PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעליים לשטח ? מה אתם נועלים

GodsFather
18-01-09, 14:51
חוץ מלשים צמיגי שוקולדה לג'יפ שלנו, גם אנחנו הנהגים/נווטים/טיילים צריכים לנעול משהו בעל אחיזה בשטח, עמיד מחדירה למים, אוורירי אך שומר על חום, אורטופדי כמובן ושמאפשר לנהוג בנוחות.

אז מה קונים ומאיפה ? (ולמי שלא הבין, אני מחפש נעליים בשבילי :grin: )

landrover
18-01-09, 15:22
נעליי הרים של SALOMON עם כל הדרישות GORETEX עמידות במים ועוד ,
קניתי בחנות שניקראת "לכל הרוחות" במחיר די זול ,משהו כמו 550 שח לפני שנתיים.
יש שם הרבה פעמים מציאות ....(אין לי קשר איתם , סתם מרוצה מהנעליים)

http://www.trek1.co.il

אמיר.

tomer s
18-01-09, 16:14
רד בק.

sos4u
18-01-09, 16:28
טימברלנד

מצאתי ביד 2, לפני כ 3-4 שנים.
חדשות עם חשבונית קניה, ב 180 ש"ח ...
מאז משרתות בנאמנות, חורף, קיץ ...

דרור הראל
18-01-09, 16:35
רד בק,

נוחות,אטומות,אווריריות-אין שרוכים(מאד נח-בעיקר למי שהכרס מפריעה לו להתכופף,או הדיסק בגב).יש דגם עבודה עם "ברזל" בחלק הקדמי.
לאחר טיול,צחצוח,והן הופכות למגפיים אלגנטיות.

דרור הראל

דרור ברלי
18-01-09, 16:38
רד-בק.

ניר.א
18-01-09, 17:14
מגף אוסטרלי או רד-בק או בלנדסטון.גם לעבודה וגם לשטח.

GodsFather
18-01-09, 17:32
מגף לא בהכרח נוח (לפחות לא היה לי נוח כשמדדתי לפני כמה חודשים), אנסה שוב לבדוק את העניין.

עוד הצעות ?

מה לגבי נעלי עבודה ? ראיתי בכמה אתרים וחנויות שמוכרות ציוד עבודה...

kobiarava
18-01-09, 17:44
מגף אוסטרלי או רד-בק או בלנדסטון.גם לעבודה וגם לשטח.

אם אוסטרלי-רק רד בק. הבלינסטון מתפרקים הרבה יותר מהר, אבל הרבה יותר, מניסיון.

קובי

opl
18-01-09, 19:19
קודם רק נגיד שעבדתי בתחום קצת כמוכר.

היום אני נועל: la sportiva halite - ממברנה גרוטקס סוליה ויברם
משתמש בה לא מעט בטיולים רגליים ואופניים
http://www.mountainmagic.com/equipment/footwear/lasportiva/images/las-halite-gtxbig.jpg

אם לא הייתי קונה אותם הייתי קונה את הנעל הזו: asolo highland
ממברנה גרוטקס סוליה ויברם
http://www.gamisport.sk/images/original_size/highland%20hneda.jpg

או את אלה של zamberlan
http://media.rei.com/media/e/1157878.jpg

אני אישית לא מת על סולומון כי הסוליות נשחקות יחסית מהר לפחות בדגם המגה טרק שאני מכיר.

מי שלא מתעסק בבוץ או הולך בגשם\מים לא ממש צריך את הגרוטקס בארץ. הממברנה הזו אומנם מאפשרת לזיעה לצאת אבל בסופו של יום זו נעל חמה יותר.
אורטופדי יש אצל אורטופד...
מי שלא רגיל לנעליים שכאלה יחשוב שהוא הולך על קביים מרוב שהנעליים קשות האסולו שבתמונה השנייה מתאימות לסחיבת משקל של 25-30 ק"ג על הגב אם אני זוכר נכון.

איפה כדאי לקנות? לך למדוד מאיפה שבא לך וחפש חנות באינטרנט. בארץ המחיר לנעל הראשונה הוא סביב ה-900

TEDDY
18-01-09, 19:47
לבוץ אין כמו מגף גומי חקלאי ב50 ש"ח וספידה ב15 ש"ח לנוחות, תענוג של בוץ וגם מים כמעט עד הברכיים אין בעיה.

landrover
18-01-09, 21:30
בנוסף לסלומון להליכה (דגם יותר ישן ממה שהוזכר כאן , ממש לא מתפרק)

בעבודה על הרכב ולפעמים בטיולים שלא צריך ללכת - נעלי עבודה של נגה עינת ,
כיפת מגן + עמידות למים ושמנים + אנטיסטטי , ומחירים לא יקרים.

