PDA

צפייה בגרסה מלאה : נתקעים מה עושים

SIX
20-01-09, 23:42
חברים שאלה שעולה לי בראש לא פעם.
לפעמים אנחנו יוצאים לטיולים לבד לשטח ללא גיפים אחרים, מאחר והגיפ C J 86 לא חדש
הכל יכול לקרות. לי אין שום הבנב במנוע כלום 0 .
השבוע היינו ביער בן שמן נגיד ונתקענו {לא פנצר} מה עושים למי מצלצלים ??
גרר יכול לאסוף אותי מעומק השטח?
עזרה בבקשה למקרה ונצטרך:roll:

גלעד .ג.
21-01-09, 00:28
תמיד עדיף לא לטייל לבד...
יש חברות שנותנות שירות בשטח כמו Resc4U (לא יצא לי לעבוד איתם או לשמוע ממשיהו שכן עבד איתם על טיב השירות).
המלצתי אלייך היא להתחיל להכיר את הג'יפ לטוב ולרע, אם אתה מוכן ללכלך את הידיים אז עדיף שתעשה חלק מהתיקונים לבד על מנת שבמקרה של תקיעה כמו שאתה מדבר תדע איך לגשת לבעייה.
חברים שמוכנים לתת עזרה בשטח זה דבר שעזר לי פעמיים.

מאיפה אתה?

גלעד

זיו
21-01-09, 21:15
מר SIX יקר,

אני אשיב לך באופן בוטה אבל מחוייך קצת. תרכך את התשובה שלי בראש ותערבב והכי חשוב אל תעלב:

יש לך ג'יפ cj שנת 86 "לא חדש" ובאמת "הכל יכול לקרות". אתה גם לא ממש רוצה להתקע ב"יער בן-שמן".
אולי כדאי לחשוב על רכב אחר?
מי שמחזיק ג'יפ (jeep) כדאי שיכיר אותו, כדאי שיתחזק אותו וכדאי שידע שסביר שגם יתקע איתו.
לטייל לבד, בזוגות, שלשות או להקות - זה כבר דיון אחר.

ד"א - אני לא כזה שמשון. יש לי ג'יפים ישנים (קצת יותר משלך) שאני נוסע ומטייל בהם והדאגה היא חלק מהעסק.

ובאמת אל תיקח את זה קשה.

זיו

RONI
21-01-09, 21:28
דבר ראשון,תפעיל ווישרים!
דבר שני פתח פק"ל קפה איכותי,זה עוזר לחשוב.
דבר שלישי,פתח את מחסן הכלים והחח שלך,ולפי הבעיה תמשיך תוך כדי לגימות קפה קטנות וקולניות,
הוצא סיגריה,שים בזווית הפה, קח הרבה אוויר ותתחיל לעבוד ,לבד כי .
א. יצאתה לשטח לבד.
ב. כי אתה יודע לעבוד...
ג.מה דעתך על ב?

למי מצלצלים?
א. למי שאתה מכיר וגר במרחק שלא עולה על 100 קמ.
ב.אם יש קליטה בסלולרי ואם יש סוללה אז למנוי הגרר הקרוב,וזה בתנאי שתוציא הרכב עד לכביש סלול!

אתה בישלתה נמר, אתה תאכל נמר!
רציתה סיקס ?קיבלתה!

SIX
21-01-09, 21:56
חברים ראשית תודה לכל העונים.
שנית מה לעשות שלא תמיד מוצאים עם מי לצאת לטיולים... גם למעט חברה שיש להם גיפים
לא תמיד יכולים ולא תמיד רוצים לצאת מתי שמתאים לי... ברור שעדיף ללכת בחבורה אבל גם בחבורה לא כולם יודעים לסדר מה שמתקלקל.
לבחור שהציע לי להחליף לא לסי גי שמע זה ההנאה שלי אין כמו SIX ומה לעשות אני לא מבין כלום במכונאות,כמו כן אני מוכן ללמוד וללכך את הידיים אין שום בעיה כלל.
ברור שלפני יציאה לשטח אני בודק מיים שמן לוקח עוד דלק וכו...
את השירות RESCU שמעתי אליהם, אני באמת יברר כמה עולה התענוג אולי לא יקר;)
מה לעשות שלא נולדתי מכונאי, לומרות שהגיפ בלי עין הרע מטופל כמו שצריך.

