PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקר בנושא אחזקת מצבר

שחף110
12-05-04, 17:32
בהתאם לשאלות שעולות מדי פעם על אורך חיי מצבר,
הייתי רוצה לדעת כמה מאיתנו באמת דואגים לתחזוקה של המצבר, כלומר -
מי דואג לפתוח את המכסים פעם בחודש-חודשיים ולבדוק את גובה המים
ובמידת הצורך להוסיף מים מזוקקים.

שחף

חנן א.
12-05-04, 17:36
לא פעם בחודש חודשיים, אלא על פי ספר הטיפולים. בד"כ כל טיפול קטן.
בהחלט, למה לא? המצבר הוא בן חורג?

polar bear
12-05-04, 17:43
חנן - מה זה טיפול קטן וכמה זמן עובר בין אחד לשני אצלך?

בכל אופן - זה ענין של חינוך - אני את החינוך לתחזוקת הרכב קיבלתי בצבא, לכן כלי הרכב שלי עובר בדיקה כמו שהיתי בודק את הרכבים בצבא - רק עם קצת יותר אכפתיות והתיסות לתקלות שהתגלו.

וגם - אחד החילוצים היותר מרגיזים שהיו לי בצבא היה חילוץ של ספארי שחמקה תחד ידי האמונות, ובמשך כשלושה שבועות אף אחד לא בדק אותה והיא נתקעה באיזור אילת עם מצבר יבש.....

חנן א.
12-05-04, 17:57
כל אחד מהרכבים שלי על פי טבלת הטיפולים ועל פי הקילומטרז' .
בג'יפ צריך לעשות טיפול קטן כל חצי שנה או כל 5000 ק"מ, בפועל הוא עושה 2000 ק"מ בשנה ולכן אני מבצע טיפול כל חצי שנה. ברור שהרכב גם נבדק יסודית לפני כל טיול, ולכן נושא כמו מצבר ייבדק בתכיפות גדולה בהרבה, ובפועל כל טיול, נגיד 300 ק"מ בממוצע.
טרקטורון כנ"ל.

shachar
12-05-04, 18:02
אחרי שקיבלתי הרצאה משלו מצברים שאין כזה דבר מצבר ללא טיפול.
כמובן ביקרתי אצלו כאשר המצבר שלי שבק, חלק מהאשמה היא באי בדיקה ושמירה על רמת נוזל.

אני מקפיד לבדוק.

בעיקר במדינה חמה כמו שלנו.

אני מעיף מבט כל פעם שאני בודק שמן מים

זאביק
12-05-04, 18:43
אני משתדל לעשות את זה פעם בחודש . . .

gluk
12-05-04, 21:40
"מצבר ללא טיפול" עלק! מושג לפראיירים, שלא יודעים גם ככה לפתוח מכסה מנוע, ובטח לא פקקי המצבר! נועד למשוך יותר כסף מאותם הפראיירים, שכל פעם שקצת ניחלש המצבר, זורקים אותו וקונים חדש! מניסיוני, ניתן להעריך את חיי המצבר "מושבת" שכזה בצורה די משמעותית, אם מוסיפים לו מיים מזוקקים ומטעינים אותו בטעינה איטית! וזה מניסיון רב-שנים של נסיעה עם מצברים "הזרוקים" כאלה!
מה שכן, "הסנדלר הולך ייחף", ובאופנוע והאוטו אני כמעט ולא מוצא זמן לבדוק את המצברים :oops: , ורק כאשר מתחיל להרגיש "חולשה" מסויימת, ניזכר לפתוח וכמובן שמסתבר שצריך להוסיף מיים... בד"כ המצבר אחרי זה "חוזר למוטב"! ככה שאצלי זה "לפי הקריזה"/תקלה ראשונה... :oops: :oops: :oops:

ערן המסוקס
12-05-04, 22:42
לפחות במצבר שלי הפקקים שקועים במצבר ולא בולטים מעליו. לכן כל פתיחה שלו מהווה סכנה לכניסת גורמים זרים פנימה והריסתו.... אני משתדל שלא לפתוח את הפקקים כמעט בכלל..
אולי אחרי שנה חסר מעט מאוד נוזל אם בכלל..

אלון_ק
13-05-04, 00:02
פעם ב7000 ק"מ, עם טיפול 10K שאני עושה (טיפול 10 עם פינוקים). זה בערך פעם בארבעה-חמישה חודשים.

RINCEWIND
13-05-04, 08:52
מצבר ללא טיפול = אופטימה
נכון בארץ אולי כבר לא משווקים אותם, וכשמכרו המחיר היה בשמיים, אבל זה מצבר ללא טיפול.