(אבל לא מתאימות לטיולי הליכה)

אמיר.

nirs
18-01-09, 21:57
בלנדסטון + מגפי גומי זרוקות מאחור (אמגפר?)

amimiller
18-01-09, 23:18
לגבי הנעלים האוסטרליות הכל טוב ויפה אבל הם לא מחזיקות את הרגל כמו נעל עם שרוכים.נעל שנותנת הגנה מלאה נגד מים אינה נושמת, לכן עדיף לקנות נעל שנושמת שאין לה הגנה מלאה נגד מים ולרסס עם סנו גארד.יש מקום שנקרא לכל הרוחות בקיבוץ גבעת- חיים ,למוכר שם יש סבלנות וידע שלא ניתקלתי בהרבה מקומות שווה לקפוץ רק כדי להכיר את האיש . עוד פרט קטן הבן אדם הסתובב בכל העולם מי שמתכנן טיול לחו"ל הוא הכתובת. לגבי קניה במושב בני- ציון אצל אליטל הם הכי זולים אפשר גם לעמוד על המקח אעני מחיר של עובד בהצלחה

tzurlis
18-01-09, 23:47
לגבי לכל הרוחות - מצטרף להמלצה החזקה. קונה שם ציוד טיולים שבע שנים, והם בסדר.
אליטל אכן זולים ואם תלך על טימברלנד, נעל מאוד טובה, עם עמידות ולהרבה שנים ואטימות מיים מצויינת בדגם העור, שווה לקנות שם.

לנעל:
1. הגדר צורך. אין דין נעל מקצועית לטיול תרמיל כדין נעל מקצועית לנהג \ נווט. נעלי ראלי מקצועיות יהיו מחומר סנטטי עמיד לאש ויכילו מעט עור (באש חזקה עור מתכווץ ומתהדק, אבל הוא גם מגן טבעי מצויין מאש, יותר מרוב החומרים הסינטטים).

לטיול תרמיל, לפי המשקל והתרמיל שצריך לקחת (עד 8 קילו, עד 12 קילו, או מעל) ולפי רמת אטימות המיים שצריך (בארץ כמעט אין מה לעשות עם נעל אטומה למיים, ובעבירות בכל מקרה אתה הולך כל הרגל בתוך המיים אז נרטבת כך או כך) - המשתנים הם:
א. חומר הבסיס. עור או לא עור, גורטקס אטים למיים או קורידורה אטימה לרטיבות. אני בעד עור מלא, שהוא חומר טבעי נושם ועמיד למיים, קל לטיפול שוטף, או שילוב של קורידורה ועור.
2. רמת החזקת הקרסול הנדרשת. טוב בנשיאת משקל ולדעתי האישית, טוב גם לנווט או נהג, לנפילה עם רגל תפוסה במשהו, כך שכל משקל הגוף יוצא עליה. זה קרה לי פעם בעבודה במפעל, ויצאתי עם קרסול סדוק - לא נעים. גם מגן על עוד חתיכת גוף מאש. בעיני, נעל מספיק גבוהה, עם חיזוק עור על הקרסול - נוח ובטיחותי.
3. פלדה או לא פלדה בקצה? אם אתה חושב שאתה צריך, תיקח. אני מעדיף בלי.
4. סוליה נגד החלקה או לא? חד משמעית - כן, יש אלמנטים של החלקה גם לנהג וגם לנווט, וגם למטייל.
5. סוליית ויברם או לא? ויברם הוא חומר עם שחיקה מעטה, אבל נוקשה. יש נעלי טיולים שללכת עליהם זה כמו ללכת על ברזל, עש שהסוליה "נשברת". וזה לוקח שבועיים בהליכה רגילה, או יומיים - שלושה עם תרמיל. לא ממש נוח. עדיף סוליה רכה יותר.

אני מעדיךף לנווט בראלי עם טימברלנד עור גבוהות, סוליה נגד החלקה, (אחי לקח לי אותן עכשיו לעזה ואולי לא אראה אותן יותר...) ולטייל עם נעל טיולים מקצועית נהדרת של גארמונט, מעט קורידורה והרבה עור, סוליית ויברם מצויינת אבל בהתחלה הייתה מאוד קשה ולקחה זמן מה עד שנשברה והתאימה. ניתן להשיג ברשת למטייל בלבד. אסולו זכו לשבחים כנעל מקצועית ונוחה בצורה יוצאת דופן מרבים - לא ניסיתי.
למידע נוסף על נעלי הליכה - מתייחס לבחירת נעל לטיולים בלבד:
http://shvil.wikia.com/wiki/%D7%A0%D7%A2%D7%9C%D7%99_%D7%94%D7%9C%D7 %99%D7%9B%D7%94
עוד מידע וייעוץ בלתי תלוי תוכל לקבל בפורום ציוד של שביל ישראל, כאן:
http://www.hike.co.il/forum_topics.asp?FID=6

R-IK
19-01-09, 00:09
אחרי שנים עם Blundstone עברתי ל Salomon. אין מה להשוות, הנעל בנויה כמו כפפה על הרגל, קלת משקל, עשתה מאות קילומטרים בתנאי שטח מגוונים ועדיין נראית כחדשה עם סוליה שלמה ללא סמני שחיקה נראים לעין.

gooja
19-01-09, 00:36
לי יש ecco track.
יקרה מאוד, נמכרה במרכז לכף הרגל בכ- 950.

