבל תמיד שקט ואף פעם לא נוזל או חורק ותמיד עובד - ואתה יודע שימשיך לעבוד גם מחר ובעוד שבוע ובעוד שלוש שנים, ותמיד גם נמצא איפה שתחפש. אין בו מוזרויות בריטיות.
עד כאן יתרונות פרקטיים לג'ימני.

לדיפנדר יש יתרון גדול בעבירות ועוד יתרון עצום שאי אפשר לספור או לכמת בליטרים או בסנטימטרים או בכוחות-סוס או בשקלים - אופי. זה רכב עם נשמה. ג'ימני מדבר להגיון, דיפנדר מדבר ללב. קל להתאהב בג'ימני כי הוא מתוק שכזה, אבל קל עוד יותר להתאהב בדיפנדר - וכאן מדובר באהבה עד כלות. זה מה שקורה לרוב בעלי הדיפנדרים כאן, שמרוב אהבה לקוביית האלומיניום שלהם נוטים להתעלם מהחסרונות המרובים של אהובם.

MMR
20-01-09, 18:43
לדיפנדר יש יתרון גדול בעבירות ועוד יתרון עצום שאי אפשר לספור או לכמת בליטרים או בסנטימטרים או בכוחות-סוס או בשקלים - אופי. זה רכב עם נשמה. ג'ימני מדבר להגיון, דיפנדר מדבר ללב. קל להתאהב בג'ימני כי הוא מתוק שכזה, אבל קל עוד יותר להתאהב בדיפנדר - וכאן מדובר באהבה עד כלות. זה מה שקורה לרוב בעלי הדיפנדרים כאן, שמרוב אהבה לקוביית האלומיניום שלהם נוטים להתעלם מהחסרונות המרובים של אהובם.

דרור, בפיסקה האחרונה סיכמת את כל השירשור...

whisky
20-01-09, 19:35

לא מתעלם, הדיפנדר כבר ביקר במוסך, הוחלפה לו משאבה עליונה של קלאצ' ואח"כ תחתונה, הלכה צירייה (ועף לי הפין המחורבן שמחבר את הידית הקטנה עם הטרנספר, סיפור ענק אבל לא רלוונטי), ופאנצ'רים (שאליאנס ירקבו) לא חסרים לו, אפילו עיקמתי פעמיים את המוט שפור. הנזק עד היום לא עובר את ה3K ש"ח. ואת כל הטיפולים השוטפים ואפילו חלק גדול מהתיקונים עשיתי לבד בקלות!!!

לעומת זאת באותה התקופה, חברים שלי החליפו בולמים, מערכות חשמל, מוטות, ובאו לבכות שדפקו אותם והם הוציאו 5K ש"ח על ביקור אחד במוסך.

אח"כ בשביל שאפשר יהיה לנסוע בשטח, הגביהו (גם עוד כסף) ומאז פוחדים לנסוע על הג'ימני כי הם הסתחררו איתו.

בטיולים, כל הציוד נמצא אצלי!! כשהם עדיין בנגב (פריבט אמרנו) אני כבר בבית, כי בדיפנדר אפילו TDI300 אפשר להגיע למהירות תלת סיפרתית, והם חיים אפשרו בסביבות ה80, אחרת הרעש עלול לפרק את הרכב.

למרות הגודל, הוא לא באמת מתנהג כמו פריווט, סיבובים איתו מפחידים את החברים שלי (גם בסמוראי, אבל פחות, אין לי הסבר לזה כי הסמוראי מוגבה יותר).

למרות שהג'ימני שנראה כמו צפונבונית מצויה הוא חיית שטח, הטומבון נתפס ונתלש מסלעים ועצים. ואם הוא היה של סטודנטית למדעי הווגינה, ולא ראה שטח, ביום שאתה תכניס אותו לשטח, השווית את התנאים שלו לאלו של הדיפנדר שמטייל לידו באותו המסלול.

לגבי אוטומט, בחייך, ג'ימני אוטומט, עדיף לצאת לטיול עם עגלת סופר, אין למוקיון הזה כוח לזוז.

לגבי תנוחת הנהיגה, אני לא אובייקטיבי, אבל אישתי לא מוצאת את הבעיה (כנראה שנולדנו מעוותים) או שהתרגלנו מהר מאוד, או שהבעיה לא כל כך חמורה כמו השם שיצא לה.