לירן23.
21-01-09, 22:07
בדרך כלל לא יוצאים לשטח לבד ובמיוחדש כשאתה לא בוטח ברכב שלך,עצתי אלייך אל תטייל לבד לפני שאתה בוטח ברכב שלך ויודע קצת להשתמש בכלי עבודה....
אם הגעת למצב שאתה מצלצל לחברה ההיא יש לך עודף כסף...:cool:

asafk
21-01-09, 22:39
סע וטייל. גם לבד. עם ארגז כלים. ככה לומדים לחלץ ולתקן בשטח.

אסף.

moisofnik
21-01-09, 22:58
קרה לי השבת, ולא רחוק מבן שמן...חברים עזרו (ראה בפורום JEEP) וחילצו המשפחה, גרר נכנס והרכב יצא למוסך ממש לפני חשכה
הלקחים:
וודא פלאפון טעון וקח מטען (בהנחה שיש קליטה במקום התקיעה;)). SMS קל יותר לשדר ולקלוט ואפשר גם לשלוח תמונה שתבהיר את מצבך.
קח רשימת טלפונים של חברים רלבנטיים ומהסביבה
וודא שאתה יודע מיקומך בכל רגע
כלי עבודה בסיסיים וחלפים ברכב (לי לא עזר - תיבת הגה הלכה והגה מושבת)
ערכת חילוץ מתאימה לרכב (לי לא עזר, כאמור)
גרר - דאג לשמור טלפון של גרר שמוכן ויכול להיכנס לשטח - אין הרבה כאלה...והמחירים שחיטה.מנוי לגרירה הוא בדרך כלל לא כולל כניסה לשטח ורובם גם מפחדים להיתקע בעצמם.
יש לעשות ככל האפשר להגיע לכביש כי ההבדל במחיר גרירה ענקי
שמור על קור רוח כדי להימנע מנסיונות חילוץ או תיקון שיחמירו את המצב ונסה לוודא מה הבעיה ואיך אפשר להתגבר - התקשר לחבר/מכונאי/מישהו שאתה סומך עליו
השתדל תמיד לא לצאת לבד
ושיהיה ברכב בגוד, מים ואוכל גם אם תכננת סיבוב של שעה

ניר ל
25-01-09, 10:39
יש לך את הרכב הכי פשוט לתחזוקה עצמית, אני מציע שתלמד איך הוא עובד ולא תהיה לך בעיה לחלץ אותו בעצמך מהשטח כמעט בכל מצב, לך תדע - אולי אפילו תהנה מזה יותר מלטייל...

מספר חלקי חילוף בסיסיים (בעיקר למערכת ההצתה האלקטרונית) ומספר כלי עבודה ואמצעים בסיסיים זה כל מה שאתה צריך. יש רשימה כזאת באתר ולא חסר חומר על איתור ותיקון תקלות.
ד"א לצאת לבד לשטח זה בסדר גמור, לא צריך להתנצל על זה.

shlomebbb
05-02-09, 20:56
אין שום בעיה שסקש פינגן פלייר וחוט ברזל יכולים לפתור

M.A
10-02-09, 16:06
אין שום בעיה שסקש פינגן פלייר וחוט ברזל יכולים לפתור
ומה קורה שלומיBBB
כששוכחים חוט ברזל בבית, כשניגמר הקפה, והגיע הבוקר, מתחילים ליצעוד הביתה ברגל?????:confused::rolleyes::???:

IlanHadar
10-02-09, 23:07
אפשר להעמיק את הדיון.

כל מה שנכתב לעיל נכון במקרה של תקלה טכנית, נניח ונתקעת לבד בערבה, וגם חוט ברזל ופינג'ן לא יעזרו, במקרה הכי גרוע תעמיס על עצמך מים ומזון לכמה שעות ותתחיל לצעוד, בשלב מסויים תגיע לאזור עם קליטה סלולרית ונפתרה הבעיה. (בהנחה שיש לך מים, סוללה וכו'. אם יצאת בלי אלה אז אתה חמור...).

אבל כולכם שוכחים מצבים שכבר קרו, שלא נדע, נפצעת בשטח, ח"ח ואתה לבד. במצב שלא יכול לזוז, מה אז...