מכילה את כל התכונות שמנית כחשובות.

Rugged boot is ideal for a long day on a hiking trail
Upper made of full-grain leather and oiled nubuck
100% waterproof GORE-TEX (http://www.eccousa.com/about-ecco/technology/performance.aspx#goretexBlock) membrane
Leather lining is moisture absorbent and breathable
Removable ECCO Comfort Fiber (http://www.eccousa.com/about-ecco/technology/footbed.aspx#comfortfibre) System (CFS) leather insole
CFS increases air circulation for perfect inner climate for all day comfort
Direct-injected, (http://www.eccousa.com/about-ecco/technology/outsole.aspx#directinject) dual-density PU/TPU outsole with shock point
Outsole is flexible with superior shock absorption

http://www.eccousa.com/shoes/mens/outdoor/track-ii-high/2/detail.aspx

לדעתי - הטוב ביותר.

GodsFather
19-01-09, 00:41
טוב, אחרי לא מעט תגובות מנסיון וגם אחרי שהלכתי למדוד סבב ראשון ב"מסלול" בת"א עם מוכר מאד נחמד, הנה ממצאים -

רד-בק - סוליה יותר עמידה אבל הנעל לא נוחה לזוויות של הרגל כשנוהגים, אלא אם מוותרים על דגם עמיד במים ועוברים לזמש.

בלנסטון - כרגע יש דגם אחד שנמצא נוח ועמיד ,יחסית , במים - דגם 550, כל השאר כמו הרד-בק. ההבדל הנוסף אותו ציין המוכר הוא שהסוליה של הבלנסטון נוטה להסדק מהר יותר.

כל שאר החברות, סלומון ושות' - נעליים קשות מאד לנהיגה ומיועדות בעיקר להולכי רגל בהתאם לדרגות השונות. אין מה לדבר על תנועות קרסול בכלל.

אבהיר שוב - שילוב של נעלי נהיגה נוחות עם אחיזה טובה בשטח ועדיפות לעמידות במים (פה אפשר להתפשר ולשים גרביים עמידות יותר). זה לא תחליף למגף חקלאי, אותו מוציאים כשמבינים שהעבודה בבוץ הולכת להיות ארוכה ומייגעת.

איפה כל המתחרים בתחרויות העבירות? במה אתם משתמשים ? הנווטים שרצים לפני הרכבים, מפזזים על הסלעים בדרך לחביקת העץ הנכון וכד'...

טימברלנד חוזר לקרוץ לי , בעבר הייתי משתמש בהם המון - נוחות ומעולות, אבל הסוליה הייתה נאכלת צ'יקצ'ק...

השלב הבא - לבדוק נעלי עבודה.

pachul
19-01-09, 01:01
תבדוק "מנדל" דגם multigrip
לדעתי אחת הנעלים הטובות כנעל עבודה ואני גם יורד איתה לשטח,נוחה לנהיגה (לדעתי) ולא כלכך כבדה (שוב לדעתי).
שרון

נמרוד
19-01-09, 01:02
אני נועל כבר עשר שנים וארבע זוגות של נעלי גרמונט, דגם שנדמה לי נקרא וויאג'ר או משהו כזה. פעם גם הלכתי איתם ממש... דגם די פשוט וקל שמתחדש עם השנים קצת בעיצוב. סולית ויבראם, עור הפוך וקורדורה, ללא גורטקס (בשביל מה?). קונים אותם באמת בלמטייל, את האחרון קניתי בחנות עודפים שלהם. את הזוג החדש יותר אני נועל לא מעט ביום-יום, ואת הזוג הישן יותר, המרוט, לטיולי בוץ ועבודה על הג'יפ. בטיולים בקיץ אני מעדיף סנדלים...

danel
19-01-09, 01:13
תבדוק את הנעלים של GASPO, מה שבתמונה זה הדגם שיש אצלי כבר 3 שנים, עמידות ביותר את החיסרון היחידי שלהם תרגיש בקיץ.

http://www.maslul.com/moreInfo.asp?cat=3&id=1793

http://www.maslul.com/shop/pic/YA%20gaspo%20sand.jpg

דרור ברלי
19-01-09, 01:16
נעלי נהיגה?