ולצערי, אולי זה חדשות שצריך לפרסם בYNET, אבל גם ג'ימני מושבת בגלל בעיות מכאניות לפעמים, אני לא בטוח אם יותר או פחות מדיפנדר, אבל בהחלט מבלה את ימיו מדי פעם במוסך.

מה אתם יודעים, גם על נזילות בג'ימני וסמוראי כבר שמעתי, אני לא יודע איך זה, אבל בד"כ במטען שלי יש שמנים, שרוב הזמן מוצאים את דרכם לחברים שלי בעלי הסוזוקים כבר בתחילת הטיול. (אני מוכרח להודות, רמת התחזוקה שבה הם מתחזקים את הרכבים עולה פי 20 על רמת התחזוקה שלי, טיפולים בזמן, החלפות, ביקורים אצל המוסכים הכי מומלצים).

ולגבי הפיסקה האחרונה שלך דרור, אני מכיר אנשים שמאוהבים בג'ימני ובסמוראי שלהם, לא פחות מכאלו שמכורים לדיפנדר, מבלים שעות בחיפוש אחר מוצרים לגמדים האלו, הולכים לסמוריאדה, גאים יותר ממני ברכב שלהם.

והסיום שלי:
אני באמת אוהב ג'ימני וסמוראי למרות כל מה שכתבתי למעלה, מדובר ברכבי שטח, נקודה!
לצערי/מזלי לכל החברים שלי יש סוזוקים, הם כולם מקנאים בי, והם יודעים בדיוק מה אני עובר עם הרכב שלי, והם עם שלהם. שלא תבינו לא נכון, גם בג'ימני אפשר להתאהב. אבל תוציאו מהראש שהג'ימני הוא תכלית הבריאה. אם נוסעים איתו בשטח, הוא הופך לרכב שטח, יש לו תקלות של רכב שטח, הוא נתקע כמו רכב שטח, יש עלויות של רכב שטח, אבל הוא גם נותן המון בשטח, עובר כמעט הכל, לא מבייש אף פעם ומאוד מהנה.

אבל אל תקנה ג'ימני אוטומט, שווה לוותר על הפינוק האוטומטי בשביל להצליח לטייל בשטח, ההבדל הוא שמים וארץ, מניסיון!!!

ההמלצה שלי: דיפנדר אוטומט/ידני או ג'ימני ידני

נ.ב.
עוד לא דיברנו על הפעמים שהדיפנדר חילץ סוזוקי, וכמו שאתה מבין יש מעט מאוד אפשרויות הפוכות, שעדיין לא היינו צריכים לנסות.

yoav
20-01-09, 20:12
ההם....

כבעל ג'ימיני לשעבר
עם שני ילדים...
ואשה (ואפילו כולל הזמן שהיתה בהריון עם השלישית).
טילנו בג'ימיני והרבה
אפילו טיול של שבוע וטיול של עשרה ימים....

חלק מהציוד היה על הגג
חלק בארגז פלסטיק של ירקות שהיה מחובר לגלגל האחורי....

טילנו, נהננו,
בקיצור אפשרי!

ההם?..:rolleyes:
עשרה ימים עם אשה הרה שני ילדים וג'ימני?. ערן-אנחנו באים לשיעור ביסודות האריזה וההעמסה- משהו אצלנו פגום בהכשרה הבסיסית:)

חוץ מזה קוקי ודרור וויסקי צודקים כמובן (וגם ערן): אם הולכים עם הלב- אז עם הלב. יש לזה מחיר אבל התמורה היא אושר גדול!
אם לעומת זאת בפשרות עסקינן... אז תקלוט קצת מהיתרונות והחסרונות מניסיונם ודעתם של החברים- ותחליט מה מתאים לך.

בכל מקרה תהנה ותמיד תוכל להחליף בהמשך (אם זה ג'ימני תמכור בקלות תוך שבוע ואם זה דיפנדר אז...;))
בהצלחה.

דרור ברלי
20-01-09, 20:47
הבעיה הגדולה של הג'ימני היא האין-מומנט. ככה זה עם 1300 סמ"ק...
עם גיר ידני הוא נוסע היטב בכביש ובדיונות, אבל בשטח טכני אי אפשר לזחול איתו, אלא רק לדלג. אלא אם אתה מוכן להחליק את הקלאץ'... וכאן דווקא האוטומטי עובד טוב הרבה יותר. אני לא מאמין שאני כותב את זה, אבל דווקא בשטח האוטומטי עדיף.