מעניין איך מצבר שעולה באינטרט 100$ עולה בארץ מעל 1000 ש"ח :roll:

איציק - 4X6ZH
13-05-04, 09:22
בכל הזדמנות ללא סיבה מיוחדת סתם פותח פקק לבדיקה . מוסיף מים ומשתדל לא למלות יותר מדי .
אבל מאד מאד מקפיד על נקיון המשטח העליון של המצבר . משקעי החומצה + האבק = קצר
אתם מוזמנים להניח מד מתח על הפלסטיק ( משטח העליון של המצבר ) לגלות איזה מתח מתפתח ועד כמה המצבר שלהם מקצר את עצמו .
מקפיד על נקיון נעלי הכבל וגרוז מיוחד למניעת קורוזיה . ( יש תרסיס גריז למצברים ) לא הצבע הכחול המצחיק שלא עושה כלום .
בשנים האחרונות יצרני המצברים שינו את המבנה הפנימי של המצבר ומצברים בני שנתיים הם מצברים זקנים .
איציק

ערן המסוקס
13-05-04, 10:08
אגב, המלצה שלי היא להתרחק ממצברים עם פקקים שקועים. אין שום דרך להמנע בכניסה של גורמים זרים למצבר בפתיחת הפקקים, גם אם מנקים את המשטח העליון טוב.
ברגע שתפתחו את הפקקים תגלו ערימות של לכלוך על שפות הפתחים.. :oops:

אם למישהו יש רעיון אין להמנע מזה אשמח לשמוע.

ארז
13-05-04, 10:21
יש לי חייב להודות....אני אף פעם לא בודק את המצבר....
את המצבר הנוכחי שלי קיבלתי יחד עם הרכב כמעט כבר 3 שנים(לא יודע כמה זמן הוא היה שם לפני שקניתי..) ומעל ל100000 ק"מ
ברכב הקודם המצבר החזיק 4 שנים ומעל ל150000 ק"מ

אני יודע שזה לא בסדר, אבל יש לי תרוץ...המצבר בדיפנדר מתחת לכיסא, בכיסא המקורי יש אופצית פתיחה מהירה...לי יש כיסא של אספיר ואי אפשר להגיע למצבר בלי איזה כמה דקות עבודה...

shachar
13-05-04, 10:27
ארז
לפי דעתי הפתרון בתשובה שלך

העובדה שהמצבר אינו בתא המנוע מאפשר לו לפעול בתנאים יותר טובים, מספיק שאידוי המים ממנו נמוך יותר וכבר דרושה פחות בדיקה לגובה נוזל.

ערן המסוקס
13-05-04, 10:49
וגם לא פגיע לכמויות הלכלוך והאבק בתא המנוע.. אגב הוא ממוקם מתחת לכיסא בתוך תא הנוסעים!? (לא הגיוני, הוא משחרר גזים רעילים). איך הוא בדיוק ממוקם?

זה יכול להיות שיפור טוב לאנשים משועממים :lol:

ארז
13-05-04, 11:53
בדיפנדר יש מתחת לכל כיסא בתא הנהג ,תא מטען, בצד הנוסע זה משמש לאיחסון כל מיני דברים, בצד הנהג המצבר נמצא.

opl
13-05-04, 12:21
בדיפנדר יש מתחת לכל כיסא בתא הנהג ,תא מטען, בצד הנוסע זה משמש לאיחסון כל מיני דברים, בצד הנהג המצבר נמצא.

ב110 כן ב- 90 בצד הנוסע יש חור... וגישה למיכל הדלק

שחף110
13-05-04, 13:47
טוב סהכ זה מה שחשבתי, שמי שנמצא בג'יפולוג - יבדוק (כמובן ארז חיייייב להיות יוצא דופן) :twisted:
אבל מה קורה במכוניות שמטופלות במוסכים ? האם הם טורחים לבדוק כל טיפול 10 לדוגמה ?

איציק - 4X6ZH
13-05-04, 13:57
כן ולא לא וכן :D
יש הנחיה והיא גם מבוצעת . כולל ניקוי נעלי כבל . איפה יש בעיה . באותם כלי רכב שהמצבר
לא נגיש . נמצא בתא המיטען ואין מפתח . או שלא ניתן להגיע כלל למצבר מבלי לפרק חצי תא מיטען .
למה אתה דואג למצבר . הרבה יותר חשוב לבדוק אויר בגלגל הרזרבי . לשמן את הגק .
כמה מוסכים עושים את זה ?
איציק

שחף110
13-05-04, 14:57
כי המצבר זה הוצאה כספית מאוד גדולה, אני יודע שאני דואג פעם בחודש בערך לבדוק את זה ותהיתי כיצד נוהגים השאר אבל שוב - אנחנו לא ממש מדגם מייצג (קצת מתנשא אבל ...)

ללא ספק גם לדאוג שהג'ק והספייר שלך יהיו תקינים אבל שוב - אני חשבתי מהכיוון הפיננסי...

אמנון
13-05-04, 21:02
מה היא אמת המידה שלכם על המים המזוקקים במצבר?
כלומר לפי מה אתם רואים שחסר מים מזוקקים? האם יש קו סימון בתוך המצבר? אשמח לקבל מידע..

יש לי מצבר שנפ שאני עובד איתו, וכנראה שאני יצטרך למלא מים - לפי מה?

אני פה בשביל ללמוד :P :wink:

בתודה,
אמנון

shachar
14-05-04, 09:03
צריך להיות נוזל כסנטימטר מעל הלוחות הפנימיים

קל לראות אם הם לא מכוסים ואז נדרשת הוספה בדחיפות.

בכל מקרה אפשר לראות דרך דופן המצבר אם היא שקופה ובתנאי שהוא והרכב נמצאים במישור

-->