זה משהו שונה לגמרי. למבחני דרכים של מכוניות כביש, אני נועל נעלי נהיגה/מירוץ ייעודיות של פומה. אלה נעליים חצאיות דקות וצפופות וצרות שבאמת יושבות על כף הרגל כמו כפפת מנתחים. הסוליה שלהן דקיקה ושטוחה לגמרי ומאפשרת את מירב הפידבק, והמבנה הצר שלהן מאפשר ריקוד מהיר גם בין דוושות צפופות של מכוניות מסוימות. אלה נעליים שלא מיועדות להליכה ואפילו לא לעמידה ממושכת. הן משמשות אותי רק לנהיגת כביש ספורטיבית ו/או קרטינג, ואני שומר אותן בשקית-בד משלהן.

erby
19-01-09, 01:18
ליומיום - רד בק. אני בעיקרון לא קונה ליומיום ז'מש מפני שלא מגיבות טוב לציחצוח. העור החלק יכול לשמש ביום לעבודה ובלילה, אחרי צחצוח, לבילוי. הן לא מחזיקות את הרגל כמו נעל עם שרוכים ולקח לי שבועיים להתרגל אליהן, אבל נוח מאוד להוריד אותן בכניסה לבית...
לטיולים - merrell נקנו במסלול. מחזיקה את הרגל היטב, סוליה עם אחיזה מעולה ולא נשחקת מהר. יום לאחר הרכישה עשיתי טיול 4 ימים עם ציוד על הגב והרגליים לא התלוננו. זולה יחסית לשאר הפירמות שהוזכרו כאן. עלתה כ 500 ש"ח לפני שנתיים. ראיתי אותם באליטל לפני כחצי שנה במבצע ב299. החיסרון היחסי לדרישותיך הוא שלא נוח לנהוג איתם. הן רחבות לעומת הרד בק.
אני לא מתלהב מגורטקס מהסיבה הפשוטה שאם נכנסים מים לנעליים (מלמעלה, כן) לוקח נצח עד שמתייבשות.

ohadw50
19-01-09, 01:30
אני בהחלט ממליץ על בלמסטון או רד בק ,

גם לי בתור אחד שהלך עם נעלי הרים היה קשה להתרגל שזה בלי שרוכים ולא תופס את הרגל חזק
אחרי שבוע את מתרגל,
בתור אחד שרוב היום על הרגלים בעבודה אני יכול להגיד שזה הנעל הכי נוחה שעבדתי איתה,
ובתור אחד שנוהג בסמוראי גם לא רואה משהו שמפריעה לנהיגה !!

שווה כל שקל .

dudu
19-01-09, 04:46
בלנדסטון + מגפי גומי זרוקות מאחור (אמגפר?)
+
בלנדסטון פעם אחר פעם כבר שנים הנעל היחידה שנוחה לי
והוכיחה את עצמה בעמידות שיא על כפות רגלי ההרסניות
התחננתי לפני אישתי לבוא איתן לחתונה שלנו אך היא הטילה וטו ורקדה לבד כל הערב
כי אני עם נעלי לכה לא קם מהכיסא

stav amrosi
19-01-09, 08:37
קודם רק נגיד שעבדתי בתחום קצת כמוכר.

היום אני נועל: la sportiva halite - ממברנה גרוטקס סוליה ויברם
משתמש בה לא מעט בטיולים רגליים ואופניים
http://www.mountainmagic.com/equipment/footwear/lasportiva/images/las-halite-gtxbig.jpg

אם לא הייתי קונה אותם הייתי קונה את הנעל הזו: asolo highland
ממברנה גרוטקס סוליה ויברם
http://www.gamisport.sk/images/original_size/highland%20hneda.jpg

או את אלה של zamberlan
http://media.rei.com/media/e/1157878.jpg

אני אישית לא מת על סולומון כי הסוליות נשחקות יחסית מהר לפחות בדגם המגה טרק שאני מכיר.

מי שלא מתעסק בבוץ או הולך בגשם\מים לא ממש צריך את הגרוטקס בארץ. הממברנה הזו אומנם מאפשרת לזיעה לצאת אבל בסופו של יום זו נעל חמה יותר.
אורטופדי יש אצל אורטופד...
מי שלא רגיל לנעליים שכאלה יחשוב שהוא הולך על קביים מרוב שהנעליים קשות האסולו שבתמונה השנייה מתאימות לסחיבת משקל של 25-30 ק"ג על הגב אם אני זוכר נכון.

איפה כדאי לקנות? לך למדוד מאיפה שבא לך וחפש חנות באינטרנט. בארץ המחיר לנעל הראשונה הוא סביב ה-900

אני משתמש באוסולו באופן יום יומי לעבודה.
נעל מעולה עם חיסרון בולט ברכות הסוליה.
קניתי אותם לפני 8 חודשים במבצע בחבר ב 450 ש"ח במקום 1000 תבדוק עם עדיין קיים.

סתיו

R-IK
19-01-09, 09:15
התחננתי לפני אישתי לבוא איתן לחתונה שלנו אך היא הטילה וטו ורקדה לבד כל הערב כי אני עם נעלי לכה לא קם מהכיסא

מקווה שאשתך לא נחשפת למה שאתה כותב כאן :p

GodsFather
19-01-09, 11:11
תודה על התגובות , אמשיך לעדכן.