MMR
20-01-09, 21:54
לא מתעלם, הדיפנדר כבר ביקר במוסך, הוחלפה לו משאבה עליונה של קלאצ' ואח"כ תחתונה, הלכה צירייה (ועף לי הפין המחורבן שמחבר את הידית הקטנה עם הטרנספר, סיפור ענק אבל לא רלוונטי), ופאנצ'רים (שאליאנס ירקבו) לא חסרים לו, אפילו עיקמתי פעמיים את המוט שפור. הנזק עד היום לא עובר את ה3K ש"ח. ואת כל הטיפולים השוטפים ואפילו חלק גדול מהתיקונים עשיתי לבד בקלות!!!

לעומת זאת באותה התקופה, חברים שלי החליפו בולמים, מערכות חשמל, מוטות, ובאו לבכות שדפקו אותם והם הוציאו 5K ש"ח על ביקור אחד במוסך.

אח"כ בשביל שאפשר יהיה לנסוע בשטח, הגביהו (גם עוד כסף) ומאז פוחדים לנסוע על הג'ימני כי הם הסתחררו איתו.
תגיד לי, מי אלה החברים שלך? ובטח שבאו לבכות שדפקו אותם ! (כי באמת כנראה דפקו אותם). ג'ימני ממש לא חייב הגבהה כדי לנסוע בשטח.

בטיולים, כל הציוד נמצא אצלי!! כשהם עדיין בנגב (פריבט אמרנו) אני כבר בבית, כי בדיפנדר אפילו TDI300 אפשר להגיע למהירות תלת סיפרתית, והם חיים אפשרו בסביבות ה80, אחרת הרעש עלול לפרק את הרכב.
אתה רציני? ג'ימני בטוח, אבל בטוח יותר שקט מדיפנדר. אין בעיה "לעבור 80 קמ"ש", מנסיון.

למרות הגודל, הוא לא באמת מתנהג כמו פריווט, סיבובים איתו מפחידים את החברים שלי (גם בסמוראי, אבל פחות, אין לי הסבר לזה כי הסמוראי מוגבה יותר).
נכון שהוא לא לוקח סיבובים כמו B4 , אבל איזה ג'יפ כן?

למרות שהג'ימני שנראה כמו צפונבונית מצויה הוא חיית שטח, הטומבון נתפס ונתלש מסלעים ועצים. ואם הוא היה של סטודנטית למדעי הווגינה, ולא ראה שטח, ביום שאתה תכניס אותו לשטח, השווית את התנאים שלו לאלו של הדיפנדר שמטייל לידו באותו המסלול.

לגבי אוטומט, בחייך, ג'ימני אוטומט, עדיף לצאת לטיול עם עגלת סופר, אין למוקיון הזה כוח לזוז.
ממש לא נכון, האוטומט עם הממיר מומנט עדיף בהרבה בשטח, בעיקר טכני.

לגבי תנוחת הנהיגה, אני לא אובייקטיבי, אבל אישתי לא מוצאת את הבעיה (כנראה שנולדנו מעוותים) או שהתרגלנו מהר מאוד, או שהבעיה לא כל כך חמורה כמו השם שיצא לה.

ולצערי, אולי זה חדשות שצריך לפרסם בYNET, אבל גם ג'ימני מושבת בגלל בעיות מכאניות לפעמים, אני לא בטוח אם יותר או פחות מדיפנדר, אבל בהחלט מבלה את ימיו מדי פעם במוסך.

מה אתם יודעים, גם על נזילות בג'ימני וסמוראי כבר שמעתי, אני לא יודע איך זה, אבל בד"כ במטען שלי יש שמנים, שרוב הזמן מוצאים את דרכם לחברים שלי בעלי הסוזוקים כבר בתחילת הטיול. (אני מוכרח להודות, רמת התחזוקה שבה הם מתחזקים את הרכבים עולה פי 20 על רמת התחזוקה שלי, טיפולים בזמן, החלפות, ביקורים אצל המוסכים הכי מומלצים).
אשמח לדוגמאות...