לכן ההמלצה לא לצאת לבד, במקרה וצריך פינוי דחוף אז רצוי שיהיה עוד רכב, שיוציא אותך לכביש הקרוב. זו הסיבה למה לא כדאי לטייל לבד.

CG 6
11-02-09, 10:34
אפשר להעמיק את הדיון.

כל מה שנכתב לעיל נכון במקרה של תקלה טכנית, נניח ונתקעת לבד בערבה, וגם חוט ברזל ופינג'ן לא יעזרו, במקרה הכי גרוע תעמיס על עצמך מים ומזון לכמה שעות ותתחיל לצעוד, בשלב מסויים תגיע לאזור עם קליטה סלולרית ונפתרה הבעיה. (בהנחה שיש לך מים, סוללה וכו'. אם יצאת בלי אלה אז אתה חמור...).

אבל כולכם שוכחים מצבים שכבר קרו, שלא נדע, נפצעת בשטח, ח"ח ואתה לבד. במצב שלא יכול לזוז, מה אז...

לכן ההמלצה לא לצאת לבד, במקרה וצריך פינוי דחוף אז רצוי שיהיה עוד רכב, שיוציא אותך לכביש הקרוב. זו הסיבה למה לא כדאי לטייל לבד.

אמת.
כאשר אתה יוצא לשטח לבד, אתה לוקח אחריות גדולה, בייחוד כאשר אתה עם משפחה וילדים קטנים.
אתה צריך בכל רגע נתון במהלך הטיול, לדעת מה אתה עושה, וכמובן לידע מישהו שלא יוצא, את המסלול שלך בכדי שיצה אחריך לשטח עם אתה לא חוזר בזמן סביר (או לפחות כיוון, איזור, מסלול)
זה לא צחוק.

חנן-ג'יפולוג
11-02-09, 12:59
הרי ברור לכולם שמה שלא תעשו לא תצליחו להגיע ל100 אחוז בטחון בחיים, במיוחד אם:

המטרה בחיים היא לא לסיים אותם שמור ובטוח, אלא להחליק למנוחה אחרונה לגמרי שחוק ולצעוק זה היה גדול, נהניתי מכל רגע. (תרגום מהמקור).

אז מה שנשאר לכל אחד בצורה עצמאית זה לנסות לעשות הערכה של הסיכויים והסיכונים ולהחליט מה הוא עושה והיכן הקווים האדומים שלו.
אצל אחד הקו האדום הזה יהיה לא לצאת למקומות שבהם יש נחשים שהורגים אותך במקום ואצל אחד אחר הגבול הזה יכיל במסגרת עיסוק לגיטימי קפיצות על הגב של תנינים. אני מציע לא לנסות להגדיר אחד לשני קו אדום אוניברסלי חד-משמעי.

כשלעצמי אני משתדל להחזיק רכב שטח טוב, לנסות לתחזק אותו טוב, להכין אותו לטיול במסגרת ההגיון (שלי) וכן לצאת לשטח גם ברכב בודד, בין אם זה עם המשפחה לטיול מדברי בן מספר ימים ובין אם זה לטיול בדד, אני ורכב השטח שלי.

הרמן - פילוטראק
11-02-09, 13:16
יותר פשוט למנוע את הבעיה מאשר לצאת ממנה
הכי חשוב זה תחזוקה מונעת לג'יפ. לבדוק כל רעש ובעיה ולטפל לפני שזה נשבר.
בעיקרון כשנוסעים לבד בשטח נוסעים יותר בזהירות. כך יש סבירות לכשל מכני אך לא לשבר כתוצאה מהתפרעות. את כל התקלות ניתן לתקן וגם לנסוע עם מנוע מגמגם.
החלקים שתמיד איתי ברכב הם רצועות הנעה. יש לי בערכה הישנה (לפני עידן ניהול המנוע) סט של מערכת הצתה שיכולה שמחברים ישירות למצבר והיא פועלת עצמאית, משאבת דלק חשמלית של דיפנדר שאפשר לחבר חיצונית וכן הלאה. כאשר טיילתי בירדן לקחתי גם משאבת מים (השאלתי מהמוסך והחזרתי לאחר שלא היה בה שימוש) כי זה הפריט היחידי שאם הוא הולך אין לך מעקפים
והכי חשוב כשמטיילים לבד, אם נתקעים בחול או מתיישבים עם השסי על אבן ערכתPILLOWTRACK שתחלץ אותך מכל המצבים www.pillowtrack.com (http://www.pillowtrack.com) ללא צורך ברכב מסייע
בהצלחה