בקיץ - רק סנדלים ורק שורש, חשבתי שזה היה ברור אז לא ציינתי את זה..

דרור, נעליים שצריכות להיות נוחות לנהיגה בסמוראי, לא אימפרזה טורבו במהלך ראלי. וגם נוחות כשאני יוצא לעבודות מע"צ לפני מכשול או שלולית בוץ נמוכה.

הבלנדסטון קורצות לי גם אחרי לילה של שינה ומחשבות... אבל אמשיך לחפש עוד כמה אפשרויות.

עודד זנטון
19-01-09, 14:09
ראבק, אתה נוהג על סמוראי, חתיכה מצמיג ישן וכמה רצועות עור (או "חוט בלאי") יעשו את העבודה.
נעליים כאלה, יחזיקו את הרגל בגרף שנע בין בכלל לא ל ממש חזק, תלוי בכמה חזק תקשור.
לגבי מניעת החלקה, נו באמת, זה צמיג אחרי הכל כך שאין ממש תחרות...
לגבי חום/קור, בחורף, שים 2 זוגות גרביים.
וזה זול! ממש זול.

kobiarava
19-01-09, 14:12
הבלנדסטון קורצות לי גם אחרי לילה של שינה ומחשבות... אבל אמשיך לחפש עוד כמה אפשרויות.

כבר ציינתי קודם, באמת חבל על הכסף-בלנדסטון הן נעליים לא עמידות בעליל, מניסיון אמיתי, המחיר דומה לשל רד בק אבל אורך החיים הוא קצר משמעותית. עניין של חודשים בנעליים שבאמת עובדות והן פשוט מתפרקות!

למען הסר כל ספק, כמובן שאין לי שום רווח או עניין ממכירות רד בק...

קובי

ניר.א
19-01-09, 22:40
[quote=kobiarava;230443]כבר ציינתי קודם, באמת חבל על הכסף-בלנדסטון הן נעליים לא עמידות בעליל, מניסיון אמיתי, המחיר דומה לשל רד בק אבל אורך החיים הוא קצר משמעותית. עניין של חודשים בנעליים שבאמת עובדות והן פשוט מתפרקות!

לרד בק יש יתרון אחד אין להם את התפר מקדימה כמו בבלנדסטון מעבר לזה אני משתמש בבלנדסטון כבר שנתיים הנעל לא מראה של בלאי ואני נמצא הרבה שעות על הרגליים
כך שלא הייתי אומר שהן לא עמידות אבל כאמור יש לדעתי עדיפות לרד בק ובכל מקרה אין תחליף למגף האוסטרלי!!!

500 מעפ"ש
25-01-09, 23:02
אני משתמש בבלנסטון שחורות, באותו הזוג, כבר 5 שנים, יום-יום.
אחרי טיול שטח אפילו מטלית לחה או נייר טואלט ספוג במים הופכים אותן לראויות לשימוש בציבור.
לפעמים, כשצריך להראות ממש מכובד ולנעול נעלים אחרות, החזרה לנוחות של הבלנסטון פשוט מדהימה.
הרד-בק נראות סבבה, אנסה אותן בבוא הזמן.

יוני5
26-01-09, 17:34
מוצא האדם מהקוף, ואני ההוכחה לכך.
רק אני נוהג יחף?
וכשקר, פותחים את החימום לכיוון הרגליים.
תמיד לידי סנדלי שורש, בעיקר כשיורדים בתחנת דלק. זהירות שלא יחליקו מתחת לדוושות.
באחרונה חטאתי עם קרוקס. זהירות באיזור עצי שיטה.
בערב שמים גרבים.

ואם אתה מתעקש על נעליים, ביומיום אני משתמש בנעליים\מגף 3/4 של טבע נאות. נראה כמו האוסטרלי, בעל מדרס רך הממולא בחומר סילקוני (או דמוי). כבר שנה בשימוש, מצויינות.

יוני5

יונתןמצפה
26-01-09, 19:20
רק אני נוהג יחף?

או, סוף סוף. עד עכשיו התביישתי. מזל שיש אותך יוני...

אני מת על לנהוג יחף, במיוחד במדבר. (כמובן רק בשטח).

אין על ההרגשה שהזיפזיף הנעים עושה לרגליים מזיעות לאחר שיוצאים מהאוטו. :p

sherifon
26-01-09, 19:45
BF MUD 215.75.15
זה מה שאני נועל ,אחלה סוליה לשטח :)

יונתןמצפה
27-01-09, 01:02
BF MUD 215.75.15

או ווה! תתחדש.
נעילה, צמיגים... אולי סוף סוף תפסיק להתבכיין כל פעם שצריך LOW בשביל לטפס משהו... ;)

adam47
28-01-09, 03:59
נעליים צבאיות. כמעט יום-יום, כבר קרוב ל- 17 שנה :). כמובן שעדיף שחורות (של חי"רניקים), למרות שבמילואים האחרונים החליפו לי לאדומות לא עלינו. ניסיתי לצבוע אותם בדרכים שונות (גולני, מה לעשות) אבל ללא הצלחה יתרה לצערי.