ולגבי הפיסקה האחרונה שלך דרור, אני מכיר אנשים שמאוהבים בג'ימני ובסמוראי שלהם, לא פחות מכאלו שמכורים לדיפנדר, מבלים שעות בחיפוש אחר מוצרים לגמדים האלו, הולכים לסמוריאדה, גאים יותר ממני ברכב שלהם.

והסיום שלי:
אני באמת אוהב ג'ימני וסמוראי למרות כל מה שכתבתי למעלה, מדובר ברכבי שטח, נקודה!
לצערי/מזלי לכל החברים שלי יש סוזוקים, הם כולם מקנאים בי, והם יודעים בדיוק מה אני עובר עם הרכב שלי, והם עם שלהם. שלא תבינו לא נכון, גם בג'ימני אפשר להתאהב. אבל תוציאו מהראש שהג'ימני הוא תכלית הבריאה. אם נוסעים איתו בשטח, הוא הופך לרכב שטח, יש לו תקלות של רכב שטח, הוא נתקע כמו רכב שטח, יש עלויות של רכב שטח, אבל הוא גם נותן המון בשטח, עובר כמעט הכל, לא מבייש אף פעם ומאוד מהנה.

אבל אל תקנה ג'ימני אוטומט, שווה לוותר על הפינוק האוטומטי בשביל להצליח לטייל בשטח, ההבדל הוא שמים וארץ, מניסיון!!!

נ.ב.
עוד לא דיברנו על הפעמים שהדיפנדר חילץ סוזוקי, וכמו שאתה מבין יש מעט מאוד אפשרויות הפוכות, שעדיין לא היינו צריכים לנסות.
יכולת לחלץ אחרים היא לא שיקול אצלי בבחירת רכב ;-)

לא יודע באילו תקלות נתקלו החברים שמטיילים איתך. אני מטייל לא מעט עם הג'ימני שלי (אוטומטי), וגם חברים עם רכב זהה. כולם מספרים על אמינות כמעט מוחלטת. חוץ מזה, איך אפשר להשוות טיפולים במוסכים מורשים לעבודה שלך שהיא בעיקר עצמית- אם תכניס את הדיפנדר לגורו בעינים עצומות- תקבל חשבון כפול או משולש.
שלא יובן לא נכון- רק בשביל לצאת לשטח ברור שהייתי בוחר בדיפנדר. אבל כמו שדרור אמר, הבחירה הריאלית וההגיונית לרוב האנשים וגם בשבילי (רכב יחיד, 40K ק"מ בשנה) אני לוקח ג'ימני אוטומט בלי להתבלבל. וזה אחרי שאני מקבל החזר ישיר ומלא נטו מהמעסיק- לדלק ואחזקת הרכב.

מורן.

nirs
20-01-09, 22:14
אצלי, ביחס לכמות הטיולים שפחתה לאחרונה לצערי..ביחס לרמת העבירות בטיולים שגם היא פחתה...ביחס לעלות האחזקה השוטפת...ביחס לנוחות הנסיעה...וביחס ל... אין לי שום הצדקה להחזיק את הדיפנדר ובכל זאת בכל יום שאני עולה על הרכב מתפשט לי חיוך רחב על הפנים..

מזוכיסט, פסיכי, לא שפוי , אולי..אבל נהנה מכל רגע של אי שפיות שכזו..

שלמה
הוצאת לי את המילים מהפה...

eran4x4
21-01-09, 09:56
וויסקי

ממש לא ברור לי הסיפור של החברים שלך, אבל אצלי הג'ימני חזר מהדרום במהירויות תלת ספרתיות לא שפויות (לא עם האשא והילדים...)...

למיטב זכרוני העליות לירושליים על 100-120, ובמישור גם ל 140 הגיע.

לצערי משיקולים שונים כולל מחוסר ידע\ניסיון ודרגת שווי מס הוא היה ידני, ההמלצה שלי אוטומט.

יואב - מוזמנים בשמחה - לשם ההגינות ה 10 ימים היו בצפון כך שהספקה טריה היתה זמינה כל יום\יומיים.

אני אחפש תמונות והעלה לאתר.

בעיני המגבלה העיקרית עם ג'ימני זה כמות הדלק שאפשר לסחוב מכיוון שאני לא סוחב\אוהב נוזלים על הגג.

