PDA

צפייה בגרסה מלאה : ערב/לילה טוב נעילות פור ראנר

שוקי1
19-01-09, 23:55
ראשית, תודה לערן על ההפניה לפורום.
אני מקווה שלא אשעמם אתכם בשאלות שכבר נדונו בפורום, אבל קראתי את כל החומר המופיע בנושא נעילות לפור ראנר.
ראשית אני מאוהבי הראנר-מאוד, אישתי הרבה פחות...
1. ביצה נעולה של היילקס מתאימה כן/לא
2. ציינתם לא מעט חב' יצרניות ושיטות פעולה למכביר, אם מישהו יוכל לעשות סדר ולהסביר זה מאוד יעזור.
3. לא מעט כתבו כי המנוע "אנמי" ולצערי אני לא יכול לחלוק על טענה זו. בניסיון לטפל בבעיה זו החלפתי: חיישן נקישות, מכסה מפלג ורוטור וטיפול במערכת דלק.
כל שלב שביצעתי שיפר את ביצועי המנוע במיוחד חיישן נקישות, וכן מכסה מפלג ורוטור הוסיפו לא מעט.
אציין כי למעט טיפול במערכת הדלק את כל השאר החלפתי לבד בבית המלאכה שלי-מסגריה . שלושה ימי נבירות וחפירות ארכיאולוגיות של סעפת יניקה ועוד אחת ועוד אטם ואז צינור מתכת אכול מברזל, שלא נדבר על צינורות הואקום, טיימינג ועוד ועוד...
לבסוף היה שווה נוסע הרבה הרבה יותר טוב.
אבל עדיין ככה ככה, אין לי רכב זהה להשוות, למעט הניסיון שהיה לי בעליה מיוקנעם לאליקים שטנדר ויגו 2X4 נעלם מעיני באלגנטיות מעצבנת האם אופייני, או שאני מצפה ליותר מידי:-??
בכל אופן אשמח לחוות דעת המומחים ובפעם הבאה אשתדל לקצר.

asafk
20-01-09, 00:03
לגבי הדיפרנציאל והנעילה, קרא כאן:
http://www.jeepolog.com/180.html

יש לך ככל הנראה יחס העברה 4.56 בדיוק כמו בהיילקס עד 97, ואולי 4.88 (אם מדובר בראנר ברמת גימור גבוהה). בכל מקרה אין בעיה להרכיב את הביצה של ההיילקס, כמובן שאם מדובר ביחס העברה שונה, אתה צריך להעביר את הקורונה והפיניון מהדיפרנציאל הקיים לזה של ההיילקס.

אסף.

שוקי1
20-01-09, 17:42
תודה

ליאור מ
20-01-09, 19:38
תודה

אהלן
הכתבה של אסף מעולה אבל יש נדמה לי שיש בה טעות בעניין יחסי ההעברה.
פוראנר רגיל- יחס העברה 4.10
פוראנר מפואר- יחס העברה 4.56
אין בארץ פוראנרים עם 4.88 (נמכר בארה"ב כאפטר מארקט)

לגבי נעילה- היה לי בפוראנר דטרויט לוקר מאחור, אהבתי אותו וגם היום הייתי בוחר בו בעדיפות ראשונה.

שוקי1
20-01-09, 21:32
תודה ליאור,
מס' שאלות נוספות
אגב הרכב שלי דגם רגיל לא מפואר.
1. האם באמת בטבלה ישנה טעות ביחסי העברה, ולהבנתי גם אם ישנה טעות החלפת הקורונה
והפיניון פותרות בעיה זו ?
2. האם ישנה בעיה מיוחדת בבניית צמת הפעלה לננעל חשמלי?
3. מניסיונכם האם ישנה הצדקה כלכלית להחלפת דיפרנציאל מפרוק על פני רכישת אחד חדש,
בהנחה ששניהם יותקנו באופן עצמאי?
4. רעידות בעת נסיעה במהירות 120 קמ"ש לערך וככל שמצפנים הרעידות גוברות, וכשמרפים
מדוושת הדלק-לעיתים. האם משהו יכול להסביר תופעה זו מניסיונו האישי?
תודה מראש שוקי

ניצן
21-01-09, 14:57
שלום שוקי
עד שלא תפתח את הדיפרנציאל ותספור את השיניים של הקורונה והפניון לא תדע איזה יחס יש אצלך.
הדגם שלי למשל חצי מפואר(הגיע עם גלגלים קטנים וכנפיים לא מנופחות, אך עם סאן רוף) ולהפתעתי כשפרקתי את הדיפרציאל הסתבר שיש אצלי יחס של
4.88 ...

בכל מקרה הרכבתי דטרויד ואני מאוד מרוצה.

בהצלחה,ניצן.

אופיר נדיר
25-01-09, 12:09
גם אצלי מותקן דטרויט. מרוצה מאוד מהשיפור בעבירות. יחס מחיר/תמורה טוב מאוד. בסביבות $400 באיביי. התקנה עצמית פשוטה ביותר.

כך בחשבון שלוקח איזה 5 דקות להתרגל לנהוג עם זה על הכביש. אישתך כנראה תאהב את הרכב עוד פחות עם הנעילה.

שלומי
25-01-09, 23:56
בשביל לבדוק יחס העברה אתה לא צריך לפתוח דיפרנציאל -
הרם את הגלגל באוויר ותשווה סיבובים בינו לבין הדריבשאפט - חפש בפורום ותמצא תיאור מדויק ל"נוהל" .

לילה טוב

ליאור מ
27-01-09, 22:49
שוקי,

אם אתה מעוניין להחליף קורונה ופיניון, תהיה חייב לעשות זאת גם בדיפ' הקדמי.
תבדוק עלויות ותבין לאיזה סרט אתה נכנס.
לגבי נעילה חשמלית של היילקס, שמעתי על חברה שעשו זאת בפוראנר, שווה לדבר איתם (תעשה חיפוש גם בפורום הצהוב).
רעידות- לא צריכות להיות בשום מצב. יכולות לנבוע מהמון סיבות, החל בצמיגים, ג'אנטים לא מאוזנים, פיסת בוץ תקועה ועד דברים מורכבים יותר.
לגבי מה שניצן כתב, פעם ראשונה שאני שומע על דבר כזה.
ממליץ לך לדבר עם יורם ממוסך אפ"ק שיש לו המון נסיון עם פוראנרים.

avrhm
04-02-09, 12:30
אם החלטת ללכת על נעילה חשמלית של היילקס אז יש לי את כל החלקים הדרושים

-->