אגב, הן טובות לעוד המון דברים אחרים, כגון עבודה, כדורגל, פגישות רשמיות (אם מצחצחים כמו שצריך, בצבע הנכון כמובן), או סתם כך להתפנקות בבית :).

kobiarava
28-01-09, 09:49
נעליים צבאיות. כמעט יום-יום, כבר קרוב ל- 17 שנה :). כמובן שעדיף שחורות (של חי"רניקים), למרות שבמילואים האחרונים החליפו לי לאדומות לא עלינו. ניסיתי לצבוע אותם בדרכים שונות (גולני, מה לעשות) אבל ללא הצלחה יתרה לצערי.

אגב, הן טובות לעוד המון דברים אחרים, כגון עבודה, כדורגל, פגישות רשמיות (אם מצחצחים כמו שצריך, בצבע הנכון כמובן), או סתם כך להתפנקות בבית :).

תהיה לי בריא, אתה בטח גם אוכל לוף פעמיים בשבוע, לא? כשאני מוריד את הרד בק (פעם בשנה לשלושה וחצי שבועות) לטובת הצבאיות במילואים, מתחילים לי כאבי הרגליים...

nirs
28-01-09, 19:39
או, סוף סוף. עד עכשיו התביישתי. מזל שיש אותך יוני...

אני מת על לנהוג יחף, במיוחד במדבר. (כמובן רק בשטח).

אין על ההרגשה שהזיפזיף הנעים עושה לרגליים מזיעות לאחר שיוצאים מהאוטו. :p

השתגתם!!! ב- LR הרגל תימס (או מהחום או מנזילה ממשאבת קלאץ עליונה) :lol:

ד ו ר ו ן
29-01-09, 01:13
נעלי נהיגה?

זה משהו שונה לגמרי. למבחני דרכים של מכוניות כביש, אני נועל נעלי נהיגה/מירוץ ייעודיות של פומה. אלה נעליים חצאיות דקות וצפופות וצרות שבאמת יושבות על כף הרגל כמו כפפת מנתחים.
נעלי בית "קיפי", מהנעליים הנוחות ביותר לנהיגות ארוכות..
רק מה קוצים של שיטה עוברים דרך הסולייה לרגל..:shock:

כמה שהרדבק נוחות ובמיוחד לעצלנים כי לא צריך לשרוך אותן-לשטח הן גרועות.
לא אוחזות את הרגל, העור הרך שנעים לרגל רע כב\הגנה אם אבן מזדמנת מתגלגלת לך על הרגל,
בוץ עמוק והיא נשארת בתוכו ואתה עם גרב באויר..

אמיר חסידים
03-02-09, 10:43
מה רק אני נוהג עם נעלי ספורט ?
לדעתי הכי נוח
אם יש בוץ מוציאים את המגפיים מאחורה ( מגפי רפתנים הכי זולות שיש ...)

די לפלצנות:rolleyes:

aybazo 1
03-02-09, 12:40
ברור שבלנסטון.

ניב151
03-02-09, 16:44
לדעתי הכי נוח

אני איתך!

ניב

Micha
03-02-09, 23:36
למרות שיש לי טימברלנד שנרכשו למטרה הזאת, משתמש כבר 10 שנים בשני זוגות נעלי עבודה של עינת (הראשון חום סטנדרטי והשני שחור) לסירוגין.

נוחות בצורה מדהימה (יותר מניו-באלנס) , אטומות למיים - זולות - לא נגמרות.

ולבוץ - זוג ערדליים שמולבשות על הנעליים. נגמר הבוץ ? שולפים את הערדליים והנעל בפנים נקייה. לא תופס מקום ותמיד באוטו.

סוזי המשתוללת
04-02-09, 00:48
רצית חוו"ד מקצועית ?בבקשה
אם אתה מתכונן לבצבץ ברמה שלנו בתחרויות קנה את הנעליים הכי זולות שיש כי גם היקרות ביותר מחזירות את נשמתן לבורא כעבור שתי עונות של אימונים ותחרויות
חלקי העור מתייבשים ומתקשים ברמות ולאחר מכן נקרעים וכמו שתמיד תהיה הביצה שגבוהה מגובה הגלגל של הרכב כך תמיד תימצא השלולית שתכניס לך מיים לנעל המוגנת - מלמעלה - אז הנעל המוגנת שומרת את הרגל שלך בתוך בריכת רפש - לא תענוג גדול
היום אני הולך עם נעלי היי טק פשוטות וטובות עם אחיזה טובה על סלעים ואחיזה מצויינת של הרגל בכלל וקרסול בפרט
עוד לא לא נהניתי מנעל שמהרגע הראשון התלבשה על הרגל כמו הנ"ל .
וכמו שעדיף להחזיק ג'יפ לשטח ורכב לכביש כך גם עדיף לחלק את התקציב לנעליים בהשקעה סבירה לשטח והשקעה איכותית יותר ליום יום