רק שיהיה ברור - גם D-90 זה מצוין ו 110 עוד יותר - רק חשוב לזכור שהעלויות הקבועות של ה 90 גבוהות משמעותית והרכבים שונים מהותית אחד מהשני (ראה מה שעמי כתב).

whisky
22-01-09, 11:56
טוב אני מרגיש שאני חייב תשובות פה לאנשים, אז קבלו תשובות:

1. ג'ימני לא חייב הגבהה ל90% מהמסלולים בארץ, אבל מצד שני במסלולים שאנחנו עושים (מעלה רמון בכיוון העליה למשל) נשמעו צעקות מצד הג'ימני או להגביה או להפסיק לעשות כאלו מסלולים אז הם החליטו להגביה (לי לא הייתה יד ורגל בהחלטה). אין שום הכרח להגביה ג'ימני, אתה צודק (MMR), גם אין שום הכרח לשים נעילות, להחליף לציריות מחוזקות, לשים מדרכי צד להייליפט, לשים כננת או לכל דבר אחר, כל אחד עושה מה שהוא רוצה עם הרכב בהתאם לדרישות שלו ולרצונות שלו.

2. אוטומט: יש לי ידידה טובה (בלי הערות מרושעות) שמכרה לפני חודש את האוטומט שלה, אחרי שכל הזמן בכתה שאין לרכב כוח, היא עשתה סיבוב בידני, והבינה שזה בגלל האוטומט. זה נכון שלאוטמט יש יתרון מסוים בשטחים טכניים, במקומות שידני עלול להיכבות בגלל עקמות המומנט שלו. מצד שני נהג מיומן פותר את הבעיה הזאת.

3. ג'ימני יותר שקט מדיפנדר! נקודה. גם במהירות של 160 וגם במהירות האור. אבל מגיע הרגע בכל רכב שהרעש שעושה המנוע וההרגשה הכללית אומרת לך הנהג, תאט אחרת כדאי שתתחיל לחפש מנוע חדש. תעשו לי טובה, נכון שהגזמתי עם ה80, אבל את תגזימו לכיוון השני, נסיעות איתו במהיריות גבוהות ממש לא דומות לפריווט ואין לו כוח בנסיעות כאלו, זה נכון שאפשר להגיע עם ג'ימני ל140, עם הדיפנדר כבר הגעתי ל180 אז מה, לי יש יותר גדול, מה זה אומר שזה כיף לנסוע בדבר כזה, התשובה האמיתית היא לא. גם בדיפנדר לא נוח לנסוע במהירות 180, אבל בין 90-140 הרבה יותר נוח בדיפנדר, מה לעשות.

4. לחלץ חברים, אצלי לפחות זה מצווה, מצטער, כזה אני. למזלי גם החברים שלי הם כאלו, ואפילו עם יונדאי גטס באו לחלץ לי את הדיפנדר http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=5&item=893534

5. הדיפנדר שלי משמש אותי לנסיעות היומיומית שלי, אני גם עושה בסביבות ה40K בשנה, ובאמת לא סובל ממנו. אפילו לא מבעיות חניה (לא יודע להסביר את זה, אבל כמעט כל החניונים שנכנסתי אליהם מתאימים גם לדיפנדר מבחינת גובה (בלי גגון) למעט חניון אחד עד היום ברח' רוטשילד בת"א). אני מחנה בעיר, בכפר, בגיא ובהר ומצליח לא רע.

ואחרי הכל הבהרה קטנה:
אני לא יודע איך נוצר הרושם שאני נגד ג'ימני, אני ממש בעד, תקנה ג'ימני אני בטוח שלא תתאכזב!!
אני רק בא להגיד לך, שכמו שבין מחזיקי הדיפנדר יש כאלו שעיוורים לצרות שלהם (ראה ערך; יש מספיק מקום, הרכב נוסע כמו פריווט, ויותר מהיר מדיפנדר, לא מתקלקל, לא מושבת, לא נוזל, לא סובל מפגיעות בשטח, זה לא רכב זה פאקינג הודיני), גם בעלי ג'ימני סובלים מעיוורון דומה. ובכל זאת, בניגוד לרכבים אחרים שאולי הייתי יכול להגיד לך לברוח כמו מאש, ג'ימני זה ממש לא רכב כזה, רכב מצוין, מומלץ, עביר, נוח, אמין הכל נכון. יש לו חסרונות (כמו לכל רכב) אם אתה מרגיש שאתה יכול להתמודד איתם והם לא בעיה בשבילך, מדובר ברכב ששווה את מחירו!!!