הרמן

Resc4U
11-02-09, 14:00
שלום רב,
מפני שהתיחסות ל-Resc4U עלתה כאן, אנו מרגישים חובה להגיב.
לא נספר על השירות שלנו, מפני שאין כוונה לפרסם - זה לא המקום, ואת כל המידע אפשר למצוא באתר החברה - רק ללחוץ "חילוץ" בגוגל וכבר תגיע.
רק אציין שכיום אין אפשרות לקבל חילוץ למי שאינו מנוי והתענוג באמת לא יקר. כמו כן חברים רשומים בג'יפולוג שהשתתפו או ישתתפו בדיון הזה יזכו להטבה נוספת.

את ערכת הקפה עדיין תצטרך להביא ;)

בברכת פשוט לצאת מהבוץ

צוות Resc4U!

Micha
11-02-09, 23:36
שגריר מחלצים מנויים מהשטח , אבל גובים על זה כסף.

Resc4U
15-02-09, 17:51
שגריר מחלצים מנויים מהשטח , אבל גובים על זה כסף.

מלבד נושאי תשלום ומחיר, Resc4U מתחייבים להגיע לכל מקום בשטח ובכל זמן. מהנסיון המוכר עם שגריר, וגם מכתב השירות שמופיע באתר החברה, בדומה לשאר שירותי הדרך המיועדים לכביש, החילוץ מהשטח הוא על בסיס האפשר ולכן לא ניתן להסתמך על כך בירידה לשטח.
כמו כן, ההתמחות והנסיון של Resc4U - בחילוצי שטח, ואני מאמין כי לכל ג'יפאי ברור ההבדל.

zivo
15-02-09, 19:26
פעם, פעם, בג'יפ האחרון שהיה לי (צ'ירוקי 80), הבעיה הכי חמורה שיכולה להיות זה פלטינות שנסגרו או דיזה בקרבורטור. פלייר וחוט ברזל כיסוי 80% מהבעיות, מפתח שבדי ומברג, השלימו ל100%. 30 דקות, גג ,והג'יפ מניע :p

בעולם המזרקים והמחשבים, זה משחק אחר לגמרי.
כבר קרה לי (ברכב אחר) שפעם בכמה זמן הגיר היה מסרב לעלות מעל שני. 3 מוסכים!!! 2 מחשבים, ושסתום במוח של הגיר....והתופעה לא נעלמה.
בסוף, בפעם האלף שעברנו על כל החוטים גילנו נקודה שקיצרה, חלקית, לפעמים, לגוף.
2 ליפופי סרט בידוד והכל חזר למקומו בשלום.

בקיצור, גם אם אתה מכיר את הרכב שלך בע"פ, ויש לך את כל הסורקים, מחשבים..... בעידן המחשבים, אתה לא בטוח מחלץ את עצמך.

#1 תעשו כמוני, תעברו לרכב יפני :p

#2 יכול להיות שנתקלתם באשכול של חיים רכס על יחידת חילוץ. זה כמה זמן שאני מנסה להוסיף \ להרחיב את הרעיון של חיים, ולהקים איזה מנגנון של שליחת SMS לקבוצה גדולה של אנשים.
הרעיון הוא, שמי שרוצה נרשם (מס' טלפון) בחינם או בתמורה למחיר סמלי (10-15ש"ח) לשנה. מי שנתקע, שולח SMS (אחד) למס' ידוע ששמור לו בטלפון, עם הפרטים (מיקום, מהות הבעיה, איך להתקשר בחזרה). בהחלט לגיטמי לשלוח אפילו בקשה לחילוץ המשפחה עד שאתה ממתין להתגבר על הבעיה.
ההנחה שלי, ואני מקווה שאני לא טועה, שבמקרה אמת, רבים מאיתנו (מי שקרוב?) ירים כפפה כזו ויתקשר לעזור.

בגדול - רעיון של ביטוח \ערבות הדדית (מושבניקים- בבקשה לא לקפוץ :rolleyes:).

אשמח לשמוע תגובות.

זיו

-->