יונתןמצפה
04-02-09, 09:56
חלקי העור מתייבשים ומתקשים ברמות ולאחר מכן נקרעים

מכיוון שהשירשור הזה גם ככה הזוי לגמרי אני מרשה לעצמי להגיב:
שמוליק,
נעליים איכותיות ויקרות דורשות תחזוקה וטיפולים בדיוק כמו הג'יפ...

אם קנית נעלי עור איכותיות (לצורך העניין מעל 600 ש"ח), אתה חייב לטפל בהם. הטיפול כולל שטיפה יסודית עם מברשת אחרי כל טבילה רצינית בבוץ, ייבוש במקום מוצל (ולא ליד תנור כדי שיהיו יבשות לטיול של שבת לאחר האימון של שישי...:D) , ומריחת כמות נדיבה של ווקס מיוחד לנעלי עור.
אם אתה מקפיד לטפל בזמן ולא להזניח, סביר להניח שמה שייגמר קודם בנעליים איכותיות זה הסוליה או התפרים (אם יש), או הבטנה של הנעל. ולא חלקי העור!

יונתן

kd2
04-02-09, 11:18
לדעתי הכי נוח

+1

שמוליק,

אם קנית נעלי עור איכותיות (לצורך העניין מעל 600 ש"ח), אתה חייב לטפל בהם. הטיפול כולל שטיפה יסודית עם מברשת אחרי כל טבילה רצינית בבוץ, ייבוש במקום מוצל (ולא ליד תנור כדי שיהיו יבשות לטיול של שבת לאחר האימון של שישי...:D) , ומריחת כמות נדיבה של ווקס מיוחד לנעלי עור.
אם אתה מקפיד לטפל בזמן ולא להזניח, סביר להניח שמה שייגמר קודם בנעליים איכותיות זה הסוליה או התפרים (אם יש), או הבטנה של הנעל. ולא חלקי העור!

יונתן

מצטרף גם כן , בנעל עור טובה שמטופלת כמו שצריך בדר"כ התפרים/סוליה "נגמרים" הרבה לפני העור.
שטיפה , ניגוב במגבונים, ווקס...ונעלי עור מחזיקות לי הרבה מעבר למצופה.
לאחר ניקוי יסודי+ווקס שקוף +החלפת שרוכים לחדשים מידי פעם הנעליים נראות מצויין.

RONI
04-02-09, 13:20
תבדוק את הנעלים של GASPO, מה שבתמונה זה הדגם שיש אצלי כבר 3 שנים, עמידות ביותר את החיסרון היחידי שלהם תרגיש בקיץ.

http://www.maslul.com/moreInfo.asp?cat=3&id=1793

http://www.maslul.com/shop/pic/YA%20gaspo%20sand.jpg

הנעליים ,בהא ,הידיעה.
http://www.jugend.co.il/gallery/showphoto.php?photo=97730
ובטח "נמרוד " יסכים עימי..
ובקיץ אין שום בעיה!

OFF-RoaD
04-02-09, 16:16
חברים יקרים, אתם מטעים פה אנשים.
לא מדובר כאן בצמיג המתלבש על גאנט, אלא בנעל המתלבשת על רגל, ולכן אין דבר כזה "הנעל הטובה ביותר". לכל אחד מאיתנו כף רגיל שונה, מוזרה יותר או פחות, עם בעיות והבדלים ושינויים שבדר"כ אנחנו אפילו לא מודעים להם עד שבאים לקנות נעל שבאמת יושבת ותופסת את הרגל.
כמוכר ציוד טיולים נתקלתי בעשרות מקרים של אנשים שבאים עם דגם על פתק ומבקשים את "הנעל הזו במידה X", כי קראו/שמעו/קיבלו הארה שזו הנעל הכי טובה, עמידה, אוחזת, עם הסוליה הכי טובה ורקטות קטנות בבסיס שמקלות על ההליכה, וזו, לרוב טעות חמורה.
מחפש נעל? תחליט איזו (טיולים, עבודה, ספורט, מגף עבודה וכו'). אז תלך למדוד, ובין הנעליים הנוחות לך תבחר את הנעל עם המאפיינים הטכניים שהכי נראים לך ביחס למחיר.

אישית? אני הולך עם רייכלי גרביטי II, לא אכזבה ועמדה באתגרים שונים ורבים שהצבתי לה, בטיולים, בעבודה ובצבא. למרות שיש הרבה שלא מתים על החברה ועל הדגם, אני לא חוויתי כמעט סימני התפרקות, ומה שכן - מוצדק לחלוטין.