ד ו ר ו ן
22-01-09, 19:40
וויסקי,
זה יפה לראות איך אתה ממתן את הדעות שלך אחרי שעונים לך.. משעשע משהו.

לענייננו,
נסעתי גם על זה וקצת על השני,
אבל אני בהחלט יכול להגיד שבחיים,
אבל בחיים לא תוכל להגיד שדיפ' 90 שקט יותר בכל מהירות ביחס לג'ימני מהשנים האחרונות-אם זה לא המנוע זה הפח שרועד,
ואם לא הפח אז הברזנט רועד,
ותיבת ההעברה שצועקת,
והחלונות שמקרקשים,
והפלסטיקים שמנהלים דיון ער ביינם לבין עצמם ועוד מתווכחים..
ובל נשכח את המנוע שגם ככה הוא מנוע של טרקטור שלא מבין למה הוא צריך לחיות בטורים כאלו.

אהה, הנוחות.
או יותר נכון האין נוחות וכאן אני מסתייג- שניהם לא כ"כ נוחים (לדעתי אפילו ביחס להיילקס שלי) אבל הג'ימני בהחלט מספק סביבת חיים נוחה בהרבה מה90 ואני מדגיש 90 כי 110 זאת חיה אחרת.

ת'כלס גם אני הייתי מעדיף דיפ' 90 על ג'ימני אבל לא בגלל שהוא שקט יותר/מהיר יותר/ובטח לא אמין יותר.
העניין שהוא שכמו רוב בעלי הכרכרות האלו אתה מאוהב ומסונוור ולא ממש רואה את המגרעות של הקוביה.

MMR
23-01-09, 00:30
4. לחלץ חברים, אצלי לפחות זה מצווה, מצטער, כזה אני. למזלי גם החברים שלי הם כאלו, ואפילו עם יונדאי גטס באו לחלץ לי את הדיפנדר http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=5&item=893534

כל הכבוד, נחמד לשמוע. מה יש להצטער?:D

בכל מקרה, כוונתי היתה שיכולת החילוץ של הרכב לא מהווה שיקול בבחירת רכב עבורי, בד"כ זו נגזרת של שאר מאפייני הרכב. כמובן שחבר (גם לא חבר) שזקוק לחילוץ יקבל ממני כל עזרה שאוכל לתת.

שיהיה בכיף.

ארז
23-01-09, 07:58
, ולטיולים אפילו הכלבה שלנו לא מצטרפת (היא שונאת לנסוע)

אנטישמי....

בכל מקרה יואב התחושה שלך צודקת ודרור אמר נכון, הגימיני אמין מהדיפנדר בסדרי גודל, לחובבי טבע עם תקציב נמוך הגימיני נותן פתרון מעולה, נכון הדיפנדר לא נוראי מבחינת אחזקה ,גדול יותר(תתפלאו אבל ממש לא בהרבה, נפח האיחסון כן גדול בהרבה), אבל עדיין הגימיני אמין יותר וזול יותר לתחזוקה בסדרי גודל משמעותיים.

alon666
23-01-09, 19:00
אני נוסע על ג'ימני משופר מפה ועד הודעה חדשה(עלויות השיפורים לעומת הדיפנדר הרבה יותר זולים.) ואני מאוד מבסוט ממנו (חוץ מזה שקצת חסר לו כוח לפעמים).
הוא אוט' וזה ממש לא מפריע לי, מלבד בדיונות.
לומר לך שאני אף פעם לא פינטזטי על הדיפ' 90, לא יכול, כי המחשבה עוברת לי לפעמים בראש. אבל בסופו של יום אני חוזר לג'ימני ונהנה מכל רגע עליו בשטח.
קצת קטן,כן. אבל עם שיפצורים מתאימים וידע וכישרון בטטריס, הכל מסתדר במקום.