שוב, לאחר הגדרת צרכים (צריך נעל שתהיה גם נוחה לנהיגה? כמה ואיפה תלך איתה ברגל? עם איזה משקל?) תוכל להתאים לך את סוג הנעל שהכי יתאים. לדעתי? לטיולי גיפים רכובים (או עם הליכות קצרות) אין טעם להתאמץ עם משהו יותר מנעלי ספורט/מגף אוסטרלי מקסימום. אם משלבים טיול רגלי? שימו נעליים טובות להליכה בבגאז, ותנעלו אותם כשיורדים מהרכב. נהיגה עם נעלי הרים לא בריאה לא לנוהג ולא לנעל. החלק הקדמי של הקרסול מגיע הרבה פעמים לזוויות שהנעל לא בנויה לעבוד בהן, מה שפוגע בסוליה, בגפה, ובמה שביניהן, מה גם שהנעל מגבילה את הקרסול מלהתקפל, וזה בלי לדבר על חוסר התחושה של הדוושות שנעל עם סוליה קשה יוצרת.

סוזי המשתוללת
04-02-09, 23:51
אתה קורא את עצמך?,
הנעליים אמורות לשרת אותי ולא להיפך

שמוליק,

יונתן

OFF-RoaD
04-02-09, 23:56
אתה קורא את עצמך?,

גם הגי'פ אמור לשרת אותך, אז מה? אתה לא מטפל בו?

אני עובד על הנעליים שלי בקושי שעה כל שלושה חודשים, לנקות, למרוח ווקס, ולהחליף שרוכים. בלי זה העור פשוט יתפורר והתפרים יתפרקו. לנעל חיי מדף של 5 שנים בערך (יש חומרים בסוליה ובבולם שמתכלים ומתפוררים במגע עם האויר), ואין סיבה שהיא לא תחיה אותן גם בזמן שימוש.

90% מהאנשים לא שוחקים עשירית מהסוליה בזמן שהם משתמשים בנעל עד שהיא מתבלה. התפרים והעור, אם לא יתעללו בהם יותר מדי, ואם יטופלו כמו שצריך, יחזיקו גם הם בד"כ, אז נכון, אפשר לקנות נעל כל שנה, אבל למה לא לחסוך את זה במחיר של שעה ארבע פעמים בשנה+50 שקל ווקס ושרוכים כל פעם?

יונתןמצפה
04-02-09, 23:59
אתה קורא את עצמך?,

:p:D

זה מה שהחברה אומרת לי על הסמוראי... (מה אשתך אומרך על הטרופר...?) ;-)

WildLove
05-02-09, 00:46
פלדיום צבאיות, נעל בד קלה, אחיזה מעולה, מאווררת
החיסרון היחידי מגיע במים, שהיא לא חסינה
אבל מילא

dudu
05-02-09, 01:16
פלדיום צבאיות, נעל בד קלה, אחיזה מעולה, מאווררת
החיסרון היחידי מגיע במים, שהיא לא חסינה
אבל מילא
איפה אפשר לקנות היום פלאדיום?

GodsFather
01-04-09, 17:58
כמה עדכונים

1. יצא לי להתקל בנעל עבודה של WORKER שנראית בצורתה כמו הבלנדסטון, רק שיש לה גם ברזל בחלק הקדמי שמגן ממעיכות ומכות, סוליה אנטי-סטטית ועמידה בתקנים שונים. המחיר - 350 ש"ח כולל מע"מ בחנויות כלי עבודה ללא הנחות וקומבינות.

אני מבסוט.

והנה -

2. השבוע יצא לי להכיר חבר ללימודים שיכול לסדר בלנדסטון חדשים מדגם 500 ו550 במחיר 350 ש"ח ואמר שאפשר להזמין כמות. לא מדובר בסחורה גנובה או משהו, אלא פשוט בחור מקושר שעכשיו אני מקושר אליו :)

לכן, אם מישהו מעוניין בהזמנה, אפשר להעביר לי פרטים בה"פ ונארגן כמה זוגות. אני חושב שאקנה לי גם זוג לקראת הפסח

יום נעים

אמיר.

גלדיאטור
01-04-09, 23:31
איפה אפשר לקנות היום פלאדיום?

המשביר לחקלאי

knight
02-04-09, 15:18
לטרקים בכל סוגי השטח והליכות ארוכות אני הולך עם נעלי טרקים VASQUE עם אטימות למים.
לסתם טיולים ושהיות בשטח ללא צורך בהליכות ממושכות אני הולך עם מגף טימברלנד מעור. אחלה נעליים לעבודה ושהייה בשטח,עמידות מאוד יש לי אותם הרבה שנים והן חזקות מאוד, אבל בפרוש לא נעלי הליכה למסלולים ארוכים.. חבל על הרגל.

-->