בכל מקרה, אני חושב שהקישור הזה יפתור כמה דילמות...
http://www.youtube.com/watch?v=brTeNSHV0so (http://www.youtube.com/watch?v=brTeNSHV0so)

אלון666 :twisted:

ניב151
25-01-09, 09:53
[QUOTE=whisky;230907] זה נכון שאפשר להגיע עם ג'ימני ל140, עם הדיפנדר כבר הגעתי ל180 אז מה, לי יש יותר גדול, מה זה אומר שזה כיף לנסוע בדבר כזה, התשובה האמיתית היא לא. גם בדיפנדר לא נוח לנסוע במהירות 180, אבל בין 90-140 הרבה יותר נוח בדיפנדר, מה לעשות.

]אני לא יודע מה שתית אבל אני רוצה גם

אני לא יודע איך אתה רואה את המהירויות האלה בדיפנדר ו/או בג'ימיני.

בידידות ניב

דרור ברלי
25-01-09, 09:59
לפי הכינוי שלו הוא אמור לשתות וויסקי.

אבל השד יודע איזה וויסקי הוא שותה, אם הוא רואה 180 בדיפנדר...

fuksi
25-01-09, 10:13
לפי הכינוי שלו הוא אמור לשתות וויסקי.

אבל השד יודע איזה וויסקי הוא שותה, אם הוא רואה 180 בדיפנדר...

מה ששתה זה שראה 140 קמ"ש בג'ימיני.....

whisky
25-01-09, 10:38
מה אתם רוצים ממני?

אני מציע לכולם, אבל לכולם, לקרוא מחדש את ההודעה הראשונה שלי, אני באמת חושב שהייתי שם יחסית אובייקטיבי. ציינתי את היתרונות והחסרונות של הדיפנדר 90 ושל הג'ימני.

לא כתבתי שם שדיפנדר הוא שלמות הבריאה, או תכלית הבריאה או משהו דומה. ולגבי ג'ימני, המלצתי עליו בכל פה.

שוב בפעם האחרונה כי זה מתחיל לעלות לי על הרעש שבוקע ממנוע הדיפנדר שלי:
ג'ימני אחלה רכב!!!

רק ציינתי את החסרונות, זה הכל. אבל אתם כולכם צודקים, ג'ימני הוא הרכב הכי טוב בעולם. לדעתי צריך לעצור את הייצור של כל שאר הרכבים בעולם ולהתחיל לייצר רק ג'ימני, ולמהדרין סמוראי, למי שלמזלו הרע יש משפחה גדולה צריך להחזיר לפס הייצור גם את הסמוראי הארוך, ולחשוב גם בכיוון של ייצור ג'ימני ארוך. מסכנים כל המוסכניקים של סוזוקי מחוסרי עבודה כולם. לדעתי גם אפשר מאותו רגע להפסיק להביא חלפים לג'ימני ולסמוראי, כי כנראה שלא צריך!!!

מה עובר עליכם? מדובר ברכב מצויין, אבל גם לו יש חסרונות, רק רציתי להגיד לו מה החסרונות. אבל מסתבר שאין לו, זה רכב שיכול להחליף את פאררי בנסיעות ירושלים ת"א, מזל שיש ג'ימני כי אחרת לא היה פתרון אמיתי למשפחות של יותר משניים לאכסון הציוד שלהם לטיול. מזל שיש אותו, כי הוא לא רואה מוסך, והוא הכי טוב בעולם.

זהו!!!

תעשו לי טובה, תקראו שוב את המודעה הראשונה שלי, אני בהחלט ממליץ על ג'ימני מההתחלה. ולגבי דיפנדר 90 שנת 97 אני לא יודע אם שמתם לב אבל גם לגבי הנקודה של הרעש כתבתי גם שם.

זהו, אני חולה, עבר עליי שבוע חרא, כואב לי הראש, האוזניים, והילדים שלי החלימו משבוע של דלקת ריאות. אבל הרופאים אומרים שאני אחייה לראות את המשך השטויות שלכם.

דרור ברלי
25-01-09, 10:58
זהו, אני חולה, עבר עליי שבוע חרא, כואב לי הראש, האוזניים

זה אולי מסביר איך ראית 180 בדיפנדר... לא היית באמת מפוקס. אולי זה מחוג הספידומטר שמרצד בין 80 ל-100 עשה לך כאב ראש? בוא ונראה: 80-100-80-100-80-100.... 180!!!!!

;)

asafk
25-01-09, 11:13
שורה תחתונה- כרגיל - ג'יפ קונים מהבטן, לא מהראש. ג'ימני או דיפנדר - העיקר שבסוף יוצאים לטייל.
ועוד עצה (אחרונה, ברשותכם) - שיחפש גם וגם. יבדוק כאלו וכאלו, עד שימצא את האחד שיעשה לו את זה.

אסף.

יואב פולס
25-01-09, 11:21
...נסיעות איתו במהיריות גבוהות ממש לא דומות לפריווט ואין לו כוח בנסיעות כאלו, זה נכון שאפשר להגיע עם ג'ימני ל140, עם הדיפנדר כבר הגעתי ל180 אז מה, לי יש יותר גדול, מה זה אומר שזה כיף לנסוע בדבר כזה, התשובה האמיתית היא לא. גם בדיפנדר לא נוח לנסוע במהירות 180, אבל בין 90-140 הרבה יותר נוח בדיפנדר, מה לעשות...

שי,
תרשה לי להציע תיאוריה מסויימת לגבי ה 180 בדיפנדר ו 140 בג'ימני...

לפי התאוריה הזו חזרתם מהשטח, לגמתם משקה כזה או אחר, ונסעתם יחד, אחד מאחורי השני. (לא רלוונטי מי ראשון ומי שני, למרות שגם לגבי זה יש הערכה, לאט לאט כל דבר בזמנו, אני טוען שהג'ימני היה ראשון). אם היתה נוסעת לידכם מאזדה 3 מחוג המהירות שלה היה מורה על 110 - 105.
בג'ימני המחוג הראה 140, בדיפנדר המחוג הראה 180 (שוב אתם נוסעים אחד אחרי השני), בקשר התלהבתם "כמה מראה אצלך?" "140, וכמה אצלך?" , "אחי 180!!!", ולא עצרתם לשאול את עצמכם לשבריר שניה מה קורה כאן, ולמה פיאט פנדה הרגע עקפה אתכם... בקיצור, זה מזייף וזה פשוט מקולקל (אמרתי לך שתיתן לרמי לחווט את האוטו ואתה לא שמעת לי...ככה נכנס לך פלוס למחוג של המהירות ברגע שאתה פותח סוויץ, בעמידה האוטו כבר על 60...).

לגבי ההחלטה למה הג'ימני ראשון - פשוט אם הדיפנדר היה ראשון נהג הג'ימני היה עסוק בהישרדות של איתור הכביש תחת מיסוך עשן...

אבל זה רק אני...וזה ממש לא אישי...

whisky
25-01-09, 12:19
יואב

כרגע הדבר היחיד שני מסכים איתך לגביו הוא:

שמטרנה הוא טעם החיים!!!

לגבי המהירות, אני מבין שהבנתם כולכם לאן אני חותר... (תספרו את זה למי שהצליח להכניס ציוד של ארבעה אנשים ולנסוע 140) אני כבר יודע.

זהו זזתי הביתה, יש גבול לנאמנות שלי לעבודה, הגבול הזה התחיל כשהתחילו לכאוב האוזניים.

מקווה לחיות לראות עוד יום של הרצאות על שלמותו של היפני הקטן ;) אני חושב שכדאי להעביר את השרשור הזה ליבואן של סוזוקי

אם שותים לא נוהגים, אז מעשנים :oops:

דרור ברלי
25-01-09, 14:24
אני למדתי שיש בעולם שלושה דברים שלעולם אסור להאמין להם: פוליטיקאים, עיתונים וספידומטרים. לגבי האחרונים, זו טענה שתקפה במיוחד אם הם בריטים ו/או איטלקיים.... רק מי שראה 210 קמ"ש על הספידומטר של פיאט דובלו (!) או 180 קמ"ש בדיפנדר (.....) יבין על מה אני מדבר כאן.

ארז
25-01-09, 18:22
אני לא בטוח שטרחו בכלל לכתוב 180 על ספידומטר של דיפנדר....

whisky
16-02-09, 10:10
אני לא בטוח שטרחו בכלל לכתוב 180 על ספידומטר של דיפנדר....

בגלל שישור אחר קראתי את השירשור הזה שוב, האמת היא שחצי מהזמן צחקתי בטירוף, במיוחד אחרי שקראתי מה שכתוב כאן למעלה, אבל אז ראיתי בדיפנדר שלי שהספידומטר מגיעה עד 200 קמ"ש.

בואנה האנגלים האלה אופטימיים...

-->